Отдаване и наемане на имоти под наем - какво се случва реално? - 6

  • 60 225
  • 747
  •   1
Отговори
# 495
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Мебелите не са нови. Иначе боя, тапети под е ново. Чудя се дивана дали да го претапицирам.???

# 496
  • Мнения: 54 498
По-добре купи някакъв калъф, тапицирането е доста скъпо, а и по-лесно се пере калъфа.

# 497
  • Мнения: 29 490
По-добре купи някакъв калъф, тапицирането е доста скъпо, а и по-лесно се пере калъфа.

Къде продават готови калъфи. На мен диванът ми е за претапициране, но, като се тегли чертата за работа и материали, излиза към хиляда лева. Това ми е супер много, особено като погледна, че се продават нови за по 1000-1500 лв. и то хубави.

# 498
  • Мнения: 2 114
Вече има и търсене за от октомври до май.

Така ми казаха. Отговорих да изчакат да си дойде колежката ми, но би било безумно да им се съгласи. Процент брокерът си взима, независимо колко стоят.

# 499
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Претапицирането не е толкова скъпо. 100лв диван и по50лв.фотьойл. Отделно дамаска и дунапрен. Предполагам 100лв. Но казват че старите са по здрави😃😂😁. Иначе с калъф е по практично

# 500
  • Мнения: 29 490
Къде го това претапициране за 100 лв. ? newsm78
С двама тапицепи се свързах, единия от които от тук препоръчан.
Първият ми обяви 350 лв., втория - 450 лв само работата. Отделно материалите.  Peace Peace

# 501
  • Мнения: 54 498
На мен ми взеха 120 лв. за работа. Диван без подлакътници, обикновен.
И това беше най-ниската оферта. Дамаска си имах от предната останало парче.

# 502
  • Мнения: 858
Такива цени за тапициране сега няма, или сте давала преди доста време или Ви е много близък човек, щом сте била със свой плат или са Ви го направили некачествено.
На нас за 2 малки фотьойла, като облегалките бяха от дърво - не се тапицират и за 2 табуретки малки с техен плат ни искаха 320 лв. един тапицер, а друг ни каза 270 лв. То нови има по-евтини и се отказахме и ги подарихме на наши познати, които пък имаха нужда от такива, а в жилището закарахме 2 наши табуретки от в къщи, които се паснаха идеално цветово.
Според мен за жилище 2 стаи и кухня, с останалите неща - мокро, дрешник, баня, терасите, при направени нови под, стени и тавани - 400 лв. е много малко. Около 480-500 лв. според мен.
Пък на някой, ако не му харесат мебелите, може да си купи свои.

# 503
  • Мнения: 54 498
Миналата година беше. Не ги познавам хората, препоръчаха ми ги от магазин за дамаски.
Много съм доволна, изцяло смениха всичко! bouquet
За Пловдив става дума.

# 504
  • Мнения: 858
Миналата година беше. Не ги познавам хората, препоръчаха ми ги от магазин за дамаски.
Много съм доволна, изцяло смениха всичко! bouquet
За Пловдив става дума.

Щом е за Пловдив - да. В София са високи цените. На нас тази цена за 270 лв. ни я даде тапицер, който преди време ни беше тапицирал 2 цели големи гарнитури и столове, но въпреки всичко ни се видя много висока сега само за 2 малки фотоьойлчета и то старички и малки табуретчици и се отказахме.

# 505
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Ей вие ме отчаяхте. Прочетох ги в интернет. Още не съм звъняла лично.
Но пък за наема е вдъхновяващо.❤

# 506
  • София
  • Мнения: 16 070
Кое за наема е вдъхновяващо?
Че някой непознат, във форум ти е написал по-висока цена?
А дали ще има кандидати е друг въпрос. И горния писател няма да ти помогне за намирането.
Не подарявай, но и не бъди лакома - някаква златна среда трябва да се намери.
И най-важното - строг кастинг на кандидатите. Ще усетиш кои са твоите.

# 507
  • Мнения: 858
Защо пък Наемодателя трябва да спонсорира Наемателите си с ниски цени. Защото сега са съвсем други цените, а за 400 лв се дава гарсониера и то, да, в Люлин.

# 508
  • Мнения: 25 763
Защо пък Наемодателя трябва да спонсорира Наемателите си с ниски цени. Защото сега са съвсем други цените, а за 400 лв се дава гарсониера и то, да, в Люлин.
Във форума пишат хора с опит, и то не от година или две. Личен избор. е дали да им вземете съветите под внимание или не. Аз също съм на мнение, че ламтене за пари от високи наеми няма да доведе до нищо добро. Баланс, и златна среда...това е формулата.

# 509
  • Мнения: 5 022
Дами, бихте ли могли да ми помогнете да определя каква цена би била разумна и пазарна на следното жилище:

Двустаен маломерен, ок. 50 м2 чиста жилищна площ (не включвам терасата), в Хиподрума срещу KPMG, нова сграда, отопление с хубави климатици (от всички страни живеят семейства с малки деца, южен и вътрешен апартамент с добра изолация и дограма, буквално мисля, че няма да има нужда от отопление), топла вода с ТЕЦ, нова и поддържана сграда, около жилището има място за свободно паркиране (нетипично за кварталите около центъра). Представлява хол с кухненски бокс и спалня, има малко функционално коридорче и нормална баня с тоалетна, тераса към спалнята.

Ето реални снимки
Скрит текст:
План на жилището:


Спалня:




Дневна - трапезария - кухненски бокс:









Баня и коридор:





Имам сериозни колебания за наема. Знам, че в района има голямо търсене от доволно платежоспособни чуждестранни студенти в Медицинска академия и през септември наемите са скачат, но аз лично предпочитам работещ човек или двойка за дългосрочно наемане. Във входа са основно семейства с деца и категорично не искам някой да вдига шум или да пречи на съседите. Може би бих склонила на студент 3-4 година или магистър/докторант, ако си допаднем по време на огледа.

Според вас какъв наем е разумен и балансиран са района, предвид че не всичко в жилището е ново, но пък и не е някакъв коптор с мебели на 30 години? Следя наемите в района в imot.bg от 6 месеца и ми се върти в главата някаква сума, но принципно наемодателите са склонни да надценяваме жилищата си, затова умишлено няма да я цитирам, за да не ви сугестирам. Предварително благодаря за всички мнения!  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт