Той иска да се разделим

  • 15 698
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 17
Здравейте! Не знам какво да направя и с нуждая отчаяно от съвет.Преди по-малко от година дойдох в Англия,за да се преместя при приятеля ми,който учи и живее тук.Идеята беше да живеем заедно и да си карам магистратурата тук.Любовта ни беше по-силна от всякога...Последните месеци той се грижеше за финансите и плащаше всичко,тъй като ме съкратиха от работа.Преди няколко  седмици той започна да се чувства  ''зле във връзката'',каза ,че ''не е същото'' и може би не е готов за това.Каза,че мога да остана вкъщи до когато поискам,тъй като нямам доходи.Каза и,че ме обича повече от всичко,но не можел.
Аз се измъчвам,тъй като исках семейство с този човек,зарязах всичко за да дойда,и сега светът се руши.
Какво да направя?

# 1
  • Мнения: 168
Или си намираш работа и оставаш в Англия, но отделно от него или се прибираш в България. Работа, учене и връзка в едно е много трудно и изнервящо,,явно на него му идва в повече напрежението. От колко време сте заедно?

# 2
  • Мнения: 1 701
Ами писнало му е на човека да те издържа, за това е и края на връзката. Намираш си по най-бързият начин работа и квартира и се изнасяш. Друг шанс не ти остава. Кофти е. Ако бяхте женени, той нямаше да се отметне толкова бързо ама...
Ако си мислиш, че в Англия ще ти е трудно и имаш родители в България, купуваш си самолетен билет и се махаш от Англия.
Господина няма да можеш да си го върнеш, няма смисъл да се хабиш.
В крайна сметка нямате деца, не е длъжен нищо.
Колкото повече останеш да живееш при него, той толкова повече ще се изнерви и накрая ще се разделите мразещи се. Той в момента малко го гризе съвестта сигурно, обаче и това ще мине, и ще се разгневи, че му стоиш на главата.

# 3
  • София
  • Мнения: 12 103
Човекът е свестен – къса с теб, но не те е изгонил на улицата. Намери си работа и се изнеси. Ти си мислела неща, той също е мислел, но явно не сте един за друг. Изобщо не виждам въпрос в темата ти.

# 4
  • Мнения: 17
 Това е странното...заедно сме от 1 година и нещо,и беше една огромна любов,''цветя и рози'' и тн... а сега '' не е готов и не знае дали иска''..положението е ужасно вкъщи,плачем и двамата и отричам да приема каквато и да е раздяла.

# 5
  • София
  • Мнения: 12 103
Това е странното...заедно сме от 1 година и нещо,и беше една огромна любов,''цветя и рози'' и тн... а сега '' не е готов и не знае дали иска''..положението е ужасно вкъщи,плачем и двамата и отричам да приема каквато и да е раздяла.
А той защо плаче? За теб ясно.

# 6
  • Мнения: 17
Той е изключително емоционален,постоянно го ''обливат'' вълни,постоянно не знае какво става,единият ден е нещастен и не иска,на другият вече е готов да се бори и тн.

# 7
  • София
  • Мнения: 12 103
Той е изключително емоционален,постоянно го ''обливат'' вълни,постоянно не знае какво става,единият ден е нещастен и не иска,на другият вече е готов да се бори и тн.
Ето ти още една причина да се изнесеш. Ако с такъв човек имате бебе вероятно ще реве повече от него.
Случват се такива неща, не реви, намери си работа и след това мъж, който да е зрял човек.

# 8
  • София
  • Мнения: 24 839
Това е странното...заедно сме от 1 година и нещо,и беше една огромна любов,''цветя и рози'' и тн... а сега '' не е готов и не знае дали иска''..положението е ужасно вкъщи,плачем и двамата и отричам да приема каквато и да е раздяла.

То, хубаво плачете и двамата, но ако продължаваш да му висиш на врата и да искаш насила да е с теб, ще му пресъхнат набързо сълзите и ще видиш другата страна- на досада и намразване.

Ако може нещо да се промени в посоката, в която искаш, то трябва да си намериш светкавично работа, да се изнесеш и да започнеш сама да се справяш, като му покажеш, че не си воденичен камък на шията му.
Като се почувства незастрашен от ранно семейно обвързване, може да те види в нова светлина- като желаното момиче, а не като средностатистическата жена- домакиня.

# 9
  • Мнения: 17
Да,напоследък съм единствено домакиня - дори се дразни когато не съм измила чиниите. Казвам му да излизаме по-често,защото нормално нищо да не е същото,след като се виждаме единствено вкъщи.
В момента е ''раздвоен'',постоянно ми повтаря ,че ме обича и че той е виновен за всичко и още повече ме обърква. Поисках съвет,тъй като тук нямам много приятели и агонизирам,тъй като сме винаги двамата вкъщи.
Проблемът е,че не знам накъде ще поема,тъй като повечето от времето ми е обвързано с него - да му сготвя,да го чакам от работа,да си говорим и тн.Просто не знам как ще съм щастлива без него.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 103
Просто не знам как ще съм щастлива без него.
Като те гледам сега си ужасно щастлива, та и аз не знам...

И сериозно, дори да не беше ревльо, дори да не ти беше показал вратата, хубаво е да си самостоятелна, да имаш свои пари, работа, свой живот. Иначе животът в двойка се превръща в извращение, а отгоре на всичко, дори с цялата изобретателност от драми – ревност, деца, свекърви и тн, много скоро ще ви омръзне и на двамата.



# 11
  • София
  • Мнения: 24 839
Да,напоследък съм единствено домакиня - дори се дразни когато не съм измила чиниите. Казвам му да излизаме по-често,защото нормално нищо да не е същото,след като се виждаме единствено вкъщи.
В момента е ''раздвоен'',постоянно ми повтаря ,че ме обича и че той е виновен за всичко и още повече ме обърква. Поисках съвет,тъй като тук нямам много приятели и агонизирам,тъй като сме винаги двамата вкъщи.
Проблемът е,че не знам накъде ще поема,тъй като повечето от времето ми е обвързано с него - да му сготвя,да го чакам от работа,да си говорим и тн.Просто не знам как ще съм щастлива без него.

Не е раздвоен, а тактично ти казва, че си му писнала.
Дразни се, че го впримчваш в общ живот, изпълнен с пенсионерско ежедневие.
Като не работиш, парите за забавления са ограничени- едва ли ще ви стигнат да отидете на театър, фитнес, концерт или друго развлечение през почивните дни.
А, това ти писание, че не мърдаш да си намериш работа, за да висиш вкъщи да го чакаш, е втрисащо, дори човека да не е пряко потърпевш.
Ставаш му все по- безинтересна и режеш клона, на който седиш.

# 12
  • Мнения: 17
Проблемът е,че тук е изключително трудно да си намериш работа,тъй като сме в малък град.Постоянно се опитвам,но за момента не става.И просто имам чувството,че ми се руши целия свят.

# 13
  • София
  • Мнения: 12 103
Проблемът е,че тук е изключително трудно да си намериш работа,тъй като сме в малък град.Постоянно се опитвам,но за момента не става.И просто имам чувството,че ми се руши целия свят.
Намери в съседен град, а и вероятно каква да е работа – в черити шоп, в кафене, хранителни стоки, все ще се намери. И в България е трудно да виснеш на нечия издръжка, а в страните с по-висок стандарт направо е убийствено. Като нищо гаджето ти реве от мъка, защото скоро няма да може и гащи да си купи, защото ти не искаш да си тръгнеш. Предполагам уговорката ви не е била да отидеш и да той да те издържа. Ами ако утре и той остане без работа? Или ако той беше останал без работа дали нямаше да му посочиш вратата в един момент?

# 14
  • Мнения: 17
Той работи по специалността си и взима изключително добри пари.
Откакто започна работа много се промени.
Аз не седя със скръстени ръце,опитвам се като не давам пари в момента,да компенсирам с всичко друго.

Общи условия

Активация на акаунт