Перилни препарати и омекотители – 47

  • 79 264
  • 749
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 2 301
Здравейте!
Търся нещо ефикасно срещу петна от храна. Препоръчаха ми спрей за предпране на Фрош, за детски дрехи. Някой ползвал ли е?
Вениш става ли за цветни дрехи, без да избелява цвета?
Накисване с кашичка разтворен прах в топла вода не винаги изкарва петната.
Аз не съм доволна от детския Фрош.
Никакъв ефект не виждам в премахването на петна.
Няколко детски дрехи напръсках, 2-3 помпички и стана на половина количеството в шишенцето.
За мен е не икономичен и не ефективен.
Вениш има за цветно и за бяло.
Аз за цветно не съм взимала скоро...само за бяло имам...ама и него скоро не съм го ползвала, та съм забравила върши ли ми работа или не съвсем.
Ползвах на Перилис и на Изи за петна, от първите купени опаковки бях много доволна, вторите...не махаха петната... Незнам развалиха ли ги, ама пак с тях и без тях беше работата.
Мисля да си купя сапун за петна.. избягвах го умишлено, тъй като предпочитам спрей...да напръскам и да не се чудя после къде да го прибирам този сапун, да не се разкашне, ама наскоро моя приятелка си взе и изчисти черно петно (незнайно от какво) от електриково зелено яке.
Преди да изпере в пералнята, петното беше изчезнало, нямаше обезцветяване на дрехата.
Смятам и аз да пробвам скоро.

# 631
  • Мнения: 2 286
Аз Импресана си го смесвам с омекотителя, но слагам по-малко омекотител, че отделението ми се пълни.
Да похваля праха за пране на Изи, за цветно. Много съм доволна как пере. Купих си 50 пранета за 12 лв. и стотинки.
Ариел за бяло, който си бях взела и писах по-назад лош коментар за него, след няколко пранета с него на 40 градуса, памук - 1 час и 40 мин програма, добре се справя. Имаше разни по-мръсни дрехи и сладолед по блузките на малката, а на един потник и лютеница - всичко беше изпрано. Явно проблемът е бил, че пускам съкратена програма.

# 632
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Хм замислихте ме с Фрош-а. Не стига, че е 8лв. за 300мл, ама и ако не маха петна, мерси.
Аз пера с Персил прах за цветно - има петна, които остават. Да речем от диня или мазно петно.

# 633
  • Ловеч
  • Мнения: 729
Аз пръскам със Sano Oxygen нашите и на децата дрехите, ако имат петна и съм страшно доволна.

# 634
  • Мнения: 10 296
Аз тъкмо се завърнах от почивка в БГ и докато бях там купих една торба ОМО от Кауфланд (за бяло), че за цветно беше свършил. Взех че и кърпа спечелих незнайно как. Та това ОМО за бяло (в някаква кафеникава торба беше) ни изпра всичките захабени дрехи от Щатите, особено чорапите. Снежно бели излязоха. Изненадах се че не намерих чашка вътре, на кисията имаше само какъв грамаж на колко пране, та малко на око я карахме.

# 635
  • Мнения: 69 153
Защо само 1 пакет Омо си взе?!?
Останах с впечатление, че там няма читав прах...?

# 636
  • Мнения: 5 209
vici75, ти си отвикнала от европейските дозировки. Дозировката на нашите прахове е дадена за 4-5 кг сухо пране. Всичко отстрани на табличката е в милилитри. Специално за ОМО дозата за 4-5 кг нормално замърсени дрехи и мека/средно твърда вода е 155 мл = 100 г. И наистина няма мерителни чашки в опаковките, само Ариел прави изключение напоследък. В американските има във всяка кутия.

# 637
  • София
  • Мнения: 2 296
Хм замислихте ме с Фрош-а. Не стига, че е 8лв. за 300мл, ама и ако не маха петна, мерси.
Аз пера с Персил прах за цветно - има петна, които остават. Да речем от диня или мазно петно.
Пробвай със спрея за петна на Лидъл - когато го пуснат, евтин и ефикасен, ползвам го върху цветни дрехи без поражения.
Моят опит с Персил за цветно е, че не струва. Омо и Ариел за цветно са по-добри, като че ли.

# 638
  • София
  • Мнения: 38 844
Обожавам Персил за цветно. Тъкмо влизам да питам за промоция някъде.

Фрош и подобните еко-био-мио не чистят и не перат.

Спрея на Сано с рокличката е добър.

# 639
  • Русе
  • Мнения: 5 355
Благодаря момичета! Ще пробвам вашите предложения, че ми писна от захабени дрехи обличани по 2-3 пъти.
Скоро не съм прала с Ариел може да взема него следващия път. Ако уцеля промо в Гърция ще си донеса и нещо от там.

# 640
  • София
  • Мнения: 1 832
И аз не съм особено доволна от Персила за цветно. Ходих преди малко до Кауфланд за Омо /прах/, но няма, само етикета. Много ме  е яд, защото ми хареса. И аз ще ходя скоро до Гърция може оттам да си донеса прах за бяло. Някой има ли препоръка?

# 641
  • Мнения: 5 209
Скип, Диксан, Ариел.

# 642
  • Майнатаун
  • Мнения: 439
Кое беше Омо-то с много силния аромат?Thinking Виждам че в Елитис до 02.08. е на 6.89 за 20 пранета. Аз обичам силна миризма на прах, така че надявам да ми хареса.

# 643
  • Мнения: 5 156
Течен прах за черни дрехи би ли навредил по някакъв начин на светлите цветове на цветни дрехи?

# 644
  • Мнения: 5 209
Кое беше Омо-то с много силния аромат?Thinking Виждам че в Елитис до 02.08. е на 6.89 за 20 пранета. Аз обичам силна миризма на прах, така че надявам да ми хареса.
ОМО Ultimate.

Течен прах за черни дрехи би ли навредил по някакъв начин на светлите цветове на цветни дрехи?
Не мисля, че би навредил.

Общи условия

Активация на акаунт