Великобритания - Тема 68 Зимно Пролетно Зелена

  • 65 917
  • 729
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 301
Ще ме прощавате ама ако позволите да споделя тази английска ривиера и останалите обсъжданки за лятна ваканция във Великобритания хич не ми се нравят. На мен лятото в ЮК ми е изключително скучно, да не говорим, че ми е адски бахър. Аз за 3 години нито веднъж не съм излязла с къс ръкав, сандали или каквато и да е била по-лека дреха. Немога да се отпусна, а и в цялата страна ми се вижда еднакво, еднообразна природа, сгради и т.н.  Sick Мое мнение, феновете на острова да не се обиждат, моля. И като ходите по тези плажове въобще може ли да се плажува, става ли за влизане във водата, хващане на тен?  Laughing Laughing  Не ви ли се ходи някъде из Европа? Защо избора най-често е между ЮК или България (с такова впечатление останах от повечето потребители)?

# 691
  • Истински се вижда само със сърцето.
  • Мнения: 10 297
Седмицата в която ние бяхме на море тук миналата година беше между 26 и 30 градуса Simple Smile с 4 месечно бебе ми беше идеално и на плаж ходихме 1 ден. Аз не обичам да плажувам и повече си правихме разходки през деня до различни места.

Всеки ходи където му е удобно било тук, БГ, Европа или нейде другаде по света Simple Smile

# 692
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Навсякъде ходя, стига пари и време да имам. Обожавам зимните почивки с много сняг и минусови температури и се чудя, защо зимно време хората бягат по топли дестинации, но вкусове различни  Laughing
За деня на майката исках да разходя моите до Суонзи. Там знам едно симпатично италианскио ресторантче с гледка и сервитьори италианци Wink Вкусен сладолед и прекрасна крайбрежна пътека за разходка. Обаче дъщерята била канена на рожден ден в неделя  Rolling Eyes По-следващия уикенд също няма да стане, зает е с тренировките й по гимнастика и състезание  Confused
И на Isle Of Wight ми се ходи, да се помотам по туристическите пътеки и да се насладя на природа, тишина и спокойствие, още не е започнал сезона там  Laughing
В Корнуел също няколко места за посещение съм харесала, там дават под наем хубави къщички, но цените им по време на празници и ваканции са убийствени. Много по-евтино е в Европа човек да отиде да почива  Money
От National Trust черпя много идеи за разходки. Например остров Skomer в Пембрукшир, там могат тюлени да се видят. Бях си харесала тази къщичка, по средата на нищото с тераса точно на скалите и с изглед към морето  Heart Eyes

# 693
  • Мнения: 3 222

Cumbria, много ми се ходи. Ако може, навсякъд искам да отида, но уви нещата опират до финанси.  hahaha Иначе веднага резервирам билетите.

За мен България не е  дестинация за лятна почивка. ММ взема отпуска в най-големите жеги и този кошмар не бихме си го причинили.
Предпочитам да ходя на топла почивка зимните месеци, а лятото да го изкарам тук. Времето за мен е повече от прекрасно. Топло, приятно без да се потиш като прасе и да лежиш на ламината под климатика с дни, доакто навън температурите не станат поносими. Миналата година още в края на март извадихме късите ръкави и открихме плажния сезон. Реално летните месеци тук е 23-26 градуса, коет като чувство е към 30 български.
Освен това, колкото повече опознавам Англия, толкова повече се влюбвам в нея. Невероятни места имат. Купихме една огромна пътна карта и само добавяме обекти, които искаме да посетим. Неделното пътуване още ми държи влага и само хвърлям поглед на прогнозата за тази неделя.

Merry, Можеш да ме осиновиш тази неделя.  Mr. Green Нямам никакви ангажименти, не отказвам нито Swansea, още по-малко Isle Of Wight.


Много се радвам, че тези, който сте в Лондон, сте добре.  Praynig   

# 694
  • Мнения: 984
Мен ме поканиха да отида в училището и да прочета нещо на бъгарски. Има повод и сайт - http://worldstories.org.uk/, но български в сайта няма. А уж милиони щяха да се местят като паднат ограниченията.
Според мен има много места за разглеждане на близо и далеч. Успяваме да си измислим какво да правим ваканциите.Плажни бани си правим в парка, не ми липсва морето (аз съм от Варна)

# 695
  • York
  • Мнения: 826
Памперс, чудна беше нашата неделя Simple Smile Wink

Лятото искаме да се качим към Шотландия. Ще видим до къде ще я докараме Simple Smile

Мая, и аз съм от Варна  Sunglasses

Сега ще го погледна къде е този остров, който споменава Мери  Peace

# 696
  • Мнения: 872
Аз обичам да ми е жега и водата в морето да е топла. За това обичам лятото в България. Иначе,тук в Скегнес,миналата година края на май имаше луди да се къпят в Северно море.
 Хареса ми остров Крит миналото лято - топло време,топла вода,само хотелът дето не отговаряше на 5*, но се ядваше.
  Ужасно е това,което се е случило в Лондон,дано няма повече жертви  Sad
  

# 697
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Pampers, веднага те взимам, ако не мрънкаш, като те мъкна насам натам  Laughing
Този уикенд го дават хубаво време. Мен затова малко ме е яд, в събота сутринта моята тренира, в неделя е на парти... Нито можем семейно да отидем някъде по на далеч, нито с мъжа можем да забегнем поне двамата, защото трябва някой да откарва и докарва госпожицата  Crazy

ponqkoga, островът е по средата на нищото, но животните там били уникални. Май има само един хотел на този остров и природа. По-скоро да се наеме къщичка в района и да се вземе лодка за еднодневна разходка. Аз много обичам такива дивотии. Ето линк с повече инфо, Skomer

# 698
  • York
  • Мнения: 826
ponqkoga, островът е по средата на нищото, но животните там били уникални. Май има само един хотел на този остров и природа. По-скоро да се наеме къщичка в района и да се вземе лодка за еднодневна разходка. Аз много обичам такива дивотии. Ето линк с повече инфо, Skomer
Открит вече. Набелязан Simple Smile
Даже сега си мисля да ми изпратят и раницата за носене на бебе, така или иначе ще ми изпращат това онова  Laughing

Аз до края на Април съм на работа и се надявам поне Май месец да можем да си отделим за неделни спокойни разходки, преди всичко коренно да се промени  Crazy
Днес гледам количката, която купих и въобще не мога да си се представя да я бутам и да гледам бебе, да кърмя и сменям насрани памперси  Rolling Eyes

# 699
  • Мнения: 984
o, ponqkoga, много бързо ще привикнеш. И ако знаеш на колко хубави места ще я буташ тази количка и какви красоти ще разглеждате в разширен състав...  Hug

# 700
  • York
  • Мнения: 826
Близо 7 години и половина ще бъде разликата между двете.
Съвсем съм забравила какво беше, но ще ми се наложи да си припомням Simple Smile

# 701
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Никога не бих си причинила английски холидей. Ама никога..... храната им е глупава, калпава и еднообразна, отгоре на всичкото и много скъпа. За хотели да не говорим.

За близо 20 г в УК мога смело да кажа,че нямам нито един ден отпуска прекаран в УК. Надявам се и да не ми се налага.



# 702
  • Bristol
  • Мнения: 9 366
Близо 7 години и половина ще бъде разликата между двете.
Съвсем съм забравила какво беше, но ще ми се наложи да си припомням Simple Smile
На моите деца е 8 години  Grinning  буквално пак на тръстиката отиваш. Обаче баткото като порасна, започна да помага много за дъщерята и да я води насам натам.

Аве, само за едно съм съгласна с теб, по-скъпо излиза. Само със ски почивка мога да сравнявам цената. Но при ски почивката повечето пари хвърчат не за настаняване, а за ски картите  Crazy В хотели не обичам да седя, а италианските ресторанти са много популярни тук, но аз и пайовете в местните пъбове харесвам както и сайдера chef

# 703
  • UK
  • Мнения: 4 308
Момичета, по какъв най-сигурен начин мога да си изпратя документи от Бг до тук?

За почивки ми е много хубаво като говорим в тази тема. Ние още не сме резервирали полетите за Бг, може би ще е края на август тази година и ще опитаме да отидем на море за 2-3 дни до Гърция с колата. Англия ми харесва, аз съм от тези, които не обичат да висят на плажа по цял ден, обичам обиколките, градски и извънградски с хапване на крак, а времето тук и и зима и лете е идеално за разходки, нито премръзваме, нито припадаме от слънчев удар. Миналото лято в края на юли като се прибрахме в Русе изобщо не можахме да си покажем носовете навън по улиците, защото си беше направо опасно горещо и за децата, че и за нас. Ние още не можем да си позволим няколко почивки, опитваме се хем да си ходим лятото до Бг да си видим роднините, хем да обикаляме по разходки и нови места тук.

Като ви чета и така се радвам, че родих две кажи-речи едно след друго. Няма вече памперси, гърнета и кърмене. Понякога да му мисли.  hahaha Бебе си е хубаво да имаш, но друго си е вече с деца, които могат да водят разумен разговор.  Simple Smile

# 704
  • Мнения: 2 352
За пратката-Булпост

Общи условия

Активация на акаунт