Тумбакът тежи, мама пуфти, АПРИЛче на топло танцува и спи - тема 11

  • 38 744
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 152
Мами, може ли малко помощ
Някой може ли да препоръча за проследяване на бременност в кв. Надежда /без да се плащат пакети от 800 лв за изследвания./


Пращам ти на лично Simple Smile

# 721
  • Мнения: 76
Благодаря, още някой не може да спи  smile3507

# 722
  • Мнения: 152

Аз подготвих декларация за болницата и ще откажа ваксините. Не бих искала на горкото бебе да му налеят коктейл от гадости, преди да съм сигурна, че е здраво. А за останалите ще преценя след това.

Още след раждането се правят изследвания, така че си мисля, че в болницата ще е най-сигурно, че ваксината се поставя на здраво бебе  newsm78

# 723
  • Мнения: 76
Добро утро и добър дена на ранобудните майки или тези които не са лягали.
Вчера бяхме на гости у свекито и на жената за пореден път и стана лошо от мен от начина по който ще си гледаме бебето. За нея горе долу да обобщя стоят нещата така. Аз сина си го гледах преди 30 години така и нищо му няма, значи това е правилното.  За някои неща твърдо не приема новото и ме поправя, за други според мен просто премълчава.
Вчерашната тема беше за къпането. След като казах как мисля да къпя бебето, реакцията беше, "... ама как така. Аз ги къпех всеки ден по два пъти със сапун." Shocked
Мисля да проведа един разговор със всички бъдещи помагачи, баби и дядовци. Да уважават изборът ни като възрастни как искаме да си гледаме детето в това време. Да видим как ще мине.

# 724
  • Пловдив
  • Мнения: 748
Два дни не съм включвала компютъра - беше страхоте уикенд! Обичам почивните дни, а сега имахме и повод за празнуване. В събота ММ беше рожденик, събрахме се с приятели у дома (не се случва често, та си беше събитие). С удоволствие подредихме трапезата, направих разни вкусотии, музика, шеги... Голям купон  Grinning В неделя ММ каза, че чистенето било за него - не се възпротивих. Следобеда прекарахме в парка на разходка. Не мога да се оплача  Mr. Green
През телефона ви проверявах какво правите, да не изпусна темата.
Ваксини ще слагаме.
Линдичка, ако намериш из Пловдив, сподели - и аз бих купила. Ако няма подходящ плат, аз мисля да отскочим до Вис Виталис.
Някой спомена багажа за болницата. (Юле, ти ли беше?) Време ли е да го събираме вече?
Шкемби, обяснете им, че те са имали възможност да направят своя избор как да гледат децата си, а сега е ваш ред да решите как да гледате своите.

# 725
  • София
  • Мнения: 18 679
А също така е добре все пак и да не забравяме, че ако не ни харесва как ни гледат децата, не е лошо да си ги гледаме сами Simple Smile Като всичко зависи от теб, лично, няма на кого да се обясняваш Peace

# 726
  • Мнения: 1 495
Shkembi33, заедно ли живеете. Ако не, ще ти е по-лесно. Нашата май най-разбира като и се каже, че докторът така е казал Simple Smile. За миенето често със сапун и кажи , че в днешни дни има все повече алергии и кожни проблеми и е по-добре по-малко да се маже с козметика. Но според мен като цяло избягвай такива спорове и аз се изкушавам все още понякога и после се чудя защо въобще се обяснявам Simple Smile. Ноо различията във вижданията са неизбежни и е хубаво да сте твърди от началото да се разбере кой носи отговорност и взима решенията  Peace

Аз да ви питам , мислите ли, че е лошо ако бебето го изпишат с носени от братя или братовчеди дрехи. Установих, че има толкова много дрехи, че просто е грехота да купувам нови малки размери дрехи. Пък и при мен вълнението не е толкова като при първо дете и ми се струва съвсем ок. В крайна сметка най-много да се вижда най-горната дреха на някоя снимка. Одеалцето ще му е ново Simple Smile.
Аз успях да купя едно ново гащеризонче, 56/62 се води и сигурно ще е голямо.

# 727
  • София
  • Мнения: 18 679
Лошо е, много е лошо, години терапия после ще му отнеме на горкото да превъзмогне факта, че е изписано в дрешките на кака/батко Crazy Сериозно ли питаш Laughing

# 728
  • Мнения: 454
Шкемби, , не се давай от сега. При мен типичен пример ми е една приятелка, която заради свекърва си и заради това "как тя си гледала децата преди 30г." сега са пред разделяне с малко бебче. Мен също ме страх от такива неща, защото според мен мъжете не разбират още толкова от деца и се доверяват сляпо на майките си. Аз съм решила, че ще кажа на всички дори и да ми се сърдят, че не ги искам в нас да ми помагат и искаме сами да се оправяме. ММ обеща, че ще си вземе бащинството 2 седмици и ще помага.
Сестра ми вече се поразсърди, че си била планувала отпуската и си я пазела за мен, а аз така да и кажа. Опитах се да й обясня и мисля, че ме разбра.
На мен куража ми дойде от момичетата тук, като ги слушам са се оправяли сами с първите си дечица.

# 729
  • Мнения: 76
Ммм да гледам да не споря. Тактично в разговори за други бебета и възмущение от нейна страна, как си гледат бебетата, споменавах, че това е тяхно решение и те са тези които ще решат как да си гледат децата. Мога да спомена, че за мен това е правилно или не, според моето разбиране, но без да нападам никой и да обиждам.
Аз съм далеч от мисълта, че нашето е най-правилно и друг вариант няма. С второто може вече да имам други разбирания, но в момента е най-правилно за нас и това ни е решението.
Не живеем заедно, но си купиха апартамент през два входа, защото трябвало да гледа внуци. Толков ада мразя тази дума. Кажи искам да гледам вници, не трябва. Много неща съм ги казвала директно, но към баща ми, когато сме заедно всички. И се надявах да слушат внимателно и да си вадят изводи и да не стигаме до този разговор, ноо явно няма да стане. Някъде се губи връзката. Обяснява ми как на познати във ВИП стая бабата и дядото били постоянно там при майката и бебето/ и те така мислят да стоят/, но не се усеща,  че това всъщност са родителите на момичето, а не свекър и свекърва. Аз като жена се чувстам добре когато мама е при мен и татко. На тях мога всичко да си кажа. Пак се разписах, но исках да си споделя терзанията. Като цяло имаме добри отношения, но за сватбата и сега при бебето имаме търкания в разбиранията.

gingerina за мен няма проблем, пък ако някой толкова се чуди какво да му купи и нямап идеи. Да вземе нещо, което може да е за изписването. Аз като гледам на снимките, то се вижда одеало и глава на бебе.

# 730
  • Мнения: 72
На мен мие трето и всичко съм раздала без пелени и одеала  и ми се наложи да купя за изписването.  НО по малкият ми син изцяло се носеше от батко си дрехите .Но сега няма как мн им е голяма вече разлика 😆

# 731
  • Мнения: 345
Аз съм навзела много неща употребявани дрешки сега за второто, абсолютно не ме притеснява. Но, за изписването си взех чисто новички - мъничко комплектче от H&M боди с дълъг ръкав, панталонки и чорапки и шапчица, и отделно бяла жилетчица. Просто така си го почуствах.

Да не говорим, че синът ми отрасна и още расте с дрешките на племенника.

Момичета, дава ли се на бебечетата вигантол, като ще са пролетни?

# 732
  • Мнения: 1 495
Да  Joy, да ми имаш терзанията нали.
Обичам да се тревожа за маловажни неща и тук явно работи една вина за това колко равностойно ще е всичко за всяко дете  Blush

# 733
  • Мнения: 76
Май го има този момент, сестра ми не е споделяла за такива терзания. Винаги им купува и по нещо ново, но и износват. Даже имат снимка вкъщи с два потника, които са се запазили във времето и сме ги носили ние като малки.
Май беше belinda ако бъркам се извинявам,  разказваше за история с малкия и син с якетата, износва и има свои и даже не си ги спомня и си го беше забравил, че не си го познал.

Ако толкова ще го мислиш и ще се тормозиш му купи едно ново гащеризонче за отгоре. Снимай го преди да го увият с одеало и готово. ylinfant

# 734
  • Мнения: 1 341
Здравейте мами Simple Smile
Пак сме на тема оплаквание май  Hug И на мен ми е много сънливо и мързеливо, взех да не мога да спя напоследък, голямо въртене, корема уж не е голям е се чудя къде да го подпра за да ми е удобно  ooooh! , но за сметка на това едно спокойствие ме е налегналоо... направо не мога да се позная  Blush Blush Simple Smile
Но да вдъхна малко оптимизъм Simple Smile  Дръжте се много мина малко остана  Peace  bouquet
Както каза белинда вижда му се края Пролетта идва  Joy Чудесно чувство е нали Simple Smile
Айде аз излизам на една разходка въпреки мързела за да се движаа че съм с едно кило отгоре от януари  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт