Защо всички искат момичета?

  • 5 647
  • 122
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 185
Цитат на: meri_ark
Половинката ми също мечтаеше как децата щели да го гледат като остарее, но аз му казах да забрави случая. Децата си имат техен живот и не би трябвало да се чувстват задължени да ни гледат. Ние двамата да сме живи и здрави да си се гледаме и помагаме, пък те ако се сещат по-често за нас ще съм щастлива, но не бих искала да обременявам някого с моята нужда за внимание и грижи.
Първото не ме интересуваше какво ще е. Имам момченце. Харесва ми да играем заедно с колички и да ритаме топката Wink Сега ми се иска момиче, да пробвам и това Simple Smile Затова ще питам да ми кажат какво ще е, да съм готова психически. Опит с момченца имам. Никак не е лошо. Държат те в добра спортна форма Wink


meri_ark, аз мисля по абсолютно същия начин  Sign Exclamation  Не смятам да вменявам на децата си задължението да ме гледат като остарея !!! Мисля, че е много вярна максимата, че децата се отблагодаряват за грижите на родителите си като отгледат и възпитат своите собствени деца!

Аз исках момченце, защото не си представях как ще плета плитки или слагам шноли. Напротив, много повече ме привличаше идеята да ритаме топка  Wink  Първото ми дете е момченце  Grinning

Но когато стана на 6 г. и изведнъж започна да се срамува ако го прегърна или целуна пред хора, когато се заигра с баща си на Diablo в мрежа, тогава осъзнах (вече бях бременна), че искам второто ми дете да е момиче. Родих момиченце  Grinning

Сега съм щастлива с разнополовите си деца  Grinning

Моето мнение е, че еднакво и момичета, и момчета трябва да се научат да помагат вкъщи. А относно помощ към родителите, имам наблюдения как снаха гледа свекърва, как зет гледа тъстове, така че явно си е до човек... А след време ако примерно съм останала сама, не е ясно кой ще ми е по-нужен - дъщерята да ми сготви или сина да ми пренесе въглищата в мазето примерно  Simple Smile

# 76
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Цитат на: mam@
Цитат на: Stani
" Майче, пожелавам ти да си имаш момиченце, защото то в устата си ще скрие залък и ще ти го донесе, ако имаш нужда. Но с момчетата не е така"


Напълно вярно (съдейки по себе си  Blush ).
Майка ми е пенсионерка и винаги и помагам с каквото мога.
А "залъка" при мен е  Money .


И  да се каже, че е напълно вярно пак не може...  Neutral Face
Примери:
 Arrow чичо ми изпраща по 100-150лв. на баба ми на месец+нейната си пенсия да ИМА ДА СИ ХАРЧИ!  Sunglasses
 Arrow мдааааа и  аз бих искала да мога да помагам на нашите(двама пенсионери), но мога да го правя само морално (да им изслушам болките и мераците), а БРАТ ми е този, който има дава "финансово рамо".  Grinning

А на въпроса:
 Arrow 1-во:момиче;
 Arrow 2-ро момче!
Явно Бог много ме обича   Heart Eyes като ме направи родител на разнополови деца    stork-girl  stork-boy !  За сега мога да кажа само едно - щерката ми беше по-лесна за гледане! Сега е в малко трудна възраст и много се караме двете  Embarassed , но баща й е навърха на щастието като е с нея. Той май си мечтаеше за 2-ро маценце, но ...  no. За сега спираме   stopuu  с бебевъдството.  family

# 77
Samo pri misulta che sled vreme tova momichence shte bude na moeto miasto na stola da rajda i da se muchi i cial jivot cikul i polova diskriminacia...iskah mnogo da e momche. No nali niama kak da kajesh iskam momche i da se rodi takova - na men ni se padna momichence, koeto razbira se adski mnogo obicham!

# 78
  • Мнения: 185
Цитат на: Ружа72
Даа доста татковци се трьшкат като е момиче пьрвородното, а ако и следващото е момиче още повече


Живяла съм в Нигерия известно време. Там е разрешено многоженството - по 4 жени в един и същ момент. Ако жената роди първо момиче, й се прощава, но ако и второто е момиче, мъжът връща жената, заедно с двете й дъщери, на родителите й. Но ако първото или второто е момче, тогава задържа жената и всичките момичета, които роди. :smilecolros:

# 79
  • Мнения: 1 120
Първото ми дете е момче,за това си мечтаех второто да е момиченце.
Господ чу молбата ми и мечтата ми се сбъдна Grinning

# 80
  • София/Велико Търново
  • Мнения: 745
Цитат на: Nelly
Цитат на: Ружа72
Даа доста татковци се трьшкат като е момиче пьрвородното, а ако и следващото е момиче още повече


Живяла съм в Нигерия известно време. Там е разрешено многоженството - по 4 жени в един и същ момент. Ако жената роди първо момиче, й се прощава, но ако и второто е момиче, мъжът връща жената, заедно с двете й дъщери, на родителите й. Но ако първото или второто е момче, тогава задържа жената и всичките момичета, които роди. :smilecolros:


Като чуя или прочета нещо подобно си казвам че съм щастливка че съм родена в България  Confused

# 81
  • Мнения: 6 206
Ще повторя казани дотук неща, че исках момиченце,за да си го кипря, обличам, фризьорствам. Горе-долу като кукла да си имам. От една страна и от друга, възпитанието на момиче ми се вижда по-лесно, някак си чувствам, че знам как да й говоря, какви примери да й давам, какво искам да я науча.
Ама си правих сметките без кръчмаря. Като ми казаха момче, две седмици ми беше крив света, мъжът ми ми се караше, че реагирам глупаво и неадекватно. Самият той казваше, че за него нямало значение, обаче като се разбра момче, два деня пееше из къщи, само му повтарях да си изтрие хилещата физиономия от лицето, щото и без това ми беше нервно от факта.
"Разбирачи" ми бяха казали, че момче се гледа по-трудно, заради колики, рев и други есктри. Дрън-дрън. Всичко си е до малкото характерче. Сега съм щастлива, че имам момче, мисля че ще намеря и път към него.
Силно се надявам второто да е момиченце, ако не, спокойна съм, ще караме до сестричка. Simple Smile

# 82
  • Мнения: 3 562
Интересно  Thinking
когато забременях един колега ме попита :
"Защо всички майки искат момченца"
Ще ви кажа, защо аз исках момченце - защото смятам, че да си мъж в този мъжки свят е по-лесно  Sign Exclamation
И въпреки всичко съм ужасно щастлива, че си имам момиченце  Two Hearts

# 83
  • Bristol
  • Мнения: 9 370
Цитат на: Nelly
Живяла съм в Нигерия известно време. Там е разрешено многоженството - по 4 жени в един и същ момент. Ако жената роди първо момиче, й се прощава, но ако и второто е момиче, мъжът връща жената, заедно с двете й дъщери, на родителите й. Но ако първото или второто е момче, тогава задържа жената и всичките момичета, които роди. :smilecolros:

Китай е известна дестинация за много американци, които ходят там да осиновяват момиченца. Там като се родят много момичета в семейството и ги изоставят. Предпочитат момчета, че да има кои да работи!!!  Shocked

Цитат на: Dzverche
Samo pri misulta che sled vreme tova momichence shte bude na moeto miasto na stola da rajda i da se muchi i cial jivot cikul i polova diskriminacia...

Ти ме шашна!!! Е какво и е на ситуацията!!! На мен пък ми се струва, че е по-лесно да си жена и въобще не съм си мечтала да съм мъж!
От мъжете се очаква прекалено много в живота. Да не са слаби, да не се плашат от нищои да се справят с трудностите в живота без да се оплакват, кариера, добри пари, а ти си седиш и харчиш за себе си, за бебето Wink Ако не ти стигат можеш и да се оплачеш пък той да му мисли  Laughing Това в рамките на майтапа де, да не се вържете сега Twisted Evil

# 84
  • София
  • Мнения: 3 880
[quotе]Ако имаш момичета няма да си свекърва след време. Laughing   Laughing Едно е да си тъща,друго - свекърва , гадничко е. afwitch .А лошото е ,че аз ще съм един път свекърва и два пъти тъща  Shocked[/quote]

по-гадно ми се вижда да имаш дъщеря, която попада на гадна свекърва, отколкото да бъдеш свекърва.

# 85
  • Мнения: 3 042
Цитат на: Шани
За сега спираме   stopuu  с бебевъдството.  family


ей тука вече припаднах от смях
  Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye
  Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye   Stuck Out Tongue Winking Eye

# 86
  • Мнения: 1 517
Аз много исках момиче, не щях и да чуя за момче, а всички все ми пожелаваха да имам "мъжко". Пожеланията им не се сбъднаха.  Simple Smile Искам, ако имам второ, и то да е момиче. Не мога да си се представя като мъжка майка, някак не ми отива. Имаше и нещо като поговорка, че които жени Бог обичал, им давал момиченца. Те по принцип са по-кротки, гальовни, не вършат толкова бели...
И аз не искам да съм свекърва някой ден, освен това.  Simple Smile
Според мъжа ми пък било добре да имаме по едно и от двете. Ще видим.

# 87
  • Мнения: 3 394
Скъпа,недей така-каквото Господ ти прати, независимо момче или момиче, твое ще си е!!!Аз бях 100% за момче, даже половината неща на Мецанка с ав синьо и без това ми е любимия цвят, но в момента ,в който я гушнах забравих как съм плакала от яд като ми казаха,че ще е момиче Imp Толкова съм била тъпа да мъча малката душичка, а сега се чудя как може толкава безумно да я обичам Stuck Out Tongue

# 88
  • Мнения: 307
Ами аз исках МОМ4Е  и сега си имам един бомбон на име Мартин:))  Другото искам да е моми4е ....някой ден, 4е да му връзвам кукуригу-та на коси4ката:))))) Stuck Out Tongue  Stuck Out Tongue

# 89
  • Мнения: 1 502
Цитат на: asa
Аз искам момиче, защото вече си имам едно момченце.

Но то е божа работа Grinning


Ние също.Но.... Confused:

Общи условия

Активация на акаунт