Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 6

  • 60 199
  • 747
  •   1
Отговори
# 480
  • In transit
  • Мнения: 11 811
Yangdze , струва ми се, че новата мода в кухните е лилаво и лъскаво. Grinning

# 481
  • Мнения: 25 738
Лилавото си е на мода, дори при латекса, лилав струва повече от кафяв, не си го обяснявам.

# 482
  • Мнения: 29 324
Това е, щото Ирина Флорин си прави скрита реклама.  Mr. Green Twisted Evil

# 483
  • Мнения: 25 738
Това е, щото Ирина Флорин си прави скрита реклама.  Mr. Green Twisted Evil
Тая не беше ли модна преди... 20години Mr. Green

# 484
  • Мнения: 29 324
Връща се на мода, като гащеризоните и чарлстона!  Mr. Green

# 485
  • Мнения: 10
Здравейте
 от  много време не бях влизала в сайта Sad
Търся си квартира  за мен и дъщеря ми която е на 12г/6-ти клас  (сама си я гледам )
в кварталите  Надежда ,Триъгълника ,Връбница ,Толстой , Свобода . Да е нещо малко и самостоятелно(таванско/ателие) защото на този етап повече от 230-250лв не мога да давам на месец .
Надявам се да се намери нещо в скоро време
Благодаря ви предварително

# 486
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
 Здравейте. Аз се включвам рядко защото правя ремонт вече втора година. Сега съм се засилила за 01. септември да съм готова. Но ще ми е ужасно трудно.
та питам...Вярно ли през септември е най-голямо търсенето?
Може ли и през октомври да си намеря наематели?
Става въпрос за Люлин -Коопертивния.

# 487
  • Мнения: 14 966
Здравейте. Аз се включвам рядко защото правя ремонт вече втора година. Сега съм се засилила за 01. септември да съм готова. Но ще ми е ужасно трудно.
та питам...Вярно ли през септември е най-голямо търсенето?
Може ли и през октомври да си намеря наематели?
Става въпрос за Люлин -Коопертивния.
Факт е , от скромния ми опит с отдаването , че лятото е тегаво. Септемрви , според мен , търсенето е най-голямо , заради студентите. Но аз бих си отдала апартамента на студенти в краен слуай, защото  по мои наблюдения , тези , които се настаняват септември , се изнасят през юни. Тоест , не ги смятам за надеждни , дългосрочни контрахенти.
Аз първата година , около 10 .09, си пуснах обявата , апартаментът ми още го довършвах . Нямах още всички мебели , другото беше ок. Написах в нея , че ще е готов до 1.10. Напливът беше огромен / имах уговорени около десет огледа за същия ден  Shocked/ Още първите кандидати  подписаха договор . Не чакай откомрви , а го пусни за огледи още от сега , ако има степен на завършеност. Договорът може още сега да се подпише , а началото му да е от по -късна дата. Плащат си сега наем плюс депозит , а следващото плащане ще си е на падежа според договора .

# 488
  • Мнения: 1 529
Според мен няма значение кога ще пуснеш апартамента. Винаги има хора в нужда. Пък и студентите не търсят в Люлин.

# 489
  • Мнения: 2 113
Мисля, че търсят навсякъде. Сега метрото прекрои града.

Имах среща с наемателите на колежката ми, че тя отсъства.

Толкова беше отзивчива с тях, което на моменти придобива отрицателен ефект.

Освобождават жилището и. Правят си сметка да не плащат наем последния месец и прочие.
Завличат я съвсем демонстративно, а наемът е символичен за мястото.

# 490
  • Мнения: 14 629
tays за имот в Люлин ли говориш?

# 491
  • Мнения: 1 529
Мисля, че търсят навсякъде. Сега метрото прекрои града.

Имах среща с наемателите на колежката ми, че тя отсъства.

Толкова беше отзивчива с тях, което на моменти придобива отрицателен ефект.

Освобождават жилището и. Правят си сметка да не плащат наем последния месец и прочие.
Завличат я съвсем демонстративно, а наемът е символичен за мястото.

Къде е апартамента?

# 492
  • Мнения: 14 966
tays за имот в Люлин ли говориш?
Не , моят е в друг квартал. Може би защото е в близост до НБУ, затова студенти , студенти... А аз не искам такъв  контингент. И търпеливо си изчаквам потенциалните наематели. Този път изобщо не съм склонна да се поддавам нито на алчност , нито на припряност , нито на брокерски убеждаваници.
В последните дни един брокер , изключително настойчиво ми предлага две момичета , втори курс били студентки , а не- първокурснички  Simple Smile Познавал ги бил. И хем знае , че студенти не искам. И ми знае и размислите на темата, защо и т.н. Та се наложи да го попитам откъде пък толкова добре се знаят, дали миналата година не ги е обслужвал пак , изнесли са се юни  и сега, нов набег към някой нещастен наемодател , който заради такива "благонадеждни" мигриращи , сезонни наематели , е длъжен на всяка учебна година да си дава имота за по няколко месеца. Може да съм с предубеждение , но "Страх лозе пази".
В краен случай , ако реша да го дам на студенти , ви моля да ми дадете съвет как да си защитя правото на едногодишния договор . Обмислям разни варианти , но ще ми е любопитно да чуя и чужди мнения.

# 493
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Много благодаря. Аз също мислех да го обява недовършен, че не знам какви легла ще искат. Но не знаех дали така се практикува.
И още един въпрос: едната стая мисля да не я давам. Вътре има багаж. Това добре ли е..? Да дам  : стая хол, кухня, баня, тоалетна, мокро, дрешник и два балкона ...към 70 -75кв.м. за 400лв.

# 494
  • Мнения: 9 871
ако е ремонтирано, 400 лв ми се виждат малко

Общи условия

Активация на акаунт