Отговори
# 75
  • Мнения: 7 091
Ето още една статийка, която ви преведох. Малко капка по капка е работата Simple Smile ама ....

Техники на дишане при самохипноза

Има само три техники на дишане използвани при Хипно-раждане.
Първата, “Дишане при сън” е просто техника на релаксация създадена да ви помогне да навлезете в отпуснато състояние, така че да може да продължите с упражненията за визуализация.
Втората техника на дишане се нарича “ Бавно дишане”. Тази техника е особено важна, защото точно нея ще използвате по време на контракциите и получаването на разкритие.
Третата техника на дишане се нарича “ Дишане при раждане”. Тази техника ще бъде използвана  през времето когато “ изтласквате” бебето чрез дишане по време на раждане ( бел. пр. при хипнораждането не се използва термина изгонване на бебето, а breathing down the baby, което буквално преведено е “издишване” на бебето, отрича се напъването). За разлика от другите техники на дишане, тази няма да се практикува активно до самия ден на раждането на бебто, но ще бъде разгледана с подробности малко по-нататък.

“Дишане при сън”

Кислородът е най-важното гориво за работа на мускулите на матката. Вашето бебе също така се нуждае от достатъчен и постоянен приток на кислород. Ето затова правилното дишане е толкова важно и за вашата релаксация. Тази техника на дишане се използва в началото на всяко упражнение за релаксация за да помогне на тялото ви постепенно да навлезе в приятното състояние на релаксация. Затова се препоръчва да се фокусирате  на тази техника още в началото на вашата програма. Този тип дишане ще ви помогне да постигнете релаксация когато се урпажнявате сами и/или с вашия партньор при раждането. Също така ще ви помогне и да запазите силите си по време на контракциите . За по-голям комфорт и за да държите тялото си отпуснато поставете възглавница между коленете си така че вашите бедра и като цяло краката да са леко раздалечени. Позволете на рамената си да се отворят навън и да “ потънат” в рамките на отпуснатото ви тяло. За да установите правилното дишане при тази техника, практикувайте следното упражнение:

Техника
Оптуснете се и почувствайте комфорта на стола или дивана под вас и поставете възглавници , които да придържат  главата и врата ви. Сега позволете на главата си главата си да се отпусне леко напред към гърдите ви или я отпуснете назад върху възглавниците зад вас( както ви е по-удобно). Позволете на клепачите си леко да се приближат един към друг, без да ги затваряте насила. Вашата уста трябва да бъде леко затворена, с едва докосващи се устни. Поставете върха на езика си върху небцето, където започват зъбите и почувствайте чудесното усещане  за релаксация, което преминава през вашето тяло.
Поемете въздух със стомаха си. Започнете да броите и пребройте до 4 от момента, е който поемете дъх. “ Навътре 1-2-3-4”. Почувствайте как стомаха ви се надига когато поемате въздух. Когато издишате бройте на ум” Навън 1-2-3-4-5-6-7-8”. Не издишайте през устата! Като издишате много бавно през носа, насочете енергията на вашия въздух надолу и навън към задната част на гърлото, позволявайки на раменете ви да се отпуснат още. Повтаряйте, докато не усетите  тялото си абсолютно отпуснато. Отпуснете напрежението.
За да разберете, дали правите упражнението правилно, поставете лявата си ръка на стомата, а дясната на долната част на гърдите. Когато вдишвате трябва да усещате лявата си ръка да се повдига, все едно стомаха ви е балон, който се изпълва с въздух. Когато издишвате ще почувствате ръцете си да се приближават и накланят една към друга.
“Дишане при сън” е лесно за усвояване, но все пак е важно да го практикувате. Ще усетите, че с всеки път ще се нуждаете от все по-малко време и усилие за да се отпуснете. Когато сте усвоили концепията няма да е необходимо да броите или да поставяте ръцете си за да установите дали правите упражнението правилно.

“Бавно дишане”
Техниката на Бавно дишане включва продължително, тихо и бавно вдишване от корема. Това насочва вниманието ви към това какво става около вашето бебе и ви помага да се справяте с контракциите. Иска практика и трябва да работите над него ежедневно. Няколко минути след като се събудите сутрин и преди да заспите вечер ще са достатъчни като практика.
Целта на Бавното дишане е да направи вдишването и издишването ви по-дълги като времетраене доколкото е възможно, което е особено важно по време на контракциите.
( Тук има илюстрация, която показва легнала по гръб жена и как матката се измества навън и  надолу по време на контракция и как е изглежда навътре и нагоре когато е в между контракциите).  Както е показано на илюстрацията по-долу, когато имате контракция, матката се надига. Бавното дишане ви помага да работите в хармония с това движение на матката, като дишате с корема си ( изпълвате го с въздух и той се нагига нагоре) до възможно най-високата точка, в която може да застане корема ви( все едно изпълвате балон с въздух). Това максимизира “вълновото” движение на вертикалните мускули, принуждавайки да работят по-ефективно в придърпването на хоризонталните мускули около шийката на матката, което помага за изтъняването и отварянето на шийката. Помощта, която това дава на двата вида мускули скъсява  продължителността на контракцията , както и продължителността на раждането като цяло.
Когато практикувате за първи път това дишане, ще разберете защо тази техника се нарича така- поради начина на поемане на въздух- бавно и дълго.

Техника:
Докато сте отпуснали гърба си на възглавниците или сте легнали в латерална поза, поставете ръцете си  на върха на корема си така, че пръстите ви да се докосват едва. Издишайте кратко за да прочистите дробовете и ноздрите си. Басно и постепенно поемете въздух при бързо броене от 1 до 20+, все едно че надувате корема си. Избягвайте кратки вдишвания! Може да ви измори по-бързо и по време на контракция ще се наложи да поемете повече от веднъж въздух. Бавното поемане на въздух при бързо броене от 1 до 20+ и също така бавното издишане ще виосигурят достатъчно време да премитене през всяка контракция. Ако е необходимо да поемете втори път въздух по време на контракция, повторете по същия начин техниката. Никога не задържайте въздуха си по време на контракция!
Задръжте тялото си неподвижно и отпуснато- НЕ СХВАНАТО- и визуализирайте корема си подобно на кратер или купа, в която вашето бебе си почива. Останалата част от вашето тяло под “кратера” е абсолютно отпусната и неподвижна  докато дишате по време на контракцията.
Докато вдишвате, фокусирайте виманието си на надигащия се корем и помогнете на това издигане долкото можете с дишането си. Представяйте си, че надувате балон в корема си. Бавно издишайте докато броите отново до 20+, като издишате надолу и навън. Представяйте си, че отпускате бавно балона. Дайте вашия дъх на бебето, бавно, нежно издишайки надолу към вашата вагина.
Отначало може да ви е трудно да постигнете цифра по-нагоре от 13 или 15. Това не е ненормално. Затова трябва да се упражнявате и времето, за което вдишате и издишате ще се увеличи. Независимо доколко ще достигнете най-много, техниката на абсолютно изпълване на корема с въздух  ще ви помогне когато ви трябва по време на раждането. Когато започне контракцията ще почувствате резултатите от тази практика. След като усвоите тази техника няма да ви е необходимо да броите, освен ако не искате за себе си да установявате до колко точно можете да вдишате и издишате.

“ Дишане по време на раждане”
Тази техника на дишане се използва при изгонването на бебето. Предназначена е да съдейства на Естествен Рефлекс на Избутване (ЕРИ) на вашето тяло, който придвижва бавно бебето по родилния канал. Дишането по време на раждане не е напъване! Напъването може да бъде непродуктивно и всъщност да забави процеса на раждане. Насилственото избутване създава стрес за раждащата майка, което кара тялото и да застава в самоотбрана. ( вече разгледахме това в предните статии). Всяка жена, което предприеме насилствено напъване ще установи, че има напрягане на мускулите в долната част на родилния канал, не отпускане. Има още много лекари, както и родилки, които смятат, че трябва да напъват за да може да се роди бебето. Много е изписано за неефективността на този вид  напъване и отрицателния ефект, който може да има върху тялото на родилката. Докато някои жени, които не могат да напъват защото имат поставена епидурална упойка са остаени да “родят” бебето отпускайки телата си  и давайки им възможност естесствено да изтласкат бебето, то от жените, които раждат естествено без анестезия се очаква да “ изгонят бебето напъвайки”. Това не е необходимо, още повече, че има случаи на жени в кома, които раждат без това.
С Дишане по време на раждане няма нужда от дълъг период на трудно напъване в процеса на изгонването на бебето. Бебето ви ще слезе постепенно,но това няма непременно да отнеме повече време отколкото ако напъвате. Много майки споделят, че е необходимо да използват само 2-3 пъти тази техника на дишане и бебето е родено. Това е така, защото сфинктерите им не са затворени и напрегнати. Отпуснатото тяло естествено ще работи за вас.
Насилственото напъване може да ви изтощи и да натиска бебето ви срещу стегнатите стени, които не са готови още за преминаването му по тях. Няма нужда да бързате. Нима трябва да вадим пеперудата от пашкула и насила? Естественото раждане има цел, която трябва да бъде уважавана и на която да е се доверим. Много жени споделят усещането, че искат да напъват по време на раждане. ( тук ми е повредена страницата и не мога да разчета)
Едно бавно и спокойно поемане на въздух може да ви донесе същата релаксация която използвахте при “ Дишане при сън”. Дори и да сте почувствали “нужда да напъвате”, да се поддадете на този импулс може тотално да обърне раждането ви, тъй като това ограничава притока на кислород, който отива към бебето. Това може да причини тревога у лекарите ви, тъй като сърдечните тонове на бебето може да отслабнат и може да доведе до специалните обстоятелства около раждането, което толкова сте се опитвали да избегнете. Оставете тялото си и бебето да определят курса на движение. Дишайте така, че да отпуснете вагиналните стени и следвайте бебето си. ( както споменах по-рано описанието за това дишане е доста по-нататък в книгата, тъй като то няма да се практикува ежедневно, но аз ви го пускам в тази статия)
най-добрия начин да практикувате тази дихателна техника е на тоалетната чиния, докато ходите по голяма нужда. Трябва да усетите пулсациите, които придвижват изпражненията надолу и навън. Дишането ви трябва да е от кратки вдишвания с леки леки “побутващи” издишвания- нищо насилствено.
Може да затворите очи ако искате, ако искате да останете отпуснати през този период.
Поставянето на върха на езика ви на мястото, където предните зъби и небцето се срещат ще ви помогне да оптуснете долната си челюст и няма да усещате напрежение нито в нея, нито около дъвкателните мускули. Това ще ви помогне да отпуснете и вагиналните мускули.
Когато почувствате контракция- следвайте я. Вдишайте кратко, но дълбоко през носа и насочете енергията от това вдишване към долната част на гърлото си и надолу през тялото към бебето, под формата на буквата J да преминава през тялото ви, надолу и навън. Позволете на всички вагинални мускули да се отворят, не им позволявайте да се стягат.
Повтаряйте процеса като поемете отново кратко, но дълбоко въздух.
Може да изпитате усещане все едно ви се ходи до тоалетната и това е точно региона към който искаме да насочите дишането си. Това е и причинада да ви кажем да практикувате това дишане на тоалетната чиния.


Следващите статии, които ще преведа ще са за методите на релаксация и визуализация. Не искам да натоварвам темата, ако няма кой да ги чете така, че ако все пак някой чете статиите дето превеждам- пишете да знам дали да продължавам Simple Smile

# 76
  • Мнения: 3 161
Аз със сигурност чета, ама за мен не си струва да превеждаш - по-добре ми прати линковете на английски, предпочитам даже. Мисля, че много майки са така. Благодаря много за усилията, които полагаш да ни образоваш!

# 77
  • Мнения: 7 091
Аз със сигурност чета, ама за мен не си струва да превеждаш - по-добре ми прати линковете на английски, предпочитам даже. Мисля, че много майки са така. Благодаря много за усилията, които полагаш да ни образоваш!

 Ами те не са от нета, а от книги...

# 78
  • Мнения: 1 858
Аз със сигурност чета, ама за мен не си струва да превеждаш - по-добре ми прати линковете на английски, предпочитам даже. Мисля, че много майки са така. Благодаря много за усилията, които полагаш да ни образоваш!

 Ами те не са от нета, а от книги...

А и не всички знаем език! Момичета до сега аз защитавах секциото. Но сега като чета ми се иска да родя отново и то в вода. Ееееех мечти...

# 79
  • Мнения: 648
Положителната нагласа е много важна, аз и още две мои познати раждахме при една и съща лекарка, моето раждане се оказа най- леко, но аз най- малко се страхувах, мисля! Вярвах в себе си и, че Бог вярва в мен, мислех единствено и само за беба Heart Eyes По време на контракциите се разхождах с банката със системата и масажирах корема ниско долу Peace Нямах епизиотомия, само 1 козметичен шев и напъвах много добре Whistling Според мен е до нагласа, мобилизация, очакване, ако щеш лична настройка за нещата, раждането е един прекрасен момент, в който можеш да приложиш силата на  своите мисли!
Темата е чудесна, поздравления  bouquet

# 80
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
гледах темата и си мислех - интересно, ще я видя някои ден...
Сега като й дойде реда - ми а з съм ползвала макар и малко..
Имах си книжка и се понаучих да дишам. Много съм благодарна. Не само, че не ме боля неистово, но и бях спокойна и на практика си посрешнах раждането сама - а е първо и единствено за сега.
Получих контракции в 19 също като предната вечер, но не спряха до 22.... и се почна - обикалях, простирах, сърфирах.
Таткото го оставих да спи, че беше на работа от 6 сутринта, акто се съби сам към 4 първо не повярва че раждам после ми се зачуди.
Обадих се на доктора 7 сутринта след няколко часа с 1мин контракции на 5 мин. Родих около10.
Ако не беше книгата щях да се панирам и викам като много други новаци в раждането Wink
Уви епизотомията и разкъсването не можах да ги избегна, но не се реших на техниките за това...

# 81
  • Мнения: 5 500
Използвах хомеопатичното Арника за травми и за мен и за бебето!
В следствие на което 1/2 час след раждането станах на крака и отидох до 00, а и цялата нощ не спахме с Цецо и се носихме на ръце, защото той милия не знаеше къде се намира още и акаше като за световно!
Не бях ходила на гимнастика и не бях си упражнявала дишането!
Сега ще го направя!
От епизиотомията евентуално най-малко ме е страх, защото съм с много тесен вътр. таз.

# 82
  • Мнения: 3 423
На мен ми предизвикаха раждането.
В предродилната стая се излежавахме с мъжа ми цял ден,
докато през нощта ми се появиха контракциите. После се почна:
1. Дишане, съвместно с мъжа ми.
2. Болкоуспокояващо - система.
3. Хомеопатични топченца под езика.
4. Масаж на корема с етерично масло.
5. Вана, за да се ускори разкритието.
6. Във ваната - етерични масла.
7. Хомеопатични топченца под езика.

Родилна зала:
1. Смяна на позите.
2. Хомеопатични топченца под езика.
3. Дишане, барабар с мъжа ми.
4. Червило на устата, за да не плаша бебето. Laughing

И родих.

P. S. Всички методи за по-приятно раждане,
с изключение на червилото и дишането с мъжа ми,
бяха по предложение на израждащия ме екип.
Накрая ме ши главната лекарка под упойка,
така че да не си чувствам краката. PDA

Последна редакция: сб, 13 май 2006, 11:03 от Liska

# 83
  • Мнения: 3 161
Аз със сигурност чета, ама за мен не си струва да превеждаш - по-добре ми прати линковете на английски, предпочитам даже. Мисля, че много майки са така. Благодаря много за усилията, които полагаш да ни образоваш!

 Ами те не са от нета, а от книги...


Ами давай тогава, превеждай! Мисля, че темата предизвика доста интерес и ще е от полза, а може и направо да се съберат нещата в статия и да се запазят в библиотеката.

# 84
  • Мнения: 7 091
Попаднах на един сайт за акупресура с картинки, който ще е полезен дори на мамите, които не знаят английски:
http://acupuncture.rhizome.net.nz/acupressure/gb-21.aspx
Като отворите сайта, отстрани под Pain Relierf During Labour има отдолу изброени различните точки като подменю, просто трябва да кликнете на белите бутони под това наименование и ще ви се отворят други картинки с други точки. ( обяснението е за мамите, които не знаят английски)
Днес дано да ми остане време днес да ви преведа още една статийка!  bouquet

# 85
  • Варна
  • Мнения: 567
Благодаря че ви има, като чета тук се чувствам мнооогооо  по-спойкона.

# 86
  • Мнения: 373
Отговор на Тандори:
Аз чета, и точно техниките на релаксация и визуализация са ми интересни, така че очаквам, когато имаш време...

# 87
  • Мнения: 7 091
Отговор на Тандори:
Аз чета, и точно техниките на релаксация и визуализация са ми интересни, така че очаквам, когато имаш време...

Обещавам да ги пусна до понеделник! Аз имах малко здравословни проблеми , освен че нямам компютър, та затова се забавих с преводите.  Надявам се тези дни да съм по-добре и ще преведа повече неща bouquet

# 88
  • Мнения: 373
Отговор на Тандори:
Аз чета, и точно техниките на релаксация и визуализация са ми интересни, така че очаквам, когато имаш време...

Обещавам да ги пусна до понеделник! Аз имах малко здравословни проблеми , освен че нямам компютър, та затова се забавих с преводите.  Надявам се тези дни да съм по-добре и ще преведа повече неща bouquet

Разбира се, когато! Важното е да си здрава, първо!!!   bouquet

# 89
  • Мнения: 7 091
Техники на релаксация

След като веднъж ще се  научили да успокоявате дишането си лесно ще усвоите и методите за релаксация, както и после лесно ще изпадате в състояние на релаксация използвайки един от методите посочени тук. Няма нужда да се учите да използвате всяка от тези техники. Вие естествено ще почувствате кои са най-ефективни за вас и с кои се чувствате най-добре.

ПРОГРЕСИВНА РЕЛАКСАЦИЯ
Седейки на удобено стол или диван, мислете за всяка част от тялото си като за номер, който отговаря на илюстрацията посочена в книгата ( бел. пр.илюстрацията показва жена в цял ръст, която е изправена до стълб с надписи 5-4-3-2-1. Можете да си нарисувате ако искате и вие за да ви е по-лесно да си го представите, прекарайте хоризонтално сечение през тялото по долната линия на цифрата за да обхванете всички органи и крайници влизащи в този номер, ето така: глава и шия=#5, от върха на рамото до лакътя=#4, от лакътя до китката 3, от китката до колянот=#2, от коляното до пръстите на краката=#1).
Поемете дълбоко въздух, след това след като издишате оставете въздуха да премине през тялото ви, карайки мускулите ви да се станат напълно обездвижени. Ще обозначим това понятие като “ Луси Лимп” ( Lucy Limp=Loosey Limp) , името на меката кукла, която е като Бийни бейби( бел.пр. с две думи парцалена кукла, за да разберете з акакво става въпрос). Поемете още веднъж дълбоко въздух и бързо пребройте числата като издишате, като отпускате моментално частите от тялото, които обозначават съответното число, което произнасяте. Колкото по-бързо преброите наум числата, толкова по-бързо ще почувствате ефекта. С използването на тази практика ще дадете възможност на тялото си да се отпусне абсолютно от върха на главата до пръстите на краката. Отпуснете главата си ( може и напред) и отпуснете абсолютно и ръцете си до тялото докато правите урпажнението.

ИЗЧЕЗВАЩИТЕ БУКВИ
 Подобна техника за релаксация е използването на упражнението “ Изчезващите букви”. Това е вероятно най-лесната от всички техники, които ще използвате. Особено е полезна ако сте били напрегнати или стресирани през деня или ако се опитвате да заспите. Когато използвате тази техника като помощ за да заспите ще усетите как главата ви се отпуска допълнително върху възглавницата ( дори и досега да сте мислили, че сте опуснати), докато мускулите на врата ви релаксират. С практиката ще установите, че докато стигнете първото или второто В  , останалите  букви от азбуката ше се изтрият от съзнанието ви. Ще е твърде голямо усилие да казвате или мислите за буквите и тялото ви скоро ще стане аболютно отпуснато, както обяснихме по-рано. Това упражнение е един от най-бързите начини да се почувствате по-добре по всяко време. Ние го препоръчваме да се използва особено за да се успокоите в преходния период след раждането на вашето бебе.
Затворете очи.
Поемете дълбоко и бързо въздух-пауза.
Бързо визуализирайте буквите от азбуката да преминават като лента пред вас ( или че четете, или се приближават, както ви е по-удбоно) и на ум си ги казвайте бързо, докато издишате:
ААА-БББ-ВВВ-Г........и т.н.
Позволете на главата си, врата, раменете и горната част на тялото моментално да потънат в рамките на тялото ви. Разрешете на тялото си да оставите ръцете, и кратата абсолютно отпуснати. Това може да се направи за секунди и ще ви бъде много полезно както по време на раждането, така и в ежедневието.

ЛЕКО ДОКОСВАЩ МАСАЖ
Обикновено на курсовете за раждане придружителят ви по време на раждане се учи да прилага така наречения Леко Докосващ Масаж, техника разработена от Констанс Палински от Мичиган, след изучаване на мениджмънт на болката ( бел.пр или както се казва управление на болката) и отделянето на ендорфини.
Теорията за лекото докосване е , че мускула точно под повърността на кожата, наричан еректор пили ( erector pili) , реагира с присвиване, когато е стимулиран. Когато това стане, муслулът повдига косъмчетата на повърхността на кожата, която се изправя и се чувстате все едно мравки ви пълзят по гърба. Това усещане за пълзене на мравки, помага да се образуват ендорфини, тези хормони, които ви карат да се чувствате добре и помагат при релаксацията.
Ние използваме Леко Докосващ Масаж при раждането, защото когато се отделят ендорфини, не се отделя катеколамин( бел. пр. В предните статии говорихме за него).  Тази техника е много проста, но ефективна. Това е и чудесен начин двойките да се чувстват физически по-близки един до друг в по-късните етапи на бременността.
Отделянето на ендорфини, което е резултат от тази техника  помага на майките да се чувстват спокойни и уверени, както преди, така и по време на раждането.
Придружителя по време на раждане, който прилага Леко Докосващ масаж, ако разшири” обиколката” на ръцете си около гърдите и зърната на гърдите за да приложи лека стимулация на зърната, не само че с еотделят ендорфини, но също така и хормона окситоцин, който естествено спомага контракциите на матката. ПО тази причина, докато не сте в последната фаза на вашия термин вашият придружител не трябва да включва масаж на зърната докато практикувате тази техника.
Леко докосващият масаж може да се прилага токато майката седи на родилната топка ( бел. пр. Birth ball, като тези за Пилатес), облегната на възглавници сложени на края на леглото. Ако сте в болница може да поискате регулиране на височината на леглото за да ви е по-удобно.  Ако раждането е в къщи или в родилен център, същия ефект може да се постигне  като се коленичи на възглавница пред стол, диван или края на леглото така, че да отпуснете главата и раменете си върху тях. Придружителят ви ви масажира като коленичи зад вас, но може да използва и стол да седне в зависимост от вашата позиция ( на картинката е показано, че масажа с еправи с две ръце, но с обратната страна на ръката, не с дланта!). Не е препоръчително този тип масаж да се използва за деца под 3 месеца, защото тяхната нервна система още не е развита достатъчно за да могат да изпитат този тип стимулация. По-късно обаче може да използвате тази техника, за да успокоите изнервено дете.
Придружителя поставя горната страна на ръцете си ( с обратната страна на пръстите, не към дланта) така, че да може двете му ръце да се срещнат в основата на опашната кост. Придвижва бавно прустите нагоре и навън във формата на буквата V . Продължава нагоре през гърба, докато  стигне основата на врата. Тогава ръцете се движат около врата към мястото зад ушите. Долната страна на ръцете и около лактите са особено ефективни места за масац.
Второто движение включва поставяне на обратната страна на ръцете в основата на гръбначния стълб и пак както преди бавно и постепенно да се придвижват нагоре, образувайки хоризонтално осмоъгълник, която се образува около центъра на гърба. Тази техника е много важен елемент в Хипнобъртинг-а. Когато придружителя я прави правилно ще останете изумени от резултатите.

КОТВИ
В практиката на хипноза, за “ котва” се възприема създаването на траен отпечатък или сигнал за асоциация с определен жест, звук, картина или докосване. Мисълта или предложението трябва да бъдат закотвени в паметта на подсъзнанието. В Хипнобъртинга, придружителя ви ще “пусне котва”, която за вас ще е сигнал да навлезете в по-дълбока релаксация, като постави ръката си на рамото си по време на вашите практически сесии. Придружителя по време на раждане направлява майката когато тя почувства ръката му сложена на рамото и с леко натискане надолу тя незабавно се отпуска два пъти по-дълбоко отколкото преди това. Ще останете изненадани от силата на тази техника. Предлагаме ви да я направите като неразделна част от вашата практика с партньора.
“Котвите” могат да бъдат използвани по много различни начини по време на раждането и в други ситуации. Една от майките в хипнобъртинг група непрекъснато забравяла да си пие витамините. Тя си “ закотвила” напомняне, че когато си взема ключовете за колата за да излезе навън през деня , трябва да си спомни да си вземе витамините. ( бел. пр. Ако си спомняте аз ви бях писала аз как си напомням да не забравя да правя Кегел упражненията- по време на рекламите по телевизията).

Техниките за релаксация са на 2 части, защото след първата следват техниките на визуализация и след това по-дълбоките методи за релаксиране. Ще се опитам днес да ви преведа и техниките на визуализация.

Общи условия

Активация на акаунт