Парфюмни размисли и страсти - 213

  • 98 399
  • 742
  •   1
Отговори
# 255
  • София
  • Мнения: 17 815
Кой от всичките? В общия случай- става, да. Особено Шери-тата много ги носят младите момичета на около 20.
Ако става дума за новия- не съм го пробвала, но предполагам, че не се различава особено от другите си "сестрички" като характер.
Този доста семпло ми стои - нероли,роза и пачули
https://www.enzo.bg/dior/miss-dior-2011-toaletna-voda-tester-za-zheni/
Новият от 2017 е бомба според описанието. Дайте идея. Искам да е изчистен, свеж, ефирен. Момичето е по-младо от 20.
Да не те заблудя, но мисля, че в този се усеща доста интензивно пачулито, което може би няма да се харесва особено на лаишки нос на младо момиче.
Споделям предложението на Брайт Кристал, точно ефирен и свеж, но и женствен.

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 22:29 от The Catcher in the Rye

# 256
  • Мнения: 7 519
Дора 24, имам и двата Hands V
На летищата има Коко Мадмазел  и всички останали шанели.
Преди време много харесвах Мис Диор шери. Както името подсказва, много сладък парфюм и подходящ за млада жена.

# 257
  • Мнения: 31 254
Подходящи са Шеритата за млади мацки, като новият е много добър.

Вижте какво се задава. Радвайте се! Нямам търпение от години.
Скрит текст:

# 258
  • Мнения: 979
Дора 24, имам и двата Hands V
На летищата има Коко Мадмазел  и всички останали шанели.
Преди време много харесвах Мис Диор шери. Както името подсказва, много сладък парфюм и подходящ за млада жена.
Ммм,мерси за инфото. Значи Мис Диор Шери ще поръчам с Шанела заедно.


Много нахално, но като съм взела да питам Joy Мъжки шанел без бръснарски нотки има ли.Като ще поръчвам два, там и три.Аз не ги познавам изобщо.

# 259
  • Мнения: 36 004
Вижте какво се задава. Радвайте се! Нямам търпение от години.
Скрит текст:

уау! не мога да си простя, че го размених на времето!

# 260
  • Мнения: 31 254
Дано доближава поне до онзи. Аз никога не го купих и също съжалявам страшно.

# 261
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 158
За моят нос новия Мис Диор е хубав както и всички останали издания. Разбирам дилемата за избора на парфюм, съобразен по някакъв начин с възрастта но според мен това трябва да бъде до към пълнолетие. За всяка друга възраст аз бих взела за подарък нещо което се продава добре и е актуално - в този смисъл консултантките колкото и зле обучени биха били от помощ. Сигурна съм че каквото и да избереш подаръкът много ще се хареса. Аз лично много харесвам идеята да се подарява парфюм. Всяка жена би оценила парфюм -подарък, остава много хубав спомен и се ползва дълго. На която и марка парфюм от популярните да се спреш няма да сбъркаш.

Последна редакция: сб, 21 окт 2017, 22:38 от Athena

# 262
  • Мнения: 793
За моят нос новия Мис Диор е хубав както и всички останали издания. Разбирам дилемата за избора на парфюм, съобразена по някакъв начин с възрастта но според мен това трябва да бъде до към пълнолетие. За всяка друга възраст аз бих взела за подарък нещо което се продава добре и е актуално - в този смисъл консултантките колкото и зле обучени биха били от помощ. Сигурна съм че каквото и да избереш подаръкът много ще се хареса. Аз лично много харесвам идеята да се подарява парфюм. Всяка жена би оценила парфюм -подарък, остава много хубав спомен и се ползва дълго. На която и марка парфюм от популярните да се спреш няма да сбъркаш.
Новият мис диор всъщност ще бъде постоянният от тази серия на мястото на класическия. Simple Smile Според мен е плътен аромат,по-флорален и една идея по-женствен сравнения със стария.

# 263
  • София
  • Мнения: 6 353
За моят нос новия Мис Диор е хубав както и всички останали издания. Разбирам дилемата за избора на парфюм, съобразен по някакъв начин с възрастта но според мен това трябва да бъде до към пълнолетие. За всяка друга възраст аз бих взела за подарък нещо което се продава добре и е актуално - в този смисъл консултантките колкото и зле обучени биха били от помощ. Сигурна съм че каквото и да избереш подаръкът много ще се хареса. Аз лично много харесвам идеята да се подарява парфюм. Всяка жена би оценила парфюм -подарък, остава много хубав спомен и се ползва дълго. На която и марка парфюм от популярните да се спреш няма да сбъркаш.
С подчертаното съм напълно съгласна.
На точно обратното мнение съм за болднатото, парфюмите са скъп подарък и шанса да не се хареса е голям. За мен избора на такъв подарък не е проява на добър вкус, освен ако не е за член на семейството или много близък приятел/ка.

# 264
  • Мнения: 7 519
Ако не ти нацелят вкуса какво правиш, пак ли ще му се радваш на парфюма?
В живота си съм получавала само два парфюма, първия беше Tommy girl и що годе ми бяха нацелили вкуса, но втория беше Диор адикт и директно замина при сестра ми. Не че и на нея и хареса де Simple Smile.

# 265
  • Мнения: 31 254
Коментирали сме много по тази тема. Абсолютно против съм да се подаравят парфюми, освен на много близки хора или такива, за които не ти пука, така наречените отбиващи номер подаръци.
На мен категорично съм забранила да ми подаряват. Не подарявам и аз, освен на мъжа ми.

# 266
  • Мнения: 7 519
Да бе, да отбивам номер купувайки парфюм за 200лв Joy.

# 267
  • София
  • Мнения: 17 815
И аз не обичам да ми подаряват парфюми по усмотрение или налучкване, защото ако не ми хареса, ще ми е кофти да го продам или подаря, все пак е подарък.

# 268
  • Мнения: 979
Девойката,за която търся подарък е близка и харесва Мис Диор. Просто не очаквах,че са толкова много  ooooh!

# 269
  • Мнения: 566
Не, ЕДП версията, която в момента се продава Wink

Наскоро се обясняваше обстойно  за реформулировките при Chanel - ако изключим мъжките парфюми не съм компетентен.Около мен 3 жени (24г. , 32г и 43г. ) ползват Eau de Parfum версията и то варианти на по над 10 години и на всяка от тях поне според мен им седи бабешки , като при най-малката от тях е направо  smile3556 , но тя си го харесва , което в крайна сметка е най-важното.

И двата парфюма са леко ретро

Един път да сме на едно мнение  Mr. Green ... за Mademoiselle де ...

Май Шанелите си ги харесваме само във форума и според мен въобще не са масови парфюми,а още по-малко пък обожавани от всички.В моето обкръжение почти никой не ги носи,а тук из Бургас не засичам въобще жени напръскани с нещо Шанелско,често ми "лъхат" на Елиън и нещо сладко,тип Черния Опиум.

Chanel и особено Guerlain си имат типична ДНК , която не допада в 9/10 случая на определена демография, като със сигурност това  не е само в Бг .И 2-те къщи направиха по няколко плахи опита да избягат от този имидж.Въпросното ДНК си е нож с 2 остриета - хем се разпознава , но и 2-те къщи внимават да не стъпват много далеч от старите отъпкани пътечки...LUI примерно е МНОГО добър , но беше оплют от пуристи-те , че не бил типичен Guerlain ...
Ако му падне след време цената в някакви нормални граници ще си го купя,но на сегашните пари...никога.
Също за мое голямо щастие все по-рядко срещам "рокличките"  Mr. Green Mr. Green

Доста неподходящо име, впрочем. Хората, които познават Опиума, биха имали съвсем други асоциации, ако не са го пробвали, не са чели форумите и пирамидата във фрагрантика.
Поне за мен това им е ароматЪТ и като чух опиум, пък хем блек, си мислех за някаква много тежка ароматна бомба, а то какво сладникаво се оказа Laughing

Кой точно Opium визираш?  Thinking Женския парфюм вариант и сега , а да не говорим за вариантите 80-те и 90-те са си ПОВЕЧЕ от бомби с брутална трайност и сиаж.Мъжките и в момента са стабилни бомби.

Ами те консултантките по магазините само това знаят: " Нещо по-сладникаво ли харесвате или по-свежо?" Като че ли няма други аромати на този свят.

И да...и не.Не винаги е само до незнание,или незаинтересованост.Споделял съм,че имам близък приятел управител на голям Sephora магазин във Франция , и от него знам , че им се "спуска" какви неща да промотират и пробутват на клиентите , и по-рядко изразяват лично мнение , защото редовно им се пускат тайни клиенти , за да са сигурни дали препоръчват "правилните" неща.Поне при тях важи това де...цялостното ниво на консултантите в Бг сме го обсъждали десетки пъти.
Ако си пуснем една анкета "Кои са според вас топ 5-10 парфюмни консултанти в Бг?"  ..ще е доста весело  Mr. Green

Коментирали сме много по тази тема. Абсолютно против съм да се подаравят парфюми, освен на много близки хора или такива, за които не ти пука, така наречените отбиващи номер подаръци.
На мен категорично съм забранила да ми подаряват. Не подарявам и аз, освен на мъжа ми.

100% съм съгласен .

И аз не обичам да ми подаряват парфюми по усмотрение или налучкване, защото ако не ми хареса, ще ми е кофти да го продам или подаря, все пак е подарък.

Не е само до усмотрение,или налучкване.Случва се доста често някой да каже "Искам .... за подарък" защото е свикнал/а да го ползва с години , хората купуват точно това ,и в крайна сметка пак има разочарование , защото се оказва , че дадения парфюм е реформулиран , а дори получателя си мисли,че са му подарили менте.
Нали се сещаш колко хора истински се интересуват от парфюми,и дори колко малка част от тях редовно следят новини и знаят кой точно парфюм е реформулиран,и кой не.
За "обикновените" хора тези,които са с повече от 30 парфюма не са нормални,а тези с над 100 са "парфюмни зомбита" и т.н.  bowuu

Парфюм за деня

Общи условия

Активация на акаунт