Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 38 746
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 422
джапанки ще си взема
ако ми е студено ще обувам чорапки. не ме интересува, че ще изглежда смешно комбинацията. Но няма да мъкна и чехли

# 706
  • София
  • Мнения: 18 679
Уф, нощес не спах добре, ставах, заспивах втори път, та сега съм като ударена с мокър парцал Tired Събудих се, защото не можех да дишам през носа, станах да го издухам, то се оказа, че ми е текла кръв и се образували съсиреци, та от тях не съм можела да дишам ooooh! Почистих ги и заспах, но много тежък сън, със сънища, с дочуване какво се случва в другите стаи, но без да се събуждам напълно и така до 11 и нещо. Сега направо не знам на кой свят съм...

Категорично за болницата съм с плажни джапанки, абсурд да помъкна и чехли, пантофи, терлици и пр. Laughing
За нощниците забравих да пиша  - наистина се свиха след прането. Все още са ми широчки, но не както бяха непрани, като торба.

# 707
  • Мнения: 1 111
Муселиновите пелени са тензухени. И да, много са хубави. Аз ползвах поне 10 бархетни и още толкова тензухени. Бархетните повечето ми ги уши една шивачка, защото си намерих много готин плат.
За болницата ще си нося джапанки. Колко да е студено? Аз вкъщи ходя по чорапи, а в болниците е по-топло.
Снощи бях на азиатски ресторант с колегите, голям кеф Simple Smile Разпуснах душицата.
А днес направихме разходка с гумени ботуши в парка, малкия много се забавлява.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И аз вече не спя добре нощем. Тоя тумбак яко тежи и е голям зор да се обръщам в леглото, а и кръста доста ме боли. На всичкото отгоре сутринта дойде майстора, който ще прави бебешкия скрин и още някои други неща и трябваше да стана, а още ми се спеше. И сега ми се спи, но не мога да легна, защото една приятелка каза, че ще минат през нас да се видим.
Днес си проверявах мерките. За един месец съм качила 2 см на обиколката на бедрото  Sad Аз се усетих, че нещо бутовете ми са станали по-дебели. На корема съм +5 см, таза +1 см, гърдите +2 см.
За болницата ще взема джапанки. Доколкото знам е доста топло там. Халат няма да взимам, а ще взема голяма кърпа за тяло и 2 по-малки. Другата седмица вече мисля да стягам багажа за болницата.
Относно ваксините - косата ми се изправя, но няма как, ще ги слагаме, като преди това сигурно ще направя сто прегледа, за да съм сигурна, че бебето е здраво

# 709
  • Мнения: 412
Купих комплект бархетни и тензухени пелени от ВИС Виталис. Бархетни са дебели и твърди, твнзухените също не ми харесаха.

Мис Юли не трябва да правите сто прегледа, а сто изследвания. Преди вксинирне трябва да се изследват кръв, урина и гърлен секрет. За съжаление педиатрите бързат да ваксинират и не се интересуват от нищо друго.

Аз подготвих декларация за болницата и ще откажа ваксините. Не бих искала на горкото бебе да му налеят коктейл от гадости, преди да съм сигурна, че е здраво. А за останалите ще преценя след това.

# 710
  • Мнения: 1 111
Пелените би трябвало да омекнат след пране. Аз затова си купих плат, който ми хареса, а тезнухени поръчвах и от Англия.
Имайки се предвид, че първите месеци има ваксина всеки месец не съм сигурна, че бих водила всеки път бебето да му взимат кръв. А дори и да се направи прегледа е задължителен, защото може да има вирус, бактерия и какво ли не още. Не винаги изследванията са лоши в такъв случай, но педиатъра може да види, че детето има сополи например. Затова и според мен е много важно да изберем добър лекар. Аз вярвам на нашата на 100%

# 711
  • Мнения: 345
И аз продължавам с пелените, хахах, днес купих от Алди три разкошни за £2.99. Исках и още, не не искам да се затрупвам - точно преди това бях взела комплект от още три за £6.99. Та тези в Алди без пари, а съвсем случайно влязох, не знаех че е седмица на бебешки стоки.
Бархетни майка ще ми прати от БГ, но я споделете бархетните за какво най-често се ползваха и горе-долу какви размери. Едните бархетни дето майка ми показва са 70х80, другите 80х120. Тензухени имам различни размери.

Аз пък снощи така съм спала, че не съм ставала и до тоалетна  Crazy

# 712
  • Мнения: 1 111
Моите бяха квадратни, около метър на метър. Аз ги използвах за постилане на повивалника, в количката, на дивана, навсякъде. И за завиване понякога. Също и за повиване на ръцете, имах едни дълги и тесни.

# 713
  • Мнения: 345
Да, мерси Манха, и аз си припомних сега за какво съм ги ползвала.
Значи май по-големите, особено както искам да повивам в началото този път.

# 714
  • Мнения: 76
Мами, може ли малко помощ
Някой може ли да препоръча за проследяване на бременност в кв. Надежда /без да се плащат пакети от 800 лв за изследвания./

# 715
  • Мнения: 226
Аз съм твърдо против ваксините! Това за мен е като руска рулетка, все някой от нас ще изтегли късата клечка:-(
За съжаление нашето семейство пострада след поставена ваксина на моя племенник( от малкото признати случай). Слава богу детето е добре сега,но какво преживя сестра ми, само тя си знае Sad
На малката слагахме всички ваксини с голям страх, но не знам дали бях се подложила сега на това с бебето, засега няма да слягам ваксини!
А относно превенция, изследване и т.н, винаги има период в който детето уж е здраво по кръвни изследвания и т.н, но вируса е вътре, няма никога гаранция.

# 716
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Добре де, отказвате да слагате ваксини, а после какво правим с приема на детето в детска градина.

# 717
  • Мнения: 226
Плащаш си глобата и си наемаш детегледачка  или баба, това е възможността!

# 718
  • Пловдив
  • Мнения: 454
Аз с първото дете също бях на щрек с ваксините,защото имаме възрастен роднина -сложили му по погрешка 2 пъти една и съща ваксина и станал инвалид.Затова следях всеки път какво слага.А сега ще ми е още по-напрегнато като баткото ходи на градина и вирусите там са доста чести.Ето след месец почивка отиде за 2 дни и както беше напълно здрав се събуди с Т.Май като се роди бебето ще трябва да го спирам от градина,поне седмица преди ваксината.

# 719
  • Мнения: 519
Манха, къде го намери тоя плат за пелени? аз обиколих няколко в Пловдив уж за чаршафи, но гледах и за пелени - ми то грозна работа, пък и не били сигурни, че е 100% памук, така ми казаха продавачките - много зле  ooooh!. едни карета само имаше... Sick

за чехли за болницата - аз бях с кроксове предния път - едни евтинджоси си бях взела - хем може с чорап, хем за баня стават. още са ми живи и май пак с тях ще си ходя Wink

Общи условия

Активация на акаунт