Тричане- традиция по български .

  • 5 405
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 477
Гледах тази сутрин по БТВ, а сега и по новините на нова ,опитът за предотвратяване на тази т. нар. традиция . Събрали са се природозащитници за да саботират празника, но срещат жесток отпор от селяните . Хората си искат тричането и това си е, готови са и на физическа саморазправа  #2gunfire, Доводите им са че това е част от традицията на селото, с което са известни навсякъде .
Чудя се в 21 век, как може да има такива елемнти на забава под предтекст "традиция" ? И то точно към кучета, които са най-лоялните приятели на хората и единствените животни заедно с делфините, които според мен явно показват че имат душа и емоции .

http://www.btv.bg/video/shows/tazi-nedelia/video-sabota/protest- … -kam-kucheta.html

За съжаление не можах да намеря видео от новините на Нова, където природозащистниците бяха нападнати . По късно пак ще потърся.

https://nova.bg/news/view/2017/02/25/174925/%D0%B7%D0%B0-%D0%B8- … 0%BE%D0%B2%D0%BE/

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:50 от bubanka

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
А нали има закон според който жестокостта към животни се наказва. Thinking
Няма ли кой да ги спре тези диваци?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 595
Тричането не е ли забранено от закона? Или бъркам?

# 3
  • Мнения: 14 635
Отвратително,няма такъв садизъм!

# 4
  • Мнения: 400
Аз понеже за съжаление познавам този район /Странджа/..........изобщо не ме учудват ритуалите,които се прилагат от персоните живеещи там Sick Stop

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:48 от bubanka

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Магнум,прочетох,че обичаят от години е забранен със закон.

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:46 от bubanka

# 6
  • Мнения: 477
Аз като собственичка на куче съм потресена от тази традиция, ако на вас ви харесва, това е друга тема .

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:47 от bubanka

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

# 8
  • Мнения: 2 596
Преди време останах с впечатление, че циганите го правят този обичай, но за жалост съм се объркала. Защо не си вържаат децата да ги въртят така, да се цопнат във водата пък ще станат и ще се отръскат какво толкова  Whistling

# 9
  • Мнения: 15 960
Освен всички постове, няма ли да редактирате поне и заглавието? Или то си е в реда на нещата?

# 10
  • Мнения: 477
Освен всички постове, няма ли да редактирате поне и заглавието? Или то си е в реда на нещата?
Престани да търсиш под вола теле , ако админите решат-нека да го променят .

# 11
  • София
  • Мнения: 4 878
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.

# 12
  • Мнения: 477
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.
Наличието на една простотия, не прави друга такава по-малка .
Само не ми обяснявайте че на кучетата им няма нищо, даже им е хубаво, щото имали въшки и като ги пуснели в реката, въшките умирали и кучетата били щасливи и доволни... by Ути Бъчваров . Титан на мисълта .

# 13
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Тази простотия още ли съществува? Само хора с интелект на глист могат да се гордеят с такава традиция. ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 018
от репортажа се разбра, че от няколко години кучета не се тричат. Но няколко индивида идват в селото да тричат плюшени кучета, което си е подигравка към обичаите и традиците на местните. Явно на природозащитниците им липсва медийното внимание отделяно на тричането и средствата които са усвоявали в борбата с него и сега се опитват да реанимират.

# 15
  • Мнения: 15 960
А други пък само чакат да подемат за пореден път рефрена колко назадничави са българите.

# 16
  • Мнения: X
 Природозащитниците до един бяха някакви хаховци. Цигани, гейове и някакви руски курветини. Това тричане също е върховна глупост, но пък и природозащитниците хич не бяха в час.

# 17
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
от репортажа се разбра, че от няколко години кучета не се тричат. Но няколко индивида идват в селото да тричат плюшени кучета, което си е подигравка към обичаите и традиците на местните. Явно на природозащитниците им липсва медийното внимание отделяно на тричането и средствата които са усвоявали в борбата с него и сега се опитват да реанимират.

 Не знам кои са тези НЯКОЛКО години, но в нета има репортажи, вкл. на БТВ,  от тричане през 2015 г. Може би само миналата година не е имало, но ето тази пак искат да си тричат селяните на Бродилово. newsm78

# 18
  • Мнения: 14 635
Природозащитниците до един бяха някакви хаховци. Цигани, гейове и някакви руски курветини. Това тричане също е върховна глупост, но пък и природозащитниците хич не бяха в час.
За някой лев,такива са кандидатите.И аз съм против тричането,но няма да се вдигна срещу заплащане да се разправям с местните.Както не съм ходила на всякакви платени ''протести''.

# 19
  • Мнения: 2 596
от репортажа се разбра, че от няколко години кучета не се тричат.
Скрит текст:
Но няколко индивида идват в селото да тричат плюшени кучета, което си е подигравка към обичаите и традиците на местните. Явно на природозащитниците им липсва медийното внимание отделяно на тричането и средствата които са усвоявали в борбата с него и сега се опитват да реанимират.

 Не знам кои са тези НЯКОЛКО години, но в нета има репортажи, вкл. на БТВ,  от тричане през 2015 г. Може би само миналата година не е имало, но ето тази пак искат да си тричат селяните на Бродилово. newsm78

От репортажа разбрах само, че е забранено от няколко години, а не че не се тричат  Peace

# 20
  • Мнения: 676
Чудя се в 21 век, как може да има такива елемнти на забава под предтекст "традиция" ? И то точно към кучета, които са най-лоялните приятели на хората и единствените животни заедно с делфините, които според мен явно показват че имат душа и емоции .

Не са кучетата и делфините единствените животни с емоции. Иначе да, обичаят е жесток и мисля, че е забранен вече.

# 21
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
от репортажа се разбра, че от няколко години кучета не се тричат.
Скрит текст:
Но няколко индивида идват в селото да тричат плюшени кучета, което си е подигравка към обичаите и традиците на местните. Явно на природозащитниците им липсва медийното внимание отделяно на тричането и средствата които са усвоявали в борбата с него и сега се опитват да реанимират.

 Не знам кои са тези НЯКОЛКО години, но в нета има репортажи, вкл. на БТВ,  от тричане през 2015 г. Може би само миналата година не е имало, но ето тази пак искат да си тричат селяните на Бродилово. newsm78

От репортажа разбрах само, че е забранено от няколко години, а не че не се тричат  Peace

Да, сигурно това са казали. Peace

# 22
  • Мнения: 2 616
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.

 newsm10


Забелязал съм, че подобни уруспии и протестъри се интересуват основно от правата на псета, хомосексуалисти, цигани, дегенерати всякакви, но не и от страданията и проблемите на страдащи, нормални хора.  Sunglasses Неотдавна едни такива аморални създания на копанка при други дегенерати бяха номинирали за наградата "Човек на годината" затворник с двайсетгодишна присъда за убийство! #2gunfire #2gunfire #2gunfire Извратеняшките безценности на западния свят или що?!  Sunglasses А европейските дегенерати натискат за узаконяването и вече го постигнаха на инцеста в Германия и Швеция ("младите либерали" в Швеция настояват за същото и за некрофилията), очаквайте скоро и в България техните извратени фенове, пратеници и съответни законови нововъденеия! #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 23
  • Мнения: 477
El Maruachi , на това твоето му казват дезинформация и внушения . Цитирай къде точно е приет закон позволяващ инцест и некрофилията ? Това че някои идиоти искат да го направят, не значи че е направено . Демонизацията на западна Европа ми идва в повече понякога ,видиш ли колко са пропаднали те и колко сме добре ние .

# 24
  • Мнения: X
El Maruachi , на това твоето му казват дезинформация и внушения . Цитирай къде точно е приет закон позволяващ инцест и некрофилията ? Това че някои идиоти искат да го направят, не значи че е направено . Демонизацията на западна Европа ми идва в повече понякога ,видиш ли колко са пропаднали те и колко сме добре ние .

 Пропаднали са, да. И пияни, и разюздани, извратени общества. Държавите в западна Европа са най-пияните на света, където на пиянството в публичното пространство се гледа благосклонно и дори се насърчава. За сексуалните им извращения пък да не говорим.

# 25
  • Мнения: 15 960
El Maruachi , на това твоето му казват дезинформация и внушения . Цитирай къде точно е приет закон позволяващ инцест и некрофилията ? Това че някои идиоти искат да го направят, не значи че е направено . Демонизацията на западна Европа ми идва в повече понякога ,видиш ли колко са пропаднали те и колко сме добре ние .
Ха-ха, кой го казва. Виж, оплюването на българите си е в реда на нещата. Я дай точен пример тази година къде е имало тричане, като си толкова принципна.

# 26
  • Мнения: 477
El Maruachi , на това твоето му казват дезинформация и внушения . Цитирай къде точно е приет закон позволяващ инцест и некрофилията ? Това че някои идиоти искат да го направят, не значи че е направено . Демонизацията на западна Европа ми идва в повече понякога ,видиш ли колко са пропаднали те и колко сме добре ние .
Ха-ха, кой го казва. Виж, оплюването на българите си е в реда на нещата. Я дай точен пример тази година къде е имало тричане, като си толкова принципна.
Нина, кажи ми точно какъв ти е проблема, да го решим веднъж завинаги ?

# 27
  • Мнения: 477
El Maruachi , на това твоето му казват дезинформация и внушения . Цитирай къде точно е приет закон позволяващ инцест и некрофилията ? Това че някои идиоти искат да го направят, не значи че е направено . Демонизацията на западна Европа ми идва в повече понякога ,видиш ли колко са пропаднали те и колко сме добре ние .

 Пропаднали са, да. И пияни, и разюздани, извратени общества. Държавите в западна Европа са най-пияните на света, където на пиянството в публичното пространство се гледа благосклонно и дори се насърчава. За сексуалните им извращения пък да не говорим.
На мен ли ще ми обясняваш колко са зле ? Прекарала съм достатъчно време в западна страна и мога да ти кажа че идиотите и пияниците са точно толкова, колкото и навсякъде другаде .А за Руснаците искате ли да поговорим ?

# 28
  • Мнения: 15 960
Проблемът ми е с всеки, който води антибългарска пропаганда. Да ти е за първи път, да речем - случайност. Ама нещо взе да ти става навик.

# 29
  • Мнения: 477
Проблемът ми е с всеки, който води антибългарска пропаганда. Да ти е за първи път, да речем - случайност. Ама нещо взе да ти става навик.

Антибългарска пропаганда ? За това че съм пуснала тема с въпроса дали сме толерантни ? Беше ми отговорено красноречиво в нея, не съм влизала в спор с никой там и след като си отговорих на въпроса, темата беше заключена . А сега, защото заглавието не ти е харесало, пак да ме обвиняваш е меко казано инфантилно . Спри да гледаш телевизия Алфа и да се зомбираш . Навсякъде почнахте да виждате врагове . smile3537

# 30
  • Мнения: 15 960
Научи се да спориш интелигентно и без да обиждаш опонента, тв алфа дори не знам дали съществува. Ей тази ви арогантност ви пречи, знам, че за вас род, Родина, патриотизъм са мръсни думи, ей как веднага скочи като казаха нещо против великия Запад. Що не остана там, като толкова са по-добри от българина?

И в предната ти тема се възмущаваше как не си очаквала чак такива постове, няма-няма, пък решите да се преброите толерантните.

# 31
  • Мнения: 477
Как да не те причислявам към атакджиите, като репертоара ви е един и същ . Родина, патриотизъм ми били мръсни думи ... Напротив, ако обожавах западна европа щях да си остана там, обичам си родината и съм се върнала тук, за да се опитам да направя живота тук малко по-добър, с по-добри хора... Уви, такива надъхани като тебе само пречат . Дори и тук създаваш конфронтации и измислени проблеми, в живота сигурно си същата .
Слава на бога ми писаха доста на лични след онази тема, да не се отчайвам, и че има много мислещи и разсъжадващи хора все още , а в онази тема преброих само първично реагиращи...хора .

П.П. И престани вече да провокираш, ако имаш нещо да ми кажеш ми пиши на лични .

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това не е българска традиция, а някакъв местен просташки обичай. Също както осоляването на бебета, връзване на конци и т.н.
В този смисъл е леко обидно заглавието, защото не всички български традиции са такава простотия и диващина.

# 33
  • Мнения: X
На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.

Между другото, и на теб нищо няма да ти стане ако те завъртят хубавичко из въздуха и после те метнат във водата. И ако се оплачеш после в някоя институция и вземат, че ти обърнат внимание, ще е голяма лигавщина.

Заглавието е потресаващо.

# 34
  • Мнения: 15 960
Как да не те причислявам към атакджиите, като репертоара ви е един и същ . Родина, патриотизъм ми били мръсни думи ... Напротив, ако обожавах западна европа щях да си остана там, обичам си родината и съм се върнала тук, за да се опитам да направя живота тук малко по-добър, с по-добри хора... Уви, такива надъхани като тебе само пречат . Дори и тук създаваш конфронтации и измислени проблеми, в живота сигурно си същата .
Слава на бога ми писаха доста на лични след онази тема, да не се отчайвам, и че има много мислещи и разсъжадващи хора все още , а в онази тема преброих само първично реагиращи...хора .

П.П. И престани вече да провокираш, ако имаш нещо да ми кажеш ми пиши на лични .
Абе ти нещо много си си повярвала. В онази тема като не ти харесаха отговорите и веднага се тръшна да я заключват, тук на минутата модератори идат да трият неудобни за теб коментари, аз да ти пиша на лични... newsm78 Къде се намираш да се разпореждаш така?
Обичала Родината - видно е как, само с внушения какви са лоши българите и сакън да не обидим чужденците.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Отваратително беше изказването на една местна жителка,че кучето си е нейно и ще си го трича и ще го прави каквото си иска. Sick
Аз също мисля,че това не се вързва с народните традиции.Тези местни са някакви фрикове.

# 36
  • Мнения: 477
Как да не те причислявам към атакджиите, като репертоара ви е един и същ . Родина, патриотизъм ми били мръсни думи ... Напротив, ако обожавах западна европа щях да си остана там, обичам си родината и съм се върнала тук, за да се опитам да направя живота тук малко по-добър, с по-добри хора... Уви, такива надъхани като тебе само пречат . Дори и тук създаваш конфронтации и измислени проблеми, в живота сигурно си същата .
Слава на бога ми писаха доста на лични след онази тема, да не се отчайвам, и че има много мислещи и разсъжадващи хора все още , а в онази тема преброих само първично реагиращи...хора .

П.П. И престани вече да провокираш, ако имаш нещо да ми кажеш ми пиши на лични .
Абе ти нещо много си си повярвала. В онази тема като не ти харесаха отговорите и веднага се тръшна да я заключват, тук на минутата модератори идат да трият неудобни за теб коментари, аз да ти пиша на лични... newsm78 Къде се намираш да се разпореждаш така?
Обичала Родината - видно е как, само с внушения какви са лоши българите и сакън да не обидим чужденците.
С просто устроен човек и радио не се спори . Няма да си пиля нервите с тебе . И що не идеш в темата за Йоан Матев, там да им набиваш канчетата какви са българофоби, щото намират махна на 200 човека които са прикривали убиец и се чудят що за народ сме станали ? Ако аз я бях пуснала тази тема сигурно инфаркт щеше да получиш .

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 15:40 от Магнум

# 37
  • Мнения: 477
Не сте прави, не го удряйте на селска чест . Сурвакането, кукерите и нестинарите също са местни обичаи , но си ги харесваме и се гордеем с тях, целия народ . Това че обичая е местен , не значи че не е български . Със същата сила говорим за Испанския обичай да се тормозят бикове ,въпреки че и те може да са на някакво местно ниво, или Исландския да се убиват китове .

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Всъщност при тричането кучетата не се убиват.Но пак е гадна гледка.
А и обичаят е забранен със закон.Значи просто някой не си върши работата.

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 15:47 от -veni-

# 39
  • Мнения: 47
За мен никакви обичаи не могат да оправдаят малтретирането на животни. Голям резил е това.

# 40
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Не сте прави, не го удряйте на селска чест . Сурвакането,
кукерите и нестинарите също са местни обичаи , но си ги харесваме и се гордеем с тях, целия народ .
Скрит текст:
Това че обичая е местен , не значи че не е български . Със същата сила говорим за Испанския обичай да се тормозят бикове ,въпреки че и те може да са на някакво местно ниво, или Исландския да се убиват китове .

Кукери има и в други държави. Маските и дрехите им в повечето случаи се изработват от главите и кожите на убити животни. В този сезон на Фермата имаше такъв майстор на маски.
В някои области се убива ритуално избраният цар.

# 41
  • Мнения: 15 960
Магнум, ако ти беше пуснала темата за Йоан Матев, заглавието щеше да бъде " Йоан Матев и разпозналите го - днешните българи". А в случая не е така и липсват подобни на твоите внушения.

# 42
  • Мнения: 477
Магнум, ако ти беше пуснала темата за Йоан Матев, заглавието щеше да бъде " Йоан Матев и разпозналите го - днешните българи". А в случая не е така и липсват подобни на твоите внушения.
Да, няма го в заглавието, но в 26 страници се говори точно за това .

Моля админите да променят заглавието по тяхно усмотрение, не държа на него и не съм влагала лошия умисъл който ми се приписва .


# 43
  • Мнения: 19 027
Магнум, ако ти беше пуснала темата за Йоан Матев, заглавието щеше да бъде " Йоан Матев и разпозналите го - днешните българи". А в случая не е така и липсват подобни на твоите внушения.
Да, няма го в заглавието, но в 26 страници се говори точно за това .

Моля админите да променят заглавието по тяхно усмотрение, не държа на него и не съм влагала лошия умисъл който ми се приписва .

И аз забелязвам, че доста от темите, които пускаш, са с негативна конотация за българите. Мисля, че след като си етническа туркиня, нито си запозната отвътре с българските традиции и обичаи, нито е уместно да подклаждаш подобни настроения към българите. То вярно, че сме демокрация, но малко уважение трябва да имаш към страната, в която живееш, и етническото ѝ население.



# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз пък мислех,че Магнум е българка....

# 45
  • Мнения: 477
Аз пък мислех че съм българка не по-малко от вас . Очевидно не познавам традициите и културата на страна в която живея цял живот , в която са живели и дедите ми .
Много е грозно това което правите ,въобще не съм искала да обидя който и да е .
Очевидно щом съм туркиня нямам право да коментирам такива теми, ще го имам впредвид .

# 46
  • Мнения: 19 027
Не е въпросът да не коментираш, а как коментираш. Защо трябва да е в стил "Мале, кви са прости българите, колко са зле!", след като може и по друг начин. Обзалагам се, че 90% от чистите българи са научили за въпросната "традиция", за която пускаш тема, от телевизора. Наистина ли си заслужава внушения колко е разпространена и как импонира на българите, понеже са диваци и простаци.

# 47
  • Пловдив
  • Мнения: 23 686
Магнум, ти нещо напоследък много си се активизирала. И пускаш едни такива провокативни теми. Интересно.

# 48
  • Мнения: 477
Да, спокойно, вече бях обвинена че съм трол-провокатор . Извинявам се че има теми които ме вълнуват, а на вас ви се струват провокативни. Естествено ако аз бях пуснала темата за убитото момче , и как 200 овце мълчат и не предават убиеца, щеше да избухне международен скандал . Вероятно щях да бъда обесена на мегдана .

# 49
  • Мнения: X
Не одобрявам традицията естествено, но днешната демонстрация на природозащитниците беше излишна.
Плюшени кучета, глупости. Кому беше нужна тази провокация, този обичай е забранен официално.

# 50
  • Мнения: 477
Не е въпросът да не коментираш, а как коментираш. Защо трябва да е в стил "Мале, кви са прости българите, колко са зле!", след като може и по друг начин. Обзалагам се, че 90% от чистите българи са научили за въпросната "традиция", за която пускаш тема, от телевизора. Наистина ли си заслужава внушения колко е разпространена и как импонира на българите, понеже са диваци и простаци.
Как точно реши че искам да внуша тези неща ? Надявах се на една разумна дискусия по темата, която очевидно не се получи .
Някакви други предрасъдаци имаш ли ? Ако не бях туркиня, по леко ли щеше да приемеш заглавието ?
Ако някой ми каже как мога да го сменя, ще го направя .

# 51
  • Мнения: 827
Да, спокойно, вече бях обвинена че съм трол-провокатор . Извинявам се че има теми които ме вълнуват, а на вас ви се струват провокативни. Естествено ако аз бях пуснала темата за убитото момче , и как 200 овце мълчат и не предават убиеца, щеше да избухне международен скандал . Вероятно щях да бъда обесена на мегдана .

И ти не си по-различна овца, при положение, че очакваш възрастните жени да ти прочетат мислите, че искаш внимание и място сред тях, докато минаваш, като големия бял кораб пред тях. Не знам какво и как те вълнува, но комуникацията ти не е на ниво.

# 52
  • Мнения: 1 174
Май ми намирисва на поредната заключена тема, щото видиш ли, тя пак не тръгна така, както авторката се надяваше  Mr. Green

# 53
  • Мнения: 477
Да Sunglasses Да бъде ключ  Mr. Green Само се чудя някой потребителки ако се прехапят, дали ще се натровят  newsm78

# 54
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Стига с тези "някой", неграмотно момиче.

# 55
  • Мнения: 477
Стига с тези "някой", неграмотно момиче.

Аз нарочно го пиша така, за да ти бъркам в г...  ъъъъ душата Wink
Не съм ти ученичка, ще правиш забележки в селското училище в което преподаваш .

# 56
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Магнум,спри се вече!Обърках темите заради теб.Навсякъде си!

# 57
  • Мнения: 21 455
Стига с тези "някой", неграмотно момиче.

Аз нарочно го пиша така, за да ти бъркам в г...  ъъъъ душата Wink
Не съм ти ученичка, ще правиш забележки в селското училище в което преподаваш .
Ох. Със сигурност го правиш нарочно.  ooooh!
Мисля си колко са злобни хората и пълни с предрасъдаци .

Не ти ли омръзна да тичаш от тема на тема и да ръсиш глупости?

# 58
  • Мнения: 477
Верно ми омръзна да отговарям... ама и те да не ме питат . Всички ще си живеем щасливо . Пусто не мога да се направя на невидяла .

# 59
  • Мнения: X
 Във всяка страна има някакви традиции, които са тъпи. Въпросното тричане го практикуват май само в това село, или аз поне не бях чувала за обичая. И традицията, и акцията с плюшените играчки са еднакво малоумни и нелепи. 

# 60
  • Мнения: 19 027

Как точно реши че искам да внуша тези неща ? Надявах се на една разумна дискусия по темата, която очевидно не се получи .
Някакви други предрасъдаци имаш ли ? Ако не бях туркиня, по леко ли щеше да приемеш заглавието ?
Ако някой ми каже как мога да го сменя, ще го направя .

Усещам някакъв антибългарски тон в доста от изказванията ти и, извънредно случайно, се оказва, че си от турски произход.

Ако аз пусна тема "Аналният секс - традиция по турски" как ще го възприемеш? Хем сигурно е доста по-разпространена традиция от тричането.

# 61
  • Мнения: 477

Как точно реши че искам да внуша тези неща ? Надявах се на една разумна дискусия по темата, която очевидно не се получи .
Някакви други предрасъдаци имаш ли ? Ако не бях туркиня, по леко ли щеше да приемеш заглавието ?
Ако някой ми каже как мога да го сменя, ще го направя .

Усещам някакъв антибългарски тон в доста от изказванията ти и, извънредно случайно, се оказва, че си от турски произход.

Ако аз пусна тема "Аналният секс - традиция по турски" как ще го възприемеш? Хем сигурно е доста по-разпространена традиция от тричането.
Аз съм българка ,защо си мислиш че говоря в трето лице за българите ? В кюпа съм, осъзнаваш ли ? Можеш ли да мислиш абстрактно ?
Айде стига че ми писна .

# 62
  • Sofia
  • Мнения: 3 033
Дори в провокациите следва да се спазва някаква хигиена.
Приключвам темата

Общи условия

Активация на акаунт