Дневникът тема 78 - Да отслабнем всички заедно!

  • 47 173
  • 731
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 3 576
Изпуснах и аз част от снимките, но това което видях - wow, страхотни сте момичета  Hug
Радвам се да бъда част от тази група и да споделям, защото както и Сиска, в реалния живот не говоря за начин на хранене/спорт, не давам съвети и не искам такива.
Игнорирах драмите и дразненията от последните постове, сигурна съм че ще си възстановим добрия тон  Peace

Силно ме притесниха нещата, които прочетох за вегетарианството - аз не се идентифицирам като такава, но ям много малко до почти никакво месо. Цял живот съм с анемия по неясни причини, но това за неусвояването на веществата не го знаех...  никой доктор при който съм била не ми е казал нещо по-специфично за храненето, а само си изписват таблетките желязо. Интересното е, че дори и преди като не сядах да ям без месо в чинията пак си имах анемия... не знам какво да правя вече.
Не обръщам внимание на занижените стойности в изследванията, защото като цяло се чуствам добре и не ми влияе на качеството на живот до момента, но не знам след години дали няма да се отрази по някакъв начин.

Иначе малко отчет - задържам вода/храна в последните дни и качих кило?!! но очаквам, че бързо ще си възстановя предишните кг веднъж като премине периода.
Много лошо си изкълчих крака вчера обаче и ще лежа няколко дни сигурно, не мога да ходя, та какво остава за тренировки... Много ми е мъчно и много ми липсва движението  Cry

# 691
  • Мнения: 3 067
Маронка а склонна ли си да се консултираш с нетрадиционен медик? Все пак всичко има две страни Simple Smile може там където конвенционалната медицина предлага хапчета, да има и по добро решение

# 692
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
...

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 12:13 от pvacheva

# 693
  • Мнения: 10 012
Въпросът беше реторичен и не във всичко съм съгласна с теб, но не е тук мястото.
Много благодаря за линковете, ей сега ще ги разгледам

Разбрах за въпроса, но реших да отговоря все пак.

Това, че съм се почувствала дълбоко обидена и засегната от поста на Диди не ме прави егоцентрик.
Но ми мина.
Цялата патардия беше излишна.

Номерче, страхотна си!  bouquet

pvacheva,  newsm74 newsm20!

# 694
  • Мнения: 261
Здравейте момичета.Изчезнах за два дни и виждам,че искри са прехвърчали тук.И защо така?Темата ни беше една от най-миролюбивите във форума.Радвам се ,че съм пропуснала тази част и няма да се връщам да чета защото не искам да се натоварвам с излишни негативни емоции.Препоръчвам на всички да продължим мирно и кротко напред към поставените си цели с усмивки и добро настроение. bouquetСъжалявам за това ,че съм пропуснала много стимулиращи снимки и се надявам и аз в най-скоро време да имам повод да се покажа тук на снимка.
Оооо впечатляваща промяна  от pvachevа- bouquet
: Maroonka -като младо момиче имах такъв проблем-обаче това беше преди 1 милион години-та имам спомен ,че ме тъпчеха с рибено масло на едни желирани хапченца или по-точно топченца и ме насилваха да ям риба-много риба и бяло пилешко месо от което ми се повдигаше после години на ред.А и много зелений-спанак,лапад и коприва-в тях се влюбих и сега си ги ям с удоволствие.Та моят непоискан съвет е-храната може да е лекарство или отрова-въпрос на количество.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 11:55 от qvili

# 695
  • Мнения: 3 576
Маронка а склонна ли си да се консултираш с нетрадиционен медик? Все пак всичко има две страни Simple Smile може там където конвенционалната медицина предлага хапчета, да има и по добро решение
Ами вече да...  Peace

# 696
  • София
  • Мнения: 3 414
 bouquet Благодаря ВИ момичета.
 pvacheva добре си докарала формите,харесва ми. Heart Eyes
Всички имаме някаква борба,споделяме пишем и размишляваме.За мен ще остане така,темата е приятна,ще се разберем. Wink
Нервната минала работна седмица ме накара да се тъпча два дни,но започвам от начало и се стягам.
Сиска какво чух за 5 седмици яяяя?да се включа че ми трябва външен натиск?
Всичко е пощуряло да се разкрасява и отслабва,за масаж в идните две седмици не мога да си запазя час ooooh!

# 697
  • тук и там
  • Мнения: 11 535
pvacheva,страхотна разлика.Браво!  Hug
Аз в момента изглеждам  почти като  на първата снимка.Минавам обаче през някакъв период-честно казано последно време не ми е чак толкова важно как изглеждам.Не знам в действителност- умора ли е,стъпка назад ли е или стъпка напред...За мен е стъпка напред,защото настриенията ми до голяма степен преди зависеха от това как изглеждам.Но може да има и друга причина-понякога нямаме равни в това да се самозаблуждаваме...От утре ще се опитам да вляза във ритъм-пак със тренировки имам предвид,ще изпращам и гостите си.Ще видя тогава как ще се усещам.Сега ми е спокойно,доволно  и щастливо(може би защото близките ми са тук) и външният ми вид не ме вълнува . Peace

# 698
  • Мнения: 4 344
Maroonka ,желязодефицитна ли е?Изследвала ли си желязо,фертин,жск,Б12?Имаш ли продължителни мц ,по-дълги кръвотечения при стом.манипулации,наранявания?ГИТ и щитовидни проблеми?
Ако искаш ми отговори на лични,за да не разводняваме темата.
Кайсия, Hug
Духче,през Коледните пости рибата е разрешена без сряда и петък ,но Богородичните,Великденските са строги и е забранена(без 2 дена).Мекотелите са разрешени по всяко време.Мазните риби са богати на есенциални мазнини,но като качество на протеин не водят класацията.В дългосрочен план не е уместно само на нея да се разчита. HugИ за мен постите не могат да се съпоставят с  вегетарианство и веганство.Правя ги от 25годни,с изключение на последните 2 и ми липсват,но събирам идеи как да намаля ВВ.

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 12:24 от sun sea

# 699
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Благодаря - разликата между тези две снимки е 7 години истината е че на по-голяма възраст се чувствам по-млада и жизнена от преди като изключим ученическите години когато съм била 49 кг - тогава бях прекалено слаба Simple Smile

# 700
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
Добро утро от мен! Носът ми тече, гърлото- дращи. Четох наскоро, че ако имаме симптоми на разболяване, които са нагоре от врата- не е проблем да си тренираме. Ако са надолу- болки в мускулите и т.н., трябва да си дадем почивка. В този ред на мисли- като се излюпи и останалата част от домочадието, закусваме и яхваме колелата да покараме час- два, след което ще си взема гореща вана и мисля утре вече да съм като нова.  Rolling Eyes
Духче, сводът на крака ми започна да пада и също нося /не постоянно, но голяма част от времето/ специални стелки, правени по последната най- най- космическа и трансгалактическа технология  Mr. Green, но не мисля, че имат кой знае каква връзка със състоянието на гръб/ кръст, когато имаме конкретни проблеми с тях. Да, стелките могат  и да подпомогнат донякъде подобряването на състоянието ни, но нищо по- специално. Това са думи на кинезитерапевт, когото бях принудена да посетя, защото наистина не можех дори връзките на обувките да си вържа часове преди дълго и продължително пътуване, след което не исках да съм в инвалидна количка. Витамин Б комплекс, мазане с охлаждащ гел, гимнастика сутрин веднага след ставане от леглото, отделно ме "пипна" тук- там, поотлепи ми кожата на кръста на няколко пъти и ето ме- като жива.  Joy А, да! И планк! Каза няколко пъти- всеки ден поне по два- три пъти планк да се прави, като се следи за правилното изпълнение, разбира се. При мен се бил получил спазъм на гръбначната мускулатура. Причини- неизвестни.
pvacheva, невероятна трансформация!!! Браво! Браво! Браво! Не следя темата чак толкова редовно, затова би ли споделила за какъв период от време си постигнала промяната и с какво хранене? Много сте вдъхновяващи, всички до една!  Heart Eyes


Обикновено храненето, политиката у религията са спорни теми...

И футболът!  Mr. Green

# 701
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 266
Umma отслабвала съм 7 години като се омъжих дойдох в малък град  от голям и тук се наложи да ходя пеша до работа защото няма градски транспорт и от хранене не разбирам но основно готвя каквото се харесва на мъжа ми а той винаги иска манджи с месо и не обича сладко та и аз така покрай него преди години посещавах клуб по аеробика но се контузих и сега тренирам у дома но последно се стегнах да свалям килограми защото ме болят краката та горе долу така станаха нещата Simple Smile

# 702
  • тук и там
  • Мнения: 11 535
Духче,прекрасен пост!
Относно плодовете и инсулина, ами и според мен не е точно така. Моят инсулин от въглехидратите би трябвало да е много увеличен или поне в норма , а той е на долната граница. Като се има в предвид, че консумирам в последно време предимно растителна храна и не се лишавам от плодовете,а и мед също.
Още веднъж стигам до мисълта, че колкото теории,  толкова и изводи след тях.
Това е цитат от книгата на Л.Иванов„Храната  като източник на енергия" и отговаря на въпроса,защо инсулина ти е  е във норма.Има и за лактозата във млечните и т.н.,разделени са на прости и сложни Вх и каква е разликата,но ще цитирам само разликата между глюкоза и фруктоза и как влияе на инсулина.Хората на ВМ НВХ да не четат!Не за друго-но не ми се иска да влизаме във излишни спорове. Peace
Скрит текст:
Глюкоза. В организма всички приети въглехидрати могат да се метаболизират до глюкоза. В чист вид тя се добива чрез ензимна хидролиза на нишесте (царевица, ориз, картофи, пшеница) и се използва главно в сладкарската промишленост. Естествени източници на глюкоза са много от плодовете, като рекордъор е гроздето (затова се нарича още гроздова захар). Усвоява се най-бързо от всички въглехидрати, като този процес зависи от наличието на хормона инсулин.  
 
 Фруктоза. Фруктозата или плодовата захар се съдържа в сладките плодове и меда. Усвоява се два пъти по-бавно от глюкозата, като не изисква инсулин, затова е известна и като захар за диабетици. Набедена е за лесно конвертируема в мазнини, отчасти с право. Тъй като мускулите не могат да я ползват директно, тя се складира в черния дроб под формата на гликоген. Средно там се съхраняват около 100 грама въглехидрати и когато депата са запълнени, излишната фруктоза заминава директно в мастните клетки. Но качеството й да не покачва инсулина не е за пренебрегване и употребявана разумно, тя може да намери своето място във всяка една диета. Още повече, че основният й източник – плодовете и меда, съдържат и други ценни съставки. ...
И пак цитат от там за Гликемичният индекс

 Различните видове въглехидрати въздействат по различен начин върху метаболизма. Това главно се дължи на скоростта, с която те се усвояват, измерваща се с така наречения гликемичен индекс и връзката му със секрецията на хормона инсулин. Гликемичният индекс показва колко се повишава нивото на кръвната захар при прием на определена храна. За еталон се приема глюкозата с гликемичен индекс 100 и останалите храни се определят спрямо нея. Например, белият хляб има гликемичен индекс около 70, което означава че приемът на определено количество бял хляб ще покачи нивото на кръвната захар на 70% спрямо същото количество глюкоза. Погрешно е разпространеното схващане, че простите въглехидрати имат висок гликемичен индекс, а сложните нисък. За справка само ще вметна, че богатите на нишесте картофи имат гликемичен индекс над 80, а фруктозата като представител на простите въглехидрати е с гликемичен индекс 22.  

   Според гликемичния индекс въглехидратите се разделят условно в 3 групи: бавни – с индекс под 40, средни – между 40 и 60 и бързи – индекс над 60. Тук е мястото да допълня, че гликемичният индекс се отнася само за самостоятелната консумация на дадена храна. Различната комбинация от бавни, средни и бързи въглехидрати, значително го променя
 

Последна редакция: нд, 23 апр 2017, 14:15 от Kaisia

# 703
  • Мнения: 802
Привет  Simple Smile
Аз успях да видя  само Номерчето и Бенджи, прекрасни сте  Simple Smile различни, но ми харесвате и двете  Heart Eyes

Много бързо ги махате снимките, надявам се по-нататък пак да се покажете  Simple Smile

С голямо закъснение четох последните страници. Направо се е обърнала на кокошарник темата, надявам се силно, че добрият дух ще се възстанови. Честно казано някои изказвания изобщо не ме учудиха, а от други съфорумки не очаквах такива реакции, но ...

Подкрепям поста на Кайсия и мисля, че тези които изпуснаха нервите си трябва да се замислят заради себе си, защо реагираха толкова остро.

Преди да поеме кофти завой темата имаше едно много силно изказване на Духчето, което много ме  развълнува. И както и да ви прозвучи, ще кажа Духче, прекрасна си, пожелавам ти от все сърце да намериш баланса, който търсиш във всички посоки  Hug

# 704
  • Мнения: 3 067
Зетче, много ти благодаря за хубавите думи!
Кайсия, много си ми симпатична и искам да ти напиша нещо за връзката за храната и това, което каза, но ще ти пиша на лични.  Благодаря за информацията! Много ми е полезна. От днес пак вкарвам повече храна, лошо ми е и ми се вие свят постоянно, но не знам от какво. Вчера беше от кръвното, днес кръвното е ок и пак съм зле. Нз какво става. Та до тук съм на банан, шепа ягоди и малко сурови ядки и кисело мляко половин кофичка. довечера ще е сьомга с аспержи и салата. Почвам да опитвам да зонувам

Общи условия

Активация на акаунт