С какво ви дразнят свекървите- 79

  • 52 349
  • 768
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 701
Всъщност, няма ужасяващи бебета.    Laughing
За да реве непрестанно едно бебе, винаги има причина.
Да, знам, доФтора го прегледал и казал "Наред е, нищо му няма, изтеглили сте късата клечка, ще чакате да му мине!".....ама просто доФтора толкова си разбира от работата.
Обикновено плачат нон-стоп по-емоционалните бебета.Защо?Въпрос на развитие.Дори да е доносено, пак е възможно емоцонално да е "изостанало", т.е., чувствително е.
А на такива бебета "калабалъкът" определено им пречи.Колкото по.малко хора/дразнители около тях, толкова по-бързо се успокояват.Дори смяната на майка и баща да го разнасят ги изнервя.
Ревливото бебе се гледа само от ЕДИН, докато спре да реве.За съжаление....

Иначе, и на мен ми е странно за какво точно има нужда от помощ едно семейство с бебе....


Правиш глобално заключение, което просто не е вярно. Peace
Калабалък при едно бебе няма как да има, защото то не седи в кухнята, че да участва в готвенето и приказките на двамата души там.
Нали не си представяш, че и бащата си взима неплатен отпуск, за да се прескачат из апартамента?
Ревливото бебе се гледа на смени, за да може да не излъчва отрицателно- истерични вълни единственият, закопчан за кошчето и памперсите, или да го метне през прозореца в пристъп на умопомрачение.

Просто не си имала ревливо чудо вкъщи, затова имаш стройна теория за свръх- възможностите на майката. Simple Smile
Винаги има причина за рева на бебето, но трябва да се открие. Ако са колики например, трябва кърмачката да е на режим само с определени храни. Има си и методи за успокояване на бебето, един от които е гушкане на голо, за да усети кожата на майка си, сърцето и, кърмене на поискване и т.н., бебешки масаж, носене в слинг докато се изходи, ако го боли коремчето.
Бебето си иска майката. А вкъщи постоянно да се обличаш заради външни хора, или по 100 пъти да оглеждаш тоалетната да не би без да искаш да си капнал с лохиите, е супер напрегнато.
А и трябва да се даде възможност и на таткото да си влезе в ролята, да поеме грижата за новороденото. Хайде, че 2 седмици поне може да си вземе отпуска след раждането, не казано още на следващият ден да е на работа.
Според мен много от разводите идват и от това, жените не дават възможност на мъжете си да се включат в отглеждането и поемат голяма част от грижата за децата.

# 31
  • Мнения: X
Не виждам как моята свекърва би ми била в помощ след раждането с дететo.  Peace

Последна редакция: ср, 05 апр 2017, 16:22 от Анонимен

# 32
  • Мнения: 2 837
Имала съм и от двата вида бебета. Първият беше бебе мечта - спи, яде, будува малко и всичко това наново. Почти не сме му чували гласа. Вторият ми син беше много ревлив, каквато съм била и аз, а за мен легенди се носеха в квартала.
По стечение на обстоятелствата когато малкият се роди и възрастният баща ми живееше при нас, защото при него възникна сериозен здравословен проблем и ние с мъжа ми го гледахме. Така че не просто имах мноого ревящо бебе, но бях и болногледач едновременно с това. Имах и по-голямо дете. Присъствието на друг човек в къщата, различен от мъжа ми, може би щеше да е от полза за големия и баща ми, но за бебето - едва ли. То почти не спеше, спокойно беше на гърда и близо до мен, и то невинаги. Първата година почти не съм спала, след това се случваше. Когато беше до мен, дори да ревеше, не ме дразнеше, но един или два пъти го оставих на мъжа си, за да поспя в друга стая - ами не стана. Чувах всеки звук и се разсънвах на момента.
П.П. Цял живот съм имала проблеми със съня, сега и малкият е така. И двамата сме свръхемоционални и свръхенергични, което може би е причина за нашето общо бебешко поведение. Аз бях подготвена - знаех каква съм била като бебе, знам и че няма как да имам две свръхкротки бебета. Така че просто чаках да мине. Сега го разказвам не защото имам лоши спомени, а просто като история.
Иначе свекърва ми е чудесна жена, която за съжаление живее много далече. С големи деца се занимава много. С бебета не искаше и дори не ми е хрумнало да се сърдя за това.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
И аз съм към майките- героини, които единствени са успели да гледат и успокояват бебетата си, и мога да давам акъл как да се справят другите, но няма да го направя, защото е смешно.

Нали уж се разбрахме, че не е нужно да се изживяваме като толкова велики, след като не сме имали нужда от помощ?
Или пак не издържахте? Joy

# 34
  • Сопот, Пловдив
  • Мнения: 1 016
Мисля, че за свекървата на Rois ви убягва един момент, който може да се окаже ключов за определяне на мотивите ѝ да иска да се мести при сина и снахата. Споменато беше, че тя не работи от години. Откъде идва издръжката ѝ в такъв случай? Ако е от сина, отговорът е ясен.
Действително основно парите в домакинството досега са идвали от ММ и мъжа на сестрата на ММ, поне така ми е обяснено. Тя няма доход. Свекъра работи, но харчи не малка част от парите си за друго. Това не са неща, на които съм пряк свидетел, така ми е обяснена ситуацията там.

# 35
  • София
  • Мнения: 24 839
Е, дано всичките работещи, да съумеят да издържат една неработеща, която пазарува, готви и чисти.
А, като секне кранчето от сина, свекърът ще си пренареди приоритетите.

# 36
  • Наблизо
  • Мнения: 6 090
Някои бебета се развиват физически твърде рано и психическото развитие не смогва и поради тази причина бебетата плачат,особено проходилите рано.
Няма спасение,то си реве защото не осъзнава още новите неща.Не спиш и търпиш и чакаш да мине.

# 37
  • Мнения: 8 220
Някои бебета се развиват физически твърде рано и психическото развитие не смогва и поради тази причина бебетата плачат,особено проходилите рано.
Няма спасение,то си реве защото не осъзнава още новите неща.Не спиш и търпиш и чакаш да мине.

Тц, пак обобщения.
Моят син проходи на 10 месеца, а беше най-кроткото бебе. Докато малкия беше ужасен ревльо, а проходи на година и 2 месеца (П.П. Ревеше почти до пубертета за всичко, бяхме се видели в чудо)

# 38
  • Мнения: 25 633
Чета ви и ми направи впечатление нещо – много от вас споменават за "първото бебе беше кротко, второто – ревливо". Интересно ми стана – в повечето случаи ли е така, или се среща често и обратното – първото да е ревливо, а второто – кротко?

# 39
  • Мнения: 2 837
Аз съм първо дете - много ревлива съм била по данни от няколко независими източника. Сестра ми е била доста по-спокойно бебе. При племенниците ми също големият беше по-ревлив.
При моите беше различно, както казах.

# 40
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Аз съм с новородено и майка ми си взе отпуск. Честно казано от чисто психологична гледна точка ми беше спокойно, че е наоколо, че има кой да питам ако възникне нужда. Отделно идваше да готви /последния месец от бременността направих доста гадна жлъчна криза и сега съм на строга диета/. Не е постоянно в къщи, но идва за няколко часа.

# 41
  • Мнения: 8 220
Чета ви и ми направи впечатление нещо – много от вас споменават за "първото бебе беше кротко, второто – ревливо". Интересно ми стана – в повечето случаи ли е така, или се среща често и обратното – първото да е ревливо, а второто – кротко?

И двете се срещат почти по равно. Simple Smile

# 42
  • Мнения: 1 907
Чета ви и ми направи впечатление нещо – много от вас споменават за "първото бебе беше кротко, второто – ревливо". Интересно ми стана – в повечето случаи ли е така, или се среща често и обратното – първото да е ревливо, а второто – кротко?

При мен беше сравнително обратното, но просто може би защото с второто не гледах грамове и часовници, а си го гледах както ми идва отвътре.

# 43
  • Мнения: 12 666

През ръцете ми са минали доста повече бебета, а тя е гледала детето си до 3 месеца и са си го взели от село на 3 години направо записан на градина. Има едно дете.

Това ми звучи точно като свекървинското - аз 1,2,3 деца съм отгледала, ще ми каже тя на мен.

Чета ви и ми направи впечатление нещо – много от вас споменават за "първото бебе беше кротко, второто – ревливо". Интересно ми стана – в повечето случаи ли е така, или се среща често и обратното – първото да е ревливо, а второто – кротко?

При мен беше сравнително обратното, но просто може би защото с второто не гледах грамове и часовници, а си го гледах както ми идва отвътре.

Също. С второто бях много по-спокойна и това, естествено, се отразява на детето.

# 44
  • Мнения: 9 363
Аз съм с новородено и майка ми си взе отпуск. Честно казано от чисто психологична гледна точка ми беше спокойно, че е наоколо, че има кой да питам ако възникне нужда. Отделно идваше да готви /последния месец от бременността направих доста гадна жлъчна криза и сега съм на строга диета/. Не е постоянно в къщи, но идва за няколко часа.

И при мен беше така в началото. Идваха за по няколко часа и си тръгваха. После си свикнах. Не разбирам защо винаги като се каже помощ се разбира денонощно висене на някоя баба в дома на младото семейство? И не съм имала ревливи бебета.

Общи условия

Активация на акаунт