Тричане- традиция по български .

  • 5 403
  • 62
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 15 960
Научи се да спориш интелигентно и без да обиждаш опонента, тв алфа дори не знам дали съществува. Ей тази ви арогантност ви пречи, знам, че за вас род, Родина, патриотизъм са мръсни думи, ей как веднага скочи като казаха нещо против великия Запад. Що не остана там, като толкова са по-добри от българина?

И в предната ти тема се възмущаваше как не си очаквала чак такива постове, няма-няма, пък решите да се преброите толерантните.

# 31
  • Мнения: 477
Как да не те причислявам към атакджиите, като репертоара ви е един и същ . Родина, патриотизъм ми били мръсни думи ... Напротив, ако обожавах западна европа щях да си остана там, обичам си родината и съм се върнала тук, за да се опитам да направя живота тук малко по-добър, с по-добри хора... Уви, такива надъхани като тебе само пречат . Дори и тук създаваш конфронтации и измислени проблеми, в живота сигурно си същата .
Слава на бога ми писаха доста на лични след онази тема, да не се отчайвам, и че има много мислещи и разсъжадващи хора все още , а в онази тема преброих само първично реагиращи...хора .

П.П. И престани вече да провокираш, ако имаш нещо да ми кажеш ми пиши на лични .

# 32
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това не е българска традиция, а някакъв местен просташки обичай. Също както осоляването на бебета, връзване на конци и т.н.
В този смисъл е леко обидно заглавието, защото не всички български традиции са такава простотия и диващина.

# 33
  • Мнения: X
На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.

Между другото, и на теб нищо няма да ти стане ако те завъртят хубавичко из въздуха и после те метнат във водата. И ако се оплачеш после в някоя институция и вземат, че ти обърнат внимание, ще е голяма лигавщина.

Заглавието е потресаващо.

# 34
  • Мнения: 15 960
Как да не те причислявам към атакджиите, като репертоара ви е един и същ . Родина, патриотизъм ми били мръсни думи ... Напротив, ако обожавах западна европа щях да си остана там, обичам си родината и съм се върнала тук, за да се опитам да направя живота тук малко по-добър, с по-добри хора... Уви, такива надъхани като тебе само пречат . Дори и тук създаваш конфронтации и измислени проблеми, в живота сигурно си същата .
Слава на бога ми писаха доста на лични след онази тема, да не се отчайвам, и че има много мислещи и разсъжадващи хора все още , а в онази тема преброих само първично реагиращи...хора .

П.П. И престани вече да провокираш, ако имаш нещо да ми кажеш ми пиши на лични .
Абе ти нещо много си си повярвала. В онази тема като не ти харесаха отговорите и веднага се тръшна да я заключват, тук на минутата модератори идат да трият неудобни за теб коментари, аз да ти пиша на лични... newsm78 Къде се намираш да се разпореждаш така?
Обичала Родината - видно е как, само с внушения какви са лоши българите и сакън да не обидим чужденците.

# 35
  • Бургас
  • Мнения: 6 589
Отваратително беше изказването на една местна жителка,че кучето си е нейно и ще си го трича и ще го прави каквото си иска. Sick
Аз също мисля,че това не се вързва с народните традиции.Тези местни са някакви фрикове.

# 36
  • Мнения: 477
Как да не те причислявам към атакджиите, като репертоара ви е един и същ . Родина, патриотизъм ми били мръсни думи ... Напротив, ако обожавах западна европа щях да си остана там, обичам си родината и съм се върнала тук, за да се опитам да направя живота тук малко по-добър, с по-добри хора... Уви, такива надъхани като тебе само пречат . Дори и тук създаваш конфронтации и измислени проблеми, в живота сигурно си същата .
Слава на бога ми писаха доста на лични след онази тема, да не се отчайвам, и че има много мислещи и разсъжадващи хора все още , а в онази тема преброих само първично реагиращи...хора .

П.П. И престани вече да провокираш, ако имаш нещо да ми кажеш ми пиши на лични .
Абе ти нещо много си си повярвала. В онази тема като не ти харесаха отговорите и веднага се тръшна да я заключват, тук на минутата модератори идат да трият неудобни за теб коментари, аз да ти пиша на лични... newsm78 Къде се намираш да се разпореждаш така?
Обичала Родината - видно е как, само с внушения какви са лоши българите и сакън да не обидим чужденците.
С просто устроен човек и радио не се спори . Няма да си пиля нервите с тебе . И що не идеш в темата за Йоан Матев, там да им набиваш канчетата какви са българофоби, щото намират махна на 200 човека които са прикривали убиец и се чудят що за народ сме станали ? Ако аз я бях пуснала тази тема сигурно инфаркт щеше да получиш .

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 15:40 от Магнум

# 37
  • Мнения: 477
Не сте прави, не го удряйте на селска чест . Сурвакането, кукерите и нестинарите също са местни обичаи , но си ги харесваме и се гордеем с тях, целия народ . Това че обичая е местен , не значи че не е български . Със същата сила говорим за Испанския обичай да се тормозят бикове ,въпреки че и те може да са на някакво местно ниво, или Исландския да се убиват китове .

# 38
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Всъщност при тричането кучетата не се убиват.Но пак е гадна гледка.
А и обичаят е забранен със закон.Значи просто някой не си върши работата.

Последна редакция: нд, 26 фев 2017, 15:47 от -veni-

# 39
  • Мнения: 47
За мен никакви обичаи не могат да оправдаят малтретирането на животни. Голям резил е това.

# 40
  • Мнения: 1 318
Скрит текст:
Не сте прави, не го удряйте на селска чест . Сурвакането,
кукерите и нестинарите също са местни обичаи , но си ги харесваме и се гордеем с тях, целия народ .
Скрит текст:
Това че обичая е местен , не значи че не е български . Със същата сила говорим за Испанския обичай да се тормозят бикове ,въпреки че и те може да са на някакво местно ниво, или Исландския да се убиват китове .

Кукери има и в други държави. Маските и дрехите им в повечето случаи се изработват от главите и кожите на убити животни. В този сезон на Фермата имаше такъв майстор на маски.
В някои области се убива ритуално избраният цар.

# 41
  • Мнения: 15 960
Магнум, ако ти беше пуснала темата за Йоан Матев, заглавието щеше да бъде " Йоан Матев и разпозналите го - днешните българи". А в случая не е така и липсват подобни на твоите внушения.

# 42
  • Мнения: 477
Магнум, ако ти беше пуснала темата за Йоан Матев, заглавието щеше да бъде " Йоан Матев и разпозналите го - днешните българи". А в случая не е така и липсват подобни на твоите внушения.
Да, няма го в заглавието, но в 26 страници се говори точно за това .

Моля админите да променят заглавието по тяхно усмотрение, не държа на него и не съм влагала лошия умисъл който ми се приписва .


# 43
  • Мнения: 19 027
Магнум, ако ти беше пуснала темата за Йоан Матев, заглавието щеше да бъде " Йоан Матев и разпозналите го - днешните българи". А в случая не е така и липсват подобни на твоите внушения.
Да, няма го в заглавието, но в 26 страници се говори точно за това .

Моля админите да променят заглавието по тяхно усмотрение, не държа на него и не съм влагала лошия умисъл който ми се приписва .

И аз забелязвам, че доста от темите, които пускаш, са с негативна конотация за българите. Мисля, че след като си етническа туркиня, нито си запозната отвътре с българските традиции и обичаи, нито е уместно да подклаждаш подобни настроения към българите. То вярно, че сме демокрация, но малко уважение трябва да имаш към страната, в която живееш, и етническото ѝ население.



# 44
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Аз пък мислех,че Магнум е българка....

Общи условия

Активация на акаунт