Бързо, балансирано и икономично хранене - 3

  • 63 364
  • 744
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 3 743
Пак изтървах раздумката Wink

При нас нищо интересно, от 30 градуса на 15 градуса.

днес: овесени ядки с кефир и диня; варени яйца и варени картофи с пресни моркови, нахут и наденички с доматен сос със салата от зеле и моркови

# 706
  • Мнения: 3 841
Добро утро!
Галче,  при нас стана същото-рязко паднаха темпертаурие и не мога да се адаптирам още. В гардероба си стоят летните ни дрешки и направо се чудя дали да ги прибиам,  че изкарах зимното яке на малкия:))) Аз вчера се пуснах по една блуза с дълъг ръкав и ето,  че съм настинала- цяла вечер съм с болки в корема и кръста... Ама аз съм си виновна де!  Оплаках ви се! Simple Smile
Меню за днес: бутер банички със сирене,  за обяд- супа с кайма и царевица,  за вечеря- ризото с пиле, зел. фасул, моркови,  маслини (може би) и за десерт  -мързелив чийзкек

# 707
  • Мнения: 28 534
Добро утро и от мен! bouquet
Снощи голямо готвене, през деня се беше самосварило едно пиле в кукърчо....вечерта го изчистихме от костите, които ще нося на един кучо и наготвих пиле винен кебап/моето дете не го яде със свинско; топла вкусна пилешка супа; пиленце с гъбки, морков и тиквичка /основно за мен Simple Smile
И по моренцето е голям стууд, днес съм с пулоФерче и кожено яке, не мога да повярвам, че миналата събота съм била на плаж! Shocked

# 708
  • Мнения: 3 743
Елеа, бързо да оздравяваш. Наистина да не знае човек как да се облече с тази смяна на времето.

Аз днес реших да вървя до работа и пак облякох лятното яке и дънковата пола на бос крак. Луд октопод, както казва ММ, ха-ха. Добре, че все пак си сложих шал на врата. Но в интерес на истината, въпреки че било 6 градуса сутринта, аз така и не погледнах прогнозата, и излизаше пара от устата, не ми беше ужасно студено, може би защото не беше ветровито.

днес: овесени ядки с кефир и банан, морковена пица с наденички на тиган и салата от домати, чушка, рутабага и целина с покълнала люцерна, сирене и зехтин със сьомга на фурна със соев сос (приготвен от тъмно мисо и вода), броколи и начупен овес; Аз през деня ядох ябълки и банани, вечерята без овеса и какао с малко захар и лъжица суроватъчен протеин за десерт

# 709
  • Калифорния, САЩ
  • Мнения: 5 747
    Галче, и аз сутринта като изпращах синчето бях екипирана за разходка, все се надявах някоя мама да се съгласи да ми прави компания за осемте километра (понеделник и петък имам възможност само) сутрин. И ... бях щастливо придружена от една индийка, бивша военна, която дори искаше да тича, но аз учтиво отказах  Stop. Проходихме маршрута за час и 25 минути и отидох на петъчен пазар. Сготвих вкъщи, почистих малко и си написах домашните (за моите ученици) утре  Heart Eyes.
   Та вчера имаше палачинки с банан, тахан и мед за закуска. Темпе с черен боб, черен див ориз и спанак за обяд и вечерта се дояждаше. Салати - гуакамоле, млечна и краставици натюр.
  Днес - бананов кекс за закуска + прясно изцеден ябълков сок. Обяд - пилешка супа с дребна паста и зеленчуци, сурови чушки и млад сладък грах със шушулките. Вечеря - бъркани яйца със сирене; от верашната темпе-манджа  Heart Eyes; доатена салца и за малкия - салата от домати и зелен лук.
   Плодове за тези дни - праскови, плуотс, банани, ягоди и един много вкусен пъпеш.

# 710
  • Мнения: 3 841
Галче,  мерси!  При 6 градуса аз бих ди сложила дебелото яке:grinning:Но браво,  значи си калена! Да те питам- ти още ли ородължавсш да наблягаш на фибри?  Търся си диета,  не мога да се понасям.
Ир,  8 км.  за час и половина е идеално! Сз също искам да спортувам без да давам пари,  но няма желаещи за бързо ходене:)Ама това може да се случи ако малкия тръгне на детско заведение:)
Днес менюто е "дояждане", тъй като има доста неща в хладилника. Не обичсм така да става,  но не обичам и д хвърлям! 

# 711
  • Мнения: 28 534
Добро утро!
Моята щерка е болна та днес основно окло нея ще се въртя! Снощи и напавих една пилешка супа....хапна малко , но като цяло няма апетит!
За нас има за дояждяне пилешки винен кебап и днес съм решила да направя и баница!
Тук е студено и дъждовно и няма желание за нищо....все още не съм доизпрала и дрехите от Гърция, а нищо не съхне, защото вали!

# 712
  • Мнения: 3 743
И мен ми смущава режима смяната на сезоните, но гледам да намеря нещо положително в цялата работа. Иначе както е  6 месеца зимата тук, може и да се побъркам. Едва сега започва Wink

елеа, да, фибрите не съм ги забравила и все така държа на тях. Ако те интересува нещо по-конкретно, питай Simple Smile

Болните, бързо да оздравяват

# 713
  • Мнения: 28 534
Галче, ти в Канада ли беше, наистина там зимата е дълга! Hug
Днес сварих едно панджарче, демек червено цвекло и ще го направя на салата с лимон, зехтин, сол и чесънче, става супеееерррр....!
В магазина свършило пилешкото, та взех пилешки маншони, от крилата, освен да сваря още една супа или с оризец не виждам на какво да ги правя тези маншони!
Сега ще изляза с една приятелка докато малката спи да си купя червена капия и доматено пъре в консервички! В този есенен сезон трябва да почваме да готвим есенните богати на зеленчуци ястия! Hug
Снощи малката освен супа поиска и питка с масло и сиренце, онази по рецептата на Евро, но добавих и сирене, чедна стана....! Flutter

# 714
  • Мнения: 3 841
Мими,  панджарчето можеш да го направиш и с цедено мляко,  чесън,  копър и лъжица майонеза:) Пилешките маншонпета стават и с запържен лук и орзо или кускъс- много вкусно!  Дкорошно оздрВяване на дъщеря ти,  има доста болни и покрай мен! Hug
Галче,  фибрите не идват ли главно от въглехидрати - къде се крие тайната в отслабването?  Не подуват ли?

# 715
  • Мнения: 3 743
Eleea, предполагам е индивидуално мен не ме подуват фибрите. Те дори и в ВМ-НВХ фибрите се не се смятат като въглехидрати. Мен лично ме засищат, подобряват ми пересталтиката на червата и ми дават енергия храни, богати на фибри. Например сутрин като изям 2 с.л. ленено семе и после цял ден мога и да не се сетя, че трябва да ям, защото не огладнявам.

# 716
  • Мнения: 28 534
Елейка, послушах те и ги запържих с праз и гъби и с една чашка розееее, ммммм! За десерт пъпеш, донесохме ги от Гърция, страшно ароматни и сладки и отгоре с домашен мед и орехчета, мммм! chef

Салатката беше от панджарче, но за да не омесим много групи без цедено мляко, само с дресинг и чесън!

# 717
  • Мнения: 3 841
Мими,  потекоха ми лигите... Heart Eyes
Галче,  мерси за разяднениятс... Тоьи път мидкя да си спретна диета,  която ще ми е вкуснА,  за да издържа пи- дълго време,  иначе след седмици- две се отказвам... Нещо с много салата и млечни ми е в главата+ мънинко фибри...

# 718
  • Мнения: 28 534
Мими,  потекоха ми лигите... Heart Eyes
Галче,  мерси за разяднениятс... Тоьи път мидкя да си спретна диета,  която ще ми е вкуснА,  за да издържа пи- дълго време,  иначе след седмици- две се отказвам... Нещо с много салата и млечни ми е в главата+ мънинко фибри...
ООООх, и аз трябва да почна диета, адски съм качила, всяка вечер вървя покрай морето.....но сега зимата няма да мога, ще кача още повече, божеее! ooooh! ooooh! Коледа и Нова година се задават....не искам да съм слон за ресторанта! Flutter

# 719
  • Мнения: 28 534
Браво бе девойки! bouquet
Нищо не пишете! Не готвите ли, не хапвате ли?
Мен ме нямаше, бяхме с детето в болница.....стафилококовата инфекция се усложни, два антибиотика не помогнаха и ни прибраха да ни слагат венозен!  ooooh! Вече сме добре, но ме притеснява, че сега имунитета е много слаб и трябва сериозно да го вдигнем!
Унас тази вечер ще се яде прсен чернокоп, за мен със салатка, за другите с картофена салатка! Хайде споделяйте есенни ястия, при нас е толкова прекрасна есента! Ще покажа последните морски дни, биричка, барбунче!





Общи условия

Активация на акаунт