Бързо, балансирано и икономично хранене - 3

  • 63 372
  • 744
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 28 540
Юхуууу, къде сте бре? bouquet
Не сте писали откакто заминах за Гръцко....ейййй стягайте се мацки, зима иде трябва да запретваме черпациците! Joy
От мен днес, кладница с чесън,копър, черен пипер и за вечеря мерджемек с пресен джоджен, полята с масло с лют червен пипер!

# 691
  • Мнения: 3 743
Добре дошла, Мими Simple Smile

Аз напоследък само тортата от РД на сина ми съм снимала, но още не съм качила снимките на компютъра. Децата сами я украсяваха Simple Smile

Днес за закуска правих някакви измислени мъфини с кокосово брашно и сурова тиква. Децата ги харесаха, въпреки че не бяла сладки. Защото оригиналната рецепта беше със сладки картофи, ха-ха

Обяд макарони и сурови моркови

Вечеря, може би последното барбекю за сезона с наденички. За мен нахут от гарнитурата и салата

# 692
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
    Привет и от мен - поради липса на свободно време, пиша рядко  Sad, ММ беше болен, миналата седмица и детенце не беше добре, а от онази нощ съм с ужасни болки в гърлото (не виждам налепи, но ММ  имаше стреп бактерии и е възможно да съм ги пипнала Cry).

За закуска - пълнозърнести гофрети с мед от цветовете на слънчогледи, божествен е.
Обяд - кюфтета от моркови и дива сьомга; млечна салата и салата от настъргани моркови и стебла от целина (селъри). Огретен с картофи, яйца и зеленчуци от вчера.
Вечеря - ще дояждаме едни телешки кюфтета фрикасе от онзи ден и салата от белени домати и зелен лук. Гуакамоле.
   Плодове за деня - банани, грозде, ябълки и пъпеш.

ДОПЪЛВАМ: Една тортичка с кексово тесто и ванилен крем - за закуската утре на ММ.

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 05:17 от ir74

# 693
  • Мнения: 3 841
Здравейте момичета!
Ир, да оздравявате бързо Hug
Аз вчера сготвих крем супс от броколи,  зелена салата,  фасул и нахут в гювеч,  ориз с царевица за малкия,  че не яде фасул и една тава тиквеник с лимонова захар:innocent:

# 694
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
Здравейте момичета!
Ир, да оздравявате бързо Hug


   Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

    За днес:
Кесадия с чедър, песто, хумус и дом. сос за закуска на детето.
Домашни мини пици "Калцоне".
Червена леща и шопска салата за вечеря.
    Плодове за деня - грозде, мандарини и прясно изцеден ябълков сок.

# 695
  • Мнения: 3 841
Добро утро!  Днес от сега се очертава да бъде много мрачен ден- едно дъждовно, тъмно... За днес съм намислила кус-кус,  червена леща с крутони,  картофи с копър и чесън на фурна и зациклих:)
Все едно и също бготвя- искам нещо различно Bowtie

# 696
  • Мнения: 28 540
Добро утрооо! bouquet
Галче, мерси! Hug
Ирче, Елеа! Hug
Снощи при нас имаше разделна манджа с пилешки бутчета, вътре има още тиквички, морковче, праз, лук, чесънче и много магданоз!
Направих и бобец с пресен джоджен и сушени домати и разбира се чудесна салатка от розови домати и пукани чушленца!


# 697
  • Мнения: 3 841
Мими,  искам малко от разделната манджа:))) Изглежда много апетитно. Ти още ли си на 90 дд? Има ли ефект?
Момичета,  какъв оребрен тиган ползвате?

# 698
  • Мнения: 28 540
Елеа, мерси! Hug
Свърших я 90 ДД, четири кила свалих Simple Smile
Ама вече не съм, сега гледам да ям разделно.....но не винаги ми се получава! Wink
Имам оребрен тиган на Тефал, но не го ползвам много често!

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 09:51 от mimi.7299

# 699
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Марийке, много апетитно ти изглежда манджичката, дояде ми се, ама не съм купила тиквички. Крадвам си идейката.  Heart Eyes  

    В 6 сутринта правих палачинки с ябълки, смлени бадеми и мед. Пресен ябълков сок.
    За обяд имаме от пиците "Калцоне" от вчера и останала млечна салата. Има и гуакамоле.
  За вечеря щ е направя някаква манджа тип "гювеч" с пилешко месо - имам лук, чушки, моркови, целина, картофи, зелен боб, домати. Ще ръсна и малко просо, за да я уплътня.
   Плодовете за деня - имам плуотс (това са плодове, кръстоска между кайсии и сливи "Ренгло", много са вкусни), праскови, пъпеш, банани и ябълки.

# 700
  • Мнения: 28 540
   Марийке, много апетитно ти изглежда манджичката, дояде ми се, ама не съм купила тиквички. Крадвам си идейката.  Heart Eyes  
Мерси, нали не си забравила, че не съм Марийка hahaha hahaha hahaha

# 701
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Марийке, много апетитно ти изглежда манджичката, дояде ми се, ама не съм купила тиквички. Крадвам си идейката.  Heart Eyes 
Мерси, нали не си забравила, че не съм Марийка hahaha hahaha hahaha

    Разбира се, ама нали тук не използваме истинските си имена, Heart Eyes

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 21:20 от ir74

# 702
  • Мнения: 28 540
   Марийке, много апетитно ти изглежда манджичката, дояде ми се, ама не съм купила тиквички. Крадвам си идейката.  Heart Eyes  
Мерси, нали не си забравила, че не съм Марийка hahaha hahaha hahaha

    Разбира се, ама нали тук не използваме истинските си имена  Heart Eyes
Дааа, майтапя се, изтрии сега моето име, виждам, че го знаеш! Flutter Flutter
Добре ли е вече малчо, хапва ли твоите вкусни ястия! Heart Eyes

# 703
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
   Готово!  Hug

   Ха познай сега дали ги хапва  newsm78 newsm78 newsm78.

   Имам си ДЯВОЛЧЕ, ама голямооооо.
 
  Вчера му сложих ядене, по негово желание беше храната - кюфте от сьомга, което много обича, чери доматки. Когато е станало време за обяд, моето 5-годишно лайно си е взело ланчбокса, скрило го е зад дупето си и е казал, че няма обяд. Пратили са го в кафетерията (каквато е била и целта му, защото "бях много curious, mom!" ) и си е казал личния кода от 5 цифри (не знаех, че го е запомнил, не го е използвал до сега), направил си е поръчката и си е хапнал два залъка, останалото не му е харесало. И ми се смее като го взимам, доволен, че е като големите. Има алергии и съм в ужас, добре, че в храната тук в училищата не прадлагат никакви ядки.
   Днес сутринта пообиколих  Crossing Arms Crossing Arms Crossing Arms навсякъде - и до директор, и до мед. сестра стигнах, до кафетерията и персонала, а и с няколко майки, които ги наблюдават по време на хранене говорих, да не се стига до нещо сериозно, че  #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 704
  • Мнения: 28 540
Малеее, Ир, направо паднах от неговата изобретателност....еххх и моята беше така, купихме кутийка на Барби, розова, красива, да слагаме хапването вътре, приготвях все любими ястия.....ееее така и не свикна да яде от кутийкат! Отказах се...и до ден днешен се борим с това да не яде боклуци...почти не ми се получава! Sad Поне алергии нямаме, ама....тези купешки гадни неща!  #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт