За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 923
  • 765
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 2 820
Подквасих овче мляко преди няколко дни и го прибрах в хладилника. Беше около 4л. Сега отварям бурканчето, и гледам, че млякото е стегнало до някаква степен, но не напълно. Като гребнеш с лъживата и стои едно такова лигаво и полу течно. Ако го загрея до 40 градуса във фурната после завия за няколко часа дали ще стегне както трябва?
Това лигавото при мен се получи от недобра закваска. После смених киселото мляко за закваска и нещата се оправиха. Не знам дали ще успееш да го оправиш.

# 196
  • Мнения: 5 132
По погрешка ми донесоха желираща захар Захира вместо обикновена. Нямам намерение да правя сладко, за какво друго мога да я ползвам?

# 197
  • Мнения: 6 722
За нищо не можеш да я ползваш.

# 198
  • Мнения: 5 132
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

# 199
  • София
  • Мнения: 11 709
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78
Не. Не съм доволна от нея. Отхвърлих я.

# 200
  • Мнения: 9 109
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

# 201
  • Мнения: 5 132
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

Най-накрая ще взема да пробвам...  bouquet

# 202
  • WonderLand
  • Мнения: 3 895
Подквасих овче мляко преди няколко дни и го прибрах в хладилника. Беше около 4л. Сега отварям бурканчето, и гледам, че млякото е стегнало до някаква степен, но не напълно. Като гребнеш с лъживата и стои едно такова лигаво и полу течно. Ако го загрея до 40 градуса във фурната после завия за няколко часа дали ще стегне както трябва?
Това лигавото при мен се получи от недобра закваска. После смених киселото мляко за закваска и нещата се оправиха. Не знам дали ще успееш да го оправиш.

При мен закваската беше от домашно подквасено мляко. След като отворих останалите буркани повечето бяха горе долу добре, та си мисля че тея лигавите станаха така защото прясното мляко поизстина докато да го налея във всички буркани. Тези които налях първо са ок, ама последните... ще пробвам, пък каквото стане. Така или иначе такова млякото няма да го ям, гадно ми е.

# 203
  • Мнения: 6 722
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

Най-накрая ще взема да пробвам...  bouquet
Пробвай. Аз прави от ягоди два-три пъти тази година, миналата седмица правих сладко микс от ягоди, малини и черници. На нас ни харесва с желиращата захар.

# 204
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
Така или иначе такова млякото няма да го ям, гадно ми е.

направи с него баница, палачинки, нещо в повече мляко, не го хвърляй!

# 205
  • Sofia
  • Мнения: 26 388
За всякакви тестени може да ползваш лигавото мляко,много хубави катми стават

# 206
  • Мнения: 5 132
Скрит текст:
За нищо не можеш да я ползваш.

Да взема да направя тогава едно сладко или да си стои в шкафа докато й мине срока...
А тя като е желираща не мога ли да я ползвам вместо желатин и вместо обикновена захар? Хем сладко, хем желиращо няма ли да стане  newsm78

направи едно сладко от дребни плодчета - ягоди, или малини. Спазвай точно упътването на пакета. 

Най-накрая ще взема да пробвам...  bouquet
Пробвай. Аз прави от ягоди два-три пъти тази година, миналата седмица правих сладко микс от ягоди, малини и черници. На нас ни харесва с желиращата захар.
[/quote]

Окуражаващо хубава идея за микс от плодове  Heart Eyes bouquet

# 207
  • Мнения: 890
Здравейте, смес за палачинки колко време може да стои в хладилник?

# 208
  • София-Младост
  • Мнения: 23 355
Здравейте, смес за палачинки колко време може да стои в хладилник?
1-2 дни предполагам не пречи, може да се наложи добавяне на мляко/вода, защото е станал по-гъста.

# 209
  • София
  • Мнения: 3 754
За пълнени чушки с яйца и сирене какво ми трябва?Чушки и пълнеж яйца+сирене+копър,чесън,магданоз и кисело мляко?Дайте идея и за заливка...като за мусака може би?

Общи условия

Активация на акаунт