Глиган или кифла - Summer edition 2017

  • 454 313
  • 6 005
  •   1
Отговори
# 1 560
  • Мнения: X
Оф топик, някой адвокат има ли тук?
И да му се работи уикенда?

Нищо сложно, документи да изготви.

Добре де, как ти идва на ум, че адвокат ще си набавя клиенти от бгмамма и то за истинска работа със заплащане? А и като не е сложно, направи си ги сама документите, какво се правиш на интересна? Освен ако това не е старият български номер "То е толкова лесно това, на ти 50 лева да се почерпиш!".

Извинявам се за офтопика на останалите, но такова чудо не бях чела по форуми.

# 1 561
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Имам еднакви критерии за нас и за детето. Ако дрехата, обувките отговарят на критериите, оттам насетне всеки си избира какво и каква марка иска.
Обикновенно носи дрехи/обувки един сезон.
Когато беше в детската градина се бях видяла в чудо -обувки на всеки две седмици - оказа се че се късат, защото карат едни коли с крака....израсна го.

# 1 562
  • Мнения: 19 139

Именно, скъпи за мен. Не от гледна точка на това, че не мога да си позволя, а от тази на разума.
И ако моето зимно яке струва 500 лв. (примерно) не намирам за рационално да купувам на детето такова за 250 лв.(пак примерно), защото не само, че ще има повече якета, а и ще ги носи един сезон. Говоря за едногодишно, не за дете в училищна възраст. Със същия успех може да носи яке за 100 лв., дори и по малко.

Нарочно не бях споменала дрехи, защото има резон за някакви нужди като игра и цапане да са и с по-евтинки и старички такива, но ако някоя започне да ми изтъква разумни причини защо на себе си е взела яке за 500 лева, а на детето си - за 20, няма да ѝ повярвам, защото това едва ли ще е единственото яке, което ще си купи за 25 години. Та, ако не смяташ да караш с едно яке от 500 лева поне 5 години, без да купуваш друго, е малко двоен стандарт да купуваш яке на детето си за по-малко от 100 лева.

# 1 563
  • Мнения: 5 060
Е, едва ли някой има различни критерии при избора на дрехи за него и за детето му. Те обаче могат да се покрият от безброй фирми, не само от тези, които представят моделите си на Седмицата на модата в Париж.

# 1 564
  • София
  • Мнения: 12 394
Е, едва ли някой има различни критерии при избора на дрехи за него и за детето му. Те обаче могат да се покрият от безброй фирми, не само от тези, които представят моделите си на Седмицата на модата в Париж.
Нямаш представа колко хора отглеждат децата си като второ качество животинки. Независимо от стандарта на семейството. И изобщо не говоря за дрехи, а за цялостно отношение, онова, което се купува с пари е само отражение на всичко останало.
Как ще възпиташ в едно дете вкус към красивото, отношение към другите хора и към парите дори ако го гледаш като животинка, ми е непонятно, но е факт. И не казвам, че не ги обичат, ама едната любов стига за много малко неща в отношенията между хората. Все пак любовта е действие някакво, не е нещо което усещаш, докато си стоиш сам. На Малдивите.

# 1 565
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 852
Така е определено, за това той си избира сам как да изглежда. За яке казвам да издържа до определени температури, да има спциално покритие....от там на сетне -цвят, модел си е негов избор.

Бояна, опростяваш нещата. Вземи отиди на Малдивите и мирясай.

# 1 566
  • Мнения: 5 060
Бояна, за щастие(или за нещастие) не съм срещала такива, което не означава, че ги няма.
И понеже горе писах, че едва ли критериите са различни, се сетих, че има хора при които са различни, но не защото им е кеф да е така, а защото гледат да вземат по-доброто за детето си.

# 1 567
  • Мнения: X
Бояна, топло много топло. Отново.


Янечек, бялото си е класика.
На мен ми е любим цвят и е нормално да купувам бели дрехи на себе си, на детето и да избирам този цвят като основен в дома си и т.н. От бебе е в бяло и й харесва цвета и на нея.  

Иначе за мен е абсурд да отида с мъжа си на Малдиви-те или Бали за 1-2 седмици и да оставя детето на баба си. Особено ако ваканциите са ни по 3 седмици общо за цялата година както са повечето хора в Канада. Нечестно ми е някак.

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 00:44 от Анонимен

# 1 568
  • Мнения: X
Аз пък бели дрехи не съм забелязала да са модерни сред тийнейджърите или сред когото и да било, но в България модата винаги е била слабо зависима от каквото и да било, което изобщо не е лошо.
Покупката на детски дрехи е бял кахър. С тийнейджърите е отврат. Според мен спасението е да даваш пари и толкоз, иначе угодия няма.

# 1 569
  • Мнения: 19 139
Оф топик, някой адвокат има ли тук?
И да му се работи уикенда?

Нищо сложно, документи да изготви.

Добре де, как ти идва на ум, че адвокат ще си набавя клиенти от бгмамма и то за истинска работа със заплащане? А и като не е сложно, направи си ги сама документите, какво се правиш на интересна? Освен ако това не е старият български номер "То е толкова лесно това, на ти 50 лева да се почерпиш!".

Извинявам се за офтопика на останалите, но такова чудо не бях чела по форуми.

Ох, и на мен са ми обяснявали колко лесно и бързо е това, което искат да свърша:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=771506.msg34544215#msg34544215

# 1 570
  • Мнения: X
Горе-долу същото, но това на еднометровия шоколад беше брутално нахалство. "Хайде някой тук ако скучае да свърши една никаква работа през уикенда, то не е нищо особено, просто за уикенда, нали." И това във форум. Ами да викне и някой архитект в паузата му между трудовата борса и поливането на доматите да ѝ построи пристройката за прислугата за кучето. Някои съвсем се самозабравят или ги е хванала ранна деменция и мислят, че всички сме на този хал и не им помним патетиките или щем не щем не сме информирани за настоящите.

# 1 571
  • Мнения: X
Чек, каква мода? Не ме интересува какво се носи от другите.
  Peace

Последна редакция: пн, 26 юни 2017, 00:43 от Анонимен

# 1 572
  • Мнения: X
Чек, каква мода? Не ме интересува какво се носи от другите.

Не беше към теб. Прочетох по-нагоре, че сред тийновете били модерни бели гащи. Може и да са, но не съм виждала нито по улиците, нито по магазините.

Ако я попитам  с какво са облечени приятелките и и дали са харесали новата й рокля винаги ми казва, че никой не забелязва такива неща и се чуди на въпросите ми. Не са ни приоритет дрехите.

Малки сте още. После внезапно се оказва, че дрехите са бял кахър.

# 1 573
  • Мнения: X
Чек, разбрах.
Аз съм по удобството и какво ми отива на фигурата.

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 17:18 от Анонимен

# 1 574
  • Мнения: 30 802
По отношение на децата- някои неща няма как да не са "ученическо качество". Разбира се, че за себе си ще си взема по-хубава чанта, а за детето ще е раница gabol най-вероятно. Няма да взема дизайнерска чанта за училище. Моите боички са за 50 лева, за детето- за 5 лева, разбира се. Не че ги смятам за животинчета, но наистина някои неща няма как да ги оценят. Не че няма чантички Esprit за в детската градина, но си е малко overkill.

Иначе винаги ме кефи, когато в една тема се заговори за хай лайф и изведнъж се случи хилиардерска изцепка:)

Общи условия

Активация на акаунт