МАРТенските мами са щастливи- гушкат бебета красиви!- тема 14

  • 54 178
  • 744
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 730
Честито на всички нови майчета!
При нас е лудница.  Сънят е мираж.  Трудно е с три деца,  да знаете Simple Smile Баткото от вчера вече си е при нас. Беше за 2 седмици при баба и дядо.  Едното бебе суче и спи добре.  Другото е на цедена кърма и Ам и има колики . Ще пиша повече като ми остане време.  
Успех и леко раждане на неродилите!

И аз съм на черешата, споко:))

# 361
  • Мнения: 18 558
Кате, Мис, честити бебчета!  smile3504 Много хубаво, че раждането и при двете ви мина леко!

Мис, радвам се че се реши да се пробваш нормално раждане, видя ли че няма нищо страшно?!  Wink А с епидурална ли роди или без?
С епидурална.

# 362
  • Мнения: 899
Момимета моля ви даъте съвет тъй като сте по напреднали вече!
Как обличате децата за да не им е студено сега? Как ги завивате също с клко пласта и тн. Тук в болницата са го завили с 2 олекотени и дебело одеяло иии се притеснявам защото аз съм взела значително поооо леки тънки дрешки и не знам бащата дали не трябва да търчи да пазарува! Тцтц вие какво слагате върху него и колко пласта

# 363
  • Германия
  • Мнения: 3 431
Кате, аз лично не я навличам много, в момента спи с боди и с едно тънко чувалче с дълъг ръкав, понякога й мятам една пеленка отгоре, ама това повече за парлама. Те бебетата трябва да спят при температури от около 18 градуса, но при нас са към 21-22, така че за това.

# 364
  • Мнения: 60
В 1.19 се роди моята принцеса-3.320кг, 50 см. Simple Smile

# 365
  • Мнения: 1 825
В 1.19 се роди моята принцеса-3.320кг, 50 см. Simple Smile

Честито ви бебеи много радости  Hug

# 366
  • Мнения: 296
В 1.19 се роди моята принцеса-3.320кг, 50 см. Simple Smile
Бравоооо! Честито!  bouquet Party

# 367
  • Мнения: 6 539
Ухааа, колко много бебета! Честито на новите мами, да са ви живи и здрави бебчетата bouquet

За обличането. Вкъщи е 23-4-5 градуса. Понеже бебетата с по-ниско тегло обичат по-топло, държа малкия с памучно боди, ританки, чорапчета отгоре или терлици и завит с вълнена пелена. Като кърмя/храня го завивам с памучна пелена.
Справих се преди малко с първите сополчета и физиологичния разтвор - голям рев беше ooooh! Дано да са били инцидентни, да не е настинал, че духаше вятър в събота като излизахме Confused

# 368
  • Мнения: 3 391
В 1.19 се роди моята принцеса-3.320кг, 50 см. Simple Smile

Честито съкровище!!! Как мина раждането? Hug

# 369
  • Мнения: 899
Честито kauca!!! пожелавам ви много незабравими мигове и хубави емоции заедно!! Hug Hug

ами и аз такива съм подготвила и малко се шашнах като видях че тук ги държат с боди плюшен гащеризон и шапка ииии отгоре 3 пухенки... реших че съм луда и несъобрадителна...  Laughing

# 370
  • Мнения: 6 539
Кате, така както описваш ние излизаме навън при слънчево време Crazy

# 371
  • София
  • Мнения: 40
В 1.19 се роди моята принцеса-3.320кг, 50 см. Simple Smile

Честито!!! Наистина заваляха толкова много мартенчета! Значи и бодежите са знак за раждане! Чакаме подробности...Simple Smile

# 372
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Едвам ви изчетох!
От днес сме сами с мое бебко...
С кърмата не се оправям, ту се засилва, ту намалява ... Нощем караме почти само на кърма, но през деня е трагедия.
Зя коликите давам инфакол и биогая. От днес трябва да започнем вит Д. И тази седмица ние първата ДК.
Малкият спинка, прави една пауза слес баня от 6часа сън и после на 3-4 часа се храним. Спи при мен, понеже спи по корем и се върти доста и ме е страх. Та това ни спаси от коликите, спане по корем. В ейвън сега има една лисица с топла вода и ще я купим да спинка с нея. Като цяло много ми е добро детето пу-пу.

Само да кажа за акането. В една група във фб за кърмене, четох, че кърмените бебета може да не акат с дни и това да е нормално.
Ние още чистим жълтеницата и ака почти на всеки памперс. В началото на всеки.

Вече си ползваме многократните пелени, а от слинга ни е страх. Все търси къде да се хване Sad

Честито на всички нови мами и бебчета!
Мис, Кате видяхте ли! Хаха мн се радвам, че всичко е минало леко.
Мис, секциото щеше да е най-голямата глупост, която щеше да направиш. Дори и да не беше толкова леко раждане. Операцията е за цял живот... Още не смея да се огледам хубаво Sad
Казвам ти го чак сега, и се радвам, че го осъзна сама! Нагушкай беба и се радвайте на новите мигове, без страх че ще те боли, ако я гушнеш.

# 373
  • Мнения: 6 539
Синеока, аз също съм така с кърмата. Едни добавки започнах да пия - едната препоръчана от Сис bouquet, Лактил. За другата прочетох във февруарската тема понеже съм се записала и там - Лецитин. Мисля, че усещам ефекта, но малкият все така суче по 10-15 мин и заспива. Ще видим как ще е като заякне още.
Засега най-дългата пауза на Калоянчо е 3 часа. Буди се озверял от глад на два часа, без значение денем или нощем Crazy
Жълтеница изобщо не е имал, но ака като бебко на Синеока. Акането как е свързано с нея?

За операцията, наистина, ако нямате медицински причини за секцио е тъпо да си я причинявате. Аз нямам болка вече и зараства добре, бях на преглед днес. Едва вчера се осмелих да погледна какво се случва там и то само, защото исках да се избръсна за днешния преглед. Там, където е белега си чувствам корема изтръпнал, все едно не е мой. Нормално било, лекарката ми обясни, че е така, защото е рязано на няколко пласта и докато се възстановят нервните окончания ще минат най-малко 6 месеца. А момичетата в една друга тема ми казаха, че може и за постоянно да е, зависело.
С две думи, както каза Синеока, операцията си е за цял живот, не можеш да се възстановиш така добре както след нормално раждане.

Не съжалявам вече, че не успях да родя нормално. Вчера си гледах епикризата и прочетох, че имам цели 3 причини за спешно секцио и нито една от тях не касае моето здравословно състояние. Всичките са за Калоян. Не осъзнавах досега колко опасно е било за него в онзи момент, чак ми се доплака пак... И всеки път като се сетя за това ми идва да го награбя и да го нацелувам и нагушкам ей така както си спинка, милото ми съкровище Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

Последна редакция: пн, 20 мар 2017, 10:54 от Elektra.13

# 374
  • Мнения: 60
Не знам как да скрия текста, но който се притеснява да не го чете, не че е било драма де! Simple Smile

Цяла нощ не можех да спя от предменструални болки и усещане за ходене по нужда. Мислех си,  че не е симптом за раждане, но сутринта започнах да пилучавам розово зацапване. Отидох при АГ с 1см разкритие и ме приеха в майчин дом. Имах контракции на 7-8 мин, които изведнъж спряха за два часа и след това......пполучих много болезнена и дълга контрация и част от водите изтекоха. В 11;15 бях в родилна зала и изчакахме 6.5 см разкритие, за да ми сложат упойка. След упойката не усещах контракциите, с само напъдите, все едно ми се ходи по голвма нужда. Получих пълно разкритие и след няколко напъда се показа косичката на малката, но вече нямах сили и тя милата за около 1 мин се заклещи и тоновете започнаха да падат. Използваха вакум, ножица и натиск по корема и след 2 мин се роди- 3.320 и 50 см. Изродиха плацентата, там не е трудно и имам 3-4 външни шева сега. Simple Smile След 2 часа ще я взема за първи път за кърмене, като нямам кърма, та не знам.... Успех на всички!!

Общи условия

Активация на акаунт