Великолепният век Кьосем (Muhteşem Yüzyıl Kösem) №6

  • 89 843
  • 743
  •   2
Отговори
# 345
  • Мнения: 18 562
Много са ми повърхностни интригите нещо.. и ми липсва забулването на жените, това дали е пропуск или е заради напредването във времето?

Права си.Има нещо вярно.Нещо не достига на този сериал,още пе разбирам точно какво.Голямата популярност на ВВ и сравняването,които го има.Засенчва го.

# 346
  • Мнения: 31 290
Просто този е силно повърхностен и залага само на клюкарщини и глупави интриги, а и ВВ беше много дълъг и сега отново почти същото, само с различни герои и по-плоско,и омръзна. Актьорите не се справят добре с ролите. Единственото хубаво нещо са бижутата и дрехите. Всичко друго е омръзнало още в 20- серия с Хюрем.

# 347
  • София
  • Мнения: 6 287
"Великолепният век" е подготвян от Мерал Окай с години. Тук този го сътвориха за близо две, при това от сценарист, който е далеч, далеч от нейното ниво. Ако с Века искаха да покажат нещо, то този, поне за мен, си е направен главно за чиста печалба. И въпреки, че е по-слаб сценарно и от към режисура (първи сезон, защото във втори режисьорът е много по-добър) ми харесва повече от ВВ.  Blush

# 348
  • Мнения: 18 562
Взаимстват доста от ВВ.Актьорите не се справят наистина,така мисля и аз.Не,че съм някакъв критик и разбирам,но на мен не са ми въздействащи,убедителни,не ми харесват просто.И тия вежди на Берен-какво целят да ги покажат естествени ли?Не им се е получило.Защо само нейните вежди са такива?На другите жени в сериала са им къде-къде по-нормални.Много е грозно.

# 349
  • Мнения: 31 290
Те са и запазена марка и никога не дава да и ги пипат. Между другото аз я поздравявам за това и решение и за твърдото му отстояване. Peace

# 350
  • Мнения: 18 562
Е,това не го знаех.Според мен я загрозяват и й развалят визията,но щом си се харесва.Похвално е,че си отстоява мнението.

# 351
  • Мнения: 19 523
Веждите на Берен са си съвсем добре според мен, както и цялата й естествена визия. Тя залага на това и печели  Simple Smile Мисля, че на хората им е писнало от изкуствено изписани силиконизирани и ботоксирани физиономии. Сафието така си е циментирала лицето с ботокс, че не може да се разплаче като хората. В близък план е направо плашеща. Махвирузе с нейните огромни подпухнали джуки също отблъсква.

# 352
  • Мнения: 18 562
Аз мразя изписаните,тънки или дебело подчертани вежди и скули тип Николетка
Ама и такива естествено рошави  са ми прекалено.Не ми харесва,променят й лицето в нехубав смисъл.Това си е мое мнение.

# 353
  • Мнения: 19 523
Разбира се, всеки има право на свое възприятие и мнение.

# 354
  • София
  • Мнения: 6 287
Аз лично виждам една доста добра актьорска игра от всички. Ако има "несправяне", то го отдавам отново главно на сценария и не дотам добрата режисура. Мете Хорозоолу например прави уникално силна роля във "Времето лети", но тук сценарият определено не му разгръща възможностите. Кадир Дооулу си е един ВИП статист. Екин Коч може много повече от това, което показва. За Еркан Колчак Кьостендил пък да не говорим. Още ме е яд, че така го похабиха. Голяма част от актьорите са ощетени.  Crossing Arms
Берен също може повече от това, което показва в първата част на сезона. Никога не съм я смятала за най-добрата турска актриса, но не талант й липсва, а по-скоро може би вдъхновение. Защото беше много добра Бихтер, и още по-добра Фатмагюл, но много слаба Яамур (Отмъщението). Но най-силна за мен е играта й във филма Моят свят / Benim Dünyam, където влиза в образа на сляпо и глухо момиче. Филмът също е хубав, но малко труден за гледане.

Във втората част на сезона също има доста доста добри и млади актьори. Тенер Йолмез като Осман, Боран Кузум като порасналият Мустафа няма как да не ви оставят равнодушни. Особено Боран. Който следи "Ти си моята родина" с Халит и Бергюзар, знае какво имам предвид.

# 355
  • Мнения: 19 523
Като стана дума, да похваля Екин Коч, заедно с красавицата Неслихан Атагюл в този филм https://www.youtube.com/watch?v=a13AnMB0pIc Много ми хареса, почти колкото Малък септемврийски проблем с Енгин Атюрек. Въобщее, има да им дишаме праха на турците в тази област, колкото и да не искам да го призная. От нашите нови филми нищо добро не мога да посоча, поне това, което съм гледала напоследък.

# 356
  • Мнения: 147
Аз пък харесвам Сафие. Изглежда ми много царствена. Според мен се очертава като доста сложен персонаж.

# 357
  • Мнения: 18 562
За царствена,царствена е.😊

# 358
  • Мнения: 31 290
Да, защото целенасочено е облечена най-добре от всички жени в сериала и носи най-красивите, тежки и пищни бижута, особено тиари и корони. Освен това тази жена съм сигурна, че е играла балет, защото има осанка на балерина. Самата съм била такава и няма как да сгреша. От това и идва голяма част от очарованието защото винаги е изпъната като струна и ходи по едни невероятен балерински начин. Също така главата и е винаги леко отметната назад, което прави врата и да изглежда по дълъг и овала на лицето по - хубав. Вечно присвитите очи от блефаропластики и цялостен тежък лифтинг на лицето също я правят да гледа винаги пренебрежително и оттам хората се страхуват и смятат, че е царствена.

# 359
  • София
  • Мнения: 6 287
Не знам за балет, никъде в биографията й не се споменава, но от дълги години тренира и играе тенис.

Една подборка от снимки озаглавена "Тенис приключенията на Хюлия Авшар"





http://kelebekgaleri.hurriyet.com.tr/galeridetay/46176/2368/3/hu … sar-tenis-maclari


Общи условия

Активация на акаунт