Пациентки на ЦРЗ "Надежда" - тема 64

  • 92 680
  • 733
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 71
Момичета, след пункция ми изписаха Утрогестан - вагинално 2х3 капсули, естрофем 2х1 табл. и Нео - фолик 2х1 табл. Започнах да ги пия непосредствено след пункцията. До кога трябва да ги прилагам, не разбрах? До деня на трансфера ли?

# 121
  • София
  • Мнения: 23 165
докато не ти каже лекаря да ги спреш, обииновенно са до теста, ако е положителен се продължават и още.

# 122
  • София
  • Мнения: 10 642
А най-вероятно след трансфера ще ти добавят още хапченца Wink

# 123
  • Мнения: 685
Cassablanka, пожелавам ти успешен трансфер и положителен тест.

# 124
  • Мнения: 216
Момичета, моля за съвет. Правихме инсеминация. След процедурата получихме резултати от обработката на спермата. Резултата е тератозооспермия
. Има ли шанс да се получи нещо с тези резултати?

# 125
  • София
  • Мнения: 23 165
има шанс, след обработка имате 21млн, направо си е идеално.

# 126
  • Мнения: 216
Притеснава ме морфологията. На предната инсеминация пишеше на резултата - критерии: стриктен, като резултата по този показател беше 6 при норма 4 %. Отново пишеше тератозооспермия. Резултата при тази инсеминация беше положителен, но до 10 г.с. На тази инсеминация пише критерии: нестриктен, като е доста под нормата. Каква е разликата между стриктен и нестриктен критерии? Ще правим и реинсеминация, тъй като фоликулите днес не се баха спукали. Биха ми прегнил вчера в 18:30. Препоръката е тази вечер да правя коремни преси Simple Smile

# 127
  • Мнения: 601
Оххх, като започнат с тея коремни преси, чистене, качване на стъпала..... За мен това е бла-бла. Фоликулите се пукат единствено от хормона LH. Това е лично мое мнение.
п.с. според мен много малко време е минало от прегнила до инсето и затова не са били спукани.

# 128
  • Мнения: 216
Въпросът е колко вряме живеят обработените сперматозоиди? Дали има шанс при неспукан фоликул и колко живее яйцеклетката? Много въпроси, а човек няма кой да пита.

# 129
  • София
  • Мнения: 23 165
защо да няма кой да пита  newsm78
първо имаш лекар.
второ отиваш там където мъжа дава материал, много са отзивчиви, ще ви отговорят на въпросите.
някога като правех аз инсеминации имаше информация и за преживяемост, май оставяха някаква част и гледаха колко са оцелели до следващия ден.
ама нямам нищо на хартия, тогава разказваха повече.

# 130
  • Мнения: 399
Момичета, имате ли отзиви за ендокринолозите в Надежда? С мъжки фактор сме, нисък тестостерон и ни посъветваа да се обърнем към ендокринолог. не знам кой от тримата да избера.
Също така знаете ли кога горе долу излизат графиците за октомври? Опитах се през сайта да запазя, за септември няма часове (при Начев пробвах), а за октомври не ме пуска.


И за да не пускам един пост след друг да питам нещо, което ме озадачи - На 20 октомври имам час при д-р Тиомирова, след дълго чакане за такъв при репродуктивен специлист. Случайно сега разглеждайки сайта, видях, че в нейната визитка пише "лекар", не "акушер - гинеколог"! И тази жена се занимава с репродуктивни проблеми? Чела съм тук таме мнения за нея, но след цялото чакане, и на нея бях съглсна, когато се обадиха. Има ли някой успех при нея?

Последна редакция: чт, 21 сеп 2017, 19:37 от nadejda_za_shtastie

# 131
  • Мнения: 19 687
Аз съм доволна от Хедер (за ендо говоря). И от Тихомирова съм доволна, но не ми е тя лекуващия лекар.

# 132
  • Мнения: 6 037
Здравейте момичета, искам да ви попитам няколко неща:
1. За колко дни излиза мъжката микробиология?
2. Трябва ли предварително записване на час и смятате ли, че утре можем да пуснем предвид това, че е почивен ден?
Пуснахме в друга клиника, но за първи път излиза проблем, притесняваме се да не е замърсена пробата и искаме да направим нова, но трябва да излезе бързо, защото ще правим спонтанен цикъл. Искам да избегна отлагане на опита, ако става въпрос за замърсена проба. Благодаря предварително на отзовалите се. 😊

# 133
  • София
  • Мнения: 10 642
Мъжка... женска... детска... микробиологичното изследване се работи по един и същи начин и отнема едно и също време. Ако няма растеж ще се види още на следващия ден, ако има растеж 3-4 дни

# 134
  • Мнения: 6 037
Благодаря ти, Нандин. Мислех си, че може да има разлика в дните необходими за получаване на резултат. Истината е, че до момента никога не сме получавали резултат преди 4-тия ден, дори и когато МБ е била чиста. Тайно се надявах да има място, където да стане по-бързо. 😑

Общи условия

Активация на акаунт