Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 923
  • 746
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 18 542
2 тубички в началото ще ти стигнат за поне 6 месеца, ако сравнително бързо започнеш да се мажеш всеки ден. Ако го даваш бавно, може и за 9 или цяла година да ти стигнат.
При мен първата тубичка ми стигна за 3 месеца, но аз много бързо стигнах до мазане всяка вечер. Още след първия месец бях на ежедневно.

# 691
  • Мнения: 3 267
Слънцезащитата на Eucerin, която ме предпази през лятото от петна за поредна година, днес пробвах след Ретин А и ми е супер, не ми раздразни кожата. Няма звят, не оставя и бели следи.

Всъщност беленето ли се приема за нормална реакция, а червенината не?

 В крайна сметка след първата вечер с Ретин снощи,  днес ми остана една червена точица. Само в първия момент, след като се измих с измивен гел, се позачервих в първия момент. Преди миенето нямаше червенина. Сега имам една по-зачервена точица.

# 692
  • Мнения: X
Абе явно ще се нагласям в движение. Аз докато го чаках тоя Аирол, изучих цялата тема, накупих си разни работи пък ще видим. Може и крема с вит Ц да отпадне и алфалипоевата че те щипят и така, а ако получа и странични ефекти от третиноина съвсем ще ги усещам. Ще ви държа в течение.
Кой слънцезащитен на Юсерин не оставя следи?

# 693
  • Мнения: 18 542
marigold_, червенината е когато кожата е раздразнена, но обикновено е придружна със сърбящо усещане, а беленето е заради изсушаването, но кожата е спокойна. Най-кофти е когато двата ефекта са в комбинация.
Иначе и двете са нормални и очаквани реакции, но когато имаш зачервяване, трябва да разредиш мазанията, за да не ти се получат червени сърбящи плюски, които ще трябва да мажеш с кортикостероиден крем. Ако просто си по-румена, но нямаш сърбеж, си добре.

muoil, мисля, че си се заредила с добри продукти  Peace

# 694
  • Мнения: X
И аз се надявам да са добри. Някои от продуктите на Ординари са много странни на усещане.
А за дермаролера ще ви държа в течение. Може пък да се окаже добро решение.

# 695
  • Мнения: 18 542
Аз на това устройство съм хвърлила око
Electric Silicone Waterproof Sonic Facial Cleansing Brush Не знам трябва ли ми или просто се лакомя. Thinking

# 696
  • Мнения: X
Миналата седмица имаше такива в Лидъл по 30 лева бяха. Позачудих се но се отказах. Аз имам Clarisonic който ми раздразва кожата хем мека четка ползвам и бузите под очите става кожата като изпръхнала, сърби, бели се избиват пъпчици. И така си стои тая машинка.

# 697
  • Мнения: 18 542
Аз на четките не съм фен, защото задържат бактерии, колкото и да ги чистиш, но това е по-скоро масажор, отколкото почистващ уред и с тази цел му се чудя.

# 698
  • Мнения: 3 267
muoil, това ми е слънцезащитата:
https://www.google.cz/search?q=eucerin+30+sun+cream+face+english … rc=K3kM9SwfVjpcqM:
Същото, но ползвам с фактор 30 и за през лятото в града, а ходя много навън. Напълно ме предпазва от петна и лунички.
Миоки, червени точици са, които имат лек сърбеж. какво да разреждам, то от първа вечер така стана
Иска ми се да сработи и за мен.

# 699
  • Мнения: 18 542
Ами не знам при теб как точно е, но при мен се получават като плюски или петна, от зачервена и раздразнена кожа и сърби. Не пъпки или точици, а раздразнени участъци от кожа.

# 700
  • Мнения: 3 025
muoil, това ми е слънцезащитата:
https://www.google.cz/search?q=eucerin+30+sun+cream+face+english … rc=K3kM9SwfVjpcqM:
Същото, но ползвам с фактор 30 и за през лятото в града, а ходя много навън. Напълно ме предпазва от петна и лунички.
Миоки, червени точици са, които имат лек сърбеж. какво да разреждам, то от първа вечер така стана
Иска ми се да сработи и за мен.
Като спукано капилярче ли стои? Звездичка? Четох, че може да го има като страничен ефект. Изчакай да мине напълно преди да се мажеш пак.

# 701
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Момичета, имате ли мнения за серията с Ретинол на Bielenda?

# 702
  • Мнения: X
Спазвате ли правилото че когато измиете лицето да чакате добре да изсъхне преди да намажете с третиноин. В един клип гледах една мацка каза изчакайте 30 минути след миене и едва тогава мажете. Иначе се появяват раздразнения.

# 703
  • Мнения: 4 465
Момичета, имате ли мнения за серията с Ретинол на Bielenda?

Аз ползвам в момента киселините на Bielenda  и съм много доволна .
Взех ги главно заради наличието в състава на ниацинамид, който за мен лично е едно от нещата, от което виждам реално подобрение в състоянието на кожата ми - и като релеф, и като тен.
Въобще приятно съм изненадана конкретно от серията им с киселините за кожа с несъвършенства.
Взех ги защото the ordinary нямаха наличност, с идеята ще винаги може да ги хвърля в коша.

# 704
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Момичета, имате ли мнения за серията с Ретинол на Bielenda?

Аз ползвам в момента киселините на Bielenda  и съм много доволна .
Взех ги главно заради наличието в състава на ниацинамид, който за мен лично е едно от нещата, от което виждам реално подобрение в състоянието на кожата ми - и като релеф, и като тен.
Въобще приятно съм изненадана конкретно от серията им с киселините за кожа с несъвършенства.
Взех ги защото the ordinary нямаха наличност, с идеята ще винаги може да ги хвърля в коша.

Може ли да посочиш кой точно продукт ползваш?

Общи условия

Активация на акаунт