Бременност, бременни - бързи въпроси и отговори - 38

  • 57 117
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 123
Ако си се спряла за проследяване при добър и отговорен лекар той/тя ще ти казват кога и какво следва да правиш.Може да надникнеш в "Бременност с термин месец...." . Преглеждаш някоя тема от начало и за своя информация се информираш за изследвания и процедури, които трябва да правиш. Но това е грижа на избраният от теб лекар да те информира. Бъди внимателна с избор на проследяващ лекар.

# 691
  • Мнения: 1 418
Мерси, ще погледна в тази част на форума  yes Иначе съм решила да ходя при позната докторка, но както се казва не мисля да се предоверявам и ако преценя ще си плащам и ще си ходя на допълнителни неща. Например рзбрах, че имало и 3д и 4д ехографи, които са много по прецизни..та тепърва ще търся къде да отида на такъв в София, когато му доиде времето.

# 692
  • Мнения: 320
Момичета да ви питам нещо.Някоя от вас приема ли диаспорал 400, имате ли някакви странични действия?
По точно, разхлабващо действие.

# 693
  • Мнения: 4 872
 Снаха ми е бременна в 11 г.с. . Вчера си получи резултатите от кръвните изследвания и урина. Всичко е в референтните стойности, няма отклонение в нито един показател. След като ги видя лекарят ѝ назначи да си изследва инсулин. Тя се притеснява, а аз не си спомням да съм го изследвала, когато бях бременна преди повече от 8 години. Има ли място за притеснение според вас или е нормално проверяването на стойностите му в този период от бременността?

# 694
  • Мнения: 337
Здравейте , да попитам и аз , бременна съм в 30та г.с и до сега всички резултати ми бяха добре , но от вчерашните ми излязоха някакви бактерии в урината. На лекар съм утре, но да питам някоя от вас имала ли е същия проблем?

# 695
  • Мнения: 1 092
hamsti, общо взето във всеки триместър трябва да ти изследват поне урина и ПКК, ако имаш отклонения или други проблеми, ще правиш и допълнителни изследвания. С 3д и 4д гледат на ФМ (поне мен тогава ме гледат) и това е вид глезотийка за родителите, лекарите виждат най-добре на 2д какво става с бебчо. Не знам лекарят, към който си се насочила, по ЗК ли работи, но аз не бих разчитала да ме следят само по ЗК...
Относно основните изследвания - има много информация в интернет, потърси  Peace

# 696
  • Мнения: 7 044
Кети, вече няколко пъти споменаваш, че не би разчитала на следене по Зк, какво имаш предвид по-точно? Че не вярваш на лекаря си и ще ходиш успоредно при двама или..?

# 697
  • Мнения: X
Поли, и аз се следя при двама - при лекарката от ЖК и при лекаря, който ми прави инвитрото.
От ЖК се ходи на прегледи веднъж месечно, а това за мен е изключително малко, още повече след аборта ми не бих си позволила да не знам добре ли е бебето в продължение на цял месец, направо ще хвана гората  Mr. Green
Друго си е през 2 седмици да те преглеждат и да чуваш, че всичко е наред, отколкото да стоиш цял месец в неведение и да се притесняваш.
Пък и като си ходиш при платен специалист, вниманието е доста по-сериозно.
Ти беше ли на преглед, как си ?

# 698
  • Мнения: 16 876
Аз лично много трудно се доверявам на лекари, защото много съм патила Sad
За бременност не бих се доверила не само на някой по ЗК, че и на някои частни клиники дори / пак от лош опит/.
Разбира се, това е лично мнение. Факт е, че има и много бременности износени с 3 прегледа и 1 пкк и тав каквото ЗК дава..

# 699
  • Мнения: 7 044
Питам, защото моят лекар преглежда и по ЗК и на частно и не разбирам какво влагате в "някой по ЗК". Вчера ми даде лист, на който са описани изследвания и т.н. по седмици и са описани кои се поемат от ЗК и кои не. Става ясно, че все пак следенето по ЗК не е напълно безплатно в смисъл, че не включва всичко необходимо. Аз смятам, че ако има проблем, той ще ми каже да отида да ме види по-скоро и ще платя съответно междинния преглед, вместо да вижда нещо нередно и да си ме вика пак след месец. Ох, нещо не мога да се изкажа нормално  ooooh!

Последна редакция: чт, 01 юни 2017, 07:02 от Poliiii

# 700
  • Мнения: X
Щом д-рът, при който по принцип си ходиш работи със ЗК, значи предполагам, че направо при него ще си заведеш и ЖК.
Тя ще ти е веднъж месечно, а ако искаш или се налагат по-чести прегледи, ще си ги заплащаш.
Не всички изследвания се поемат от ЗК, да. Но пък каквото трябва, пускаме, само всичко да е наред  Grinning
А за теб много се радвам  Hug
Честито и да е лека и спокойна чак до финала !

# 701
  • Пловдив
  • Мнения: 1 313
Като ви чета май съм изкарала голям късмет с моя доктор по ЖК. През по-голямата част от бременността ми съм ходила на две седмици на преглед и всеки път ме гледа на ехограф. Не съм платила нищо допълнително. Друг лекар, при който мислех да се следя в същата болница директно ми заяви, че ако искам да ме гледа на ехограф, трябва да ходя в частния му кабинет, иначе само 2 ехографа ми се полагат. Ок, така е, но ми направи много лошо впечатление, че ако искам да ме следи трябва задължително при него да ходя на частно. Rolling Eyes

# 702
  • Мнения: 1 092
Поли, аз се записах на ЖК по ЗК,  само защото моята ЛЛ ми предложи АГ-то, при което ходи тя и е следила и дъщеря й, нямах такова намерение и мислех да си ходя само в Щерев. Нямам нищо против лекарката (освен, че си пуши в кабинета и като отида смърди на цигари..), но апаратурата й е толкова зле, че самата тя ме пита ходя ли и някъде другаде, с по-нови ехографи. Та затова не бих разчитала само на тази ЖК  Peace
А и така си разпределям прегледите долу-горе през 2 седмици и виждам бебичка по-често  Heart Eyes
Честита ти радост на теб и лека бременност! Щом твоят лекар преглежда и по ЗК, няма защо да не ходиш при него. Просто аз в последните години обиколих половин София и така не срещнах моят лекар, затова се записах в специализирана клиника...

Последна редакция: ср, 31 май 2017, 21:03 от Кети*9

# 703
  • Мнения: 1 711
Привет бъдещи майчета,нз дали въпросът ми е за тук,но моля някоя от вас да сподели дали така са й диагностицирали бременност-днес бях на преглед при гинеколог понеже ми се появиха болки в корема ниско долу и бяло течение,имах и сериозни болки в бъбреците преди няколко дни та посетих и уролог след това.Първо гинеколожката каза ,че имам възпаление,взе ми цитонамазка и ме видя на видеозон и каза,че нямам кисти,изписа лечение.След това уролога поиска да ме види на ехограф и веднага като погледна се озадъчи-чуха се двете понеже работят в една поликлиника и се очуди,че гинеколожката нищо не е видяла,а тя вижда плоден сак...Шах и мат просто,в петък съм на преглед отново при двете заедно да се консултират.Принципно менструацията ми свърши преди три дни,а уроложката вика не е възможно...Просто съм мн объркана,някой бил в сходна ситуация???

# 704
  • Мнения: 1 092
Believe, много странна ситуация, как АГ няма да види плоден сак  Rolling Eyes Но пък всичко е възможно, така че ти пожелавам резултатът, който искаш  Hug

Общи условия

Активация на акаунт