Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №6

  • 89 887
  • 743
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 290
Да, защото целенасочено е облечена най-добре от всички жени в сериала и носи най-красивите, тежки и пищни бижута, особено тиари и корони. Освен това тази жена съм сигурна, че е играла балет, защото има осанка на балерина. Самата съм била такава и няма как да сгреша. От това и идва голяма част от очарованието защото винаги е изпъната като струна и ходи по едни невероятен балерински начин. Също така главата и е винаги леко отметната назад, което прави врата и да изглежда по дълъг и овала на лицето по - хубав. Вечно присвитите очи от блефаропластики и цялостен тежък лифтинг на лицето също я правят да гледа винаги пренебрежително и оттам хората се страхуват и смятат, че е царствена.
Самата жена Хюлия Авшар е доста аристократична пред камера. Съгласна съм, че в живота може да ходи като "клошар", така се изразяват някои хора, но трябва ли като е известна да ходи винаги направена и нагримирана. В интервюта, когато я причакват пред ресторанти и тем подобни ще видите колко е забавна, отзивчива към репортерите, тишърт, дънки, пусната рошава коса... много ме радва и смеха й.  Laughing Ако гледате други нейни филми ще забележите осанката й, дори като играе обикновена жена. Такава си е! Много я плюете за пластичните интервенции, но в реалния живот не можеш да кажеш, че ги има. В сериала се забелязват, заради прибраната излъскана коса, близките кадри и т. н. Като актриса не я коментирам, защото според мен тя износи сезона с играта си. Беше великолепна във всяка една сцена. Само с поглед може да те прободе от екрана и това е! Много красива и величествена жена! Била е Мис Турция на млади години, но ако питате мен колкото повече се състарява по-красива става.

# 361
  • Мнения: 3 431
Къде другаде играе Сафие, че не мога да намеря филми/сериали с нейно участие... или всичко е на турски?

# 362
  • Мнения: 290
Къде другаде играе Сафие, че не мога да намеря филми/сериали с нейно участие... или всичко е на турски?
Аз съм гледала "Време за чувства" / "Kalbin Zamanı". Има го в Замунда! Мога да пратя линк на лични!  Wink

# 363
  • Мнения: 3 431
Къде другаде играе Сафие, че не мога да намеря филми/сериали с нейно участие... или всичко е на турски?
Аз съм гледала "Време за чувства" / "Kalbin Zamanı". Има го в Замунда! Мога да пратя линк на лични!  Wink

Ще съм благодарна! Flowers HibiscusKiss

# 364
  • Мнения: 1 728
Добро утро от мен, през уикенда си запазих споделената по-рано страница в Уикипедия за Валиде султанките. Сега я изчетох на спокойствие. Направи ми впечатление следното:
Махфируз Хатидже Султан я пишат, че е гъркиня, а във филма ни я представят като чеченка ли беше? В интерес на истината аз харесвам актрисата, въпреки устата и.

# 365
  • Мнения: 19 525
Въобще, имайки предвид националността на султанките, доста се е е поразмесила кръвта на тогавашните династии, които явно охотно са си избирали по-екзотични наложници, освен туркините

# 366
  • Мнения: 290
Въобще, имайки предвид националността на султанките, доста се е е поразмесила кръвта на тогавашните династии, които явно охотно са си избирали по-екзотични наложници, освен туркините
Нямат правото да имат наложници мюсюлманки. Това е било закон. Всички робини, вземани в харемите са с друга религия.

# 367
  • Мнения: 3 431
Въобще, имайки предвид националността на султанките, доста се е е поразмесила кръвта на тогавашните династии, които явно охотно са си избирали по-екзотични наложници, освен туркините
Нямат правото да имат наложници мюсюлманки. Това е било закон. Всички робини, вземани в харемите са с друга религия.

Защо? Какво са правили тогава мюсюлманките? Извинявам се ама съм малко неука щом става въпрос за Турците Grin

# 368
  • Мнения: 18 585
Туркини в харема не е имало.Забранено.Раша е мисля черкезка,също като Махидевран-те са смятани за едни от най-красивите.Полекини и рускини също е имало,гъркини,дори и българки.И на мен ще ми е интересно ако някой знае защо така е било и не е позволено да има туркини (освен, че умишлено са търсили и благородни принцеси и известни благородничики от чужди династии,поради чисто политически причини).Може би вярата не  е позволявала да има роби-Туркини в харема.Разсъждавам си.

# 369
  • Мнения: 19 525
Е, коя пък принцеса ще се реши да стане наложница насред десетки и стотици други? Не случайно ина Хюррем и на Кьосем им се натрапва, че са по-нискостоящи от такива като Дилруба или Фахрие например, защото едните са робини, а другите - от кралското семейство. Едните имат право на обикновен брак, с един съпруг, какъвто го познаваме в цял свят, другите са просто....наложници и раждат деца единствено.

# 370
  • Мнения: 5 647
.Може би вярата не  е позволявала да има роби-Туркини в харема.Разсъждавам си.

Разсъжденията са ти правилни - ислямът не  е позволявал мюсюлманки "по рождение" да бъдат робини.

# 371
  • Мнения: 28 156
Наложниците са робини, мюсюлманките са свободни жени. Хюррем стана мюсюлманка и след това поиска от Сюлейман да й подари свободата. После му напомни, че религията не позволява да живее в грях и сключиха брак. Синът му Мустафа, когато отиде в санджак, се влюби в свободна жена - Елена, взе я в харема, но това беше нарушение на закона.

# 372
  • Мнения: 221
Може би е важно също така уточнението дали става дума за туркини или мюсюлманки.
В харема е имало мюсюлманки. По-нагоре се спомена, че Махидевран е черкезка, а те са мюсюлмани сунити. Според други източници е имала албански произход. Wink

# 373
  • Мнения: 18 585
Да,някъде я пишат е албанка и аз съм го срещала.Именно и аз така си мислех,че е защото мюсюлманките са свободни и не могат да бъдат роби.😉 жените,а туркини и мюсюлманки го слагам с равенство,макар и да не се изразих правилно,смятам,че ме разбрахте.Говорим за туркини,родени и отраснали там с тази религия.Зящо не са се приемали в харема.То ясно,че
в харема е имало наложници,които са приели исляма и да са били вече мюсюлмански или в последствие са станали. 😊Принсеца няма да се реши-говорим да я вземят на сила по време на война или нещо такова.И една наша принцеса е имало в харема.Видни семейства са подарявали на султана дъщери.Даже някои са го смятали за голяма чест.
Кера Тамара, ето прочетета, тя е била в султанския харем.

БЪЛГАРСКАТА СЛЕДА
 
"Мария Банкович или Мария Бранкова, както я изписват някои историци е известна повече като Мара Султанката, Мара царкинята, Кало Мария и Мара бяла българка. Била е съпруга на Мурад II и мащеха на Мехмед II. Мария е дадена за жена на Мурад II като гаранция за мира между владетеля на Смедеревското десподство Георги Бранкович и султана. Това става през 15 век.
В родословието на султаните се споменава и за друга българка, някоя си Соня (Айше Первар), жена на Абдул Хамид и приемна майка на злощастния султан Мустафа IV.
Най-известна е Кера Тамара Българска, дъщеря на цар Иван Александър и царица Теодора. Сестра е на Иван Шишман и Иван Срацимир. Наричат я още и Мара.
Кера (кера означава господарка, госпожа, гр.) Тамара първо е омъжена за деспот Константин. Той умира рано и тя остава вдовица.  По-късно Кера Тамара е омъжена за турския султан Мурад I и става част от неговия харем. Дадена е за да се гарантира мира между България и империята на султана. Мара запазва християнската си вяра. В Бориловия синодик съдбата й е оценена като саможертва. Гробът на Кера Тамара в Бурса (старата столица) е запазен и до днес във фамилната гробница на Османовци редом до този на султан Мурад I и посетителите го знаят като мястото на "българската царица Марийче". Според волята на Тамара гробницата ѝ е оставена непокрита, а върху гроба ѝ се сеел ечемик.
В италиянското издание на "Константинополски хроники" Кера Тамара  се споменава като съпруга на Мурад Първи и майка на Баязид Светкавицата."

Последна редакция: пн, 24 юли 2017, 18:39 от Мис Каролин Бингли

# 374
  • ... да усещаш мириса на море ...
  • Мнения: 3 313
Наложниците са робини, мюсюлманките са свободни жени. Хюррем стана мюсюлманка и след това поиска от Сюлейман да й подари свободата. После му напомни, че религията не позволява да живее в грях и сключиха брак. Синът му Мустафа, когато отиде в санджак, се влюби в свободна жена - Елена, взе я в харема, но това беше нарушение на закона.

Това, според мен, е най-точното обяснение. Thinking

Както казва zarani, проблема, и според мен, е в сценария и в монтажа на сериала.

Хюля, не знам дали е била балерина, но освен с тенис, на млади години се е занимавала с плуване. Тъй като освен в този сериал, съм я гледала единствено във филма, който е споменат по-горе, и не мога да обобщавам за играта и. Има награди за различни роли, но тук няма никакво актьорско предизвикателство за нея в тази роля. Както беше отбелязано, освен да сменя тоалети и накити, и да гледа надменно, никакви емоции не пресъздава.

Берен ми харесва Sunglasses

Длъжността на Зюлфикяр струва ми се е хас одабашъ  От старите теми за ВВ попаднах на пост №552 който обяснява за забулването.

Последна редакция: вт, 25 юли 2017, 00:20 от tara_lezhka

Общи условия

Активация на акаунт