Светъл празник се задава, две черти ни подарява! - 326

  • 32 574
  • 727
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 157
Тончету  Praynig Praynig Praynig Супер ! Стискаме ги ,спокойно! Simple Smile
Призраче  Мен ме обърка тотално, дано някой разясни картинката  Shocked и пак Божа работа,стискаме и за теб палци!!!

# 661
  • Мнения: 300
Пинки моят пролактин също падна от 700 на 140 и гинеколози и ендокринолози казват , че е перфектен , знам че за забременяване трябва да е под или около 200  Hug
Силве, благодаря ти! Значи нямам база за притеснения Hug

# 662
  • Мнения: 3 499
Здравейте, от една седмица не съм чела темата, много работа, като предпразнично. Тъкмо реша да пиша и хоп изкача работа. Сега си откраднах малко време...

Данче, честито! Лека бременност! Hug
Естела, съжалявам за МЦ. Дано следващият месец покажеш положително тестче. Praynig
Теодора К., добре дошла и дано още тази седмица видиш две черти. Praynig
Чери, погал по коремчето. Hug
Пуффе, събирам розовоооо... Hug Hug Hug  Вики, събирам и синьо  Grinning Hug Hug
Дезидерия, тихичко честито! Лека и прекрасна бременност до термин!  Hug
Valentina Dragancheva-Encheva, стискам палци за най - прекрасния подарък за годишнината ви! Praynig Ние имаме годишнина - 10 години, края на юни. Дано мога да направя такъв подарък и аз. Simple Smile Praynig
Тонче, стискам палци  Praynig Praynig Praynig Всичко ще бъде наред. Прекрасна бременност!
Комала, бързо оздравяване. Hug
Шик, честито сърчица Hug
Живона, силно стиснати палчета. Praynig
Били, честита точица. На 26-ти чакаме  да се похвалиш и със сърчице. Hug

Чета, че почти всички пиете Б12, може ли малко разяснение за тази добавка. Схема на прием, продължително време ли го приемате?


Ще постна тук мое запитване от темата с тестовете за О, ще се радвам на мнения:
Скрит текст:
Миналият месец имах положителен тест за О с много наситена тестове /повече от контролната/ на 21-вия ден от МЦ, което е нормално, понеже съм с късна О и дълъг цикъл.
Но... този месец започнах да правя О тестове от 11-тия ден и още тогава двете черти бяха почти еднакво наситени, на следващия ден тестовата малко по - бледа, а вчера теста беше отрицателен с леко наситена тестова. Нямам признаци за О все още, нямам ЦС, нямам бодежи около яйчниците, каквито винаги усещам. На какво може да се дължи този според мен (почти) положителен тест още на 11-ти ден? Пия някои добавки... Вечерна иглика, витекс, геритамин, инофолик, дали може да е от тях. Тестовете не са при мен, но довечера мога да ги кача.

# 663
  • Мнения: 821
Леле, Шикчето се е завърнала с такава хубава новина! Аз съм като албански реотан, ужас  #Crazy С голямо закъснение, направо честито сърчице, да бие силно до термин ти пожелавам!  Heart Eyes

Тонче, страхотно расте и ЧХГ, и прогестеронът.  bouquet

# 664
  • София
  • Мнения: 722
Здравейте прекрасни!

Дея , радвам се че си добре и ти желая много , много лека бременност. И ще чакам разказ след следващия преглед.  Grinning
За прогестерона подкрепям мнението на Дея напълно. Но и си признавам ,че не разбирам прекалено.След като ми го назначиха слагах , но и при мен не знам беше ли нужен защото отлепването си стои .
Billyvod, ако имаш съмнения за прогестерона питай и док. Успех и дано не ти се налагат никакви лекарства.
Пинки ,  Hug
Тонче , да пишеш след прегледа.  Hug
Гоустче, стискам палци дано е станало.
Бремелинките,  вие си знаете че ви прегръщам много .   Grinning   Hug  Grinning

Аз прекрасни, днес рано боядисах яйцата и сега само почивка и по късно препичане и на слънчице.
С моето бонбонче ви ръсим обилно с  РОЗОВО  за празниците.          babydust7 babydust7 babydust7  И чакам още двойки ++ тестчета.
Желая много успех  на всички и гонещи О. и нечакащи Ц.
Стискам палци и ще ви наглеждам.   amiiii    Wink

# 665
  • София
  • Мнения: 1 710
Гоустче, това, което споделяш, ми звучи много странно!
Доколкото разбирам, докторът ти твърди, че О е била преди няколко дни, а ти в момента си в цикъл?
Може да е моментна аномалия. Фоликуметрия правите ли? Ти беше ли стимулирана този месец?
Док какво обяснение даде на нещата?
Нещо не я разбирам тази ситуация.
Успех и дано скоро да ни се похвалиш!

# 666
  • Мнения: 804
Гоуст майка ми е забременявала точно в цикъл ... така че има такива аномалии

# 667
  • София
  • Мнения: 612
И аз съм чувала за забременяване покрай Ц. Просто фоликула е намерил тогава да се пукне и тогава се е появила и яйцеклетката. Просто лигавицата започва да се освобождава по-рано, а в същото време има и овулация.

Гоустче, всички палци на света съм стиснала да сте я хванали, понякога като те изненадат тези неща, се получават и най-хубавите бебоци. Имайки предвид, че след ЦС ти дойде доста по рано (и беше по-оскъдно доколкото помня) е напълно възможно наистина да е имало О. Силно, срашно силно ти желая да не си дочакаш часа юли месец. Всичките сме с теб и сме стиснали всички палци!  Hug Hug Hug

# 668
  • Мнения: 149
Били, много се радвам за точицата. Браво  Hug
Живона, с теб сме! Чакаме да се отчетеш след прегледа  bouquet
Гоустче, стискам палчета  Hug Желая ти да учудиш док с прекрасна точица и пухкаво бебче, заченато естествено  Hug
Плодче, мисля че и Соренда имаше подобни почти положителни тестове. Според мен е от вариациите на хормона. Не мисля, че е притеснително. Важното е накрая да имаш и +  Hug
Дея, Совичка, Ливче, Екзактли, Пуфе  Hug

При мен започна зацапването. Чакам Ц до два дни. Като имам дати, ще пиша за списъчето  Heart Eyes

# 669
  • Мнения: 3 597
Здравейте момичета  bouquet

Били , браво за точицата , все така до финал  Hug

Живона , fingerscrossed

Тонче ,  Hug

Много Великденски късмет на всички нечакащи и трудещи се  pregnant

Хубав ден  Hug

# 670
  • Мнения: 852
Тончеее,страхотни резултати!Стискам всички възможни палци!!!
Силве,Дея,направо ме хвърлихте в размисъл с този прогестерон newsm12 С док за О не сме говорили изобщо.Тестове аз си имам и така или иначе ще ги правя,защото МЦ ми е пълна анархия и О на 14 ден ми звучи като шанса за  6-ца в Държавната Лотария Laughing
Не се заяждам Peace,а просто питам  защото не съм много наясно -
начало на приема на хормона на 14ия ден не е ли твърде късно,за да се подтисне Ов този цикъл??? newsm78 То дори ОК да започна да вземам на 14ти ден,никой не дава превенция от Б!?(Поне на опаковките им пише,че ако не се започнат от първия ден,после трябва  друг метод за предпазване в идните 7 дни) newsm78 newsm78 newsm78

А има ли някое от момичетата,на която е изписван Утрогестан по този начин(от 14 ден) ,а не след доказана О???

Аз така или иначе не мисля да слагам Утрогестан докато бебеправим EmbarassedНе се чувствам Ок с него.Не знам ,ако изчакам О да мине и тогава го започна ,пак за 10 дни ли да го вземам?
Офф 1000000 въпроса ми изникват,ама като съм си у нас,а не докато съм при док smile3516
 

# 671
  • Мнения: 804
Влез в Гугъл и прочети една листовка на утрогестан 😊 Но според мен щом не е минала овулацията има вероятност да се подтисне , щом казваш че правиш тестове , кога горе долу виждаш положителен?

# 672
  • Мнения: 852
 Точно листовката чета Peace
Тестове съм правила само този месец,беше категорично положителен на 16ти ден

# 673
  • София
  • Мнения: 612
Естелче, нормално е да си объркана, не се притеснявай и питай колкото искаш.

Цикълът на хормоните в женското тяло е така - след Ц работи естрогенът, в близост до О влиза в сила и ЛХ хормонът, който се засича на О тестовете- той ръководи нарастването, след това пукането на фоликула и освобождаването на яйцеклетката. В момента, в който се освободи яйцеклетката, ЛХ хормонът намалява, а естрогенът се замества от прогестерон. Така прогестеронът рабоди, подготвя лигавицата, задейства всичко за евентуална бременност. Ако е нисък в много случаи е проблем за зачеване, най-вече заради тънка лигавица.

И в този смисъл, ако започнеш прогестерон докато на теб в тялото ти още работи естрогена например, ЛХ хормон може изобщо да не се произведе, защото тялото ти ще разчете, че О явно вече е минала. Ако го започнеш докато ЛХ расте, може да не може да порасне достатъчно и допълнителния прогестерон да попречи на пукането на фоликула. Естрогенът и ЛХ работят заедно до колкото знам.
И от там идва идеята,ч е ако започнеш утрогестана рано може да подтиснеш овулацията.

На мен ми изписаха утрогестан 2х1 (пиех го, започнах да го поставям вагинално при наличието на Б) докато бебеправехме, като отидох, проверихме, че О е минала на ехограф и чак тогава започнах. Получи ми се от първия път ползване и не знам колко време трябва да се пие, но на мен лекаркатами каза да го пия докато не ми дойде Ц. В твоя случай може просто да се подсигуриш, че О е минала, и тогава да го започнеш, пак за 10 дни. Няма какво да те притеснява да го приемаш, напротив, нисък прогестерон е възможен причинител за биохимични бременности, а и докато бебеправите може само да ти помогне, няма как да навреди. Просто О трябва задължително да е минала за да го започнеш. Лекаря ти ме смущава с това си предписание. Ако искаш прочети повечко в интернет, тук все пак не сме лекари, ако искаш иди на второ мнение или се виж пак с него. Но на мен моите лекари (два на брой) са ми забранявали прогестеронови препарати докато със сигурност О не мине.

П.С. ако теста за О ти е бил положителен на 16ти ден, това означава, че О ти е средно на 17-18ти ден. да започнеш утрогестана на 14ти не е добре.

# 674
  • Мнения: 410
Сова, аз преди години съм пускала и двата вида, но 17 ОН progesterone ми беше назначен от ендокринолог. Тогава търсехме причина за стерилитет, но нищо не се откри. 17 ОH прогестеронът беше в някаква връзка с кортизола, но не си спомням точно. Иначе АГ специалистите назначават само прогестерон ( който май всички сме си пускали), за да видим дали нивото отговаря за задържането на бременност.

Радвам се за хубавите новини от прегледите!

Гоуст, много объркано ми звучи твоя преглед... newsm78

Стормче, аз също се чувствам така. Нещо от хормоните на бременността взех да оглупявам Simple Smile. Добре, че поне е обратим процес Simple Smile.

Общи условия

Активация на акаунт