Третиноин, Ретин А, Ретиноидна киселина, Ретинол

  • 79 926
  • 746
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 18 542
Тегаво е със слънцезащитите. Търси си с химични филтри, щом не искаш да белеят или да са с наночастици. За момента съм много доволна от Антелиос като текстура, състав и усещане за ежедневен крем.

# 721
  • Мнения: 4 465
За първо време ще взема  биодермата с цвят.
За по нататък и аз разчитам на the ordinary.
Сега съм загледала и азиатските.
Ох, предчувствам, че най-много пари ще потроша по слънцезащитите.Sunglasses

# 722
  • Мнения: 570
Peioka еуцерин 50 лъщи ли? С какво впечатления си?

От веднъж само впечатленията са ми, че не лъщи. Не ме дразни и е достатъчно покривен.

# 723
  • София
  • Мнения: 1 544
Здравейте,
от известно време ви чета и миналия уикенд се снабдих с Аирол 0.5% от Гърция. Исках да взема и 1%, но ми казаха, че не се произвежда вече. Снощи намазах за първи път /доста оскъдно/ и нямам абсолютно никакви признаци на зачервяване. Въпросът ми е да мажа ли ежедневно или въпреки това да започна постепенно с 2-3 мазания на седмица.
Взех си слънцезащита на Еусерин 50+ /оцветена/ - днес кожата ми е ок. Никакви забележки.

При мен след първото мазане със същия крем, имах леко забелване в областта на брадичката след около седмица. След второто мазане ( седмица по- късно от първото) вече брадата ми е доста червена и белеща се на парцали. Сега в четвъртък ще ми е трето мазане. От бебешкия слънцезащитен на Мустела SPF 50 ми се подпали цялото лице и пламнах буквално. Днес ще ходя за тестери на други кремове. За момента мажа с Мissha m perfect cover bb cream- https://www.enzo.bg/missha/m-perfect-cover-vv-krem-s-visoka-uv-z … pakovka/#variants
и го понасям добре.
Вечер си мия лицето с това олио: https://www.palmers.bg/Cocoa-Butter-Formula-Ultra-Gentle-Facial- … ng-Olil-5-122.htm

# 724
  • Мнения: 18 542
От бебешкия слънцезащитен на Мустела SPF 50 ми се подпали цялото лице и пламнах буквално. Днес ще ходя за тестери на други кремове.
Гледай да няма авобензон и оксибензон в състава. Тези двата филтъра са под подозрението ми, че дразнят. Пробвах от мостра на Vichy Ideal Soleil Hydrating Milk spf30 (за лице и тяло е) - не щипе и не е мазен, но оставя лек бял филм.

# 725
  • Русе
  • Мнения: 1 515
Може ли да ми препоръчате някой крем с по-голямо количество витамин С, който се продава в България, не ми се поръчва от сайт, за възраст 40г., за нормална кожа.

# 726
  • София
  • Мнения: 1 210
Може ли да ми препоръчате някой крем с по-голямо количество витамин С, който се продава в България, не ми се поръчва от сайт, за възраст 40г., за нормална кожа.
На първо четене се сещам за тази марка - има я по аптеките, виждала съм и магазин в една пресечка на Оборище:
https://www.medik8.com/stable-vitamin-c-serum-ce-tetra.html

# 727
  • Мнения: 3 267
Аз се пробвах веднъж, а знаех че не трябва изобщо, петната на бузата са ми като розацея и спукани капиляри и не се махат. И са на място, на което се вижда и е гадно.  Confused На моята кожа стане ли нещо такова , си остава завинаги.
Отделно ме притеснява не си ли рискувам здравето с него.

Тези петна даже ще ме откажат да се пробвам и с ретинолов продукт.
Според мен доволни са тези с мадни кожи или нормални и нечувствителни.

Хич не е за чувствителна кожа, с история себореен дерматит..

Последна редакция: вт, 26 сеп 2017, 17:59 от marigold_

# 728
  • Мнения: 18 542
marigold_, за третиноина ли говориш?

# 729
  • Мнения: 3 267
Миоки, за третиноин  Peace

# 730
  • Мнения: 18 542
Дано да се махнат. Кремът не ти е спукал капилярите, но вероятно ти е раздразнена кожата в момента. Би трябвало да се успокои до няколко дни. Може да си вземеш някакъв стероиден крем за успокояване, но питай в аптеката или дерматолога си.
Явно ти е доста чувствителна кожата и за теб не е подходяш крема, а и 0,05% си е средна сила на най-силния ретиноид, та може би е по-добре да пробваш нещо доста по-леко, ако държиш да ползваш ретиноиди. Например нещо с ретинил палмитат или провитамин А, но най-добре е да си говориш с дерматолога.

# 731
  • Мнения: 3 267
0,25 беше кремът, най-ниската концентрация и от първо ползване ми стана така.

# 732
  • Мнения: 18 542
Съжалявам. Не го ползвай повече, щом от едно мазане имаш такава силна реакция. Поддържай кожата овлажнена и изчакай няколко дни да се успокои. Не знам какво използваш обикновено, но изключи всичко което потенциално може да ти раздразни допълнително.
При мен помага алое вера и арганово масло или някакво друго базово масло, ако имаш.

# 733
  • Мнения: 162
Влизам да се похваля, че за месец и половина, с третиноина 0.05, се сбогувах с акнето. Сдобих се и с крем с ниацинамид, серамиди, слънцезащита и смело продължавам напред, като съм толкова щастлива, че не мога да ви опиша. Не съм очаквала подобни резултати, продължавам към следващата цел, намаляване на бръчки, че това че имах акне, съвсем не значи че съм в тинейджърска възраст:)

# 734
  • Мнения: 18 542
Разбирам те напълно  Laughing Мислех, че никога няма да се оттърва от черните точки, а бях толкова щастлива от резултатите, че пуснах темата, за да мога да говоря за вълшебния за мен крем. Малко съм като обсебена, обаче е по-силно от мен просто  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт