Правилно използване на солариум

  • 16 749
  • 85
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 18 542
   Ех, жалко. Тогава не мога да използвам солариум.  Cry Дерматологът ми е забранил изобщо да се излагам на слънце. Затова не ходя и на море. Ако отида някой ден на море, едва ли ще отида на плаж да се пека.
Мда, избираш здравето или красотата. По-скоро визията за красота, защото аз лично вече не харесвам кожа със загар.

# 76
  • Мнения: 5 820
   Ех, жалко. Тогава не мога да използвам солариум.  Cry Дерматологът ми е забранил изобщо да се излагам на слънце. Затова не ходя и на море. Ако отида някой ден на море, едва ли ще отида на плаж да се пека.
Мда, избираш здравето или красотата. По-скоро визията за красота, защото аз лично вече не харесвам кожа със загар.

   Разбира се, че избирам здравето си. Като изляза навън, си нанасям по всички открити части висок фактор слънцезащитен крем.

# 77
  • Мнения: 1 399
Ти можеш и чадри и скафандър да си сложиш, никой няма да те спре, но не пропагандирайте пълната УВ-защита за много здравословна. Дори за животните, които се отглеждат в затворени помещения се препоръчва поставяне на подходяща УВ-крушка.
Лично проверено и изпитано, при пълна липса на слънчева радиация за по-продължителен период от време, има последствия.
С което искам да кажа, че в дозата е отровата.

# 78
  • Мнения: 10 264
Какво нещо, миналия уикенд ходиме на басейн. Стоим с моя мъж под чадър. Минаха няколко часа. Той рак червен, аз никаква разлика, може би леко кафява. Детето и то покафеня. Не го виждам и грам зачервено. Чaк се чудя как не се е изринал още. Такъв и на солариума става. Уж двамата сме с един и същ вид цвят на кожата, но не всеки му понася, а и сега ми понася не се знае догодина.

# 79
  • Мнения: 18 542
Ти можеш и чадри и скафандър да си сложиш, никой няма да те спре, но не пропагандирайте пълната УВ-защита за много здравословна.
Никой не пропагандира живот в мазе или излизане навън само като се стъмни. Говорим за целенасочено печене с цел тен. Поне аз за това говоря де.

# 80
  • Мнения: 1 399
Ти да, но потребителката след теб каза че винаги излизала навън, намазала всички открити части със защита с висок фактор. Същото напоследък чувам доста често - а е също толкова вредна крайност. Нито пълната защита от слънчевите лъчи е полезна за организма, нито натрупването на такива значителни количества химични филтри (защото се съмнявам да ползва физични и да се разхожда като нетипичен летен снежен човек)  е проверено и доказано безвредно във времето.
(А го казвам в тази тема, защото след един продължителен период работа на закрито от 8 до 8, всеки ден, изпитах на собствен гръб колко е полезно пълното въздържание от УВ лъчи. И тогава точно солариумът спаси положението, естествено, няколко посещения, не съм целяла вид на загоряла филия, не съм пекла лице,ползвах силна хидратация за тялото и т.н.)

# 81
  • Мнения: 18 542
До колкото разбрах, тя специално има медицински проблем и за това се маже по този начин.

Вече има доста опции за кремове с физични филтри, които не правят бяла маска, също.

Не съм имала проблеми с депресии или дефицити, а не се пека от години и работя на закрито. Рядко ходя на море, не съм била на такова сигурно от 6-7 години, от няколко години живея на климат където слънцето не е в изобилиеи да, взимам вит.Д като добавка от скоро, така че нещата са строго индивидуални.

Не твърдя, че липсата на каквото и да било слънце е полезна, а че не е полезно инензивното печене на слънце или солариум, особено с некачествена защита и особено на лицето при дами които искат да отложат бръчките и петната максимално във времето.

Разбира се има и други причини за петната като хормонални и от белези, но UVA лъчението е основния виновник за преждевревременото стареене на кожата.

# 82
  • Мнения: 10 264
.......... не съм целяла вид на загоряла филия, не съм пекла лице,ползвах силна хидратация за тялото и т.н.)


 Peace Peace Peace Peace и аз това правя и се опитвам да обесня тук че правя и че това трябва да е целта на всеки ползващ солариум. Дано се разберем в крайна сметка и се интерпретираме правилно.


Но ако има проблем и лекарска препоръка мисля, че е ясно съответния човек какво трябва да направи и към кого да се придържа.

# 83
  • Мнения: 1 399
Миоки, абсолютно вярно е всичко което казваш.
Включих се, защото ми хареса идеята с "правилното". Има правилно ползване на солариум в определени ситуации, има и правилно излагане на слънце. Всяка злоупотреба е вредна, опасна и има цена.
Някога, когато споделих, че ще ползвам солариум, такова количество лекции отнесох, че ако не бях на 30, а на 18, определено щях да съм доста объркана. А обърканите хора взимат грешни решения - и никак не е вярно, че всички се отказват от нещо си, когато чуят, че е страшно - сума си пороци доказват това.
Смятам, че е полезно  да има систематизирана информация кое, колко и кога е допустимо, защото иначе остава информацията от мацката в студиото, съседката или агресивните реклами на слънцезащита. Ако вярваме на последните, то не бива и кофата да изхвърляме без поне 50ти фактор. В БГ са по-масови слънцезащитите с химични филтри (май са и доста по-евтини от хубавите физични) - а те може да не са фотостабилни, термостабилни, натрупват се и какво ли още не. Бумът на пигментните петна напоследък се дължи точно на некачествена или неправилно употребена химическа слънцезащита. Оф, отплеснах се, но истериите около всяко "модерно", са ми в повече.

Естествено, че при медицински противопоказания и дума не може да става. Не обърнах внимание, че дамата има проблем, извинявам се.  Embarassed

# 84
  • Мнения: 18 542
Съгласна съм, отровата е в дозата, но някои имат по-ниска търпимост, други по-висока.
Просто трябва да се информираме за плюсовете и минусите и да преценим кое е добро за нас и кое сме склонни да жертваме. Peace

# 85
  • Мнения: 2 323
Минавам да споделя трикчета за "правилно ползване на солариум":
- добро ексфолиране преди. 3 пъти седмично, два с ръкавичка, един (най-добре деня, в който ще мия банята  Grinning) с кафе и олио (зехтин или джонсън бейби, тези на алверде също стават). Страхотно е, много гладка и хидратирана кожа.
- обилня хидратация след. Смесвам лосион за тяло с алое вера, за да не лепне второто толкова, и нанасям обилно. Супер е!
- за лицето - химичният пилинг задължително след солариум, не преди. Ползвам 2 пъти седмично. След солариум залагам на козметика с мед и слуз от охлюви. Лицето не го пека всеки път, даже май съвсем ще спра и ще разчитам само на изкуствен тен, защото бая ми се увеличават пигментните петна, пък и за зоната под очите е зле. Непосредствено преди да влява в солариума пръскам с розова вода и нанасям крем. Внушавам си, че помага.
- не съм си купила козметика за солариум още, нямам излишен бюджет към момента. Ефект виждам и без нея, но бих се поглезила по-нататък.
- използвам няколко вида изкуствен тен, мисля да пробвам маслото на гарниер без фактор, хубав състав има, дано попива бързо.

Общи условия

Активация на акаунт