Тричане- традиция по български .

  • 5 407
  • 62
  •   1
Отговори
  • Мнения: 477
Гледах тази сутрин по БТВ, а сега и по новините на нова ,опитът за предотвратяване на тази т. нар. традиция . Събрали са се природозащитници за да саботират празника, но срещат жесток отпор от селяните . Хората си искат тричането и това си е, готови са и на физическа саморазправа  #2gunfire, Доводите им са че това е част от традицията на селото, с което са известни навсякъде .
Чудя се в 21 век, как може да има такива елемнти на забава под предтекст "традиция" ? И то точно към кучета, които са най-лоялните приятели на хората и единствените животни заедно с делфините, които според мен явно показват че имат душа и емоции .

http://www.btv.bg/video/shows/tazi-nedelia/video-sabota/protest- … -kam-kucheta.html

За съжаление не можах да намеря видео от новините на Нова, където природозащистниците бяха нападнати . По късно пак ще потърся.

https://nova.bg/news/view/2017/02/25/174925/%D0%B7%D0%B0-%D0%B8- … 0%BE%D0%B2%D0%BE/

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:50 от bubanka

# 1
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
А нали има закон според който жестокостта към животни се наказва. Thinking
Няма ли кой да ги спре тези диваци?

# 2
  • София
  • Мнения: 28 595
Тричането не е ли забранено от закона? Или бъркам?

# 3
  • Мнения: 14 635
Отвратително,няма такъв садизъм!

# 4
  • Мнения: 400
Аз понеже за съжаление познавам този район /Странджа/..........изобщо не ме учудват ритуалите,които се прилагат от персоните живеещи там Sick Stop

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:48 от bubanka

# 5
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Магнум,прочетох,че обичаят от години е забранен със закон.

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:46 от bubanka

# 6
  • Мнения: 477
Аз като собственичка на куче съм потресена от тази традиция, ако на вас ви харесва, това е друга тема .

Последна редакция: сб, 25 фев 2017, 13:47 от bubanka

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 14 434
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

# 8
  • Мнения: 2 596
Преди време останах с впечатление, че циганите го правят този обичай, но за жалост съм се объркала. Защо не си вържаат децата да ги въртят така, да се цопнат във водата пък ще станат и ще се отръскат какво толкова  Whistling

# 9
  • Мнения: 15 960
Освен всички постове, няма ли да редактирате поне и заглавието? Или то си е в реда на нещата?

# 10
  • Мнения: 477
Освен всички постове, няма ли да редактирате поне и заглавието? Или то си е в реда на нещата?
Престани да търсиш под вола теле , ако админите решат-нека да го променят .

# 11
  • София
  • Мнения: 4 878
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.

# 12
  • Мнения: 477
Начи... когато за пръв път чух за това така наречено тричане, от многото възмущение и врясък, които се лееха, останах с впечатление, че кучето умира - пребива се или нещо друго.
Пък то просто пльосвало в реката, поосефервало се, поотръсквало се и бягало, както после разбрах.
Не казвам, че щеше да ми е приятно на мястото на кучето, но врясъкът и възмущението според мен са силно преувеличени.
Възможно е да е отчасти заради това, че от една страна, западните правозащитници ни имат за диваци по дефиниция, а и ние себе си приемаме за такива, срамуваме се и се правим на пО католици от папата, зер да измием срама от челото.  Embarassed  Може и друга да е причината, може и случайност.
А "дивашки" обичаи има навсякъде. И по цивилизованата Европа също толкова.

На същото мнение съм.
Аз по никакъв начин не бих подкрепила насилието с/у животни, но на кучетата не им става нищо от т. нар. тричане. Не че намирам традицията за много хубава и заслужаваща адмирации, но определено не заслужава врясъка на някакви "природозащитници", сред тях и небезизвестните украински курви.
При толкова много малтретирани и страдащи животни, намерили за какво да се хванат и заядат.
Наличието на една простотия, не прави друга такава по-малка .
Само не ми обяснявайте че на кучетата им няма нищо, даже им е хубаво, щото имали въшки и като ги пуснели в реката, въшките умирали и кучетата били щасливи и доволни... by Ути Бъчваров . Титан на мисълта .

# 13
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 540
Тази простотия още ли съществува? Само хора с интелект на глист могат да се гордеят с такава традиция. ooooh!

# 14
  • София
  • Мнения: 2 018
от репортажа се разбра, че от няколко години кучета не се тричат. Но няколко индивида идват в селото да тричат плюшени кучета, което си е подигравка към обичаите и традиците на местните. Явно на природозащитниците им липсва медийното внимание отделяно на тричането и средствата които са усвоявали в борбата с него и сега се опитват да реанимират.

Общи условия

Активация на акаунт