Страсти – градините в София, кампания 2017/2018 - тема 2

  • 71 417
  • 933
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 232
Здравейте!
Не мога да проумея защо текущата възможност е 40 дечица, а за следващото класиране местата са общо 11? За какво пазят останалите 29 места?  Rolling Eyes

# 106
  • Мнения: 1 932
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.

# 107
  • Мнения: 3 191
При обявени 2 свободни места и 5 деца с по 9.1т за първа яслена група как се избира кое дете да влезе?

# 108
  • София
  • Мнения: 336
Здравейте, сега ще има ли междинни класирания като вече са отворили генералното класиране за септември? Ние искаме сега да преместим детето в друга ясла, но как да кандидатстваме за междинно класиране?

# 109
  • Мнения: 330
При обявени 2 свободни места и 5 деца с по 9.1т за първа яслена група как се избира кое дете да влезе?
Тегли се жребий. На всяко дете от граничната група (децата с еднакъв брой точки, за част от които има места, за част няма) му се присвоява случайно число. Влизат тези, които са с по-малки случайни числа. Случайните числа важат само за едно класиране. Ако трябва, за друго класиране се теглят нови.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 17:52 от татко Ники

# 110
  • София
  • Мнения: 8 678
При обявени 2 свободни места и 5 деца с по 9.1т за първа яслена група как се избира кое дете да влезе?
Тегли се жребий, лотария  Grinning

# 111
  • Мнения: 415
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???

# 112
  • Мнения: 3 191
Уффф, ще изкарам още едно "вишу" докато евентуално запиша детето на ясла  ooooh!

# 113
  • Мнения: 2 769
Уффф, ще изкарам още едно "вишу" докато евентуално запиша детето на ясла  ooooh!

Направо магистратура.
Въпрос: Хубаво си подреждаш кандидатурите, можеш да сменяш места, ок.
Обаче никъде няма опция SAVE, демек, мога да си преподреждам, махам кандидатури до последно и да разчитам, че системата 'кат се заключи ще отрази последното ми подреждане преди да хлопне мандалото?

# 114
  • София
  • Мнения: 465
Цитат
Въпрос: Хубаво си подреждаш кандидатурите, можеш да сменяш места, ок.
Обаче никъде няма опция SAVE, демек, мога да си преподреждам, махам кандидатури до последно и да разчитам, че системата 'кат се заключи ще отрази последното ми подреждане преди да хлопне мандалото?

Да, заключват системата на 12.05.2017г в 18 часа и последното, което е заявено, това е. До тогава може да се сменят милион пъти, няма да се отрази на окончателното желание.

Последна редакция: пн, 20 фев 2017, 18:26 от princessd

# 115
  • София
  • Мнения: 170
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.


Дерматита е хронично заболяване,защо смятате че няма да ни приемат по т.2.2.4.?

# 116
  • Мнения: 330
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???
Доколкото съм чел предишните теми, това е компромисен вариант, за да имат повече шансове за децата, които нямат точки по социални критерии. Местата за социални критерии в първото класиране са ограничени. В противен случай децата щяха да са на една опашка и нямаше да останат места за децата, които нямат точки по социални критерии.
Разделянето на 2 опашки е само на първото класиране. На следващите класирания опашката е една, като децата по социални критерии са с точките си за социални критерии, т.е. обикновено имат сериозно предимство пред останалите.

# 117
  • Мнения: 151
Здравейте, някой знае ли дечицата , които имат дерматит, къде се отбелязва? newsm78
Никъде. Ако желаете да кандидатствате по т. 2.2.4, трябва да подадете документи при директора на ДГ/яслата.
А случайно да знаете какъв документ трябва да се представи? Дали само амбулаторния лист от дерматолога или трябва и нещо друго?

С дерматит няма да ви приемат по т. 2.2.4. Никъде в системата не се отбелязва. Кандидатствате по стандартния ред.


нас с ТЕЛК не ни приеха по тази точка и си кандидаствахме по общия ред. Тази точка е за влизане по "втория начин" няма яснота и прозрачност кой, кога и защо приемат по тази точка. За дерматити до колкото знам се представя ЛКК, който издава личния лекар. Успех в кандидастването!

# 118
  • Мнения: 330
Аз само да кажа, че т.2.2.4 от Правилата всъщност вече е чл. 7, ал. 5 от НАРЕДБА ЗА ПРИЕМ НА ДЕЦА В ОБЩИНСКИТЕ ДЕТСКИ ГРАДИНИ НА ТЕРИТОРИЯТА НА СТОЛИЧНА ОБЩИНА http://kg.sofia.bg/isodz/files/38eb615e6f4346ca92b7ab81c28a1a61, но както и да я кръстят, приемът по нея остава дяволски  Twisted Evil непрозрачен.

# 119
  • София
  • Мнения: 465
И аз да питам-защо едно дете го има и редиците по социален критерии и в тези по общ критерии?Не трябва ли да кандидатства само по единия???
Доколкото съм чел предишните теми, това е компромисен вариант, за да имат повече шансове за децата, които нямат точки по социални критерии. Местата за социални критерии в първото класиране са ограничени. В противен случай децата щяха да са на една опашка и нямаше да останат места за децата, които нямат точки по социални критерии.
Разделянето на 2 опашки е само на първото класиране. На следващите класирания опашката е една, като децата по социални критерии са с точките си за социални критерии, т.е. обикновено имат сериозно предимство пред останалите.

Е, как ги запазват? На общата опашка, след първото класиране, са по общи критерии.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт