ЕНДОМЕТРИОЗА - ТЕМА 12

  • 68 238
  • 748
  •   2
Отговори
# 720
  • Мнения: 3 903
ЕМ влияе на качеството. Дискутирала съм го с доста лекари, защото при нас уж няма причина да не забременявам, но три години и много опити по-късно имам само една БХ след инвитро. Казват, че все някога ще се уцелим с качествено нещо. Дори на ЕЦ, аз едвам вадя и качеството не беше добро. След тон добавки нещата се попромениха. Но пак от 9 извадени яйцеклетки, имах 5 ембриона. 4ри тридневни замразени и едно бластоцистче, от което е БХ. Не че се оплаквам, на фона на пункции без нищо това е повече от перфектен резултат. Но всичко е много комплексно. Изрично ме предупредиха, че заради ЕМ може да се хване, но може и да не се развие бременността.

Доста често хора с ЕМ вадят яйцеклетки, но те не са ОК. Самата ЕМ влияе и на АМХ и Инхибин, чийто по-ниски стойности се асоциират освен с изчерпващ се или намаляващ резерв, така и с по-лошо качество.

# 721
  • Мнения: 1 554
А има ли някой друг идиот като мене, който да не е правил лечение със спиране на цикъла след лапарото? Мен ми казаха забременявай или Золадекс и ми препоръчаха първото. Така и избрах, ама вече 6 месеца не се получава. Не знам вече...

# 722
  • Мнения: 643
А има ли някой друг идиот като мене, който да не е правил лечение със спиране на цикъла след лапарото? Мен ми казаха забременявай или Золадекс и ми препоръчаха първото. Така и избрах, ама вече 6 месеца не се получава. Не знам вече...
На мен така и не ми спря от Оргаметрила, който ми изписаха, така че може да се каже, че съм като теб.

# 723
  • Мнения: 1 131
Дес, и аз бях пред същата дилема. Реших да опитаме, защото вече си го искахме, не сложих Золадекс. Вече 4ти месец така. Но други проблеми се появиха и така не сме започнали както трябва - с тестове и следене всеки месец.

# 724
  • Мнения: 2 571
А има ли някой друг идиот като мене, който да не е правил лечение със спиране на цикъла след лапарото? Мен ми казаха забременявай или Золадекс и ми препоръчаха първото. Така и избрах, ама вече 6 месеца не се получава. Не знам вече...

Аз!
От миналата година март съм с лапаро и дори без предложение за хормони ,и убеждение, че ще се случи Б по естествен начин. Казаха ми  само 2/3 месеца пазене (махаха и миома освен ЕМ киста) започнахме веднага на 1 вата О след лапарото и ей ме на ....влача се още и чакам фонда 😏

# 725
  • Мнения: 1 554
Дес, и аз бях пред същата дилема. Реших да опитаме, защото вече си го искахме, не сложих Золадекс. Вече 4ти месец така. Но други проблеми се появиха и така не сме започнали както трябва - с тестове и следене всеки месец.

то ние силно казали сме пробвали 6 месеца, защото първите 3 имах функционални кисти или задържах фоликули. а хормоните как са ти? изследвала ли си? на мен фсх ми скочи много и едва при последната менструация влезе в норма, но пак на горна граница. ориентираме се към инвитро в Турция, но утре имам час за Стаменов и все пак ще го чуя и него.

# 726
  • Мнения: 1 131
Дес, и аз бях пред същата дилема. Реших да опитаме, защото вече си го искахме, не сложих Золадекс. Вече 4ти месец така. Но други проблеми се появиха и така не сме започнали както трябва - с тестове и следене всеки месец.

то ние силно казали сме пробвали 6 месеца, защото първите 3 имах функционални кисти или задържах фоликули. а хормоните как са ти? изследвала ли си? на мен фсх ми скочи много и едва при последната менструация влезе в норма, но пак на горна граница. ориентираме се към инвитро в Турция, но утре имам час за Стаменов и все пак ще го чуя и него.

Да ти кажа, май само това не съм изследвала. Но понеже съм в изчаквателен режим така или иначе- сигурно и хормони ще пусна. Знам ли, идва си ми уж навреме, 3 пъти са ме преглеждали на ехограф и си казах, че няма да пускам, но ще видя. Желая ти успех! Дано чудото се случи скоро.  Yellow Heart

# 727
  • Мнения: 1 554

Между другото, аз обиколих бая репродуктивни доктори и никой досега не ми е казал ниското АМХ да влияе на качеството. Само на количеството. Зависи обаче и от възрастта. Ако си на 45 и имаш ниско АМХ, ще имаш и ниско качеството най-вероятно. Ама това не е от АМХ, а си е от възрастта. Аз съм на 26, така че се надявам поне качеството да е ок. В Турция ми казаха също, че не е доказано дори ЕМ да влияе на качеството, макар че много се говори за това.

# 728
  • Мнения: 2 843
Дес, Стаменов ще ти хареса Grinning Успех!
Мис Ви, много се радвам за теб. Лека бременност! С малко ме водиш Hug

# 729
  • Мнения: 3 903
Дес, явно не е доказано, а по-скоро е в сферата на проучвания и догатки. Аз съм на 30 вече. Започнах на 27 с АМХ 1.1, с ЕМ, без каквото и да е рязане, операции и тн. Мнението на лекарите за моят случай е, че тя е виновна за по-кофти качество и НЯР. Явно зависи и от други неща, когaто го споменават. Истината е, че аз имам и много други хормонални проблеми, разбутани ЛХ и ФСХ, висок пролактин, в следствие на микроаденом.

# 730
  • София
  • Мнения: 781
Момичета, благодаря ви много за мненията! Получих противоречиви такива, та още съм объркана.
Може би ще направя още един опит на ЕЦ преди да се реша на рязане отново...Но се чудя дали този трети опит да не е в Турция. Загубих доверие в тукашните лекари...
Моята киста е 1,5 см. (измерена в началото на цикъла, когато кистите са най-малки). В средата на цикъла нараства до към 2 см. Малка е, но имам огнища и около яйчниците.

Аз намирам логика в това, че ЕМ влияе лошо на качеството, но е факт, че много жени забременяват въпреки ЕМ. Общо взето в медицината 1+1 не винаги е 2.

# 731
  • Мнения: 1 554
^SunLight^, а ти как 3 години не стигна до операция? Кистата/кистите не растат ли? колко са големи?

# 732
  • Мнения: 3 903
Не растат. 1.6см и 1 някъде, втората я намериха като пунктираха първата. Имам две пункции по преценка на доктора. Трима лекари ми казаха, че при такъв размер - не са за рязане, още повече, че не растат. И с оглед на АМХ и състоянитето ми се дърпат. Не е като да не съм питала.

# 733
  • Варна
  • Мнения: 2 754
coconuD, ихууу честито, много се радвам за теб Simple Smile Simple Smile

Воайорчето, аз има ежедневно контакт със скоро родили жени, на които свалям медицинска история за бременност , раждане и определено, когато стане на въпрос за такива процедури в Турция, чувам само положителни и бързо резултати.
При нас във Варна най-много хвалят един доктор Емин. Иначе другото Турция.... Успех !

# 734
  • In transit
  • Мнения: 11 954
А има ли някой друг идиот като мене, който да не е правил лечение със спиране на цикъла след лапарото? Мен ми казаха забременявай или Золадекс и ми препоръчаха първото. Така и избрах, ама вече 6 месеца не се получава. Не знам вече...
Аз! Отказах. Две години след това съм ОК и нямам помен от ЕМ.

Общи условия

Активация на акаунт