Клиники в Истанбул

  • 103 323
  • 741
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 111
Бяха ми изписали NАС след положителния тест за бременност, за имунологични проблеми. Все още се чудя за какво помага той, при положение, че е лекарство за кашлица? И в листовката пишеше, че не се препоръчва на бременни?

Обяснение на denis за  NAC:

При репродуктивни проблеми, ползи:
- увеличава шансовете за забременяване при нормална бременност
- увеличава шансовете за забременяване с 40% и понижава спонтанните аборти с 60% при жени със СПКЯ
- стимулира овулацията, синтеза на прогестерон и дебелината на ендометриума 
- повишава скоростта на овулацията  до 49 % при жени със СПКЯ
- предпазва бременността от възпаления /от майката към плода/
- прекурсор на глутатион пероксидазата - глутатиона е по-нисък при жени преживели  спонтанни аборт
- намалява нивата на живак в майката и плода / той е детоксикант/
- предотвратява сърдечно-съдови заболявания в потомството
- помага за предотвратяване на диабет, вродени дефекти и спонтанен аборт
- предпазва плода от инфекция
- помага за защита на плацентата от високите нива на хомоцистеина / причина за тромбозите/
- намалява честотата на вродени дефекти, причинени от употребата на алкохол от майката
- подобрява ИР и понижава тестостерона при СПКЯ

При мъжете:
NAC - антиоксидант, предотвратява апоптозатa в СГенезата /потиска факторите, които увреждат и водят до смърт на зародишните клетки/

# 676
  • Мнения: 685
Лелеее, направо ужас!
25-OH-Vitamin D ми е 5,14.
Препоръчителни нива на лабораторията: над 30 ng ml
Достатъчност:над 20ng ml
Hедостатъчност:10-20 ng ml
Тежък дефицит:под 10 ng ml

DHEA-s:8,83 mol l при стойности:1,65-9,15.
Май DHEA няма нужда да взимам, но с какъв специалист да говоря за дозата на Вигантола? Доки ми беше казала по 1 капка на ден, което е много малко. Аз известно време взимах по 10 капки, но после спрях. Сега не мога да си простя каква патка съм. Какви ли не неща четох, а да не взема да се задълбоча в липсата на този витамин. Мисля да го почвам по 10 капки и да си взема и Inoginola, а също и Q 10 i и Омега 3, както и комбинирани витамини.

# 677
  • Мнения: 2 999
Ина, тази стойност е опасна за твоя живот, а за забременяване не може да става и дума. Когато аз бях с такива стойности почнах по предписание на лекар с 11 капки вигантол всеки ден с лъжица сусамов тахан. Направих контрола след 2 месеца и вече беше 15. След още 3 месеца 25. Ти си си направо за 5-6000 единици на ден. Всички тези добавки също ще помогнат за качеството. Q10 убикинол, нали?!

# 678
  • Варна
  • Мнения: 122
Лелеее, направо ужас!
25-OH-Vitamin D ми е 5,14.
Препоръчителни нива на лабораторията: над 30 ng ml


Имуноложките от Надежда ми бяха изписали Вигантоил по 2 капки на ден, при положение, че моят Вит.Д - е 40.
Консултирай се с тях. Твоят Vit D е ужасно нисък!
B12 също е много важен.

# 679
  • Мнения: 1 680
Здравейте и от мен, завърнала се след процедура  в Бахчеджи. Ще разказвам повече по-късно, след като се установим. Имам един въпрос: дали има начин да се свържа директно с ембриолозите за повече информация за качеството на замразените ембриони? За съжаление информацията, която получавам от Фатме е много оскъдна и не ме задоволява. На пункцията са извадили 15 яйцеклетки, от които само 10 са били зрели, а 8 са се оплодили. На 3 ден ми писа, че са замразили 8. Ембиологът бил казал, че са добри. Да но аз сега два месеца ще има да ги мисля, колко са били добри. Защо не са ги оставили до 5 ден? И как ще ги размразяват - малко по малко или всичките, и ще ги чакат да се развиват ли? Чудно ми е, как до 1 ден отпаднаха наполовина, а после успяха да замразят всичко."
                       Там замразяват на 3-ти ден всички,които са се разделили правилно за деня си,преди трансфера ги размразяват,щом са 8 ще ги оставят още 2 дни(до 5-ти ден),за да останат най-добрите и ще върнат 2 от тях

# 680
  • Мнения: 1 700
http://lovejoy-bg.blogspot.bg/2015/11/d.html
Момичета​, през последната 1 година ми се наложи да науча доста за добавките. Ще се радвам асо някой иска да помогна, за да не спамим темата, моля на лични.

# 681
  • Мнения: 5
Здравейте,някой знае ли каква е актуалната цена на кринон гела в Истанбул за 15 гелчета.Благодаря!!

# 682
  • Мнения: 5
Кринон гел в момента струва 80TL в Okmeydani Deniz Eczanesi. Аптеката е близо до Мемориал и цените са доста по ниски от Idil Eczanesi.

# 683
  • Мнения: 345
Ние скоро купихме от Идил е цената беше 118лири.

# 684
  • Мнения: 213
Кринон гел в момента струва 80TL в Okmeydani Deniz Eczanesi. Аптеката е близо до Мемориал и цените са доста по ниски от Idil Eczanesi.
Радвам се, че има и други доволни от тази аптека Simple Smile

# 685
  • Мнения: 685
Към имунолог ли да се обърна? Само питам и спирам да спамя темата. Че не знам към какъв лекар да се обърна.

# 686
  • Варна
  • Мнения: 122
Към имунолог ли да се обърна? Само питам и спирам да спамя темата. Че не знам към какъв лекар да се обърна.
И двата пъти Вит Д ми беше изписан от имунолог. Първия път от доц.Конова. Втория - след консултация с имунолозите в Надежда.

# 687
  • Мнения: 685
Благодаря ти Karfiola.  Hug Hug Hug

И на теб  Dundy Sladurska Hug Hug Hug
Mileneira, ще прочета където ме насочваш. Мерси  Hug Hug Hug

# 688
  • Мнения: 1 142
Момичета, някой може ли да ми каже каква е цената за лапароскопия в Мемориал?

# 689
  • Мнения: 465
Момичета, някой може ли да ми каже каква е цената за лапароскопия в Мемориал?
2350 €, поне така е посочено в заглавната страница. Simple Smile  Hug

Общи условия

Активация на акаунт