Възпаление на пикочните пътища и бъбреците !

  • 11 654
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 732
В крайна сметка резултатите са "никакви", оказа се че в пъравата урокултура има бактерии "Клипсиела", но в гранична степен, във втората има "Ешерихия коли" пак в гранична степен, а в третета няма нищо (последователни) ! Е кажете ми какво се казва на това ????????????  smile3515
Доц.Близнакова, каза да пием антибиотика "CEC" 7 дни и да отидем пак на ефография и после пак урокултури !
ЕЕЕ как така в една лаборатория ли са правени  newsm78.И на каква база тогава е изписан антибиотика от антибиограмата ли. Thinking

# 16
  • Мнения: 56
Да в една лаборатория, в три последователни дни ! Антибиотика е изписан на база на ехографския преглед от миналата седмица, по-точно прегледа показа, както по-горе споменах -  удебелен пикочен канал с 2.5мм и задържане на урина в лявото бъбрече ! Най-лошото е, че тя не иска да пие антибиотика, с триста зора и го давам, а тя го плюе, до сега не беше пила лекарства и много ми е трудно, а тя се изнервя много, изобщо програмата е пълна !А как се развиват при вас нещата ? Както изглежда най-вече двете ще си пишем !

# 17
  • Мнения: 107
  Здравей!Като майка на дете с подобни проблеми,бих те посъветвала да пуснете нова стерилна урина.Ако се изолира бактерия трябва да се изписва антибиотик на базата на антибиограма.Дъщеря ми не спира да прави Е.Коли.Когато беше на 3г. доцент Близнакова я хоспитализира-остър пиелонефрит.Гледа я на видеозон и така постави диагнозата.Според нея,проблема бил нефрологичен-рефлукс,ротиран бъбрек,възпаление на пикочен мехур и т.н.Все още се чудя,защо тогава не и направиха необходимите изследвания,като микционна цистография или венозна урография!?Та нали точно те дават пълна представа за това дали има аномалии или не!След престоя в болницата детето отново направи бактерии.И така антибиотик след антибиотик...В един момент антибиотиците спряха да помагат-бактерията спря да се влияе,стана резистентна.Така отново попаднахме в болницата.Направиха микционна,резултата:- няма рефлукс.Проблемът ни бил урологичен.Жалко за загубеното време,жалко за нервите които изхабих...Сега пием Фуролин и съм в процес на търсене на добър детски уролог.Ако нямах още едно дете(да е жив и здрав) и имах подкрепата и помоща на повече хора,щях отдавна да отида до София.Успех!

Общи условия

Активация на акаунт