Домакини 62 / Лятото ни е добре

  • 51 686
  • 741
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 626
Добро утро!!!
Смърфи те това са репелентите

За кифлите - сложих 2ч.л с връх бакпуловер/винаги го пресявам, че в кутията има бучици/ и цяло кубче мая/при мен е 40гр./ При омесването сложих още много малко брашно - може и да не съм отмерила точно течните съставки. Най отговорно казвам, че са пухкави и на следващия ден! От теб имам записан чийзкейк "Ню Йорк" - прекрасен е/идея за десерт/. Другото, което сина ми харесва е лимоновия кейк - върви страхотно и с горещ шоколад, и с чай, и с кафе.
Аз нали съм от миналия век та да си кажа за содата - за мен това е най-добрия препарат за обезмасляване! Чистя/търкам фурна, тенджери, тигани, изварявам прибори и домакински кърпи, като слагам и капка веро - но трябва съда да е голям, че като заври се вдига много пяна. Среброто също чистя със сода. Абе и маска за лице си правя с нея  hahaha
За днес вечерята ще е наденички на скара, панирана риба /мм не я яде  Joy/, пържени картофи, салата боб и шопска. За десерт има от безумно сладката торта...
Усмихнат ден ви желая  Heart Eyes

# 706
  • Мнения: 3 841
Калинка, много благодаря! Една ч.л. е около5 грама и щом пакетчето е 10 грама, тогава 2 ч.л. са напълно ок. Нямаме прясна мая, така че действам със суха.

# 707
  • Мнения: 39 417
Добро утро!

# 708
  • Мнения: 2 169
Ти си "добро утро" Wink
Как сте, мацки?

# 709
  • при късмета
  • Мнения: 24 014
Добро утро!
Отивам на зъболекар.
После трябва да сготвя, а довечера трябва да посрещна майка с багажа, че си идва от Германия.

Вчерашния ми опит с парочистачката и  филтъра беше успешен.
Мъжа ми пак се прояви. Парочистачката е модел Х5 и каза,  само да съм се оплакала, че не ми купува скъпи превозни средства. Обаче не лети и това е. Joy

# 710
  • Мнения: 3 841
Добро утро на вас! Ама ще е още по-добро с кафенце, а?!



Ние от сутринта до сега нямахме ток, стана адска жега вътре като не работи климатикът. После дойде, ама нетът нъцки. Обаждам им се долу (в администрацията на блока), те пък в обедна почивка. Като се върнаха, рестартираха централния рутър в блока и ура! нетът се появи. Така преди три седмици стояхме един уикенд без тв. Нещо блокирала централната тв кутия и като няма никой от администрацията да я рестартира, бляхме баирите три дни.
Мда, такива ми ти битовизми при нас.

Ма ко - абе не са те ядосали качествено, ще видиш как ще полети. JoyJoyJoy В София имам парочистачка, наистина уникално почиства фугите в банята, а и самите плочки. Изобщо беше много успешна покупка.

Вио - ти кажи как си? Как върви онази работа?Stuck Out Tongue Winking Eye Да стискаме ли още палците или ще черпиш вече?

Калинка и Мими - как мислите дали с това тесто вместо малки кифлички мога направя големи? Тоест да не разрязвам на две и т.н., а директно да разточа само една кора? Thinking

Пожелавам ви хубав ден! Аз ще гледам едно сериалче.

# 711
  • Мнения: 11 626
Добро утро!
Ммммм кафенце  Heart Eyes
Смърфи правих проба вместо кифлички да направя кръгли хлебчета - ами не се надуха както трябва... Според мен дадената големина е перфектна - ако ги направиш по-големи, плънката ще остане малко за тестената част.
Все по-тъмно става сутрин, а и като сменим времето...
Усмихнат ден ви желая  bouquet

# 712
  • Мнения: 2 169
Стискайте, Смърфи, стискайте! Тази или следващата седмица се надявам да имаме ключове, да видим....
С тия парочистачки ще ме навиете и аз да си взема значи. Сега мм ми е обещал прахосмукачка - робот, ма и парочистачка няма да ми е излишна...Уф, много обичам такива джаджи - те да чистят/перат/мият, аз да пия кафе примерно. Идилия Joy

# 713
  • Мнения: 3 841
Вио, продължаваме да стискаме! И аз обичам такива джаджи, голям съм им фен. Имам в София прахосмукачка-робот. Ако трябва да избирам между нея и парочистачка, първата печели безапелационно. Много добра работа върши машинката. Не забравяй също, че с парочистачката трябва сама да чистиш. Даже смятах да си взема и тази, която е като моп, ама заминахме. Един ден ще си направя комплект. Stuck Out Tongue Winking Eye

# 714
  • Мнения: 922
Добрюутро! Почна се сезона на сополите Mr. Green, аман!
Вио, стискам палци.

# 715
  • Мнения: 1 826
Добър ден и от мен.
Смърфи хубаво при вас има кой да рестартира нета.Аз пробвах по съвет на оператора и модема замина.Два дена прекъсваше нета като коледни лампички.Днес дойдеха и го смениха,ама рано рано.Е ние до късно си спяхме де.Уж часа беше за 10-12ч,те 9 ч бяха тук. Laughing
Еконта пък имам паричен превод,вместо вчера чак днес писах и търсих,та ще го донесат днес.Не стига че им е платено за превод до адрес ами и го бавят. Naughty
Та деня почна със задачите и оправяне на зооградината. Joy
Тия кифлички ще ме карате и аз да правя. newsm78
Хортензия хубаво че са сополи,а не другия вирус.Ей ние никъде уж не сме излизали ама го хванахме.С лекарства не минава и от вчера сме на чайчета с билки и има ефект.
Ма ко хайде да го оправяш вече тоя зъб и се спри с чистенето,че наистина да не полетиш с парочистачката. Wink
Чудя се какво пак да измисля за обяд,вчера  сготвих супичка с картофче,морковче и ориз по диетата ,ама вече ми омръзна.
Днес поне напича слънце и става за разходка.

# 716
  • Мнения: 11 626
За днес вечерята е по поръчка на детето - таратор, пържени кюфтаци и пържени картофи  Joy

# 717
  • Мнения: 3 841
Писе, при нас е много по-различно от БГ. Блокът е строен с окабеляване за интернет и тв за всеки апартамент. В администрацията стоят рутърите за целия блок, а отделно във всеки апартамент си имаме рутъри и модеми на самите доставчици. В тях влизат кабелите на блока и всеки доставчик се връзва към тях, като настройва рутъра/модема според тарифния план. Не знам дали го обясних разбираемо. Ама като нямаме нет/тв, първо трябва да проверяваме техниката в апартамента, после тази в администрацията и ако още няма, чак тогава да се свържем с доставчика. ТВ доставчикът е ЕДИН, един за цялата страна. Невероятно, нали? Имат 4 пакета - за малая, за китайци, за индийци и за чужденци. Joy С интернета не е много по-различно. Там са 2-3 доставчика, ама всеки си е взел определени региони и в тях си работи. Чак от преди половин година леко се размърдаха нещата, защото промениха нещо в регулацията.

# 718
  • Мнения: 39 417
Вио, стискам. Ей го, не остана!

# 719
  • София
  • Мнения: 9 863
Привет, момичета!
Вио, чакам добрите новини, дотогава стискам палци!

Покрай мен нищо ново . Обаче ви чета редовно!

Общи условия

Активация на акаунт