МАC & Sephora - 41 тема

  • 94 035
  • 747
  •   1
Отговори
  • Мнения: 30 866


Червила
Категорията е изписана отдолу на гилзата където е и името на червилото. Има богато разнообразие от завършек и степен на пигментираност подходящи за различни ситуации, нужди и вкус.

Amplified Creme - силно пигментирано, кремообразен завършек, без брокат.
Cremesheen - средно до силно пигментирани, много хидратиращи, кремообразен завършек, без брокат.
Lustre - слабо пигментирани, гланцов завършек.
Frost - средно пигментирани, леко изсушаващи, с блестящ  перлен завършек.
Glaze - слабо пигментирани, завършека е средно гланцов, някой са леко перлени.
Slimshines - слабо пигментирани, много леко оцветяват, силно хидратиращи (не са в стандартните гилзи).
Matte - силно пигментирани и много покривни, завършека е напълно матов, леко изсушаващи, много трайни.
Satin - средно до силно пигментирани, дълготрайни, полу-матов завършек, не са изсушаващи, но не са и овлажняващи, 'златна' среда.

Червилата  Viva Glam са  специални серии с благотворителна цел и формулата на всяко е различна.


Миксинг мидиъм е общо взето почти същия продукт като Фикс+, само с малко по-малко екстри, на една и съща основа са, спрея, понеже се пръска на цялото лице, има разни екстракти от лайка и такива ми ти хубости, за успокояване и освежаване на кожата. Смесването на вода и глицерин е много популярен заместител, и успешен също така, има и друг лесен начин - капки за очи, както споменах по-горе, немедикаментозни, или т.н. изкуствени сълзи, примерно Визин. Състава им е изключително подобен. Кой от всичките тези варианти ще изберете, няма кооой знае колко съществена разлика реално.
Самия спрей Фикс +  обаче за разлика от другите може да се ползва и за да се 'запечата' целия грим , едно две пръсвания отдалече удължават безупречния вид на лицето, освежават много, хидратират леко и миришка много приятно. Blush Ако ползвате пудра или ФДТ с пудрен завършек, 'отнема' от пудрения вид, прави го по-естествен, без да намалява трайността на грима или да кара кожата да 'лъсне'. Не е нищо особено като състав и затова много хора са на мнение, че е парфюмирана, скъпа вода просто и със същия успех може да се ползва термална вода-спрей. Мисля, че е въпрос на вкус, аз си го харесвам и не си го давам Blush


Четки - според мен абсолютно задължителните са 187 (за кремообразни продукти) и 129, която е многофункционална и просто перфектна за нанасяне на руж. Аз лично не мога и без 168. Четки за коректор, фон-дьо-тен - доколко са необходими зависи от това как човек е свикнал да нанася продуктите; аз без тях мога, а за пудра предпочитам пухче (не на МАС, но и техните стават, предполагам). Четки за сенки - зависи какво ползваш и какви четки вече имаш. 239 e  удобна за пигменти, 224 и 214 също според мен са много необходими, за останалото всеки сам си решава според нуждите.
Пигменти - Vanilla (може да се използва за почти всичко) и Teal (прекрасен цвят). Тези двата просто трябва да ги имаш, оттам нататък - каквото си харесаш.
Поне един MSF (Mineralize Skinfinish) и поне един Blushcreme (или прахообразен руж, зависи какво препочиташ; най-добре и двете, разбира се, за да имаш избор от консистенции).
Fluidline Blacktrack - класическа черна очна линия, лесна за нанасяне и с хубава консистенция.
Сенки - бих препоръчала купуването на палитра и постепенното й "попълване", тъй като сенките без кутийки (Refill Pans) са по-евтини и е по-удобно всички да са на едно място. Хубаво е да имаш и от кремообразните им продукти в неутрален цвят (Paint или Paint Pot, съответно в Bare Canvas и Bare Study), понеже действат като бази. Сarbon (матови черни сенки) също е добре да имаш, и някой от светлите перлени цветове за хайлайтър. Моливите им за очи също са добри, аз препочитам Kohl-овете.
За цветове сенки, червила, гланцове и прочие си е напълно индивидуално, всеки сам си знае какво харесва и какво му отива. Но тези им продукти си заслужават.
Clear Gloss е гланц, можещ да се използва за какво ли не, Matte пък е матираща база. С тях могат да се променят текстури и ефекти и са много удобни продукти.
Duo, лепилото за изкуствени мигли (ако ползваш такива), също е задължително. Инструменти от рода на миглоизвивачка, острилка, изкуствени мигли и прочие можеш да си купиш оттам, ако вече нямаш, но моето мнение е, че можеш да намериш също толкова добри на по-ниски цени.
Продуктите им за лице (ФДТ, коректор, пудра, бази), балсамите им за устни, спиралите им, бялата им козметика като цяло не харесвам.




За пигментите, надявам се да помогне на някой.
Цяло бурканче цял живот бих ползвала сигурно Laughing МНого са икономични,а и  по-капризен продукт са си просто. Купувам предимно мострени размери, и то най-вече от алчност, да си трупам да има Blush
Любимци са ми Vanilla, Naked, Golden Dusk, VizAViolet, Blonde's Gold - доста скучно, знам Blush
При ползване на клепача като сенки - избирам твърда четка, размера избирам според площа която ще покривам, но колкото по-твърда е четката, толкова по-лесно, меките четки разпрашват повече; винаги пръсвам леко отдалече на четката от спрея Fix+ (който за мен е от незаменимите продукти на МАС) и тогава потапям в пигмента, доста по-лесно прилепят към клепача и се разпрашват по-малко на останала част от лицето. Не потапям директно в бурканчето, а в капачето, за да поеме по-малко продукт четката, и след това леко я тупвам в ръба на бурканчето. Използвам и база задължително. Гримирам първо очите и след това правя останалата част от лицето, така че каквото падне да се почиства по-лесно без да развалям вече направен грим. МИнавам с четка ветрило, ако остане още нещо, направо с тампонче с тоник.
Апропо, ако все пак не се справи някой с прахообразната им консистенция, могат и да се пресоват и да се ползват като стандартни сенки, сравнително лесно е, има доста клипчета в нета.
Използвам често и като хайлайтър при контуриране.  С по-мокра четка с Fix + , или например капки за очи, могат да се полагат и като очна линия.
Подходящите цветове който прилягат добре  могат да се ползват и като руж, аз нямам такива. Друго често споменавано приложение е за ползване за лакиране на нокти - смесват се с прозрачен лак, пак лесно, не съм пробвала лично обаче. И като блясък за устни не съм ги ползвала.

Пробвала съм и пигментите на NYX (които имат като цяло сравнително успешни продукти за ценовата си категория естествено). Аз лично усещам разликата, най-вече в това колко финно са стрити, но са си ок. Подходящи са за хора, които искат да пробват пигменти, но не са съвсем сигурни дали ще им допаднат като тип продукт и дали ще могат да работят с тях, като стъпка преди инвестиране в МАС-ски. Въобще, за МАСските, най-добре да се намери приятелка за комбина че иначе просто няма изразходване.

За червилата, лично на мен са ми любимите от всички марки, особено като съотношение цена/качество. Това, което трябва да се има предвид, е че са с различна формула - имат няколко основни вида, които имат различна степен на пигментация, влажност и завършек. Та, мисълта ми е, трябва да се взема под внимание коя е формулата при купуване, за да няма разочаровани после.

Ще пиша и за контурирането после Peace

Да, точно по това се избира цвят, и вече след това напасваш с другите елементи, освен естествено хората, които са благословени с по-неутрални кожи и всичко им стои добре. Най, най, най- първото нещо, което всеки трябва да определи, преди да си купи какъвто и да било грим, е подтона на кожата. С това знание вече избора на ФДТ, коректор, пудра, сенки, руж и накратко, всичко, което се слага на лицето и има цвят, става много по-лесен и акуратен.

 ПОдтоновете на кожата се делят на два основни типа - топли и студени. Топлите кожи  изглеждат по-добре в прасковено, а вените на китката са зелени. Студените кожи изглеждат по-добре в розово, а вените на китката са сини. Смесените вени обикновено означават по-неутрална кожа (не че самите вени имат различен цвят, те са си просто до известна степен прозрачни съдове, които пренасят кръв, но оттенъка на кожата, когато са близо до повърхността, променя вида им).

След определяне на 'температурата' на кожата, вече трябва да се види какъв точно е подтона, което е по-трудната част. Най-лесно става, ако се застане пред огледало на естествена, силна светлина, непряка (т.е. да не  пече слънце в лицето) и се сложи голям бял лист до лицето, така подтона изпъква доста повече.
Топлите  например могат да бъдат златисти, бежови, маслинени, жълтеникави, като цяло в топлите има доста повече различни нюанси. Студените могат да са розовеещи, червеникави.
А за редовно посещаващите МАС, дамите там би трябвало бързо и акуранто да ви определят подтона (ходете без грим естествено Wink )

И такА оттук нататък става по-лесно. Но пак, няма твърди правила и трябва да има индивидуален подход. Например студената кожа изглежда по-добре с розов руж, а топлата - с прасковен. НО ако се вземе едно розово, с по-топла база, и то ще стои добре на топла кожа. Докато за студената си трябва синьо да има в основата най-добре.

Трика за поставяне на руж Ивана Лисак: поставяш дръжката на четката си за руж на една права с края на ноздрите към ухото. Правиш същото, само че отвесно с края на ириса на окото /не на самото око, а на ириса и то на външваната му част/, като гледаш задължително само напред, точно напред в огледалото и там където се кръстосват двете прави, правиш кръст /християнски кръст/ с ружа и после започваш леко да го разнасяш нагоре към скулата. Никога няма да сгрешиш мястото на поставяне по този начин и стои супер добре. Най-интересното е, че всички хора са със различни скули, бузи, мазнина и костна структура, но на всички се получава добре и естествено този начин. Супер лесен е, нанася се малко продукт и свежестта е като на бузките на 16 годишна изчервена Лолита.
Важи за прахообразен руж, с кремообразния не съм пробвала, но не мисля че ще се разнесе толкова добре нагоре и може да стои като петно.
Пробвайте сигурна съм, че дори дете би се справило с този начин на поставяне. Ще ви хареса! Heart Eyes

Гримове правени от Jackie Lynne
Скрит текст:



Старата тема.

Телефон MAC      028787845
Телефон Сефора 028787055


Меню за професионален грим

Makeup Application
(60 мин. 100 лв. под формата на закупени продукти)
Безупречно и страхотно. Вски ден и при специален повод. От основата до устните и миглите. Влючва Face Chart, така че да можете да го направите  и сами вкъщи.

Makeup Lesson
(90 мин. 150 лв. под формата на закупени продукти)
Стъпка по стъпка, черта по черта на лицето. Пълен урок по грим, в който научавате перфектно да владеете лицето си.

Поставяне на изкуствени мигли
(15 мин., безплатно при закупуване на изкуствени мигли)



http://karlasugar.net/2009/05/mac-brushes/


Моля, вместо "Запис", споделете - Какво харесахте от есенните колекции?  Hug

# 1
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 655
Аз харесах Road Movie палитрата на Chanel.
Благодаря за новата тема!  bouquet

# 2
  • гр. София
  • Мнения: 12 305
Аз харесах един лак на Шанел, може би прасковената мат палитра на ТФ и новата палитра на Худа засега.

# 3
  • Седмото небе
  • Мнения: 2 782
Благодаря за новата тема bouquet
Аз харесах точно сенките в тубичка и лака от най-горната снимка Heart Eyes С нетърпение очаквам и коледната палитра на Герлен! Също са ми любопитни и новите матови стик и течни червила пак на Герлен Peace

# 4
  • Мнения: 1 106
Благодаря за новата тема Heart
Нищо не ме грабва от есенните колекции ( за сега Sunglasses )

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 9 395
Денс,мерси за темата, Two Hearts на мен също са ми любопитни червилата на Герлен.

# 6
  • София
  • Мнения: 965
И аз си харесах прасковите с крем на ТФ, мерси за темата  Simple Smile

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 2 456
Благодаря за темата!  bouquet

Интересни са ми Chanel Les 4 Ombres 288 Road Movie и Ombre Premiere Creme Mono Eyeshadow 820 Memory

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 15 484
Благодаря за новата тема! bouquet

Не съм запозната в детайли с есенните колекции, но мога да споделя последната си козметична придобивка – нещо всеизвестно и изпитано – червилото Velvet Teddy на M.A.C. Стои ми убийствено. Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 820
Благодаря за новата тема!

Очаквам новите матови червила на Герлен.

# 10
  • Пловдив
  • Мнения: 5 907
Благодаря за новата тема!

Не ми е останало никакво време да разгледам новите колекции, а и по-добре, защото в момента нямам голяма възможност да купувам козметика. Имам нужда само от 1-2 неща, които ми свършват.

# 11
  • София
  • Мнения: 5 548
Благодаря и аз за новата тема!  bouquet

От есенната колекция на Шанел ми хареса червилото Rouge Coco Daylight. И аз чакам с интерес червилата на Герлен.  Heart Eyes

# 12
  • HH
  • Мнения: 3 251
Благодаря за новата тема 💐

Ще си прехвърля питането и тук, имате ли информация дали новата колекция на too faced , която излиза на 31.08 , ще бъде налична в Сефора?

# 13
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 409
Мерси за темата Simple Smile Все още не съм разглеждала есенните колекции Simple Smile

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 1 352
Ехей нова тема , не съм разглеждала есенните колекции само от горе от горе. Но пък от рекламите ми хареса една от есенните палитри на Шанел. Любопитна съм за трио палитрите за лице отново на Шанел, макар и да знам че не са моите . Но най- много искам да пробвам новия фдт на Лоран, нямам си идея кога ще стане това , всичко друго ми е на заден план от декоративната козметика.

Общи условия

Активация на акаунт