Ще приемете ли такъв подарък...???

  • 19 895
  • 176
  •   1
Отговори
# 30
  • София
  • Мнения: 12 006
Аз не виждам нищо потресаващо.Човекът просто се е опитал да те зарадва
Явно не познава добре жена си и не знае, че за нея е върла обида да й се преложи нещо носено, а и че няма да направи разлика межу подарено и дадено.

# 31
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Авторката е написала подарък. Темата е също е озаглавена така. Защо вие решихте, че не е?
Мишелин, все още тая надежди, че отново ще влизам в 27-28номер и не съм готова да се разделя с дрехите си. Виж, ако реша за някоя Фурла, ще те имам предвид. 😆😉Мисълта ми беше повече насочена към детските дрешки.

# 32
  • Мнения: 6 166
Към авторката: отиваш и благодариш на мъжът ти. Направил ти е подарък, зарадвал се е, че може да "улови" както една котка прави с мишките нещо, което ще зарадва "господарката". Направил е нещо, с което е искал да те зарадва. Затова - благодари му.  Похвали го и, че има добър вкус. Хубава чанта ти е избрал. След това с котешка усмивка му предложи да я продадеш и да отидете някъде един уикенд. По време на уикенда пак го похвали за прекрасния избор и му кажи, че си сигурна, че при повод ще те изненада пак с нещо хубаво. Питай го и какво неговият (душбаг) приятел ще прави с всичките подаръци, които си е "взел обратно". Да не се окаже и, че ще получаваш още повече от тези ползваните подаръци. И също почнете да ходите в мола, където да пробваш дрехи, да гледаш бижута и чанти. Все пак - да знае от някъде, че не си материална, но ти харесва подаръците да са ...неизползвани.

# 33
  • София
  • Мнения: 24 839
Цялата тази стратегия би имала смисъл, ако мъжът е стиснат, а тя изпитва нужда от скъпи подаръци.
Но, тя друго написа- той не ѝ е правил скъпи подаръци, но пък и тя не би дала 200 лева за чанта.

# 34
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Аз не мисля, че проблема е в ползваната чанта, а в тъпотията, че е била подарък за друга жена, а мъжът я е взел обратно. Какво леке трябва да си, за да си поискаш и прибереш подаръците... 😂😂

# 35
  • Мнения: 6 166
Такова, от което се е отървала другата жена. Именно затова отделянето на мъжът й от такива "акъли" трябва да е постепенно и през ласкателството. А това, че не би дала авторката пари за скъпи подаръци няма общо с подаръка. Подаръка е нещо, което хем е скъпо, хем мъжът й го е подарил. Тя трябва да оцени жеста, а не предмета на жеста.

# 36
  • София /Абсурдистан
  • Мнения: 11 726
Аз не мисля, че проблема е в ползваната чанта, а в тъпотията, че е била подарък за друга жена, а мъжът я е взел обратно. Какво леке трябва да си, за да си поискаш и прибереш подаръците... 😂😂
Точно същото си мислех и аз.

# 37
  • Мнения: 20 305
Първо, това не е подарък, а човекът е решил да зарадва авторката или просто е практичен и е взел нещо "на аванта".

Второ, чуждите вещи наистина носят своя енергия и не ги предпочитам (и втора ръка не обичам да пазарувам, макар да имам чудесни кожени якета от такива магазини).

Трето, независимо дали нова или ползвана чанта – трудно е да улучиш вкуса на човека, никога не правя подобни подаръци и съответно не обичам да ми подаряват (или пък парфюм да ми подарят, мале).

И четвърто – не мисля, че мъжът на авторката е искал да я обиди, мъжете нямат такива скрупули "въх, таз чанта е на друга жена, мойта ще се обиди".

# 38
  • Мнения: 1 586
Ами и аз имам дрехи от 2-ра употреба, но този точно жест щеше да ме обиди.

# 39
  • Мнения: 5 941
Ако чантата струва 200 лева, бих му се обидила много и бих съжалила жената, която е изгубила чантата си.
Но, ако ми донесе чанта на Шанел или Луи Вютон  за над 2000 лева... ами няма да му се разсърдя много и честно казано, изобщо няма да се сетя за нещастната жена, останала без чантата си.
Има съвест и съвест. Чанти и чанти.

# 40
  • Варна
  • Мнения: 36 807
Авторке, пусни я в продавалника за 60-70 лв и си купи после с тях нещо, което сама ще си избереш.

Вермилион, пиши тук в благотворителния. Вярвам, че все ще се намери някой нуждаещ се. Аз имам две майки, едната от нашия блок, другата от съседен квартал и в края на всеки сезон разделям дрехите на две части и им нося. С ограничени възможности са жените и са много доволни, защото и нашите дрешки са много запазени.

# 41
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
...
Второ, чуждите вещи наистина носят своя енергия и не ги предпочитам (и втора ръка не обичам да пазарувам, макар да имам чудесни кожени якета от такива магазини).
....
Глупости. Как я провери, че е истина?

Бих взела чантата и биха я върнала на собственичката ѝ.

# 42
  • Мнения: 5 892
Ако е  Furla може да ми я подариш  Laughing

# 43
  • Мнения: 20 305
Скрит текст:
...
Второ, чуждите вещи наистина носят своя енергия и не ги предпочитам (и втора ръка не обичам да пазарувам, макар да имам чудесни кожени якета от такива магазини).
Глупости. Как я провери, че е истина?
Въобще не ме интересува дали е истина. Аз така го усещам. Като придобиеш дадена вещ влагаш съзнателно или не в нея емоции, мисли, настроения.
Точно пък чанта и портфейл чужди не ща. Дамската чанта си е жив архетип, холограма на притежателката си.Smiley

Последна редакция: пт, 08 сеп 2017, 21:35 от basila

# 44
  • София
  • Мнения: 24 839
Ами и аз имам дрехи от 2-ра употреба, но този точно жест щеше да ме обиди.

Това не е жест.
То не е и подарък, нищо че авторката така го нарича, защото не е по повод.

Когато някой си търси за какво да се засегне, винаги си намира.
Само каква е ползата за обидения и за отношенията с половинката, не знам.

Общи условия

Активация на акаунт