Дневникът тема 78 - Да отслабнем всички заедно!

  • 47 160
  • 731
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 15 029
Какво става тук?  Има ли нещо заметено,  защото не разбрах за какво се води спор?

# 676
  • Мнения: 735
Явно има някакъв проблем, че пишат хора тук , които нямат кг за, сваляне или имат малко такива .
Признавам за себе си, че не съм може би докрай Ок, но работя върху себе си.
Обаче тук от  почти всеки пост, ако ще и извън всякакъв режим научавам  нещо ново и различно,  което в някаква степен ми е полезно ...та защо са нужни конфликти и напрежение?!
А и все пак е тема за споделяне, който иска се оплаква, който иска и има с какво се хвали, живеем в свободен свят.
На всички момичета от снимките поздравления за постигнатите резултати.

# 677
  • Мнения: 2 461
Кайсия, много добър пост +1.
Прочетох всички коментари преди захапванията(които смятам за излишни). От всеки един има какво да се научи и всеки има право да се изкаже. Грешката е, когато се възприеме лично въпреки, че не е така. Обикновено храненето, политиката у религията са спорни теми, та не се учудвам Simple Smile Желая хубав ден за всички   Hug

# 678
  • Мнения: 3 067
Егати писах писах и изрих...

Кратката версия - темата е прекрасна и всички често го казвахме, защото беше и се надявам да остане пространство на приемане и толерантност към различията и нуждите на хората. Живеем в свят, в който неразбирането и налагането на волята, осъждането са на всякъде около нас. Харесва ми, че тук до скоро не виждах подобно нещо. Моля ви, да върнем предишната атмосфера на темата, кой колко има за свалене, по какъв начин и как са лични, много лични преживявания и пътища, по които върви и никой няма право да съди. Тук беше спокойно, уютно място, в което виждах как жени се опитват да разберат нуждите и потребностите на останалите и да подходят адекватно и с подкрепа. От почти всяка научих по нещо и бих се чувствала много ощетена и тъжна, ако спрете да пишете и ни отнемете възможността да се обогатяваме! Подобни спорове са безсмислени и захранват само негативи. Егоцентризма, Кайсия   Hug каза къде и как можем да си го...

Номерчето и Маренка са прекрасни.
Ума, кака, много се радвам че си починала. А я кажи за кръста? Аз се надявах с новите стелки да се оправи и той, но уви Sad
Демирче ама то постите/веганството и вегетарианството са различни неща. И не мисля, че вегетарианството е опасно, особено ако се яде риба т.е. не се ядат бозайници. По време на постите пък се яде риба и миди и изобщо безгръбначните се водят постна храна та.... аз ги подкрепям Simple Smile

Аз нещо... мисля, че има нещо, което не е съвсем ОК с теорията за плодовете и инсулина... познавам хора от години плодоядци, ядат само плодове и твърдят, че им е естествената храна на човечеството. Те не са дебели, жизнени са и спортуват, значи нещо с инсулина и плодовете може би не е точно така? newsm78

# 679
  • Мнения: 735
Духче,прекрасен пост!
Относно плодовете и инсулина, ами и според мен не е точно така. Моят инсулин от въглехидратите би трябвало да е много увеличен или поне в норма , а той е на долната граница. Като се има в предвид, че консумирам в последно време предимно растителна храна и не се лишавам от плодовете,а и мед също.
Още веднъж стигам до мисълта, че колкото теории,  толкова и изводи след тях.

# 680
  • Мнения: 3 067
И аз за това го казвам, когато се хранех безразборно и бях много дебела - 103 на ръст 160 см., помня, че правих натоварвания с глюкоза и пих някакви глюкофажи и метфогама, които са за проблеми с инсулина и пред диабетни състояния. Но после, когато започнах да отслабвам, спрях да ям месо, наблягах на много плодове и зеленчуци, дори правих детокси с фрешове по 3 дни и съм правила пак натоварване с глюкоза и не съм имала от тогава никакви проблеми с инсулина. А съм предразположена, лелята на тате имаше диабет, баща ми и той на там отива и изобщо болести у дома - много.

# 681
  • Мнения: 10 012
Добро утро! Grinning
Благодаря ви за поздравленията, момичета. Hug

Кайсия, не сме на отбори тук. Няма такова нещо. Отслабваме споделяйки. Това е.
Темпераментите са ни различни, както и манталитетът, нормално е, много сме.

Аз съм много строга към себе си (единствено и винаги), но виждам, че това стряска по-лежерно заложените хора.

През 2013та година един ядосан индийски йогин ни каза, че затова не ни искат в йога училищата (които са само за индийци). Защото западняците сме угаждачи без капка самодисциплина. Обидих се, разбира се, но и се позамислих върху себе си. И постепенно се промених.
Не търсете заден смисъл в изказването ми, няма такъв. Но постепенно си изградих начин на мислене, с който посрещам предизвикателствата от живота по-добре. Приела съм отговорността за моето тяло което няма да ми служи вечно, а смятам, живот и здраве, да остарея и умра достойно.

Боря килограмите със същия хъс с който влизам в ринга. Въпрос на ментална нагласа. И явно работи.

И последно относно  подигравките към тези от нас с "ексцесиите". Дами, които имате сега повече килограми за сваляне: същата песен ще запеете след половин година-година, когато ви останат последните 2-3-5кг.
Защото те се борят най-трудно. И ще посегнете и към кефира, и фастинга, аз ще ви кажа- "аз какво ви казах!" Защото мотивацията се увеличава все повече с постигнатите резултати. Дай боже всекиму!

# 682
  • Мнения: 3 067
Дези...едно от основните неща в йогата не е ли способността да се помириш с егото си и да го дисциплинираш най-вече него?

относно западняците - всяка култура си има свои разбирания за морал, чест, достойнство, принципи и критерии за самодисциплина. Всяка религия, всяка философска система има начини за постиганет на онова, което йогите или будистите търсят. Аз много харесвам будизма, като система, но дори християнството си има исихазъм. И в този ред на мисли, всеки постига просветлението по различни начини, едни чрез лишение, други чрез удоволствие и пример за това е дзен, дзен секса и изобщо подобни нирвани. С това искам да кажа, че който и когото и да съди - все може да се намери друга гледна точка, с която да го обори. Пък йогите и индийците.. много са дисциплинирани и те, няма що  Laughing
Йога е философска система и всеки може да я преучпва през себе си. Писала съм дипломна работа за йога в България, но съм позабравила доста неща, беше преди години.

Дези, ако е удобно ще ми пратиш ли на лични някое клипче, което мислиш, че е ок за начинаещи в кундалини йога? Благодаря ти  Hug

# 683
  • Мнения: 5 508
Добро утро, момичета.

Изтървах снимките на Марена, но другите момичета са супер!

Относно казуса - благодаря, че вгорчихте и тази тема ... Една по-нормална имаше, та нека не остава назад и да падне на нивото на едни други в раздела  Sick

Нищо няма да пиша, защото все още съм афектирана от прочетеното, а дори не съм го дочела до края.
Съгласна съм с Кайсия и не е лошо да последвате съветите й.

Хубав ден.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 09:53 от _Зизy_

# 684
  • Мнения: 735
Дези,ще те помоля да ми изпратиш и на мен, това, което ще изпратиш на Духчето. Преди време имах някакъв диск с подобна йога и се чувствах добре  като я практикувах, но съм го загубила.
Духче,какво си завършила и по какво ще имаш докторска степен(не е любопитсво, но ме заинтригува)?

# 685
  • ВАРНА-морето,сините вълни.
  • Мнения: 4 795
Да ви споделя-от от известно време тук в темата се появи едно същество, което се прави, че много разбира и супер разводнява темата. Аз лично много се дразня, стремя се да не и обръщам внимание на постовете ама то не спира да бръщолеви глупости. Липсва ми добрия тон тук. Айде малко по-сериозно. Хубав ден момичета.

# 686
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 528
Добро утро и от дебелата, но позитивна Сиска Heart Eyes
Само искам да кажа, че видях страхотна Дези и Номерче, обаче изпуснах Марена и искрено съжалявам.За мен различните гледни точки са много полезни Peace
Аз в реалния живот не говоря за 3 неща:
как си гледам/възпитавам/лекувам децата
как се храня
как спортувам

Дези, обичам да те чета и тези снимки вземи ми ги прати на месинджър, че реша ли да злоупотребя с количество да ги видя Blush
Ще се опитам 5 седмици да се храня стриктно по Зоната с 2х36 часа на течности и двуразов спорт.Ще видя какво ще направя...в едно съм сигурна, че ужасно прекалявам с количествата Confusedи днес Инес Субашка е споделила статия на тази тема.

Желая на всички хубав ден! Hug

# 687
  • Мнения: 10 012
Дези...едно от основните неща в йогата не е ли способността да се помириш с егото си и да го дисциплинираш най-вече него?

.............................................

Дези, ако е удобно ще ми пратиш ли на лични някое клипче, което мислиш, че е ок за начинаещи в кундалини йога? Благодаря ти  Hug

Да, абсолютно, но не в този смисъл, в който влагаме ние, защото сме свикнали на юдео-християнската представа за егото и себеотрицанието. Прекалено стадни сме, особено жените, което е присъщо за начина ни на комуникация. Страх ни е от това да сме различни, инача ни чака "екскомуникация" от групата, ако я притесним. Първата ни задача е да приемем отделността си, и да приключим с модела на кошера, който ни спъва. (А Тери Пратчет на това му казва "раци в кофа" книгата е "Невиждани академици")

Идеята е да си вървиш пътя, да овладееш егото, а не да го изкореняваш. Не знам дали отговорих на въпроса ти, но се опитах.
Индийските йогини са дисциплинирани, да. Индийците като цяло и като народ не ги коментирам. Много са и не ги познавам.
Дисциплината, както аз я разбирам, не е себеотрицание, а постоянство. Определяш си цел и я следваш.
Но трябва да знаеш точно какво искаш. Има един цитат, който мнго ми харесва "You can't hit a target that isn't there"- Не можеш да улучиш мишена която я няма.
Кажи какво искаш, и започни да работиш по въпроса. Не утре, не догодина, днес.

При Кундалини йога се говори много за чакри и емоции, аз клоня към по-динамичните стилове. За някои мои познати това Е йогата и са в луд възторг. Била съм на няколко урока само (с Вириам Каур, но тя няма клипове в тубата), затова не съм сигурна какво да ти препоръчам. Има нейни адашки, но това не е тя.
Ето я:
http://www.organickarma.co.uk/who-we-are.html

Това момиче ми изглежда българка- Мария Ганчева
https://www.youtube.com/watch?v=JvJAk5Mv5nc

Има и за начинаещи:
https://www.youtube.com/watch?v=uYDQES3d5fI
Ще го изгледам и аз следобяд.

И аз се афектирах много, и може би не тряваше да пускам афектиран постинг. Но и гнева е емоция, няма какво да се плашим от емоциите. Това са само емоции. Идват и си отиват.

Сиска,  Hug! bouquet Дебела, другия път! smile3534
Страхотна си!

Апропо, парфюмите и мъжете са част от мотивацията и абсолютно по темата. Както и обувките, и всички други награди. По-добре чанта, отколкото торта.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 11:03 от Deziderata

# 688
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 265
Съгласна съм че мотивацията е абсолютно по темата аз затова я обичам толкова тази тема защото пише в нея в началото споделяйте а ако се уплашим и спрем да споделяме до никаде няма стигнем Simple Smile

# 689
  • Мнения: 3 067
Въпросът беше реторичен и не във всичко съм съгласна с теб, но не е тук мястото.
Много благодаря за линковете, ей сега ще ги разгледам

Общи условия

Активация на акаунт