Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 64

  • 83 745
  • 754
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 19
Здравейте, дами. Извинявам се, ако това не е правилната тема, но не знам къде да постна.

Взехме решение с приятелката ми да минем на инвитро след един спонтанен аборт в 9 г.с и една химическа бременност( две спонтанни бременности за 6 месеца)

Може ли да ме посъветвате какви изследвания да направим и двамата, за да сведем вероятността за неуспешно инвитро до минимум? Искам до вземем всички предпазни мерки предварително, а не след като се патим.

Благодаря предварително.

# 706
  • Мнения: X
Иванов, на стр. 41,42 от тази тема са коментирани изследванията, които е хубаво да се направят.
Прочети ги и ако имаш въпроси - ще помагаме Simple Smile

# 707
  • Мнения: 19 706
А защо ин витро, при условие, че очевидно имате доста добра успеваемост с нормално забременяване? Направете евентуално генетични и имунологични, ендокринни и прочие изследвания, за да изключите причини за аборт. Но не виждам причина за ин витро сега, освен ако не сте решили да правите пид, за който пък едва ли имате показания в момента.

# 708
  • Мнения: 51
Здравейте мина пункцията извадиха 9, оплодени имам 4 и една на ръба, трансфер ми казаха на 3ти ден (в четвъртък), сега бавно минават дните, колко ще върнат в деня на място ли ще ми кажат? колко часа се лежи там след трансфера? В клиника Щерев ми казаха че дават 5 дни болничен за пункция и 7 дни за трансфер, не е ли малко как става номера с болничните до края ако всичко е наред? Аз имам платен отпуск до 8 септември и после ми се иска да не ходя на работа ако всичко е наред, там имам много дразнители и работя седнала пред компютър с клиенти, който носят бацили постоянно Simple Smile

# 709
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Здравейте мина пункцията извадиха 9, оплодени имам 4 и една на ръба, трансфер ми казаха на 3ти ден (в четвъртък), сега бавно минават дните, колко ще върнат в деня на място ли ще ми кажат? колко часа се лежи там след трансфера? В клиника Щерев ми казаха че дават 5 дни болничен за пункция и 7 дни за трансфер, не е ли малко как става номера с болничните до края ако всичко е наред? Аз имам платен отпуск до 8 септември и после ми се иска да не ходя на работа ако всичко е наред, там имам много дразнители и работя седнала пред компютър с клиенти, който носят бацили постоянно Simple Smile

Здравей, mstoianova84,
Стискам палци трансфера да мине добре и положителен резултат след това. Сигурно ще ти върнат 2, ако ти е първи трансфер. Зависи и как се развиват оплодените яйцеклетки, но стандартно връщат по 2. Останалите 2, живи и здрави всичко да е наред ще можеш да си ги замразиш. След трансфера най-много да полежиш 2 часа и ще те пуснат, даже и 2 часа са много. Ти при кой лекар си?
При положителен резултат знам, че някъде всичкия ти болничен там който може да се отпусне, може да започне някъде около (8-ма, 10-та седмица), не съм сигурна пак трябва да се говори с лекаря. Варианта е ако въобще не искаш да се връщаш на работа първо от личния лекар, колкото може да ти отпусне 2-3 седмици и след това от Щерев ще ти го пуснат. Имам някакъв такъв спомен.
Стискам палци за положителен резултат!

# 710
  • Мнения: 51
Varki благодаря за разяснението, при док. Магунска съм, но пункцията ми беше при Ганева, за първи път ми е и ми беше много свито

# 711
  • Мнения: 51
Момичета утре ми е трансфера, но много ми се надига имам киселини много чак не мога да спя от тех това нормално ли е? Хранила съм се за закуска една коричка сух хляб, за обяд -супа зеленчукова един чирпак - картофи, моркови и малко лук сварени, щипка сол и после пасирани. Някой имал ли е толко киселини?

# 712
  • София
  • Мнения: 7 513
Възможно е киселините да са от хормоните, както и от притеснение.
Успокой се доколкото е възможно, всичко ще е наред Simple Smile
И успех утре!

# 713
  • Мнения: 1 592
Здравейте, дами. Извинявам се, ако това не е правилната тема, но не знам къде да постна.

Взехме решение с приятелката ми да минем на инвитро след един спонтанен аборт в 9 г.с и една химическа бременност( две спонтанни бременности за 6 месеца)

Може ли да ме посъветвате какви изследвания да направим и двамата, за да сведем вероятността за неуспешно инвитро до минимум? Искам до вземем всички предпазни мерки предварително, а не след като се патим.

Благодаря предварително.

Пуснете Спермограма с Крюгер и ДНК фрагентации, за да видите качеството на сперматозоидите.

Като цяло отидете на консултация в репродуктивна ккиника и си пишете случая. Не е задължително да правите инвитро, ако не искате. Ще ви насочат към првилните изследвания.

Очевидно при жената няма проблем физически , остава само да е лошо качеството на яйцеклетките, което не може да се докаже с изследване. За нея можете да пуснете изследване за тромбофилия.




# 714
  • Мнения: 1 592
Момичета ,

аз вече съм на ръба на нервите си !  Shocked

Центъра "Виена" се местят от 1-ви октомври - точно когато трябваше да започна новия опит !

Пак не знам накъде да хвана. Заочвам да си мисля, че това не е моят път !
Сигурно трябва да си осиновим дете. newsm78

Не знам какво да си мисля вече - Калчев се премести точно преди вторият ми опит, сега и тези се местят!  Tired
Пак мъгла, и пак пропускам ценно време .....


# 715
  • Мнения: 412
Момичета ,

аз вече съм на ръба на нервите си !  Shocked

Центъра "Виена" се местят от 1-ви октомври - точно когато трябваше да започна новия опит !

Пак не знам накъде да хвана. Заочвам да си мисля, че това не е моят път !
Сигурно трябва да си осиновим дете. newsm78

Не знам какво да си мисля вече - Калчев се премести точно преди вторият ми опит, сега и тези се местят!  Tired
Пак мъгла, и пак пропускам ценно време .....



Къде се местят, знае ли се?

# 716
  • Мнения: 1 592
По телефона ми казаха , че септември ще знаят със сигурност.
До септември са в Токуда.

# 717
  • София
  • Мнения: 1 554
По телефона ми казаха , че септември ще знаят със сигурност.
До септември са в Токуда.
Майче, и при мен са такива обстоятелствата. Точно преди поредния  опит док. беше изгонен от клиниката. И за мен времето е важно, възрастов фактор и всеки месец е ценен, но съдба. Не се отказвай, на есен с песен...... Hug

# 718
  • Мнения: 1 592
Няма що ! Страшен късмет имаме Wink
На мен цикъла ми сега е около 2-ро число на месец и точно началото на Октомври рябваше да започна и точно тогава няма да има клиника .
Ама как пък точно на деня се прекъсват нещата вече втори път ! Simple Smile

А то трябва да се вадяр рзрешителни и да се оборудва новото място, така че ще има поне месец дупка- според мене 2 месеца .
Стана Коледа .... Rolling Eyes

# 719
  • София
  • Мнения: 1 554
Новата клиника на д-р Калчев и д-р Семерджиева  стартира през  септември. Може да се пробваш за втори път при него и да ти е на късмет. Каквото и да решиш, палчета от мен. fingerscrossed

Общи условия

Активация на акаунт