подсечено му е дупето с какво да го мажа?

  • 3 179
  • 54
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 106
докато беб4ето е съвсем малко 4есто се слу4ва да се подсе4е,особенно от марката Памперс за6тото в тях има много алое което понякога дразни нежната бебешка кожа.И моето бебе  беше така.Използвали сме Дактакорт,Певизон и  цинкова маз,по4ти не помагаха.Накрая ми изписаха Пиоктанин,едно лилаво багрило подобно на мастило и само от 2 намазвания минава и е доста ефтино
Скъпите крем4ета на Мустела,Клоран също помагат

# 31
  • Мнения: 648
Мисля, че "Памперс" наистина могат да бъдат причина за това подсичане, когато беба беше новородена ползвах тая марка и не ми се спомня какво й беше станало дупето Sick - след всички видове мазанки се оправи миличката с Пиоктанин Peace
Тия дни не успяхме да й купим "Хепи" и в последния момент взехме малък пакет от "Билла" на "Памперс" ooooh!, голяма грешка, сега е с пъпчици, по- едри, и ме е много яд, че взех от тях #Crazy
Мажа дупето с Бюбхен крема за смяна на пелени, а относно Бейби Тан-а ,моето мнение е, че е с доста цинк и при вече разранено дупе не е удачен, той е крем против подсичане, при наличие на последното, използвай тетра, Павлодерм или нещо забъркано в аптека Peace

# 32
  • Мнения: 2 936
ама само отвара или да му кисна дупето вътре иначе съм чувала за лайка и затова купих кърпички с лайка и стях му бърша и лицето и тялото.
какви са тези кърпи с лайка...?може и да е от тях!аз освен Памперс и Нивеа(1-2 пъти съм купувала на Чико и Бюбхен) други кърпи не съм използвала  Peace

# 33
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197
мий всеки път, но само с вода, и после забъркано кремче за подсичане от аптеката или благ мехлем пак от там ( dulce).
Благия мехлем става и за лице и за гръдни зърна  и при ядене не е вреден.

# 34
  • Мнения: 4 392
Може да никнат зъби.Симона се подсече само веднъж,но ужасно,точно когато и избиваха зъбите.Писах някъде скоро,но ПАК ще кажа: Не се мие дупето след всяка смяна на памперса.Това води до изсушаване на кожата.
И аз препоръчвам крема от аптеката.Супер е!

# 35
  • Мнения: 1 564
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") Peace
===================================================
Той е същия като крем "Павлодерм".Кремчетата са супер,на нас само те ни помагаха.

# 36
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Дефламол, моята щерка само така се оправя. А и отвара от смрадлика, след всяко преобуване с памуче и после оставяш да изсъхне, оставяй бебо по малко без папма, да му диша дупето.
И моя с Дефламол се оправя.последния път беше жестоко,дупето му беше на рани.Някой мами препоръчват по малко миене,а повече кърпи,а аз точно обратното ще ти препоръчам ако може за няколко дни да спреш кърпите.Вътре има парфюм,който допълнително разранява.Миене няколко пъти на ден с разтвор от тетра,мазане с Дефламол(действа на момента,моя както ревеше спря веднага след намазването),мазане с кремче приготвено по аптеките за подсичане.И от двете кремчета не е препорачително да се маже повече от два пъти на ден.За два дена от рани дупето му беше ново Peace

# 37
  • Мнения: 54


Пол:
Публикации: 54


Мама вече и на още едно ангелче!

Местожителство:
Варна


  Re: подсечено му е дупето с какво да го мажа?
« #1 петък, 12 май 2006, 17:04 »   

--------------------------------------------------------------------------------

В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това(и ние използваме памперси на "Памперс") 


Абсолютно съм съгласна.И ние сме така откакто се е родил малкия.  Peace

# 38
  • Мнения: 5 790
При нас спрей Бивацин и след 5 мин. намазване с Дефламол отгоре действа безотказно.

# 39
  • Мнения: 1 555
Аз използвам Мустела за тези случаи и съм многоооо доволна  Party

# 40
  • Варна
  • Мнения: 4 969
В аптеките правят специален крем за подсичане.Аз го ползвам откакто се е родил бебо и нямам никакви проблеми с това Peace
И при нас е така.
Peace

# 41
  • Мнения: 8 505
И аз останах най-доволна от кремовете,забъркани в аптеките.Те се различават малко (както се вика всеки си има своята рецепта,останала от едно време),но в общи линии основните компоненти са едни и същи.
И още нещо-оставяй детето повече време по голо дупе при смяна на памперсите и разреди миенето на дупето (веднъж дневно докато го къпеш е достатъчно).

# 42
  • у нас
  • Мнения: 660
Кожата на дъщеря ми е много бяла и чувствителна и лесно се подсичаше.Ползвала съм и скъпи и евтини кремчета,но най-бързо се оправяше от сирийското кремче Бейби Тан--около 1,60-2 лева струва.Вълшебно е Peace

Последна редакция: пн, 15 май 2006, 11:58 от Lorexa

# 43
  • Мнения: 388
Кожата на дъщеря ми е много бяла и чувствителна и лесно се подсичаше.Ползвала съм и скъпи и евтини кремчета,но най-бързо се оправяше от сирийското кремче Бейби Тан--около 1,60-20 лева струва.Вълшебно е Peace
Peace

# 44
  • Мнения: 884
На 7 мес. за пръв път ни се подсече дупенцето-стана на едни релефни ситни червени пъпчици нагоре почти до кръста-цяла седмица не минаха. Доктора каза ,че е екзема изписа ни  вид кортизон0,5% за 3 дни мина.

Общи условия

Активация на акаунт