Ноември толкоз е далече, а бебче ни се гушка вече! (тема 3)

  • 60 754
  • 757
  •   1
Отговори
# 75
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Момичета, имам един въпрос относно болничните. 45 дневният болничен ми започва на 22 септември. Проблемът е, че работя в детска градина (в момента сме във ваканция, но трябва да се завърна другата седмица) и съм цял ден на крак, навеждам се, нямам много почивки, боледувам често заради непрекъснатите настинки при малките, децата искат да ги вдигам, шумът, както можете да си представите е огромен... та, ми се иска да изляза в болничен преди така наречения 45 дневен... Мислите ли, че мога да получа такъв и ако да, от кого? АГ-то, който ми следи бременността е в отпуск до края на месеца, единственият ми вариант е от личния лекар или от ЖК. Кой според вас би ми издал толкова дълъг болничен?

И от личния лекар можеш да си вземеш и от ЖК мисля също може и то без да се лежи в болница! Можеш докато твоят АГ се върне от отпуска да вземеш примерно 2 седмици от личния и после АГ-то ще си ти пусне болничен.

# 76
  • София
  • Мнения: 63
Момичета, имам един въпрос относно болничните. 45 дневният болничен ми започва на 22 септември. Проблемът е, че работя в детска градина (в момента сме във ваканция, но трябва да се завърна другата седмица) и съм цял ден на крак, навеждам се, нямам много почивки, боледувам често заради непрекъснатите настинки при малките, децата искат да ги вдигам, шумът, както можете да си представите е огромен... та, ми се иска да изляза в болничен преди така наречения 45 дневен... Мислите ли, че мога да получа такъв и ако да, от кого? АГ-то, който ми следи бременността е в отпуск до края на месеца, единственият ми вариант е от личния лекар или от ЖК. Кой според вас би ми издал толкова дълъг болничен?

Аз сега си взех 30дневен болничен, издаден от ЛКК. Може би личният би могъл да ти оформи документи за комисия, не съм сигурна. Иначе при тези от ЛКК си плащаш според дните, които искаш, максимумът е 30 дни(30лв искат за това).

# 77
  • Мнения: 53
Благодаря за инфото. Оказа се наистина, че трябва да остана в болницата три дни, за да оправдая болничния - 30 дневен с възможност да се удължи. Знам, че няма да е много приятно, но пък ще ми подейства успокоително, имайки предвид, че ще съм под наблюдение... а и онзи ден имах болки ниско долу и втърдяване на корема, все ще ми е от полза някоя и друга система да ми пуснат Simple Smile

# 78
  • Мнения: 116
Здравейте, започнахте ли да търсите педиатър вече и някакви предложения за Пловдив в Кършияка

# 79
  • Мнения: 313
Бебето ще бъде при педиатърката на кака си. Но не съм от Пловдив.

# 80
  • Мнения: 71
Аз въобще не съм се насочила. Ще поразпитам сред приятелки с малки деца.

# 81
  • Мнения: 834
Редно е да поразмърдаме темата... Всички ли са във ФБ? При Момичетата октомврийки е доста по- интересно, изписват по няколко страници дневно. Толкова ли нямате за споделяне?
Появи ли ви се проблема с нервните крака? Аз не мога да заспя вечер от неспокойните ми крака. Въпреки умората ми, те стават много горещи и независимо колко пъти ги мокря със студена вода, нищо не се променя. Ставам по няколко пъти нощем заради това. Вчера си нагласих един леген до леглото, който улесни нещата. Чувствам ги отекли и подути, но реално не са. Започна да става тегаво последните две седмици... взе да ми натежава, ставам тромава и по- бавно подвижна. Представям си как ще бъде оттук нататък...

# 82
  • Мнения: 71
Точно тези въпроси си задавах и аз. Не мога да се нарадвам, че има известие в темата ни. Аз проблеми с краката засега нямам, но много ме боли кръста. Сег

# 83
  • Мнения: 71
От радост не можах да си довърша поста Stuck Out Tongue  сега мисля за епидуралната упойка и дали ми трябва шезлонг ?!

# 84
  • Мнения: 138
Здравейте. Аз пък се чудя като са ми двечки дали ми трябва 1 или 2 шезлонга. Според мен шезлонга е много удобен и необходим, на всичките ми познати бебетата много обичаха шезлонга си.
Иначе и на мен ми е тежко и вечер не си намирам място в леглото.

# 85
  • Пловдив
  • Мнения: 591
Hitrushana, май си права, всички са във ФБ и там вдекидневно обаъждаме различни проблеми, въпроси и т.н. Ти в групата ли си?

# 86
  • Мнения: 834
@Varki, няма ме. Не я харесвам тази платформа.
Момичета, шезлонга е някакво нововъведение, което не съществуваше преди години, но ми изглежда доста примамливо.
Със сигурност ще се възползвам от епидуралната анастезия, но още не съм обсъждала по какъв начин ще протече раждането. Много е вероятно да бъде и цезарово. Още съм само в догадки, има доста време, ще се реши по- нататък. Радвам се, че съм качила само 2,5 кг., но това не пречи да имам огромен корем и да изглеждам понаедряла и тромава. На прегледа преди 3 седмици бебка беше 1,200 кг., което означава, че се развива прекрасно. Приемам желязо, омега 3, витамин Д, В12, и въпреки, че стойностите на кръвта са в норма, не ми препоръчват спирането им. Оказва се, че е от особено значение за развитието на ума на бебчетата. Продължавам с клексана. Приключих само с аспирин протекта, и добре че го направих, защото започнах да кървя много от най- малкото нещо. Имам предвид от носа, от мазоли, дребни ранички, убожданията от игли...

# 87
  • Мнения: 313
Шезлонгът е доста полезен. Аз си имам от каката. Отделно имам и люлка с мелодии, която ни е подарък.

Мен ако ме тресе вече мисълта за раждането. Искам да е естествено този път, а не секцио, но не знам дали ще стане. Беба е още седалищно, но пък и предния път малката се обърна в 9 месец така че нищо не се знае.

Този път ме е по-шубе от предния, защото имам кошмарни спомени от секциото. И от престоя в болницата.

# 88
  • Мнения: 71
Dzen_mama, потърсих шезлонг за близнаци, но нещо не намирам. Дали има?? Май ще ти трябват два.

# 89
  • Мнения: 138
Благодаря ти. Simple Smile Не ми беше хрумвало за двоен шезлонг. По-скоро се чудя дали 1 е достатъчно, примерно докато къпя едното бебе, другото да си седи в шезлонга. Или пък ако са си 2 и двете бебета могат да се забавляват едновременно всяко в своя.

Общи условия

Активация на акаунт