Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 925
  • 746
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 18 542
Спазвате ли правилото че когато измиете лицето да чакате добре да изсъхне преди да намажете с третиноин. В един клип гледах една мацка каза изчакайте 30 минути след миене и едва тогава мажете. Иначе се появяват раздразнения.
Аз не чакам вече. Мия, след това веднага слагам серум някакъв и след като серума попие, мажа, но и кожата ми вече свикна и нямам зачервявания никъде и чувствителността около носа и очите изчезна почти.
Чесно казано не забелязвам разлика с и без чакане, но в началото може би е по-добре да се вземат предохранителни мерки и да изчакваш известо време.

# 706
  • Мнения: 4 465
От тази серия тоника и серума, всяка вечер без една, в която слагам ретинола на the ordinary.
http://bielenda.pl/en/products/skin-clinic-professional-aktywne- … nti-age-dzien-noc
Отгоре слагам друг мой крем, в който също има ниацинамида  .
 В състава освен киселините и ниацинамида има и алантоин.
Много щадящо(да уточня че кожата ми е дебела), същевременно  за една седмица виждам ефект.
Ползвала съм доста, вкл. на филоргата слийп и пила, имам база за сравнение.

# 707
  • Мнения: 3 267
Миоки, а тези зачервявания със сърбеж от началото, когато беше на една вечер седмично ли се появиха или по-нататък? За колко време ти минават напълно зачервяванията?

# 708
  • Мнения: 18 542
Миоки, а тези зачервявания със сърбеж от началото, когато беше на една вечер седмично ли се появиха или по-нататък? За колко време ти минават напълно зачервяванията?
В началото нямах никакви зачервявания и дори изсушаване. После постепено кожата ми се засуши и ми се появяваха такива раздразнения, ако сложа някой по-агресивен крем в комбинация с третиноин. Например исках да си ползвам киселините или слагах повече от крема.

Проблемната зона ми беше линията на челюстта и ми се случи веднъж. Докато траеше периода, не мажех третиноин в тази зона, а през деня мажех усилено масла, алое вера и крем здраве.
На шията обаче ми се случва редовно и там спрях да се мажа за сега. В момента съм с ретиноидния серум на Ординери всяка вечер и започнах веднъж седмично ретинола на Пола да слагам. Ще увеличавам дните постепено все едно е третиноин и след като ми свърши ретинола ще пробвам от крема.

# 709
  • Мнения: 3 267
Благодаря  Peace

# 710
  • София
  • Мнения: 1 210

marigold, благодаря за предложението. Първо не ми хареса много Джени - има филъри, вероятно и други такива помощни средства, но изгледах 1-2 видеа и ми допада. Хареса ми проследяването на кожата няколко дни след мазането и цялото белене. Днес ми е третия ден, но нямам никакви признаци за белене или зачервяване. Даже се притеснявам действа ли изобщо крема Smile Може ли с натрупването ще стигна и дотам, ще видим.

# 711
  • Мнения: 18 542
Е не е задължително беленето Simple Smile  Кремът не е ексфолиант, така че самото белене не е признак, че крема работи въпреки, че е доста често срещан страничен ефект, изобщо не е задължителен.

# 712
  • София
  • Мнения: 1 210
Супер ще е да мина без тази екстра, мразя да ми се бели лицето.
Много ми се иска да намеря 0,25% и да пробвам да мажа и под веждите, разредено с друг крем. За съжаление мина сезона, в който много хора пътуват към Гърция.

# 713
  • Мнения: 18 542
В Гърция май няма 0,025%, само 0,05%.

Аз слагам под веждите - не на клепачите, само по линията на костта и под очите, но доста изсушава и там имам малко леко белене, така че не го препоръчвам на начинаещи (не че аз съм много напреднала де  Mr. Green) особено докато не знаеш как ще ти понесе на лицето.

# 714
  • Мнения: 570
Здравейте,
от известно време ви чета и миналия уикенд се снабдих с Аирол 0.5% от Гърция. Исках да взема и 1%, но ми казаха, че не се произвежда вече. Снощи намазах за първи път /доста оскъдно/ и нямам абсолютно никакви признаци на зачервяване. Въпросът ми е да мажа ли ежедневно или въпреки това да започна постепенно с 2-3 мазания на седмица.
Взех си слънцезащита на Еусерин 50+ /оцветена/ - днес кожата ми е ок. Никакви забележки.

# 715
  • Мнения: 18 542
Не, никакво мазано ежедневно!
Започва се постепено винаги. Обикновено след първото мазане няма реакция, това дава увереност и после - олеле  Grinning
Това е лекарствен продукт работещ с натрупване, така че трябва да се третира с нужното уважение  Simple Smile

# 716
  • Мнения: 1 663
Peioka еуцерин 50 лъщи ли? С какво впечатления си?

# 717
  • тук и там
  • Мнения: 11 539
Днес си поръчах този слънцезащитен .Ще дам отзиви като пристигне.
https://www.amazon.de/Biore-Watery-SPF50-Ultra-version/dp/B01NAX … keywords=biore+uv
Сега си търся хидратиращ крем , който да не ми  омазнява кожата  и да не лъсвам след няколко часа.Да е добра основа за грим също.Снощи си сложих от един крем със ХК,много добре ми се отрази уж-кожата си я усетих добре хидратирана и мека,обаче на сутринта се събудих със една пъпка на челото..та явно не е окей за моята кожа,въпреки приятното усещане след нанасяне.

# 718
  • Мнения: 18 542
Открих начин за туширане на лъщенето от азиатските слънцезащитни. При мен попиват и изсъхват добре, но оставят един лъщящ филм. Като сложа отгоре силиконовия праймър на Ординери, лъщятото се тушира и остава една нормална кожа и порите не са подчертани.  Heart Eyes
Ще видим колко ще издържи през деня този трик, но за сега съм супер щастлива. Не можех да се справя с тая лъскавина.

Kaisia, сигурна ли си, че пъпката е от крема? Може да ти се чисти кожата. Аз бая се бях изпъпчила по едно време, но нещата се успокоиха и вече не ми излизат по всяко време, а ако излезе някоя, са доста "скромни".

# 719
  • Мнения: 4 465
И аз продължавам да съм в търсене на добър слънцезащитен.
Понеже последния път като го обсъждахме май не се разбрахте да уточня сега.
Проблема ми със слънцезащитните е, че или оставят бели следи, или съдържат наночастици,или съдържат алкохол. Някои в много големи количества, а категорично отказвам да слагам спирт на кожата си особено пък след кератолично третиране. Наночастиците също ме възпират, защато още няма събрани данни за тях и общо взето съветите са за предпазливост.
Иначе мажа стриктно всяка събота и неделя, защото  съм в планина и не ми пука дали приличам на гейша.
Работната седмица ми е проблем и понеже вече не мога да го отлагам съм решила да взема оцветения на биодерма въпреки наночастиците.

Общи условия

Активация на акаунт