Проблемни съседи - как да постъпя?

  • 17 688
  • 131
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: X
По график, викаш.  Laughing

# 61
  • Мнения: 6 965
Искрено ти съчувствам. Особено голям зор ще видиш с бебето според мен. Тамън го приспиш и айде.

Ако професията ти изисква постоянно да смущаваш съседите си, търсиш си място с малко съседи - къща, вила. Ето например, могат да си наемат апартамент като нашия. На последен етаж сме, изцяло външен апартамент. И много да се напъваме, няма кой да ни чуе.

Предлагам ти да започнеш шумен ремонт. Хем ще си направиш всичко ново и хубаво като за идването на бебето, хем ще им покажеш колко е приятно да ти се шуми изцяло законно. Ама гледайте хубаво да ремонтирате - изкъртете банята, кухнята, сменяйте дограми, сглобявайте мебели, пълен купон. Майсторите могат да си пуснат музика - да им върви с песен работата.

Иначе сериозно, много неприятно впечатление ми правят хора, които не се съобразяват със съседите си. Ясно е, че човек е жив и не може да седи на едно място и да не мърда. Един ще ремонтира, друг ще има по-ревящо бебе, трети ще се прибира късно от работа и ще се къпе през нощта, някой ще прави гимнастика със скачане, НСЧ ще си сглобява мебели, ОК. Хората си имат хобита. Обаче всяко нещо си има граници. Ремонтът ще свърши все някога, а и далеч не всичко е свързано с трещене. Бебето пораства и след няколко месеца се кротва, пък и шумът не е постоянен. С 20-минутния душ на някого ще се примириш всякак, както и с 30-минутната тренировка на друг. Ама всеки ден с много часове от рано сутринта включително събота/неделя, това си е тормоз.

# 62
  • Мнения: 420
Имах предвид, че не свирят ежедневно, но когато го правят, не се съобразяват дори с това, че е почивен ден и започват да свирят в 8 сутринта. Не всеки уикенд, но не е и да не се случва. Има периоди, в които са по-активни и свирят почти всеки ден, понякога по цял ден. Има периоди, в които свирят по-малко и по по-малко часове на ден. Случвало се е и на празник, когато не са си заминали по родните места, да свирят по цял ден. Ето, днес не свирят (за сега), вчера свириха около час, онзи ден - половин ден... Понякога свирят и между 14 и 16 и след 22ч, но какво, да викна полиция? Те докато сколасат да дойдат (ако изобщо дойдат) ще е минал поне час или два и ще са спрели.
Явно трябва да си ги търпим  Tired

# 63
  • Мнения: 46 526
Много хора ти дадохме изпитан съвет, защо ще ги търпите?
Ако не ти е седи на музика - като тръгваш за магазина или излизаш някъде другаде - пусни музика и излез.
Много бързо действа.

# 64
  • Мнения: 1 985
Имах предвид, че не свирят ежедневно, но когато го правят, не се съобразяват дори с това, че е почивен ден и започват да свирят в 8 сутринта. Не всеки уикенд, но не е и да не се случва. Има периоди, в които са по-активни и свирят почти всеки ден, понякога по цял ден. Има периоди, в които свирят по-малко и по по-малко часове на ден. Случвало се е и на празник, когато не са си заминали по родните места, да свирят по цял ден. Ето, днес не свирят (за сега), вчера свириха около час, онзи ден - половин ден... Понякога свирят и между 14 и 16 и след 22ч, но какво, да викна полиция? Те докато сколасат да дойдат (ако изобщо дойдат) ще е минал поне час или два и ще са спрели.
Явно трябва да си ги търпим  Tired
Кофти си звучи. Sad
Дано само не пречат на бебето. То е ясно, че и на теб сега не ти я приятно, ама ако се случи да приспиваш 30 минути бебе и накрая някакви кретени го събудят, ще си бясна (от опит говоря).
Стискам палци някак си да се реши драмата.

# 65
  • Мнения: X
Идва един момент, в който и 1 час да свирят на ден, ти се изправя косата като ги чуеш.
Вас Ви дразни само този шум.
В преден пост показах шумовата карта на София,
където през деня шумовото замърсяване е 85 db.
Имам съмнение, че блоковото пространство е затворено и се получава резонанс.
В момента с/у мен от м.февруари има строеж. Работят от 08.00ч до 18.00ч
Багери, фадроми, изливане бетон, рязане със шлайф (3бр).
От страната на строежа се чува в стаята, но от другата страна през коридора в стаите не се чува.
Ако нищо не помогне - двама бойни братя отиват, изнасят им инструментите и продължаваме напред 😁
Дано някой друг не мисли така, че много бебета ще бъдат изнесени...  Wink
Виолата и флейтата не са ударни инструменти все пак.
Замислих се, че точно по диагонал имам съседчета(двама братя) свирещи на китари.
Чува се, ако си "напъна" слуха и да го "разделя" от другия, който е по-голям.
Имаме една съседка, която се оплакваше от хъркането на съседа си.  hahaha
Оказа се, че навлиза в критическата.
Имам познати, които живеят с/у Музикалното училище.
Не са споделяли, че ги дразнят звуците от инструменти, когато учениците репетират.

# 66
  • Мнения: 46 526
Фоновият шум не дразни толкова. А и винаги можеш да си затвориш прозореца.
С/у нас също има строеж, но на затворено нищо не се чува. Пък и за 1 г. беше шумно, не 8 и повече.
Всъщност не мисля, че това че някъде е по-шумно трябва да ме успокоява, че ще ме събудят в 8 ч. в събота с флейта. Това се нарича липса на елементарно възпитание. Язък им за таланта и напъните.

# 67
  • София
  • Мнения: 2 177
Мисля, че твърде много сте се фиксирали върху този шум. "Спрете" да го чувате, както не чуваме фоновия шум. Аз живея на централен булевард с трамваи - мислите ли, че ги "чувам"?  8 години да не успеете да се абстрахирате от шум под формата на музика....Защото има шумове като бучене, стържене, излитане на самолети, скърцане и прочие неприятни за ухото децибели...

# 68
  • Мнения: 46 526
И аз така говорех преди да знам какво е.
Нагоре го писах - нищо общо няма фоновия шум, живяла съм на един от най-оживените булеварди, също и в квартал над който кацат самолети. Никаква база няма за сравнение, ама съвсем никаква...

# 69
  • Мнения: X
Всъщност не мисля, че това че някъде е по-шумно трябва да ме успокоява, че ще ме събудят в 8 ч. в събота с флейта.
Ако си втълпите, че ще Ви събуди, то е сигурно.
Дадох пример с живущите с/у НМУ Варна. От 07.45ч започват учебните занятия до 19.00ч.
Учениците с много инструменти репетират + пеене
( пиано, цигулка, виола, виолончело, контрабас, флейта, обой, кларнет, фагот,
валдхорна, тромпет, цугтромбон, туба, саксофон, ударни инструменти, акордеон,
класическа китара, кавал, гайда, гъдулка, тамбура)  Peace
Не са се оплаквали. Деца и внуци отгледаха. (определено преди да ги родят са били бременни)
Скрит текст:

Последна редакция: ср, 20 сеп 2017, 12:53 от Анонимен

# 70
  • Мнения: 46 526
Не знам за кой път вече ще го напиша, но като живееш с/у нещо можеш да си затвориш прозореца, когато пожелаеш. Проблемът е точно никакъв.

Излишно е да ви убеждавам, съвсем искрено само ви пожелавам никога да не разберете какво е да имаш шумни съседи. За съжаление няма нищо общо с втъпляването.

# 71
  • Мнения: X
Замислих се, че точно по диагонал имам съседчета(двама братя) свирещи на китари.
Чува се, ако си "напъна" слуха и да го "разделя" от другия, който е по-голям.
Свирещите са на 4-ти, а аз на 5-ти етаж.
За сега не съм се фиксирала, но не се знае,
навлизайки в критическа какво ли ще ми щукне. Mr. Green

# 72
  • Мнения: 420
Израснала съм на гланен булевард, по който се движат рейсове и тролеи. Лятно време почти всяка нощ имаше гонки с мотори. Над блока ни минаваше коридорът към летището (което не е далеч и самолетите прелитат доста ниско). Построиха се доста жилищни кооперации около нашата. Така че, не е да не знам какво е шум и то силен.

# 73
  • Мнения: 46 526
Свирещите са на 4-ти, а аз на 5-ти етаж.
За сега не съм се фиксирала, но не се знае,
навлизайки в критическа какво ли ще ми щукне. Mr. Green
Няма да е от критическата. Пак ще кажа - от съседите е, ако има възпитание има и мярка, съответно не пречи Аз имам цигулар не директно под/над нас, тихо се чува, но и никога не свири в събота в 8 сутринта, нито по цял ден, нито редовно.
Има разлика къде се намират. По диагонал, както го описваш е доста приглушено, абе направо нищо не се чува. Стая над стая е все едно са при теб, гарнирано с дългия период от 8 г. вече става доста по-различно от твоя случай.

# 74
  • Мнения: X
По диагонал, както го описваш е доста приглушено, абе направо нищо не се чува.
Обсъжданият случай е същият, по диагонал.
Свирещите са в съседен вход, на първи етаж.
Съфорумката е на втори или трети етаж.

Общи условия

Активация на акаунт