Против акне/пъпки по лицето 6

  • 99 392
  • 779
  •   1
Отговори
# 150
  • Варна
  • Мнения: 1 530
С хумата трябва да се внимава, поне според мен де. Преди години си бях купила зелена хума, защото я дават точно за проблемна, мазна кожа. Правих си маска с мед и кисело мляко и тази зелена хума. На мен също ми идваше силна - страшно много изсушаваше кожата  - това й беше ефекта. В крайна сметка я хвърлих.

# 151
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Аз лично не съм доволна от продуктите на Хималая. Евтини индийски продукти представени като нещо уау от древната медицина.

# 152
  • Мнения: 711
И на мен хумата и глината много ми изсушават. Ползвам глинена маска не повече от два пъти седмично и обикновено капвам няколко капки шипково масло. Разреждам маската с оцет и вода, тъй като е на прах. Като изсъхне става чак болезнено и после съм зачервена за малко. Предполагам при повечето хора е така и е нормално

# 153
  • Мнения: 1 600
Аз си правя домашна отлепяща се маска с активен въглен,желатин и прясно мляко,действа ми много добре

# 154
  • Мнения: 1 679
Разбирам,благодаря ви за отговорите.Понеже ползвам активния крем на "Акне аут" при нужда и съм доволна,реших и пяната за почистване да пробвам,същата история,зачервена,изсушена .... #Crazy Имах всичко на всичко две пъпки,те започнаха да се увеличават,разраняват и кожата ми като защитен ефект се омазнява повече...Прекратявам ползването...

# 155
  • Мнения: 724
Здравейте, това кремче да ли исушава много кожата?

http://apteka.framar.bg/30062842/%D0%B1%D0%B8%D0%BE%D0%B4%D0%B5% … -30-%D0%BC%D0%BB-

# 156
  • София
  • Мнения: 1 554
Изсушава, но е по-добър вариант от SVR.

# 157
  • Мнения: 66
Понеже бях много доволна от BB крема на SVR Sebiaclear, реших да пробвам и Active от същата серия, сложих си го вечерта и на сутринта кожата ми беше ужасно суха, даже на места беше обелена и леко зачервена имах големи очаквания, но явно кремът е за много мазна кожа.

# 158
  • Мнения: 69
Могат ли да ми излезнат пъпки от тоник? Имах две пъпки, от няколко дена се мажа вечер и всяка сутрин имам нова пъпка.

# 159
  • Мнения: 711
Могат ли да ми излезнат пъпки от тоник? Имах две пъпки, от няколко дена се мажа вечер и всяка сутрин имам нова пъпка.

Да, особено ако тоникът има ексфолиращо действие. Някои продукти предизвикват повече акне в началото, защото отпушват порите и всичко излиза. Така ще е първите 2 месеца Grinning Естествено, тия пъпки може да са следствие на нещо друго, но е напълно възможно да са от тоника Simple Smile

# 160
  • Мнения: 2 157
Могат ли да ми излезнат пъпки от тоник? Имах две пъпки, от няколко дена се мажа вечер и всяка сутрин имам нова пъпка.

Може. Какъв тоник използваш? Може да си чувствителна към някоя от съставките. Аз така се бях обринала от една розова вода. Сега ме е страх да пробвам пак. Laughing

Влизам да се отчета - упорито ползвам Avene Cleanance Gel и крем Здраве върху пъпчиците вечер. В интерес на истината Avene отначало много ми изсушаваше кожата. Сега май свикнах с него и няма такова опъване като в началото. Лицето ми се поизчисти. Не е напълно окей, но изглежда по-добре определено. Само дето имам няколко по-големи пъпчици, които са се зачервили, а не искат и да се махат, та те много ме мъчат.  Confused

# 161
  • София
  • Мнения: 4 313
Не знам дали видяхте протокола на Надя Петрова за проблемна кожа, но ми се струва доста изчерпателен:

https://nadiapetrova.bg/2017/03/%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%BE%D … 0%BE%D0%B6%D0%B0/

иначе моите проблеми изчезнаха засега. може би все пак бактериите са големите врагове на кожата ми (слава богу, че те са поне изтребими). трудно ми е да се въздържам напълно от сладко по време на пости, че съвсем ще ми падне енергията, но и това явно помага

# 162
  • София
  • Мнения: 1 056
Здравейте! Идвам с едно питане момичета, защото вече съм се видяла в чудо...използвам бензоил пероксид и заедно с него разбира се, слънцезащитен продукт, но пуста му, не мога да го улуча... опъпчасвам почти винаги от тях или ми омазняват страшно кожата. Последно си взех на авене 50+, който е в кутийка като ФДТ, ужасно е, след 2 седмици цялата бях в големи подкожни пъпки. Сега съм в Белгия, ще си купя тукашния вариант на бензоил пероксид, че и той ми свърши. Но въпросът ми е, може ли да ми препоръчате нещо, което вие използвате? Поне да не опъпчасвам, ако не друго...

# 163
  • София
  • Мнения: 390
Здравейте! Идвам с едно питане момичета, защото вече съм се видяла в чудо...използвам бензоил пероксид и заедно с него разбира се, слънцезащитен продукт, но пуста му, не мога да го улуча... опъпчасвам почти винаги от тях или ми омазняват страшно кожата. Последно си взех на авене 50+, който е в кутийка като ФДТ, ужасно е, след 2 седмици цялата бях в големи подкожни пъпки. Сега съм в Белгия, ще си купя тукашния вариант на бензоил пероксид, че и той ми свърши. Но въпросът ми е, може ли да ми препоръчате нещо, което вие използвате? Поне да не опъпчасвам, ако не друго...

Аз използвам това след крема или ФДТ
Не ми е мазно и не се изпъпчвам, много икономично 2 капки за цялото лице  Peace

# 164
  • Бургас
  • Мнения: 6 895
Освен ако нямате някакъв сериозен кожен проблем налагащ слагането на такъв продукт не разбирам защо се налага в това студено мрачно време ползването на слънцезащитен продукт.

Общи условия

Активация на акаунт