Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 988
  • 746
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 18 542
Изобщо не е нужно да се отказваш от кремовете и серумите си Simple Smile Аз ползвам един куп други неща също, важното е да не ти "дойде в повече" ако съчетаваш третиноин с други силно активни съставки като киселини например.

Анджи все пак е на 54г. докато Дженифър е с около 10 години по-млада  Laughing

# 676
  • Мнения: 3 283
Киселини не ползвам. Така е за възрастта, рядко не си личи, но все пак познавам жени над 50, които без Ретин и без намеси са по-младолики от Енджи. Но те са наистина рядкост.

Не трябваше да бързам да се хваля, че че нямам червенина. След като се измих с много щадящо и недразнещо измивно, видях червенина и усетих леко раздразнение.

Когато преди години ми се появи себорейния дерматит, една лекарка ми каза такива кожи да се мият само с вода. И както и да ви звучи, сутрин и вечер плискам само с вода и лицето ми е много добре.
Фон дьо тен, ББ и нищо оцветено не слагам, така че ми е много добре с тази формула.
Моето лице не харесва миене и с най-щадядата козметика.
Сега, като сложа и слънцезащитата, съвсем ще се завърша.

Дали не може и след Ретин А сутрин само с вода да се наплискам и после да си слагам суруми и кремове  Blush

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 11:45 от marigold_

# 677
  • Мнения: 18 542
Спокойно може да си се миеш само с вода сутрин, щом така ти е най-добре, но вечер ще си трябва по-щателно почистване след като си била със слънцезащитен през деня.
Пробвала ли си маслено измиване? Доста е щадящо и не слагаш върху кожата никакви химии. След като масажираш маслото върху лицето, изтриваш внимателно с влажна, топла кърпа, без да търкаш.

Майка ми е от тези жени, които и на по-сериозна възраст нямат кой знае колко бръчки. Кожата ѝ е била винаги мазна в по-млада възраст и в момента на 63 няма сериозни бръчки и изглежда доста по-млада. Просто ген. Аз за съжаление не съм взела този ген на 100%

# 678
  • Мнения: 337
Момичета, знаете ли дали в Германия се продава третиноин без рецепта? Ако да, споделете някои кремчета.

# 679
  • Мнения: 1 989
Аз Ретин няма да позлвам, то се видя. Отворих кейс в ибей, за неполучена пратка.
Ще поръчам на Ординери ретиноидите.

п.п. И аз се мия сутрин само с вода. После минавам с тампон с розова вода. И съм стегнато-опъната... като кожа на тъпан. Представям си ако позлвам измивно средство.

и този господин дава доста добри съвети по темата + по темата за киселините и пилингите Montarbo Skin Care
Как го изтрайваш този Smile Изнервя ме максимално.

# 680
  • Мнения: 3 283
Цъфнах вече, ще опитам само с вода сутрин, но ако е така, ще се откажа и ще пробвам друга форма на вит. A.
колко време със себорейния ми дерматит се борих да не съм цъфнала..

# 681
  • Мнения: 18 542
Аз Ретин няма да позлвам, то се видя. Отворих кейс в ибей, за неполучена пратка.
Ще поръчам на Ординери ретиноидите.

п.п. И аз се мия сутрин само с вода. После минавам с тампон с розова вода. И съм стегнато-опъната... като кожа на тъпан. Представям си ако позлвам измивно средство.

Скрит текст:
и този господин дава доста добри съвети по темата + по темата за киселините и пилингите Montarbo Skin Care
Как го изтрайваш този Smile Изнервя ме максимално.

Трудно, но дава добри съвети  Laughing

Кофти работа с твоята поръчка. Вече имаш една добра причина, лятото да си направиш една почивка в Гърция  Joy

LennyGF, в Германия няма без рецепта до колкото ми е известно.

marigold_, ако ти е толкова "трудна" кожата, може би е по-добре да не ползваш третиноин или да направиш консултация с лекар, преди да продължиш.

# 682
  • Мнения: 4 738
Аз продължавам с третиноина през 2 вечери, даже дали да не мина през вечер?!? Но мисля да вмъкна поне веднъж седмично и плодовата киселина... На врата мажа един крем на Неострата с ретинол и АХА, който ми дразнеше на лицето, но на шията - не... Сутрин като плакна с вода усещам един филм на шията, като крема да не е попил..  newsm78 Това нормално ли е? Защото третиноина попива на секундата и сутрин няма нищо за миене... Mr. Green
Понякога преди или след третиноина слагам масло или крем, дали намалям ефекта му? Особено онази вечер отрано се намазах с арганово масло и мислех да мина само по него... Но преди лягане си промених решението и намазах отгоре третиноин... Бяха минали 2-3 часа... После не усещах кожата толкова суха, но пък дали е имало ефект от третиноин, дали е успял да проникне в кожата след маслото?   Rolling Eyes

# 683
  • Мнения: 18 542
Гледам да не мажа нищо "плътно" преди третиноина. Слагам само ниацинамидния серум на Ординери или друг воднист серум. Иначе си мисля, че третиноина е достатъчно активна съставка, за да премине през всякакви препятствия. Все пак гледам да го улеснявам  Grinning, но ако се случи да съм се намазала с нещо преди това, се измивам с някакво леко измиващо.
Имам една огромна бутилка Cetaphil който става само за миене сутрин - супер лек измиващ непенещ се гел. Не става за сваляне на грим изобщо, но за измиване на чисто лице е перфектен.

Аз започнах, редовно да слагам след третиноина, масло. Мажа го около половин-един час след като съм намазала третиноина. Сутрин кожата ми е като гумена, но с едно кадифено усещане върху гумата. Прилича малко на усещането от някои модерни, луксозни пластмаси, супер твърди, но като кадифе на пипане, ако ме разбирате какво точно се опитвам да обясня.  hahaha Страхотен ефект обаче. Постигам го със сквалена на Ординери и едно масло какай (cacay oil) което съм смесила 50:50 с шипково най-вече, за това тях ползвам най-интензивно. Другите сума ти видове, които имам, ги ползвам за миене и за косата.

# 684
  • Мнения: 1 989
Кофти работа с твоята поръчка. Вече имаш една добра причина, лятото да си направиш една почивка в Гърция  Joy
Аз съм работохолик, почивките ме съсипват:satisfied: По работа може да отида, но да се търкалям по плажовете...Flushed
Абе ще намеря аз, но виж как съдбата е против мен - или пък е знак, че не трябва да го ползвам Joy


lunna pateka, маслото трябва да е последна стъпка от режим. Намалява се ефективността на ретина, ако е нанесен в/у нещо.


# 685
  • Мнения: 162
Някой да ползва дермаролер? Купих си го преди да започна третиноина и сега се чудя дали може да го ползвам.

# 686
  • Мнения: 18 542
Аз мисля да го пропусна това устройство за разкрасяване (мъчение) Laughing. Прекалено голям ми се струва риска да се сдобия с пъпки. Иначе на теория би трябвало да има ефект от ролирането, но за сега съм пас. Може би по-нататък, след някоя и друга година.

В момента мисията ми е да задържа положението с 0,05% третиноин и на пролет да се опитам да мина на 0,1%. След като приключи адаптирането към по-високата доза и ако реша, че не е достатъчно, може да пробвам и дермаролер.

Струва ми се рисковано и двете неща при условие, че кожата е достатъчно подложена на стрес от крема. Ако си привикнала към крема, може да пробваш да добавиш и дермаролер, но не и двете едновременно да започваш по сравнително едно и също време.

# 687
  • Мнения: 255
lunna pateka, препоръката за серамиден крем, който да се ползва заедно с ретиноидите я срещам често. Серамидите са компонент на епидермиса и една от функциите им е да предпазват кожата от изсушаване - нещо, което ретиноидите предизвикват в началото. Четох, че за да са ефективни трябва да бъдат в комбинация с холестерол и мастни киселини в съответния продукт.

За измивните без sodium laurel sulfate, ще посоча един не много скъп вариант на Хималая - измивния гел с нийм. Пише, че е за нормална към мазна кожа, но и на суха се усеща добре.

# 688
  • Sofia
  • Мнения: 102
Аз това лято съм много доволна от една слънцезащитна пудра на Peter Thomas Roth  с 45 фактор:
https://www.peterthomasroth.com/product/spf-protection/instant-m … size/5206003/each

Аз не ползвам третиноин или подобни, но страдам много от пигментни петна, а тази пудра е много добър вариант, когато човек се гримира и нямам възможност на всеки 2 часа да подновява целия си грим. Аз я използвах в градски условия, но и на плажа (върху тониран слънце защитен) и при двата случая работи, поне при мен. Някъде четох, че хора се оплакват от четката й, но при мен не беше неприятно. Също така няма цвят, така че е мн.неутрален вариант, а дори и леко обира възможното лъсване.

Единственият проблем е, че не се намира в България, но може да се поръча, както и аз направих.

# 689
  • Мнения: X
Най-накрая в четвъртък би трябвало гръцкия третиноин да ми пристигне. Купи ли са ми 2 туби 0,05%. За колко ли ще ми стигне? А следващата седмица и дермаролера 0,5мм игли, но него смятам да го ползвам само на устните че последните години много ми се свиха. Идеята взех от тук
https://www.youtube.com/watch?v=0jEUGvn-BX8&t=10s
с него ще дойде и това измиващо
https://www.amazon.co.uk/gp/product/B000YJ2SKM/ref=oh_aui_detail … ie=UTF8&psc=1
Имам и матриксил серума на Ординари който ще мажа на устните след дермаролера.
За лицето след третиноина се запасих със хидратиращите фактори пак на ординъри - една тубичка вече ми свършва и си взех втора но този път 100мл.
В дните когато няма да мажа третиноин имам крем с 30% витамин С, антиоксиданти ALA и росветрол3%, ЕУК134 за през деня, а на шията 2% ретиноид в сквалан. Ако хидратацията от крема не ми стига имам и чист сквалан. Само ще спра да ползвам тоника си с 7% гликолова.
Абе заредена съм....
Слънезащитата само ми куца - взех си на Неострата обаче ставам бяло розова сивееща.
Може да пробвам и Биодермата която някой предложи която има 3 разцветки

Последна редакция: пн, 25 сеп 2017, 17:01 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт