Добротата е жива

  • 49 250
  • 186
  •   1
Отговори
# 90
  • София
  • Мнения: 30 206
Пффф, много неприятно за човека с бъбречната трансплантация.

Какво?????

Скрит текст:
Не смея да попитам.

***
Проф. Кременски е изключителен специалист и човек.

# 91
  • Мнения: X
 Hug

Днес написах това мнение в друга тема, по повод на различни случки в магазините, но ще го цитирам тук  bouquet


Знам, че изобщо не е подходящо за темата, но заради това да я разведря, ще споделя  Hug Извинете ме  bouquet
Има и прекрасни продавачки. Миналата година си търсех бански в две половинки, пълничка съм и честно казано, трудно намирам и размер, и да ми стои добре. Онлайн открих един хубав модел и имаха магазин в Мол България. Отидох, пробвах, падна ми се едно младичко момиче продавач-консултантка. И със всичките ми притеснения, че съм пълна, че ми стърчи коремчето, тя така грижовно и хубаво ме обслужи, донесе различни модели и размери, накрая когато си избрах , каза искрено:
- Много се радвам, стои Ви чудесно, Вие сте дребничка жена и този модел Ви подхожда.
Аз така се учудих, че ме нарече дребничка, виждах се много едра даже, но тя обясни, че по принцип съм с такава конструкция и няма значение, че съм напълняла, просто съм си открила хубав и подходящ бански.
И така, без значение са подробностите, за всеки тип фигура може да се види хубавото и привлекателното, просто ми стана така приятно от това отношение.

# 92
  • Мнения: X
Още нещо се сетих.

Когато бях бременна с второто ми дете, на втората фетална морфология присъстваше и една японка. Лекарката я представи като своя колега - също акушер-гинеколог, която е на практика тук в България. Японката беше мила, усмихната жена, внимателна, стоеше отстрани на леглото и си говореха с моята лекарка, коментираха какво виждат на екрана, прегледът свърши и аз понечих да се изправя и да стана. И в този момент японката се приближи с лигнин в ръцете и започна много внимателно, нежно и с една особена почтителност да ми бърше корема от гела, който се маже заради ехографа. Не мога да опиша колко трогната се почувствах от този жест от друга жена, лекар, която толкова по човешки и уважително се отнесе с мен. Наистина се почувствах обляна от доброта!  Two Hearts

# 93
  • Мнения: 11 556
Не знам дали е за тази тема, но вчера един дядо ми набра букет нарциси от градината си, след като ме видя, че се опитвам да я снимам с телефона си. Градинката така и не я снимах, тъй като ме досрамя.
Много хубава тема!  bouquet

Скрит текст:

# 94
  • Мнения: 4 241
             Днес на летището се качих в асансьора и преди да натисна бутона видях мъж, който бързаше да се качи. Изчаках го, благодари ми, че съм му спестила чакане на бавните асансьори и ми пожела хубав ден. Малко по-късно разговарях с приятели и се чудехме  от кой изход ще се появят нашите пристигащи. Оказа се, че сме застанали до същия този мъж, който ми "върна жеста" като ни упъти към  изхода за пристигащи от чужбина. Дребни жестове, но и двамата се усмихнахме. Всъщност всички се усмихнахме и му благодарихме.

        Нарцисите са прекрасни!

# 95
  • Мнения: 6 684
Онзи ден си вървим с дъщеря ми и от прозорец на близката кооперация една възрастна жена започва да вика след мен:"Госпожо, госпожо...".Първо помислих, че нещо съм изпуснала по пътя, а то било за да ме пита дали сме четвъртък.И за да е още по-сигурна пак повтори:Днес е четвъртък, а утре петък, нали? Laughing
Много сладка жена, спомних си как и майка ми все забравя от разсеяност и ме пита често "кой ден сме?"

# 96
  • Варна
  • Мнения: 4 109
Много ми хареса историята с нарцисите на Amandacanfly Simple Smile

# 97
  • Мнения: 5 907
Много хубава тема сте направили. Винаги съм била убедена, че добрите хора на Земята са повече от лошите. На мен също много добро са ми сторили, особено чужди хора.

# 98
  • София
  • Мнения: 4 358
Преди няколко месеца съм изпуснала личната си карта пред блока, даже не съм и разбрала. И получавам съобщение във фейсбук от непозната жена, която ми каза, срещнахме се и ми я върна.

# 99
  • Варна
  • Мнения: 7 147
И аз така намерих във Фейсбук един младеж, чиито документи намери съпругът ми - рецептурна книжка с изписани лекарства за епилепсия, студентска книжка и разни платежни бележки. И младежът каза, че не му трябвали. Изхвърлил ги бил, не бил ги загубил. След един ден се обади, че размислил и все пак си ги иска. Дойде баща му да ги вземе и със сълзи на очи сподели, че младежът е все още в токсикология, където го приели надрусан до козирката с алкохол и амфети. Човекът се чудеше какво да го прави, а аз не знаех какво да кажа... Tired

# 100
  • Мнения: 91
Прекрасна тема,благодаря на всички за споделените истории.Дори само като ги прочетох ми стана приятно като знам колко добри хора има навсякъде.Да сте здрави всички.

# 101
  • Мнения: 1 506
И аз така намерих във Фейсбук един младеж, чиито документи намери съпругът ми - рецептурна книжка с изписани лекарства за епилепсия, студентска книжка и разни платежни бележки. И младежът каза, че не му трябвали. Изхвърлил ги бил, не бил ги загубил. След един ден се обади, че размислил и все пак си ги иска. Дойде баща му да ги вземе и със сълзи на очи сподели, че младежът е все още в токсикология, където го приели надрусан до козирката с алкохол и амфети. Човекът се чудеше какво да го прави, а аз не знаех какво да кажа... Tired

Заради такава история бих спряла да чета темата.

# 102
  • Мнения: 4 241
И аз така намерих във Фейсбук един младеж, чиито документи намери съпругът ми - рецептурна книжка с изписани лекарства за епилепсия, студентска книжка и разни платежни бележки. И младежът каза, че не му трябвали. Изхвърлил ги бил, не бил ги загубил. След един ден се обади, че размислил и все пак си ги иска. Дойде баща му да ги вземе и със сълзи на очи сподели, че младежът е все още в токсикология, където го приели надрусан до козирката с алкохол и амфети. Човекът се чудеше какво да го прави, а аз не знаех какво да кажа... Tired

Заради такава история бих спряла да чета темата.

   А аз не бих спряла, напротив.  Дали е лесно на този баща да сподели за проблемите на сина си? Пред всеки ли може да ги сподели? За разлика от алкохола и амфетите, лекарствата без рецептурна книжка трудно се взимат - нова книжка, заверки, протоколи....

            Закъсах със здравословен проблем и някак си постепенно взех да се отчайвам, докато не споделих с един-двама  приятели, с които не се чуваме често - просто така се случи, обадиха ми се за 8-ми март и аз лекичко си помрънках.  Не съм очаквала, че тези хора ще ми дадат кураж, ще се ангажират да ми помагат с каквото могат. Много съм им благодарна, дори само за това, че ме изслушват, интересуват се как съм. За благата им дума съм им благодарна.

# 103
  • Мнения: 2 650
Преди няколко месеца съм изпуснала личната си карта пред блока, даже не съм и разбрала. И получавам съобщение във фейсбук от непозната жена, която ми каза, срещнахме се и ми я върна.


Да се похваля и аз, тогава, с нашето гардже /русичкото/
http://trafficnews.bg/temite-na-traffic-news/news/45082/

# 104
  • Мнения: 232
Зандали, прекрасна постъпка и прекрасни деца. Да ти е жива и здрава и много късмет в живота.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт