Закупуване на жилище

  • 73 888
  • 699
  •   1
Отговори
# 390
  • София
  • Мнения: 4 192
Е колко да е дебел? Не може да е повече от 25 сантиметра. А все пак на него е стъпил парапета. И да го разбиеш колко ще спечелиш? Най-много да ти падне 5 годишната гаранция от фирмата и да компроментираш хидроизолацията на терасата

# 391
  • Мнения: 1 970
Консултирай се с техниеския, нищо чудно да е обратна греда и да има армировка в тези 20-25 см... Разбиеш ли я (немислимо е сега, но после, да речем) може да ти падне тераската.
Не си го и помисляй.
Все пак питай, случва се и да пльоснат един 25 см ИТОНГ така за отскок - архитекти всякакви... И инДженери пък още повече...
Трябва да се погледне армировъчния и кофражния план - що е то тази основка 25 см...
Залагам на 95% че е обратна греда.

# 392
  • Мнения: X
Не мога да разбера защо на тераса един метър широка трябва да изплющят 20 санта греда Simple Smile И как точно ще я носи, като е над терасата? Не разбирам от строителство де, опитвам се да си обясня какво бих могъл да си пипна...

# 393
  • Мнения: 1 354
Виждала съм такъв в нова сграда, дебечко е. Ако го избиеш и сложиш хубав парапет под 2000 лв не ти мърда. Не си заслужава.

# 394
  • Мнения: 25 750
Не мога да разбера защо на тераса един метър широка трябва да изплющят 20 санта греда Simple Smile И как точно ще я носи, като е над терасата? Не разбирам от строителство де, опитвам се да си обясня какво бих могъл да си пипна...
Хората се борят за тераса тип лоджия, ти искаш да я изкъртиш и да сложиш парапет. Laughing Laughing Laughing

# 395
  • Мнения: X
Всъщност мисля и да я остъкля по специален начин, ама не знам колко ще бръкна в джобчето за това Grinning Гледах проект на едни крила, които отварят почти цялата тераса Simple Smile

Някой знае ли в София коя фирма го прави това и колко долу-горе излиза?

# 396
  • Мнения: 1 354
Не ми се вярва под 2000-3000 за плъзгащи или напълно отваряеми елементи. Колко е тая тераса грамдоманска 🤴

# 397
  • Мнения: X
Ами явно ще трябва да се дадат, защото така остъклен тераса ми е важна част от цялостната концепция. На терасата ще се сушат дрехи включително и зимата(не желая да ползвам сушилня), но също в хубавото време трябва да може да се ползва и като тераса.

# 398
  • София
  • Мнения: 4 192
Внимавай с това остъкляване. Да не се наложи после да възстановяваш първоначалното положение за твоя сметка. Строителите са много чувствителни към такава самоинициативност, особено докато сградата им е в гаранция  Wink

# 399
  • Мнения: X
Егати...ще трябва да говоря и за това. Какво е това нещо човек да не може да си остъкли терасата на апартамента за който е изсипал една торба кешовица?

# 400
  • Мнения: 25 750
Егати...ще трябва да говоря и за това. Какво е това нещо човек да не може да си остъкли терасата на апартамента за който е изсипал една торба кешовица?
Пък и както си и с кредит, за сега си трай с преустройствата.

# 401
  • Мнения: 1 483
Не е нужно да е остъклено, за да можеш да си сушиш дрехи, достатъчно е само да има покрив, за да не ги вали. Даже според мене по-добре да са си на вятър, по-бързо ще изсъхват. Трябва да питаш и за таванните простири дали са позволени, че са по-удобни.
При много строители остъкляването нарушава фасадата и инвалидира гаранцията. Не че е забранено, но ще я инвалидира за целия блок, не само за теб.

# 402
  • Мнения: 40 950
Егати...ще трябва да говоря и за това. Какво е това нещо човек да не може да си остъкли терасата на апартамента за който е изсипал една торба кешовица?

Не можеш, защото е промяна на фасадата. Но доколкото разбирам ти май не искаш истинско остъкляване с херметично изолиране и тогава можеш да си направиш безрамково остъкляване, за което не си длъжен да питаш никого. Такъв му е статутът, на временно или разглобяемо съоръжение, не знам точната формулировка, но знам, че можеш свободно да си го правиш, понеже и аз планирам такова. Ей за това става дума:

# 403
  • Мнения: X
Да точно такова безрамково искам Simple Smile Истинското остъкляване не ми допада, убива чара на терасата Simple Smile От друга страна понеже искам да суша дрехи там идеята е зимата да не се обливат в дъжд и сняг. Не съм убеден, че само покрива ще ги предпази и предпочитам да има ето такова точно безрамково остъкление.

Това остъкление здраво ли е и коя фирма го прави качествено?

# 404
  • Мнения: 40 950
Не знам коя фирма е добра, още не ми е на дневен ред. Впрочем на теб пък съвсем Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт