Астрология - 10 тема

  • 37 054
  • 733
  •   1
Отговори
# 615
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Много богат калкулатор. Изчислява и много други неща.  Grinning
Моята накшатра е Bharani. (Не знам как би звучало на български)

Научих и че според ведите съм родена в неделя.
Защото в първите часове след полунощ, още преди изгрев Слънце, се счита, че новият ден още не е дошъл.

Хм, не съм се интересувала, наистина, но вероятно - не са ползвали часовото деление ан денонощието, а изгрева на Слънцето Simple Smile

Би трявбало Бхарани да се чете, сега ще видя в енциклопедията как е написана Simple Smile

П.П. https://ru.vedicencyclopedia.org/wiki/%D0%91%D1%85%D0%B0%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8

# 616
  • Мнения: 3 284
При ведите и лунните дни (титхи) се определят според изгрева, а не след полунощ. А в Древен Вавилон, доколкото знам, денонощието е било 12 часа и всеки наш час е бил по 2.

# 617
  • Мнения: 3 284

Във връзка със силните желания и неслучването им, да споделя опит. Всичко получавам, но при условие, че съм го преживяла, не се фиксирам, а въобще не го мисля.
 

И при мен донякъде е така, но даром никога не идва. При мен всички постижения са по Сатурн, не по Юпитер – не се получава с лекота, макар че отвън така изглежда и е дразнещо за чуждо око. Ама само си изглежда. Но фиксирам ли се в дадено нещо, никога не става. Заради един жерав в небето съм пропуснала доста врабчета, но такава е съдбата на максималистите и перфекционистите.

И аз съм под влияние на Раху, но без съвпад със светило. Влиянието му е силно в хороскопа ми. Намира се в изгряващия знак, диспозиторът му е силен, Луната е в накшатра на Раху и получава аспект от него. Раху аспектира едновременно Луна и Марс, като и трите са в силни домове – трикона. Мисля, че имам и някаква модификация на Шакти йога – имам заложена деструктивност, но рядко се проявява, никога в действията, повече в мислите. Имам много силна ментална и психическа енергия. Не винаги успявам да я канализирам правилно и на битово ниво напряга – и мен, и тези от обкръжението ми. Имам една нетолерантност към всякакви проявления на инерция и невежество. В това отношение Раху се изявява досущ като Уран, доста ексцентрично, дава нетърпимост. Но по Венера успявам да запазя благо изражение, дава ми приятни маниери.

Напоследък забелязвам, след като много работех върху себе си, че сякаш започвам да "моделирам" събитийния фон наоколо. И вече привличам това, което желая. Включително и хора, с които вибрираме на сходни честоти, а не енергии, с които сме диаметрално противоположни, на принципа на полярностите. Вече започва да работи принципът "подобното привлича подобно", но трябваше да направя голяма чистка. И сега се чувствам в пъти по-уравновесена, макар че ми е присъщо да усещам тревожност, да се безпокоя. Раху ме прави невротична и някак забързано мисля, в което отношение трудно се постига синхрон с обкръжението. Често оставаш неразбран или неправилно разбран.


# 618
  • Мнения: 3 871

И сега се чувствам в пъти по-уравновесена, макар че ми е присъщо да усещам тревожност, да се безпокоя. Раху ме прави невротична и някак забързано мисля, в което отношение трудно се постига синхрон с обкръжението. Често оставаш неразбран или неправилно разбран.


[/quote]

Това все едно за мен си го написала  ooooh!

# 619
  • Мнения: 15 619
"Даром" казвам, защото не съм фиксирана, т.е. не проявявам усилия, не ми е първа грижа и  дори и да правя нещо по въпроса, не влагам никаква емоция. Не е проблем ще стане ли, няма ли да стане.  Фиксирам ли се, край.
Сотис, обясняваш нещо, през което съм преминала, в обратен ред обаче. Моделирах откак се помня, ама нещо позагубих без/при/страстността си.  Издирвам си я. Нещо сбъркано има в звездите ми.Smile
И понеже споменахте "дни", макар и в друга връзка, се сетих да питам... Забелязали ли сте някаква връзка между рождените дни на хората в едно семейство.... Пример - аз и сестрите ми сме родени все в петък. Децата ми и съпругът ми са родени все във вторник... и т.н.

# 620
  • Мнения: 3
Алена,

Той нали е добър в прогнозирането...съм чувала, та май е вярно Simple Smile
Такива периоди има и при Ведите. Явно трябва да се дебне Венера Simple Smile
Аз съм в Марсов период - махадаша. Освен да видя подпериода с Венера, ама съм женена вече Laughing

Вержи,

аз знам, че се гледа и Южния лунен възел, който е символ на миналия ти живот и показва какви са ви били отношенията
Тоест виж дали съвпада с някоя планета.
- ако е с Венера - любовни отншения сте имали.
- Меркурий- брат/сестра/ приятел
- Слънце - майка, баща - родители/ деца

Хирон не съм срещала да е определящ. по-скоро Венера, Марс, Меркурий, Слънце и Лунните възли.
Също Юпитер.

За кармична връзка, но не задължително любовна знам, че се счита съвпад на лунните възли - неговия Северен върху твоя Южен.  Или обратното. ( Раху-Кету съвпад във ведическата).
Тоест мисията на единия в този живот ( СЛВ) е на база или свързана с миналия живот на другия ( ЮЛВ).
Значи нещо отработвате.  Peace
Може да сава дума и за конкуренти, врагове и прочее.
Даваха за пример Макрон и Льо Пен. Неговия СЛВ е върху нейния Южен ( Раху върхи Кету) ,,, въобще много съвпади имаха.
Аз черпя информация от Ютюб,,, понеже там живея напоследък.
Ако знаеш английски има много видеа.



Ами интересното е, че отново неговото Слънце във Везни е в съвпад с моя Южен възел, което трябва ли да значи, че този човек може да е бил мой баща в предишен живот как смяташ? И този съвпад, който е пак неговото слънце към моят северен възел говори, че в този живот той ще ми помогне да си науча уроците по северният възел? Не съм сигурна до колко правилно си ги тълкувам нещата, за това се допитвам до вас ако някой има повече опит с такъв тип синастрия. И дали можеш да ми кажеш  ако имаш познанията какво трябва да значи неговият Лилит в 4 дом в Овен с моя Сатурн в 11 дом? Понеже бях попадала, че Сатурн също е планетата на кармата.

# 621
  • Мнения: 2 697
Вержи1, стана ми интересно това, което питаш.

При мен се е случвало преди време да имам отношения, в които Южният ми възел да е Слънцето на даден човек, а моето Слънце пък да е неговият Южен възел. При мен са Южен възел - Козирог и Северен възел - Рак, при този коментиран човек бяха Южен възел - Риби и Северен възел - Дева. В общи линии той много държеше да стана по-мила, съпричастна и да се въртя около печката и тигана, а аз твърдо настоявах той да спре да крие, да бяга и да се изплъзва, което е много типично за Южния възел в Риби. Общо взето, това са много интересни и сложни отношения. Не знам дали има елемент на менторство в случая. Според мен цялата карта има значение, защото примерно аз имам Слънце в 10-ти дом, което дава превес на Козирога в мен (обособеност, индивидуалност, кариеризъм, амбициозност) и е абсурдно някой да се опитва да ме отклонява от онова, което аз съм решила. При него според мен се наблюдаваше същата упоритост в склонността му към прекален драматизъм, свръхзагриженост и обърканост в емоциите. Това на пръв поглед Simple Smile

# 622
  • Мнения: 3
Вержи1, стана ми интересно това, което питаш.

При мен се е случвало преди време да имам отношения, в които Южният ми възел да е Слънцето на даден човек, а моето Слънце пък да е неговият Южен възел. При мен са Южен възел - Козирог и Северен възел - Рак, при този коментиран човек бяха Южен възел - Риби и Северен възел - Дева. В общи линии той много държеше да стана по-мила, съпричастна и да се въртя около печката и тигана, а аз твърдо настоявах той да спре да крие, да бяга и да се изплъзва, което е много типично за Южния възел в Риби. Общо взето, това са много интересни и сложни отношения. Не знам дали има елемент на менторство в случая. Според мен цялата карта има значение, защото примерно аз имам Слънце в 10-ти дом, което дава превес на Козирога в мен (обособеност, индивидуалност, кариеризъм, амбициозност) и е абсурдно някой да се опитва да ме отклонява от онова, което аз съм решила. При него според мен се наблюдаваше същата упоритост в склонността му към прекален драматизъм, свръхзагриженост и обърканост в емоциите. Това на пръв поглед Simple Smile
Не знам дали може да има нещо общо с твоя случей понеже нашите северни и южни възели са различни от твойте, но мога да ти дам данните и да погледнеш на първо четене какво можеш да кажеш за подобни отношения вредим ли си или си помагаме. Понеже виждам, че твоите отношения може би не са били това, което си искала. За да се ровя в тези неща аз ме наведе мисълта, което ме задържа с този човек и дали е нещо кармично, защото след няколко раздели и все не можем да си тръгнем един от друг въпреки, че понякога е много трудно.
13.04.1996г 8:30 Враца
13.10.1984г 10:30 Велико Търново

# 623
  • Мнения: 9 152
a.le.n.a, благодаря за руския линк.   bouquetЧудесни обяснения има. И препратки за още подробности.  Simple Smile
Интересното е, че в някои обрисовки е едно към едно. Но в някои абсолютно нищо общо с мен.
Толкова е хубаво човек да се самоизучава.

Моля, нашата мила Сотис да ми помогне. (То за моята  Накшатра е написано, че имам силна нужда от Учител /Гуру, водач -нещо, което отдавна съм го почувствала)
Та въпросът ми е в кой градус попада Луната от следното описание :
Moon   217° 5' 35"    Vrischiка

В коя четвърт от Скорпиона.
И другият ми въпрос е , все срещам :"  ако Луната е аспектирана от ХХХ планета ",  без да е указано вид на аспекта. Това какво означава?  Ако Луната е в тригон, съвпад, квадрат, опозиция  все тази ли е?  Важното, че е аспектирана от Меркурий, Раху, Слънце и пр.?  А как точно, не се коментира?

# 624
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
В книжката четох, че ведическата астрология не разглежда аспектите, като добри, лоши и т.н. През нейната призма те са взаимодействия - общуване между планетите, а как се изявяват - зависи от силата и качествата на планетите. ЩЕ потръся текста - да го снимам.

217° 5' 35" е на 7° 5' 35" в Скорпион  Peace

Последна редакция: вт, 10 окт 2017, 20:57 от a.l.e.n.a

# 625
  • Мнения: 7 766
вчера, преди да излезе от везни, Юпитер ми е в съвпад Уран и опозици наталната луна
тр. плутон е в опозиция на сатурн
тр марс е опозиция на натален

чуден театър спретнах на шефа за счупения и полуработещ от 5 години плотер

ох, не разбирам лато си говорите за джойтиш, ама исках да се оплача
зимата ще чета книжките

# 626
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 440
Олекнало ти е  Hug
И аз много не разбирам, кълва от тук оттам - да се закача за нещо Simple Smile


Катеричка, има доста за аспектите, ето малко оа началото. Сега ще изчета другото. Аз основите не съм оправила, затова само бях прелистила отгоре и ми е рано да се задълбочавам с аспекти, но ми стана интересно сега Simple Smile

# 627
  • Мнения: 10 022
Погледнах си миналия транзит на Сатурн през Луната. Аз съм с луна в Козирог в 7Д. Още докато е бил в Стрелец (при натален Нептун) имах големи успехи- спечелих национален  конкурс, изявявах се по концерти в последствие, имах и запис в радиото. А бях малка. В транзита през Козирог вече бях класически пубер и неистово се влюбих в първото си гадже, което беше Козирог. Съдбата ми се предначерта тогава и бъдещата професия. Изпаднах в първите си амбициозни "пристъпи".

Изведнъж се сетих  и за доста гадна травма- едно момче от бандата на приятеля ми беше решил, че е влюбен в мен. Тормози ме 2 години. Много момчета тогава се намесиха, но той не беше никак добре. По едно време бях убедена, че ще ме убие....Страх ме беше да ходя сама по улиците, защото ме беше нападал публично. Беше ад някакъв. Много бой изядох, много страх брах. Имаше и заплахи и опити за изнасилване, но не му се получи. Младежът беше Рак (асцедента ми). Самоуби се 8 години по-късно, или нещо такова.
Интересното беше, че го сънувах преди няколко години, извън всякакъв контекст. Много беше развълнуван, и искаше да ми разкаже как е "прескочил". Изглеждаше здрав психически и визуално, а аз му простих. Това ми каза- прескочил. Съвсем кратко беше.

Но като си преразгледах пътя на Сатурн- оттогава минава като булдозер през картата ми. Чисти, разорава и обръща всичко наопаки. Не драматизирам изобщо. Peace
Най-щастливия ми период е бил  при наталното ми завръщане и когато ми е минавал през 4Д в Дева, където ми е Венера. Дойдоха Опус 2 и опус 3.  Heart Eyes
Не ми я сгази.
Но после мина във Везни (донесе страшната диагноза на майка ми) и Скорпион в Д5, където са ми Слънцето и Раху...........и ми удари децата.
Вече са добре, но изживях 7 години ад и страх.

Сега се надявам никой да не ме бие и тормози... Laughing Нека опита-боксьорка съм. Хе-хе. Мисля, че съм преминала през токова перипетии, че нищо не може да ме уплаши, но нека не дърпам Сатурн за опашката. Затова съм и такава, вечно в бойна готвност, може би.  Thinking

# 628
  • Мнения: 1 592
Леле, Дезии... Shocked

И аз подобна история имам с момче Близнаци - моята Венера на границата на Телец с Близнаци.
И Сатурн мина Отгоре - и ние гаджета . Големи драми - като твоите плюс наркотици и полиция. Rolling Eyes

Преди няколко години научих, че  е починал.
И аз го сънувах, че ми казва , че всичко е наред,.. понеже аз нещо много се разстроих, като научих.
Ама аз какви щуротии мога да сънувам...

Всички уж сме различни, а сме еднакви- колко сходни истории...

Да ви кажа , малко лично отклонение- понякога така ми е скучно с мъжа ми ( нормално... рутини ). И като си спомня екшъните от моминските ми години и си викам : "А добре съм си така, добре ! "  Laughing


Аленка,
Радвам се,че ме "усещаш' Simple Smile
Аз нямам против Трифон ме консултира , ама не ми е подходящо сега, малко нестабилна съм емоционално. Ще ми каже нещо страшно...  Embarassed

Иначе по Скайп ли протича консултацията?

Последна редакция: ср, 11 окт 2017, 02:11 от Maya Bee

# 629
  • Мнения: 3 284
Моля, нашата мила Сотис да ми помогне. (То за моята  Накшатра е написано, че имам силна нужда от Учител /Гуру, водач -нещо, което отдавна съм го почувствала)
Та въпросът ми е в кой градус попада Луната от следното описание :
Moon   217° 5' 35"    Vrischiка

А, не, не ме спрягай за гуру, че с този мой Раху е опасно. Нищо, че в навамша го имам заложено.  Grinning

Нещо не мога да разбера, как ще е Vrischiка и същевременно Bharani? Vrischiка отговаря на знака Скорпион, а Бхарани е в сидералния Овен и тропическия Телец.

217° 5' 35" е по зодиакална дължина

00 до 30 Овен
30 до 60 Телец
60 до 90 Близнаци
90 до 120 Рак
120 до 150 Лъв
150 до 180 Дева
180 до 210 Везни
210 до 240 Скорпион
240 до 270 Стрелец
270 до 300 Козирог
300 до 330 Водолей
330 до 360 Риби

И получаваме 7° 5' 35" Скорпион.


Общи условия

Активация на акаунт