Ринопластика

  • 143 118
  • 788
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1
Здравей, за доктор Дилбер мига да кажа, че цената е 3500 евро. На мен лично доктора ми допадна изключително много. Внимателен е, професионалист и много харесвам работата му. На 16-ти Февруари е моята операция при него и след това мога да споделя колко са ми излязли и разходите

# 76
  • Мнения: 19 187
Също така много от коментарите има такива, които са се подложили още веднъж и повече на операция. Колко процедури са нужни?

На теория би трябвало една операция да е достатъчна. След като вече е опериран носът, всяка следваща операция е по-сложна и дори невинаги е възможна, поне не и с добър резултат, ако носът е окепазен прекалено много при предишна операция. Един хирург не се ли справи от първия път, когато е най-лесно, е почти сигурно, че съвсем няма да се справи за втора или трета. Познавам жена с 5 ринопластики, плачевно е положението, неспасяем е носът вече, дори и от много кадърен хирург, който много лесно би ѝ направил хубав и добре функциониращ нос при първа операция.

# 77
  • Мнения: 2
Цитат на: Viki8383 [b
[/b]link=topic=972076.msg36102098#msg36102098 date=1515607308]
Здравейте, 45 дена след операцията ми при доктор Таскин резултатът е плачевен. Моята операция беше за коригиране на проблем с дишането вследствие  на неуспешна ринопластика при български лекар. Първо бях на консултация при доктора, прегледа ме и каза, че няма никакви съмнения, че операцията ще е успешна. Толкова беше убедителен, че реших, че това е моят лекар. И на консултацията и преди операцията ме пита искам ли да ми коригира нещо по външния вид на носа, аз казах, че не. Разбрах ме се, че само ще коригира леката асиметрия. На консултацията ми каза същото, което ми казаха всички лекари, при които съм била на консултация - че ще се наложи да вземе хрущял от ребро, за да се присади отстрани на носа, където при предишната операция хрущялите са били прекалено изрязани. Когато се събудих от операцията ми обясни, че не се е наложило да взима хрущял от ребро, взел е от преградата на носа. Увери ме, че след около 2 седмици трябва да започне да се възстановява дишането ми. Оставаше ми само да ми чакам. На 6тия ден ми махнаха конците и се прибрах обратно към БГ.  На 10тия ден вече нямах външно отоци, но през носа ми не минаваше никакъв въздух. На 20тия ден почна да се отпушва, но едвам едвам. Днес отидох на преглед при УНГ, и изненада - потвърди ми, че никакъв хрущял не е присаждан. Сега месец и половина по-късно вече нямам съмнение, че ще си остане така. И уви в момента е дори по-зле отколкото преди операцията. Не пиша това за да отказвам някой. Просто е добре да се знае от хората, които се чудят на кой лекар да се доверят и особено тези които са за ревизия. Според мене доктора предварително е знаел, че няма да се справи, но не му е пукало, важното е да си прибере парите.
Много е рано според мен да дишаш нормално при всеки е различно до 6 тия месец след ринопластиката дишах трудно като супер хремава тоест имах вътрешен оток след като и на мен ми  беше правена пособна процедура имах сраствания и крива преграда

# 78
  • Мнения: 2
Цитат на: Viki8383 [b
[/b]link=topic=972076.msg36102098#msg36102098 date=1515607308]
Здравейте, 45 дена след операцията ми при доктор Таскин резултатът е плачевен. Моята операция беше за коригиране на проблем с дишането вследствие  на неуспешна ринопластика при български лекар. Първо бях на консултация при доктора, прегледа ме и каза, че няма никакви съмнения, че операцията ще е успешна. Толкова беше убедителен, че реших, че това е моят лекар. И на консултацията и преди операцията ме пита искам ли да ми коригира нещо по външния вид на носа, аз казах, че не. Разбрах ме се, че само ще коригира леката асиметрия. На консултацията ми каза същото, което ми казаха всички лекари, при които съм била на консултация - че ще се наложи да вземе хрущял от ребро, за да се присади отстрани на носа, където при предишната операция хрущялите са били прекалено изрязани. Когато се събудих от операцията ми обясни, че не се е наложило да взима хрущял от ребро, взел е от преградата на носа. Увери ме, че след около 2 седмици трябва да започне да се възстановява дишането ми. Оставаше ми само да ми чакам. На 6тия ден ми махнаха конците и се прибрах обратно към БГ.  На 10тия ден вече нямах външно отоци, но през носа ми не минаваше никакъв въздух. На 20тия ден почна да се отпушва, но едвам едвам. Днес отидох на преглед при УНГ, и изненада - потвърди ми, че никакъв хрущял не е присаждан. Сега месец и половина по-късно вече нямам съмнение, че ще си остане така. И уви в момента е дори по-зле отколкото преди операцията. Не пиша това за да отказвам някой. Просто е добре да се знае от хората, които се чудят на кой лекар да се доверят и особено тези които са за ревизия. Според мене доктора предварително е знаел, че няма да се справи, но не му е пукало, важното е да си прибере парите.
Много е рано според мен да дишаш нормално при всеки е различно до 6 тия месец след ринопластиката дишах трудно като супер хремава тоест имах вътрешен оток след като и на мен ми  беше правена пособна процедура имах сраствания и крива преграда
[/quote
Доцент Ташкън не гледа да прибере парите  познавам хора на които е отказал   и казва че няма какво да се направи

# 79
  • Мнения: 2
Здравейте, за първи път се включвам в темата. От доста време искам да си направя ринопластика, но все не намирам смелост от страх, че няма да стане добре, а все пак това е една доста забележима част от лицето. Прочетох всички коментари и засега се спрях на д-р Юмит Ташкън, д-р Али Дивил и д-р Дилбер с най-положителни и доволни клиентки. Бихте ли ми казали цени и още подробности. Също така много от коментарите има такива, които са се подложили още веднъж и повече на операция. Колко процедури са нужни?
Аз съм много доволна от доцент Юмит Ташкън  оперира ме мин.година на 13 май и нямам нужда от дрега операция

# 80
  • Мнения: 1
Здравейте момичета! Колко време след операцията нослето е леко подуто? Или аз поне имам това усещане. Моля, да споделите Simple Smile и Честита Баба Марта! Simple Smile

# 81
  • Мнения: 59
не искам да те плаша , но при мен 1вия път беше 2 години Simple Smile Сега са минали 10 месеца от 2рата и още е подут .

# 82
  • В.Търново
  • Мнения: 6 707
И аз съм чувала, че при някои отива и година и половина.Може и две.

# 83
  • Мнения: 19 187
И аз съм чувала, че при някои отива и година и половина.Може и две.

Случва се, но не е нормално. За да е подут толкова време, значи, че тъканите са прекалено травмирани - заради предишни операции или прекалено дълга операция с твърде много стъргане, чупене и меки тъкани, стояли с часове отделени и без кръвоснабдяване.

# 84
  • Мнения: 1
Благодаря ви Simple Smile ще чакам и ще видим как ще се промени

# 85
  • Мнения: 92
Ivayla777 колко ти излезе операцията , престоя , билети и т.н
И как се чувстваш ? Имаш ли синини ?

# 86
  • Мнения: 1
Моята операция беше при dr.Ali Divil в Истанбул.За сега всичко се развива добре.
   
Здравейте,как осъществихте контакт с доктора и колко ви струваше операцията и престоя?

# 87
  • Мнения: 292
Здравейте, дами,
От години понасям носа си, който има топчест връх. С възрастта топчето се оформи още по-явно, малко като на Жерар Депардийо, но не толкова голямо и не с бразда по средата. Simple Smile В профил е нормално, но в анфас се вижда колко е топчесто. Наясно ли сте за някаква техника, която може само да стесни върха, да го направи толкова широк, колкото е и останалата част от носа. Просто трябва да се стесни по 2-3 мм от всяка страна на топчето, за да изглежда съразмерно и поносимо. Трябва да се отнеме малко хрущял или пък да се пъхнат някакви скобички, които да стеснят малко върха. Знам, трябва да отида на преглед при някого за мнение, и ще го направя, но първо реших да попитам тук, може би някоя от вас има вече опит и знания по въпроса.

# 88
  • Мнения: 59
Здравейте, дами,
От години понасям носа си, който има топчест връх. С възрастта топчето се оформи още по-явно, малко като на Жерар Депардийо, но не толкова голямо и не с бразда по средата. Simple Smile В профил е нормално, но в анфас се вижда колко е топчесто. Наясно ли сте за някаква техника, която може само да стесни върха, да го направи толкова широк, колкото е и останалата част от носа. Просто трябва да се стесни по 2-3 мм от всяка страна на топчето, за да изглежда съразмерно и поносимо. Трябва да се отнеме малко хрущял или пък да се пъхнат някакви скобички, които да стеснят малко върха. Знам, трябва да отида на преглед при някого за мнение, и ще го направя, но първо реших да попитам тук, може би някоя от вас има вече опит и знания по въпроса.


Toва ще стане дори без разрези и с минимално нараняване , както и за по - малко пари . Много от БГ хирурзите имат отделна цена само за върха Simple Smile Чувала съм , че някои дори го правят само с местна упойка .

# 89
  • Мнения: 19 187
Аз пък съм останала с впечатление, че в България не се справят с връхчетата (с другото се справят), което
 ме навежда на мисълта, че не е толкова проста за изпълнение интервенция. С местна упойка ринопластика само касапи правят.

Общи условия

Активация на акаунт