Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 379
  • 933
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 8 933
Здравейте!
Не мога да проумея защо текущата възможност е 40 дечица, а за следващото класиране местата са общо 11? За какво пазят останалите 29 места?  Rolling Eyes
Заети са от деца приети вече, не се пазят. Примерно ако за първа група в ДГ с яслена група (бивше ОДЗ) са обявени общо 50 места, свободни ще са само толкова, колкото остават след като прехвърлят всички деца от яслената група.

Предлагам на повечето питащи първо да прочетат правилата за прием и да видят критериите. Чак тогава да питат, защото някои въпроси се обсъждат по няколко пъти, а са пределно изяснени. Като например как се приемат деца с еднакъв брой точки. Или за двете опашки и наличието на деца по соц. критерии и в двете.

# 121
  • Мнения: 330
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???
Доколкото съм чел предишните теми, това е компромисен вариант, за да имат повече шансове за децата, които нямат точки по социални критерии. Местата за социални критерии в първото класиране са ограничени. В противен случай децата щяха да са на една опашка и нямаше да останат места за децата, които нямат точки по социални критерии.
Разделянето на 2 опашки е само на първото класиране. На следващите класирания опашката е една, като децата по социални критерии са с точките си за социални критерии, т.е. обикновено имат сериозно предимство пред останалите.

Е, как ги запазват? На общата опашка, след първото класиране, са по общи критерии.
Мисля, че тук се бъркат частите на класирането със самото класиране.

Под "класиране" се има предвид процеса, при който на някои деца се дава възможност да бъдат записани въз основа на приетите критерии, след което следват 1 или 2 работни седмици за записване. В този смисъл първото класиране за приема през септември се състои от подреждане на опашката по социални критерии, ако е необходимо, а след това подреждане на опашката по общи критерии, като за децата в греничните групи се тегли жребий.

На следващите класирания, през 1 или 2 седмици, има същия процес, само че има само една опашка, на която децата участват с всички точки от социалните и от общите критерии.
Може би може да се обясни и по-разбираемо Simple Smile

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 21:10 от татко Ники

# 122
  • Мнения: 1 932
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.


Дерматита е хронично заболяване,защо смятате че няма да ни приемат по т.2.2.4.?

Дерматита не се води заболяване. Моето дете също е с дерматит.
Преди са приемали деца с дерматит по тази точка, но има толкова много злоупотреби от страна на родителите, че вече директорите отказват да приемат такива деца.
Като искате пробвайте. Ще видите, че няма да ви приемат.

# 123
  • Мнения: 1 775
От няколко години вече дерматитът не е критерий, всяко второ дете е с дерматит, включително моето.

И аз се присъединявам към молбата да прочетете правилата за прием и критериите и тогава да питате, каквото не сте разбрали.

# 124
  • Мнения: 1 117
Помощ въобще не разбирам нищо Имам следния въпрос дъщеря ми е на 4 месеца ,искам да тръгне на 2 годинки другата година ли трябва да кандидатствам ? Живеме във Връбница постоянен адрес ни е има само 23 места за нашия набор имаме ли шанс ? Благодаря предварително

# 125
  • София
  • Мнения: 8 652
Да, другата година е по-добре.Ако участвате сега ще е на годинка, когато тръгне.

# 126
  • София
  • Мнения: 6 174
Помощ въобще не разбирам нищо Имам следния въпрос дъщеря ми е на 4 месеца ,искам да тръгне на 2 годинки другата година ли трябва да кандидатствам ? Живеме във Връбница постоянен адрес ни е има само 23 места за нашия набор имаме ли шанс ? Благодаря предварително
След като искате да тръгне на 2 год., кандидатствате в следващата кампания с прием от септември 2018 г. А дали има шанс  Thinking Кой може да знае - освен да гледаме в кристалното кълбо. Въпроса не е само в свободните места, а и в точките, които ще съберете, също и в тези на другите кандидатстващи.

# 127
  • Мнения: 1 117
Благодаря ви

# 128
  • Мнения: 104
Здравейте! От известно време се чудя по един въпрос и се надявам, ако може някой да ми обясни как става това. Миналата година ни приеха в първа група (набор 2013), но в групата на детето ми има поне 10 дечица, които са родени през 2014 г. И то не в началото на 2014, а някои са си родени направо в средата на годината, т.е. разликата между някои деца в групата е повече от 1 година дори. Чудя се как е възможно това, като когато регистрирах детето ми в системата, тя автоматично ни класираше с неговия си набор. Изобщо никъде нямаше възможност да се избира с кой набор да ходи на градина. И до колко е редно при този недостиг на места да се разрешават подобни размествания в наборите - т.е. сега може някое дете, родено през 2013 г. да не е прието в желаната градина, защото местата са заети от деца, родени през 2014 г.
Да не говорим, че групата на детето ми беше от 34 деца и уж нямаше повече обявени свободни места и изведнъж 2 месеца след като започнаха да ходят, се обяви още едно място и вече са 35 в групата...
Ей такива мисли ме терзаят, но явно подобни практики някак са позволени от системата...

# 129
  • Мнения: 298
Аз съм много разочарована за втора поредна година нулев прием за нашия набор в най-удобната ни градина
Sad

# 130
  • София
  • Мнения: 70
Здравейте. За съжаление и при нас е нулев приема в удобната градина. Искам да попитам,за доказване на К2 1т. И К1 3т. Достатъчно ли е,че аз съм с ЛК в района на яслата или трябва и бащата да е с настоящ адрес в същата община? Неговата ЛК е с адрес извън София.И има ли ограничение от колко време преди класирането е трудовият договор на единия родител? Благодаря предварително.

# 131
  • София
  • Мнения: 4 561
Здравейте. За съжаление и при нас е нулев приема в удобната градина. Искам да попитам,за доказване на К2 1т. И К1 3т. Достатъчно ли е,че аз съм с ЛК в района на яслата или трябва и бащата да е с настоящ адрес в същата община? Неговата ЛК е с адрес извън София.И има ли ограничение от колко време преди класирането е трудовият договор на единия родител? Благодаря предварително.
Само вашата лк е достатъчна. Няма нужда таткото да сменя документи.
Няма срок за трудов договор. Може да се сключен и в деня преди класирането.

джиджавка, или са приети децата по заобиколен начин, или са си сменили набора.
При нас откриха нови групи. Останаха свободни места от 2012 набор и разрешиха на 2013 да кандидатства с предния набор.

# 132
  • Мнения: 234
Здравейте момичета. По въпроса с критериите К1 и К2 за майки от София, но с л.к. в друг административен район. Зададох въпрос до общината с л.к. в Гео Милев и настоящ адрес в Младост какво да попълня като адрес в Столична община-постоянен или настоящ и колко точки ще получа по съответните критерии-3,или 4? Отговора разбира се почти няма общо с въпроса ми, поствам го тук, но според мен при посочен постоянен адрес ще имаме проблеми със записването и май е по-добре да се сменят документите (колкото и да не ми се иска):
Нашият отговор:
Здравейте, Вие решавате какъв адрес да впишете.Критериите се доказват на място в момента на записване на детето в детското заведение, като се представят всички необходими документи.
Ако документите не съответстват на заявените критерии, директорът ще откаже записване. Родителите/настойниците носят отговорност за данните, въведени в профилите и за заявените от тях критерии.

# 133
  • София
  • Мнения: 4 122
Здравейте! От известно време се чудя по един въпрос и се надявам, ако може някой да ми обясни как става това. Миналата година ни приеха в първа група (набор 2013), но в групата на детето ми има поне 10 дечица, които са родени през 2014 г. И то не в началото на 2014, а някои са си родени направо в средата на годината, т.е. разликата между някои деца в групата е повече от 1 година дори. Чудя се как е възможно това, като когато регистрирах детето ми в системата, тя автоматично ни класираше с неговия си набор. Изобщо никъде нямаше възможност да се избира с кой набор да ходи на градина. И до колко е редно при този недостиг на места да се разрешават подобни размествания в наборите - т.е. сега може някое дете, родено през 2013 г. да не е прието в желаната градина, защото местата са заети от деца, родени през 2014 г.
Да не говорим, че групата на детето ми беше от 34 деца и уж нямаше повече обявени свободни места и изведнъж 2 месеца след като започнаха да ходят, се обяви още едно място и вече са 35 в групата...
Ей такива мисли ме терзаят, но явно подобни практики някак са позволени от системата...

От миналата година август има нова наредба за това, че деца навършили или навършващи 2 г. през учебната година в която кандидатстват могат да тръгнат с преден набор директно на градина. Така, че няма нищо нередно или нелегитимно.
А до групата - трябва да са толкова, защото всички детски градини са на делегиран бюджет и трябват да имат определн брой записани и посещаващи деца. А съм сигурна, че не знаете точно колко от тези 35 деца посещават реално.

# 134
  • Мнения: 1 073
Здравейте, точката за адрес в административния район на ДГ не трябваше ли да е 0.1т вместо 1т?
Бях смятала едни точки, сега излизат повече и се чудя да не е грешка в системата.

Последна редакция: вт, 21 фев 2017, 09:33 от ymemansi

Общи условия

Активация на акаунт