За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 66 938
  • 765
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4 859
За пълнени чушки с яйца и сирене какво ми трябва?Чушки и пълнеж яйца+сирене+копър,чесън,магданоз и кисело мляко?Дайте идея и за заливка...като за мусака може би?
Ето примерна рецепта
http://petyakeranova.blogspot.bg/2012/03/blog-post_6006.html?m=1
Иначе за заливка или като за мусака,или сос бешамел,ние ги харесваме с доматен сос с чесън.Може и така да ги изпечеш и да приготвиш отделно чесново-майонезен сос.Или да се срежат на 2 като лодки,и отгоре да се поръсят с кашкавал ,малко преди да са готови.
В плънката и колбас на малки парченца може да се сложи,както и част от сиренето да се замени с извара,ако обичате.
Аз лично не слагам в плънката чесън и кисело мляко,а за подправките магданоз по-често.

# 211
  • Мнения: X
За пълнени чушки с яйца и сирене какво ми трябва?Чушки и пълнеж яйца+сирене+копър,чесън,магданоз и кисело мляко?Дайте идея и за заливка...като за мусака може би?
Аз ги харесвам само с яйца+сирене+магданоз в доматен сос. И половинки и цели стават супер на фурна. А половинки с яйца и сирене стават бързо и леко запържени на тиган.

# 212
  • София
  • Мнения: 3 754
Във фурна.Какъв доматен сос?Утре ще ги правя.Да нарежа ли просто един домат в плънката?

# 213
  • Русе
  • Мнения: 5 212
За пълнени чушки с яйца и сирене какво ми трябва?Чушки и пълнеж яйца+сирене+копър,чесън,магданоз и кисело мляко?Дайте идея и за заливка...като за мусака може би?



# 214
  • Мнения: 4 859
Във фурна.Какъв доматен сос?Утре ще ги правя.Да нарежа ли просто един домат в плънката?
Пълниш си чушките и ги заливаш с доматен сос-настъргани домати/доматено пюре с магданоз и малко чесън ,ако харесвате,щипка сол,пипер и малко захар.Може и да го запържиш предварително.
И в плънката може да сложиш домат,месестата част на кубчета,или да ги 'затапиш'с резен домат,ако ще са цели.

# 215
  • Мнения: X
Както е написала  lady_gothic. Ако е пюре или консерва слагам направо в тавата около чушките с олио, няколко скилидки чесън и щипка захар. Пресни домати леко изварявам предварително, ако са половинки чушки, за да не ми ги удавят. Не харесвам в плънката домат.

# 216
  • Мнения: 100
Може ли изпитана рецепта за толумбички. От многото рецепти в нета не можах да се ориентирам за съотношението вода-брашно. В някои рецепти са равни количества,а в други водата е двойно повече от брашното.Съвсем се обърках. Praynig

# 217
  • под тепетата
  • Мнения: 9 312
Пепчовите давам веднага http://pep-4o.blogspot.bg/2011/12/blog-post_18.html   Laughing

# 218
  • София
  • Мнения: 10 877
Може ли изпитана рецепта за толумбички. От многото рецепти в нета не можах да се ориентирам за съотношението вода-брашно. В някои рецепти са равни количества,а в други водата е двойно повече от брашното.Съвсем се обърках. Praynig

Приготвям ги по тази рецепта:

Тулумички с карамелен сироп

Последна редакция: нд, 25 юни 2017, 16:27 от Vanja77

# 219
  • Мнения: 100
Благодаря на Биляна и Ваня за рецептите.Следващият път ще пробвам рецептите на Пепчо и на Ваня.Сега забърках тесто от 500 мл.вода+150 гр.масло+250 гр.брашно+4 яйца.Спазих технологията за парено тесто,но толумбичките се пукаха при пърженето.Въпреки,че се пържиха повече от 10 мин.,отвътре останаха сурови,а отвън са карамелено-златисти.И сега се чудя къде е грешката? newsm78.Температурата на мазнината  беше добре (както при пърженето на мекици),количеството също.

# 220
  • Мнения: 9 109
Благодаря на Биляна и Ваня за рецептите.Следващият път ще пробвам рецептите на Пепчо и на Ваня.Сега забърках тесто от 500 мл.вода+150 гр.масло+250 гр.брашно+4 яйца.Спазих технологията за парено тесто,но толумбичките се пукаха при пърженето.Въпреки,че се пържиха повече от 10 мин.,отвътре останаха сурови,а отвън са карамелено-златисти.И сега се чудя къде е грешката? newsm78.Температурата на мазнината  беше добре (както при пърженето на мекици),количеството също.

Но вида на тестото което пържиш - мекици /толумбички -е различно Трябвало е да намалиш още малко степента на котлона

# 221
  • София
  • Мнения: 10 877
Благодаря на Биляна и Ваня за рецептите.Следващият път ще пробвам рецептите на Пепчо и на Ваня.Сега забърках тесто от 500 мл.вода+150 гр.масло+250 гр.брашно+4 яйца.Спазих технологията за парено тесто,но толумбичките се пукаха при пърженето.Въпреки,че се пържиха повече от 10 мин.,отвътре останаха сурови,а отвън са карамелено-златисти.И сега се чудя къде е грешката? newsm78.Температурата на мазнината  беше добре (както при пърженето на мекици),количеството също.

Тулумби се пържат в дълбок съд с много мазнина. При пускането в мазнината падат на дъното и бавно изплуват на повърхността. Не трябва да се надуват прекалено много, а на теб щом са ти се напукали, значи ти е бил прекалено силен котлона. Пробвай предварително с малко парченце от тестото. Най-добре стават на газов котлон, защото тогава лесно и бързо се регулира температурата.

# 222
  • Мнения: 2 123
Момичета, моля за рецепта за кюфтета от тиквички! Днес отново провал!!!! Какво правя аз: Рендосвам тиквичките, слагам ги в гевгир и се изцеждат около час. Прехвърлям ги в купа и слагам сол, копър, яйце и брашно. Моментално се отделя течност, която изцеждам. Twisted Evil С лъжица слагам в нагорещена мазнина и те стават тънки, тънки. Twisted Evil На вкус  са хубави но вида #Crazy Виждала съм, че ги омесват като кюфтета от месо, овалват ги в брашно и в мазнината. Стават дебелички и пухкави! Идеи?

# 223
  • Мнения: 5 998
Момичета, обзаведох се с няколко бурканчета домашно ягодово сладко. Дайте ми предложения, освен чийзкейк, какво бих могла да приготвя bouquet

# 224
  • Мнения: 2 123
Палачинки! Grinning

Общи условия

Активация на акаунт