Как бихте променили дома си, ако нямате ограничение от време и средства?

  • 16 817
  • 123
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 15 486
Бих сменила апартамента с малка виличка с басейн в Тайланд.Или поне на нашето море.

Иначе, ако имах пари, бих преправила целия апартамент.Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.


https://www.facebook.com/stoian.videv/videos/10213085053026885/

Нещо подобно.

Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 14:49 от Тайна

# 31
  • В света на ЕлБАр
  • Мнения: 10 377
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling

# 32
  • Мнения: 4 943
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling

И аз съм така, трудно изхвърлям вещи, в повечето случаи само трупам някакви неща, които уж може да ми потрябват...Трябва да се заема и да направя едно хубаво почистване.

Иначе реалните ми мечти са един апартамент в Бургас, с 3-4 стаи + голяма кухня. Бял, със светли мебели, гледка към морето и голяма тераса.

# 33
  • София
  • Мнения: 15 486
Като го взехме едно време апартамента, само по панел, и ми се видя огромен.А сега няма къде да се завърти човек. Embarassed

# 34
  • Мнения: 3 609
в Казанлък има една къща, която се нарича "Шипковата къща". В момента е боядисана в безумно розово, но иначе е това:


Историята и е прекрасна:
https://-spam319-/city-legends/kyncho-shipkov-istoriyata-na-bedn … r-ot-kazanlak.573
Проектите на къщата са дело на арх. Георги Фингов. Стъклата са тип "белгийски", а стъклописите са поверени в ръцете на проф. Иван Пенков. Стенописите в къщата са Иван Милев (чиито стенописи красят и Стоян Стайновата къща). Необходимият мрамор е донесен от Бузлуджа. Италианецът Лукурго Адриани, родом от световната столица на мрамора – град Карара, пристига в Казанлък, за да направи чешмата, двата чучура и парапета на фонтана. Видни бояджии-декоратори идват от Виена, за да оформят къщата. От днешната столица на Австрия са донесени и богато гравираните дръжки на вратите. Мебелите в приземния етаж, включващ 7 дневни и гостни помещения, са доставени от Лондон, докато спалните на горния етаж са обзаведени по парижки образец.

През първата половина на XX век това е била една от най-внушителните сгради на територията на България. От 1974-а година Шипковата къща (заедно с оградата, чешмата и кантората) е архитектурно-строителен, исторически и художествен паметник на културата от национално значение.

Другата ми любов е къщата с ягодите  Heart Eyes в София:


 Двуетажната сграда с подземна изба, три тераси и странична порта за карети, която е с площ около 234 кв. м., е била построена между 1927 г. и 1930 г. за банкера Димитър Иванов и съпругата му Надежда Станкович. Проектирана е от завършилия училището за художествени занаяти във Виена и Висшето техническо училище в Карлсруе български архитект Георги Кунев.



Последна редакция: ср, 28 юни 2017, 15:18 от Захир

# 35
  • Мнения: 2 760
Kaто чета последните постове, искам да покажа една красота, която би могла да бъде нечия сбъдната мечта, но уви, няма да се случи -
http://1kam1.com/balgarskiyat-rokfeler-ili-za-mishkite-i-horata/

# 36
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Kaто чета последните постове, искам да покажа една красота, която би могла да бъде нечия сбъдната мечта, но уви, няма да се случи -
http://1kam1.com/balgarskiyat-rokfeler-ili-za-mishkite-i-horata/



Прекрасно място, точно за такава дива градина си мечтая!

# 37
  • Мнения: 9 052
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling

# 38
  • Мнения: X
И аз си мечтая за реставрирана културна ценност в голям град. Blush По възможност по-малка - две спални, кабинет и кухня са ми напълно достатъчни. Но с поне два декара двор, пълен със стари дървета.

# 39
  • Мнения: 28 960
Но първо трябва да се реша да изхвърля всичко,което е натрупано в него.

на мен това ми е голям проблем, че трудно се разделям с любими вещи, особено ако имат сантиментална стойност, а повечето са ми такива  Whistling
С най голяма радост разчиствам старите неща, но лошото е, че ММ не дава и все трябва да чакам да замине, за да хвърлям на спокойствие.

# 40
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 879
Аз мечтая на едро, та:
 - апартамента мечта с покривна градина, със скромните 400 кв.м. и невероятна гледка към Витоша. Огромни прозирци, точно както го искам
- къща на морето, бяла, на първа линиш. ако е на безлюдно място още по-добре
- къща в планината- стара, кирпичена къща с девственна градина, да не се вижда къде започва градината и къде свършва гората
- отказах се от градската къща в центъра, ами тя е заобиколено от блокове и се губи романтиката.

И тъй както си мечтая, от списъка ми липсва само едно от нещата

# 41
  • Мнения: 9 052
mimi.7299 аз исках да напиша, че аз мразя да изхвърлям, но и не трупам. Аз подарявам, раздавам, прправям и пр. Гледам да не трупам, но пък и не се занимавам да пазя неща така, че да не се счупят и да не мога да ги изхвърлям. Т.е. всичко се ползва .

# 42
  • Мнения: 9 052
като гледам желанията на много от вас ми се струва, че освен новата собственост и обзавеждането и ще ви трябва и по една рота персонал плюс една рота генератори на средства (няма да споменавам съпрузите, за да не се чувстват дискриминирани) ... Това са все или страшно трудни за поддръжка неща или страшно неергономични ... или и двете.

# 43
  • София
  • Мнения: 38 861
Темата е без ограничение на време и средства.
Иначе като за сегашното ми време и средства сегашния ни апартамент е ОК. Може още 2 стаи, като казах.
Вчера един пич в "Черешката" обясняваше защо живеят в 45 кв. с две деца - същото като нас. Липса на време на първо място.
Реално мислим да си вземем къщичка в Пернишко, ама ще си я делим с нашите, вкл. за ремонт и поддръжка.
То затова недвижимата собственост се води пасив - гълта време и пари.

# 44
  • Мнения: 9 052
купете първо един фолксваген2 за да се убедим в намеренията ви Simple Smile

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт